האם כדאי לקרר מעבד Core i3-530 עם גוף קירור בלבד - בלי שום מאורר? - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לקרר מעבד Core i3-530 עם גוף קירור בלבד - בלי שום מאורר?

card

Recommended Posts

המארז הזה עולה בערך כמו מערכת I7 HIGH END...ככה שזה לא בדיוקה שקעה נכונה..

ואתה קצת שוכח משהו.כל רכיב אלקטרוני באשר הוא עובד על מתח מסוים..מתח=פילטת חום מסוימת..

קירור נסמך על פיזור פליטת החום במרחב..אם תכניס רכיבים עם פאסיבי לקופסא, הם יתחממו יתר על המידה..למה ? כי אין מה שיפזר את החום..

ולכן אתה חייב רכיב אקטיבי כלשהוא בסירקולציה (מאוורר/רוח וכו)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המארז הזה עולה בערך כמו מערכת I7 HIGH END...

מצאתי את זה עכשיו באינטר-טנט:

TNN%20500AF_03_b.jpg

זה עולה 1200$ :(

אכן קצת יקר..

אם כי דיי מגניב

חבל שאין ע"י קרח יבש =]

או חנקן נוזלי..

(הם לא אותו דבר נכון?)

כך, פעם בכמה זמן, כשהחומר נגמר, מחליפים..

ואין שום מאווררים במחשב =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאין ע"י קרח יבש =]

או חנקן נוזלי..

(הם לא אותו דבר נכון?)

כך, פעם בכמה זמן, כשהחומר נגמר, מחליפים..

ואין שום מאווררים במחשב =]

יש, רק שזה לא פעם בכמה זמן כמו שאתה אולי חושב (זה לא פעם בשנה או בחודשיים). והחומרים עצמם לא זולים במיוחד.

בנוסף, גם אין לך ממש צורך בקירור כזה, הקירורים מהסוג הזה משמשים בעיקר לשבירת שיאי OC לזמן קצוב (אבל ייתכן שאני טועה בנקודה הזאת).

וגם אם נניח שהייתה מערכת ביתית כזאת במחיר סביר ושעלות החומרים גם היא סבירה, אתה עדיין צריך ליצור סירקולציה שלהם, שהחומר שספג את החום מהרכיב יפונה ושחומר חדש יגיע במקומו, כך שמנוע, או רכיב פעיל כלשהו יהיה קיים בצורה כזאת או אחרת במערכת, בדיוק על אותו משקל שגם מערכת מים היא לא פסיבית, יש כל הזמן תנועה של מים (ויש משאבה לצורך כך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני מבין..

טוב נקווה שבעתיד(הקרוב..) תהיה איזה מיוחדת שתאפשר בלי הרבה בלאגן..

דרך אגב..

הנה נחמד שמראה מחשב בלי שום חלקים נעים.

Building a Green PC

ובמפתיע, הספק שם חיצוני, כמו הרעיון שהבאתי קודם..

מתברר שהכל כבר קיים

(:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז לי יש הרבה נסיון בעניין אני עובד כבר 3 שנים עם מחשב פאסיבי כמעט לגמרי.

המפרט:

CPU: Intel Pentium Dual  E2140 
CPU Cooling: Scythe Ninja Rev.B
MotherBoard: Gigabyte GA-P35C-DS3R
RAM: 2X1GB Transcend JetRam DDR2 667MHZ CL5
Graphics: Shappire ATI X1950GT
HDD: WD 1600AAJS 160GB
TV Card: Hauppauge PVR150-MCE
DVD Burner: Samsung SH-183A
PSU: Delta GPS-400AB 400W
Sound: Audigy
Case: KSP HJA-70

המעבד רץ על 2.88GHZ במקום 1.6GHZ במקור

המפרט הזה פועל 3 שנים כמעט פאסיבי לגמרי בלי בעיות

המאוורר בספק הוחלף לscythe s-flex שקט במיוחד שרץ על 500-1200RPM (אני שולט עליו) בדרך כלל 800-1000RPM

הכרטיס מסך חצי פאסיבי, במנוחה הקלוקים יורדים ל120MHZ לליבה ו150 לזיכרון ואז המאוורר כבוי, במאמץ יש אוברקלוק מ500MHZ ל600MHZ ואז המאוורר שלו מתחיל לפעול.

הבעיה היחידה, אין אפשרות לשים דיסק קשיח בתוך המארז, הוא מחמם טילים.

הדיסק הקשיח יושב מחוץ למארז, לידו, ועומד על 35 מעלות ללא שום קירור. הפתרון הוא אבל אין לי כסף עכשיו.

סך הכל די חם בפנים אבל לא משהו רציני, במנוחה המעבד על 40-45, כרטיס מסך על 60 (סטנדרטי לכרטיס הזה) במאמץ המעבד מגיע מקסימום ל80 ביום חם בדרך כלל 70-75 ואין שום בעייה עם זה.

מה שכן, עכשיו החלפתי למרובע, Q8200, צריך לקבל אותו בקרוב, אני הולך גם להריץ אותו פאסיבי בדיוק כמו עכשיו, אני מאוד מקווה שלא תיהיה בעייה עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Scythe Ninja Rev.B הוא ללא מאוורר נכון?

אז למה יש לך כרטיס מסך עם מאורר? (אפילו אם הוא פועל רק חצי מהזמן..) הרי יש כרטיסים פאסיביים לגמרי..

ובספק מן הסתם יש לך מאוורר...

אני מדבר על מחשב 100% פסיבי..

לא מחשב שרק המעבד עם פסיבי

דרך אגב 75-80 מעלות לא נשמע לי כל כך טוב :]

אפילו אם זה פועל לך..

זה המוןןןןן

זה ילחים לך את המעבד ל-socket שלו, ואז לא תוכל להוציא אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי את הכל (מתנצל אבל פשוט לא הייתה לי סבלנות לזה עכשיו), אבל אני לא בטוח שהספק שם חיצוני. יכול להיות שהספק מובנה במארז או שאפילו בלוח האם.

מדובר שם על מחשב חסכוני באנרגיה ולאו דווקא מקורר פסביבית (כלומר המטרה העיקרית להשיג מחשב שצורך את כמות האנרגיה הנמוכה ביותר).

מן הסתם שהמערכת שם הרבה יותר חסכונית וקרירה מהמערכת שלך או כל מערכת שולחנית ממוצעת וזה בא על חשבון הביצועים. לשימושים מסוימים מערכת שכזאת עשויה להספיק, לשימושים אחרים לא.

בכל מקרה, כמו שכבר כתבתי, גם המערכת הזאת שבסרטון מסתמכת על סירקולצית אוויר - זאת של החדר שבו היא נמצאת. תחוב אותה לתוך גומחה חנוקה והיא לא תתפקד.

לעניין ספק הכוח החיצוני ושאר פתרונות כמו המארז וכו'. עם קצת מחשב וחזון אתה יכול לבנות לעצמך פיתרון קירור. העניין לא כזה מסובך ברגע שאתה מוצא את הרעיון. צריך להבין את חוקי התרמודינמיקה הפשוטים, להבין איך עובד הקירור ומפה והלאה, השמיים הם הגבול.

ולגבי הטכנולוגיה, לא תומצא שתקרר יש מאין. מה שכן יכול לקרות הוא שצריכת ההספק של הרכיבים תפחת באופן כזה שיהיה הרבה יותר קל לקרר אותם פסיבית ובמקביל לשמור על רמת ביצועים מספקת עבור מחשב ביתי ממוצע (לא כולל משחקים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב..

משהו אחד שאני תוהה לגביו.

אם היו משווים את המחשב הזה שהם בנו שם בוידאו, למחשב שולחני עם מעבד "רגיל",

אז לאיזה שנה בערך היינו מגיעים?

כלומר באיזה שנה כוח העיבוד של מחשב שולחני רגיל, היה מקביל פחות או יותר למחשב שבוידאו עם מעבד 540?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות כי מדובר בארכיטקטורת מעבד שונה לגמרי.

מעבדי ה- מיועדים לשוק אחר מהמעבדים השולחניים, אפשר לקרוא להם מעבדי מדיה אם רוצים כי הם מיועדים בעיקר למכשירים שהם סביבה המדיה. אחד הדברים שהם מיועדים לעשות, או יותר נכון לא לעשות, הוא לצרוך מעט אנרגיה ולפלוט מעט חום.

בעקרון מעבד כזה מספיק למחשב לעבודה משרדית בסיסית, בלי ריבוי משימות רב מדי, הוא עלול להתקשות בהצגת תכני Flash ולכן לא בדיוק האופציה העדיפה למערכת שמשמשת ליותר מבדיקת דוא"ל, קצת עבודה עם מסמכים, גלישה ברשת באתרים שאינם כבדים ב-Flash וניגון מוסיקה או תוכן וידיאו רגיל, אלא אם כן מוכנים להתפשר מעט בביצועים בשביל צריכת החשמל ופליטת החום הנמוכה יחסית.

כמובן שגם מאוד תלוי באיזה מערכת נמצא המעבד, כמה יש לה וכו', אך בגדול מדובר בסקאלה אחרת לגמרי של ולא ניתן להשוות אותם למעבדים שולחניים.

למה שהם בנו שם אפשר לקרוא netbook נייח. יש לזה יתרונות וחסרונות כמובן בהשוואה ל-netbook "רגיל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלול להתקשות בהצגת תכני Flash

זה דווקא נשמע טוב, כי אצלי למשל ה-Flash חסום.

אני פותח אותו סלקטיבית רק כשאני צריך - למשל ב-.

זה גורם לי להחשף להרבה פחות פרסומות ודברים שמקפצים על המסך.

אבל אם נעזוב לרגע את הסלידה שלי מ-Flash,

אז באמת קשה לחשוב על ויתור בביצועים, רק בשביל מחשב שהוא 100% פסיבי.

חבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Flash חסום הוא דווקא רעיון טוב בכל מקרה. הנקודה היא שמעבד כזה עלול להתקשות גם עם תכני Flash שבהם אתה כן מעוניין.

זה לא שאי אפשר לבסס עליו מערכת ביתית, תראה לדוגמה את כמות ה-netbooks שנמכרים ואנשים משתמשים בהם. רק שהשימוש בהם הוא יותר כמחשב משני ולא כמחשב ראשי. לדוגמה, בניית מחשב כמו בסרטון שקישרת אליו בהחלט מבטלת חלק מהחסרונות היחסיים של netbook, אתה משתמש במסך בגודל שאתה רוצה, מקלדת שנוחה לך ועוד, בתמורה על ויתור על ניידות שהיא לאו דווקא שיקול מכריע. מצד שני לרוב המשתמשים מחשב כזה לדעתי לא יכול לשמש באמת כמערכת ראשית.

ועדיין, גם אם נגיע לרגע שיהיו זולים, קרירים שיספיקו למערכת ביתית ממוצעת, עדיין גם בקירור פסיבי צריך מערכת כלשהי שתפנה את החום ואת זה ניתן לעשות רק בעזרת זרימה של אוויר, פשוט החל מסף מסוים יכול להיות שמיקום מערכת כזאת בחדר מאוורר יספיק פחות או יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Scythe Ninja Rev.B הוא ללא מאוורר נכון? מגיע עם מאוורר איכותי ושקט, שמתי אותו בספק.

אז למה יש לך כרטיס מסך עם מאורר? (אפילו אם הוא פועל רק חצי מהזמן..) הרי יש כרטיסים פאסיביים לגמרי..קודם כל, כשאני משחק גם ככה יש מלא רעש מהרמקולים אז לא מפריע לי, דבר שני, לפני 3 שנים זה היה כרטיס די חזק למשחקים וגם היום הוא מאפשר לי להפעיל את רוב המשחקים על הגדרות בינוניות+ וזה משהו שלא הייתי משיג משום כרטיס שמקורר פאסיבית לגמרי

ובספק מן הסתם יש לך מאוורר... כן, יש שם את המאוורר שהגיע עם הנינג'ה, מסתובב על 800RPM, לא שומעים אותו בכלל

אני מדבר על מחשב 100% פסיבי..

לא מחשב שרק המעבד עם פסיבימחשב 100% פאסיבי גם היה עולה פי כמה מהמחשב שלי וגם היה בעל ביצועים נמוכים יותר, אני קניתי את המחשב שלי לפני 3 שנים ב3000 שקל

דרך אגב 75-80 מעלות לא נשמע לי כל כך טוב :]

אפילו אם זה פועל לך..

זה המוןןןןן

זה ילחים לך את המעבד ל-socket שלו, ואז לא תוכל להוציא אותו.בולשיט, כל המעבדים בעלי סטוק גם מגיעים לטמפ' האלו ושורדים שנים, 99% מהזמן המעבד על 40-45 מעלות, רק במאמץ כבד הוא מגיע ל75-80, אין למעבד שום בעייה לפעול בטמפ' האלו אפילו שזה נשמע לך הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yossi_s1, כמו שיש לך מאוורר חרישי בספק שלא מפריע לך, אתה יכול להתקין בדיוק את אותו דגם מאוורר אן דומה (לא חסרים מאווררים שקטים) שיסתובב סביב ה-800 סל"ד בחלקו הקדמי של המארז ובחלקו האחורי. כך הסירקולציה במארז שלך תשתפר ומבלי לפגוע בדרגת השקט.

תוכל אף במאמץ (שם אתה אומר שהשקט פחות חשוב לך) להעלות את המאווררים לאזור ה-1,200 סל"ד וכך להקל עוד יותר על הקירור הפסיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Omer_ אני אוהב את הכיוון שאתה מושך אילו, גם אני התענייתי בזה ואני מקוה מאוד שהמחשב הבא שלי דומה לזה שבסרטון. (mini-itx ובלי חלקים זזים, אבל לא atom)

לפי דעתי במחשב הנוכחי שלך אתה יכול לקנות ninja או אפילו ninja-mini וזה יעבוד בלי בעיה בכלל לפי דעתי. אבל - המארז צריך להיות פתוח למדיי - או אם דלת פתוחה באופן קבוע או שיהיה בו הרבה רשתות במקום סתם פח סגור.

בקשר לספק כוח - תבדוק על ספקים כמו m2-atx m3-atx m4-atx

זה ספקי כוח של 12 וולט - משתמשים בהם לרוב להפעיל מחשבים באוטו, אבל שרוצים להפעיל את המחשבים האלה בבית פשוט מחברים להם שנאי חיצוני.

למחשב כמו שלך שאין לו כרטיס מסך נפרד אני חושב שספק כוח כזה יחזיק בלי בעיה.

אבל - נחמד מאוד לשאוף לכיוון הזה אבל בכל זאת כרגע יש לי 3 מאווררים במארז (2 מקוריים שקטים ואחד של ac עם fanmate), אחד לכרטיס מסך (מאוורר ac של 4 עם עוד fanmate), אחד למעבד (ac alpine 11 gt קטן וחמוד) וכמובן אחד בספק כוח (enermax), ויש הארדיסק שקט (wd green), והמחשב לא שמיע בכלל, גם לא במאמץ, ככה שהרצון למחשב פסיבי אולי נחמד מאוד אבל בטכלס לא ישנה הרבה, ככה שלהוציא הרבה כסף לא כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...