מחשב נייד עסקי חזק מאוד, קל מאוד, ואלגנטי + תחנת עגינה (עד 12K ש"ח) - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד עסקי חזק מאוד, קל מאוד, ואלגנטי + תחנת עגינה (עד 12K ש"ח)

montigo

Recommended Posts

אם אתה מוכן בכלל לחשוב על מחשבים עם מסך 15", כדאי שתזרוק את המונח "קל-משקל" מהלקסיקון שלך.

אם אתה באמת רוצה קל-משקל - 13" ו14" מסוימים הם הגבול שלך. ואז תשכח מרזולוציית FullHD או משהו קרוב לכך.

אולי כדאי שתגדיר קודם כל מה זה "קל-משקל" עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם אם מדובר בניידי 14 אינצ', יש מעט מאוד ניידים שהייתי קורא להם קלי משקל.

ולרובם יש מפרטים חלשים בהרבה מהדרישה.

אכן כן, למעשה רק הT410S הוא ממש קל משקל בקטגוריה הזו.

לגבי מפרטים חלשים בהרבה מן הדרישה, זה נכון, עם הסתייגות. מבחינה טכנית, היחידים שמסוגלים להתחרות בCore 2 Quad שולחני הם מעבדים i7 מרובעי הליבה, וכאלה כמובן יימצאו רק במחשבים 15.6" ומעלה, ובשל הצורך להתמודד עם פליטת חום רבה יותר, המחשבים האלה לרוב יהיו אף עבים וכבדים יותר מהרגיל לקטגוריה.

מצד שני, זה רק אם מדברים על מעבד מרובע ליבה שמגיע לניצול של 100% בכל ארבע הליבות. ומשום שאני בספק שלמשימות תכנות ואופיס רגילות זה המצב, הרי שגם ככה הQ6600 כנראה לא מנוצל אפילו בחציו, ולכן כל i5/i7 דו-ליבתי יהיה שדרוג נאה כאשר אנו מדברים על משימות שעושות שימוש אקטיבי בליבה אחת, גג שתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המשקל:

אני מסכים שכנראה אני צריך לפטופ עם צג 13, לכל היותר 14. אין מה לעשות וגודל קשור למשקל.

אם אני יכול להשיג לפטופ במשקל 2 ק"ג פלוס מינוס, ששווה ערך לביצועים של הנייח שלי, זה יהיה נפלא!

אם לא, אני מוכן להתפשר קצת במשקל, עד 2.5 ק"ג כולל הכל (כולל סוללה, דיסק קשיח, וכו').

היום יש לי לפטופ Latitude D830, 15" + 9 Cell Battery , אני חושב שהוא שוקל 3 ק"ג, והוא כבד מדי לצרכי (אני מתעצל לקחת אותו לכל

מקום).

נ.ב. איך אני מחפש משקל של לפטופ, כולל הציוד הכלול בפנים? (סוללה, , דיסק קשיח וכו')

לגבי המעבד:

QttP - יש לציין שעל המחשב שלי רצות בד"כ הרבה תוכנות בו בעת:

* מספר דפדפנים

* סביבת פיתוח

* אאוטלוק

* מסמכי וורד

* פוטושופ

* סקייפ

* הרבה מאוד פרוסססים ברקע (סינכרון , בבילון, תוכנת גיבוי, וכו').

כרגע לדוגמה רצים לי 118 פרוססים על המחשב, ויש לי שימוש של 66% בזיכרון הפיזי (5.3GB מתוך 8GB).

האם אתה עדיין חושב שדו-ליבתי יהיה פתרון טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני יכול להשיג לפטופ במשקל 2 ק"ג פלוס מינוס, ששווה ערך לביצועים של הנייח שלי, זה יהיה נפלא!

אם לא, אני מוכן להתפשר קצת במשקל, עד 2.5 ק"ג כולל הכל (כולל סוללה, דיסק קשיח, וכו').

את מספר הניידים עם מסך גדול מ14" ומשקל נמוך מ2.5 ניתן לספור על אצבע יד אחת, וגם זה לא כולל ספק.

מצד שני, ניידים עם מעבד מרובע ליבה ומסך קטן מ15" גם כמעט לא קיימים. מהעסקיים אני מכיר רק את הHP Elitebook 8440 (בחלק מהדגמים), והוא לא מהקלים בקטגוריה (עם סוללה מורחבת שהיא כמעט חובה עם מעבד מרובע ליבה שטוחן חשמל) הוא יגיע כמעט לאותו 2.5 ק"ג (משהו כמו 2.3-2.4 בלי זה).

מצד שני, את המחשב הזה ניתן לקבל עם מסך ברזולוציה 1600X900, שזה הכי גבוה שתוכל למצוא מתחת ל15" בימינו. אם אתה מוכן להתפשר על המשקל והניידות לטובת רזולוציה וביצועים, ומוכן לשלם אקסטרה על הקונפיגורציה היקרה הזו (יש מצב שלא תוכל להישאר מתחת ל12K כולל הכל בלי לרכוש מחו"ל), אז שווה לך לבחון את הElitebook 8440, רק תחשוב ותוודא ש:

1) שרזולוציה 1600X900 ב14" סבירה עבורך (לשם השוואה מבחינת גודל טקסט זה בערך שקול ל1366X768 ב12").

2) שה500 גרם בערך שתחסוך לעומת הD830 הנוכחי שלך יהוו הבדל מספיק עבורך

כרגע לדוגמה רצים לי 118 פרוססים על המחשב, ויש לי שימוש של 66% בזיכרון הפיזי (5.3GB מתוך 8GB).

האם אתה עדיין חושב שדו-ליבתי יהיה פתרון טוב?

מה הקשר בין המעבד לבין צריכת הזיכרון? לפי המצב שאתה מתאר, אין ספק שהייתי ממליץ לך על 8GB פיזי (שבניידים, אגב, זה דבר לא זול בכלל), אבל אין זה אומר דבר על עומס המעבד. לדוגמה - במצב שאתה מתאר עם כל ה118 תהליכים, מהו העומס הממוצע על המעבד באחוזים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP, נראה לי שאתה צודק, שכנעת אותי :)

צריכת ה-CPU שלי לרוב נעה בין אחוזים בודדים (ב-Idle) לבין 30-40% בטעינה של דברים. נדיר שהיא עוברת את ה-50%.

כנראה מירב העבודה שלי מול המחשב דורשת בעיקר ופחות כוח עיבוד.

נראה לי שאוכל להסתפק גם במעבד כפול- טוב ליישומים שאני מריץ.

מאידך, נראה לי שאני צריך 8GB זיכרון, ואני מתחיל לשקול בחיוב (בנפח של 200-240GB) במקום דיסק קשיח.

אז בוא נתפקס:

מחשב אלגנטי, עמיד וקל משקל (בשאיפה לאיזור ה-2 ק"ג).

תצוגת 13/14", מאט ולא גלוסי, רצוי ברזולוציה גבוהה.

חובה שתהיה תחנת עגינה עם חיבור DVI/HDMI.

מעבד כפולה i5/i7

.8GB RAM

200-240GB .

לא חובה שיהיה כונן אופטי.

חשבתי לדוגמה על Latitude E6410.

יש לו מעבד כפולה i7-620M, מסך 14 שאפשר להשיג עם 1440x900, יש לו תחנת עגינה, והוא שוקל באיזור ה-2 ק"ג.

הערות? הצעות נוספות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי לדוגמה על Dell Latitude E6410.

יש לו מעבד ליבה כפולה i7-620M, מסך 14 שאפשר להשיג עם 1440x900, יש לו תחנת עגינה, והוא שוקל באיזור ה-2 ק"ג.

הערות? הצעות נוספות?

ההערה היא שהמשקל האמיתי שלו לא קרוב ל2KG. משהו בסביבות ה2.25 עם סוללת 6 תאים.

http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Latitude-E6410-Notebook.32771.0.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין!

נתקלתי במספרים 1.9 ק"ג ו-2.1 ק"ג באתרים אחרים אשר מוכרים את המוצר. מדוע ההבדלים?

יכול להיות שהם מדדו את המוצר עם בטריה קלה יותר, או בלי בטריה בכלל? :kopfpatsch:

על כל פנים - 2.25 ק"ג זה עוד סביר מבחינתי, ונראה שהמחשב יחסית חזק.

נראה שבטריה של 6 תאים תספיק לי. הם מדווחים על 262 דקות בשימוש רגיל של המחשב עם בטריית 6 תאים, שזה מעל ומעבר בשבילי.

יש המלצות על מחשבים נוספים מסוג זה? כמובן שגם 13 אינץ' שהם יחסית חזקים באים בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין!

נתקלתי במספרים 1.9 ק"ג ו-2.1 ק"ג באתרים אחרים אשר מוכרים את המוצר. מדוע ההבדלים?

כי משקרים (כלומר מפרסמים את המשקל עם סוללת 4 תאים ובלי כונן אופטי או משהו כזה - שזה שקול לשקר כי זה נוגד את סטנדרט המדידה המקובל). גם בE6400 כל האתרים הנפיצו כאילו משקל המחשב הוא 1.95 ק"ג, כי זה מה שDELL פרסמו, וזה גם לא היה קרוב למציאות בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AgentZ - תודה! זה לפטופ מעניין וכנראה רלוונטי לחיפושי.

הוא נראה ממש קליל במשקל, ואחד הדברים המעניינים שם הוא שילוב של 2 דיסקיSSD

64 ג'יגה ועוד 128 ג'יגה. זה מתאים לי בצורה סבירה למדי לכונן C (מערכת הפעלה) וכונן D (קבצים).

האם יש לפטופים נוספים המאפשרים חיבור 2 דיסקי SSD?

יכול להיות שכך אוכל להשיג נפח אכסון סביר במחיר לא מופרע (לדוג' 64 לכונן C ועוד 128 או 160 לכונן D).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אפחד לא הציע את הVaio Z? נראה כי הוא עונה על כל הדרישות

אין לו מסך מט והשירות בארץ מתחת לכל ביקורת

אני במקומך הייתי מזמין את ה-T410s של לנובו עם מפרט כזה:

מעבד Core i5 560m, זכרון 8gb, מסך ברזולוציה 1440x900, דיסק קשיח "רגיל" 250gb, סוללת ultrabey נוספת והרחבת אחריות ל-4 שנים.

המחיר לפרט כזה בהזמנה מהאתר של לנובו עד לארץ יהיה כ-9000 שח (בעיקר בגלל כמות הזכרון הגדולה)

אתה תמיד תוכל לשדרג בעתיד לדיסק קשיח גדול יותר במחיר נמוך יחסית, או אפילו ל-SSD כמו הבא:

http://www.mwave.com/mwave/SKUSearch_v3.asp?px=FO&scriteria=AB00427

המחיר יקר מדי לטעמי עדיין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתלבטות שלך מובנת אך למיטב נסיוני אין כיום מענה ממש הולם לדרישותיך, איך שלא תעמיד את זה.

לכן שווה לך לחשוב על חלוקת עבודה (וזמנים) בין הנייח שלך (אולי לשדרג אותו) לבין נייד ממש אלגנטי וקליל, אם כי פחות "ביצועיסטי" למשימות שלא נועדו לו.

ובתור הדובדבן שבקצפת לחשוב על משהו כמו ה-DELL הזה (ותקן אותי אם טעיתי)

http://www.dell.com/content/topics/topic.aspx/global/products/adamo/topics/en/adamo-xps-13?c=us&l=en&cs=19

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאדמו מפרט חלש מאוד.

המטרה של הנייד היא לנקר עיניים בלבד. והוא לא נועד לעבודה באמת

החסרונות שלו:

מפרט חלש מאוד

סוללה חלשה

נפח קטן

מחיר יקר מאוד

אני לא חושב שיש סיבה אחת לקנות דבר כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי - המועמד המוביל שלי לקניה הוא Dell E4310 המצוייד בצג 13" ומעבדIntel Core i5 520M 2.4GHz

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-latitude-e4310-520m.htm

הלפטופ הבסיסי עולה 6065 ש"ח

+ הרחבת זיכרון ל- 8GB בתוספת של 1590 ש"ח

+ 256GB בתוספת של 3150 ש"ח

+ תחנת עגינה במחיר של 690 ש"ח

סה"כ: 11495 ש"ח (נכנס בתקציב שלי)

נראה לי שמעבד i5 520M עם דיסק ועם 8GB זיכרון יאפשר לי ביצועים טובים מאוד בכל מה שקשור לישומי אינטרנט \ \ תכנות.

הלפטופ אמור לשקול 1.7 ק"ג עם סוללת 6 תאים. טוענים שהוא גם בנוי יחסית טוב.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...