מחשב נייד עסקי חזק מאוד, קל מאוד, ואלגנטי + תחנת עגינה (עד 12K ש"ח) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד עסקי חזק מאוד, קל מאוד, ואלגנטי + תחנת עגינה (עד 12K ש"ח)

montigo

Recommended Posts

היי.

אני מעוניין לקנות מחשב נייד שיחליף את המחשב הביתי שלי (יש לי בבית Q6600 @ 2400MHz עם 8GB).

הדרישות:

* חזק מאוד לישומים משרדיים (לפחות כמו המחשב הביתי שלי).

* קל מאוד ונוח לנשיאה (שלא אתעצל לקחת אותו לכל מקום).

* עמיד למכות.

* מראה סולידי ואלגנטי, מתאים לביזנס.

* יכולת לעבוד שעתיים-שלוש ללא חשמל בעומס בינוני (אימייל, תכנות, אינטרנט).

גודל המסך יכול להיות כל דבר בין 13 אינץ' ל-16 אינץ', העיקר שהמחשב יהיה קל ונוח לנשיאה.

BT/WiFi חובה, כונן אופטי אופציונלי.

אני צריך לפחות 80GB על כונן מערכת ההפעלה, ולפחות 120GB (רצוי 300GB+) בשביל שאר הקבצים בכונן D - זה יכול להיות עם או HD או שילוב שלהם.

אני גם ארצה תחנת עגינה הכוללת DVI/HDMI (עם ספק כוח נוסף), כדי שאוכל לחבר ולנתק אותו בקלות בבית. רוב הזמן המחשב יהיה מחובר ל-24 אינץ' שלי בבית.

כל זה (מחשב + תחנת עגינה + ספק נוסף) צריך להיכנס בתקציב של עד 12,000 ש"ח.

המחשב ישמש אותי לעבודה שוטפת:

* תכנות (Visual Studio, Eclipse וכו')

* שרת PHP, ASP.NET וכו'

* עריכה גרפית בפוטושופ + יבוא תמונות ממצלמה.

* אינטרנט, הרבה דפדפנים.

* סנכרון מול הטלפון הנייד.

* אאוטלוק, וכיו"ב.

* המחשב אינו מיועד למחשקים, כך שכרטיס גרפי חזק הוא בזבוז של כסף ובטריה.

אני מוכן לקנות בארץ, או להזמין מחו"ל (במידה ותהיה לי אחריות בארץ).

מה אתם מציעים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חושב שהכי מתאים לדרישות הם הדגמים מסדרת thinkpad של לנובו,

הגרסאות החזקות של T410S, X301, X201, בהתאם לגודל המסך שאתה מעדיף.

לא בטוח שאפשר לקבל אותם עם והארד דיסק רגיל ביחד. הכי פשוט לקנות את המחשב עם ולקנות בנוסף הארד דיסק חיצוני.

כמובן שאם תזמין מחו"ל זה יצא יותר זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנייד היחידי שעולה לי בראש שיתאים ממש לדרישות יהיה ה-E4310 של דל.

קיימים מפרטים חזקים מאוד של הדגם הזה, והוא שוקל בסה"ך כ-1.6 ק"ג

האם יש לך דרישה ליציאת וידאו איכותית? (HDMI או DP) - במידה וכן ה-4310 לא יתאים לך.

אני צריך לפחות 80GB על כונן מערכת ההפעלה' date=' ולפחות 120GB (רצוי 300GB+) בשביל שאר הקבצים בכונן D - זה יכול להיות עם או HD או שילוב שלהם.

[/quote']

במידה ואתה מחפש ביצועים במשקל נמוך, עדיף לוותר על כונן פנימי גדול ולרכוש בנפרד כונן חיצוני בנפח של 1TB במחיר של עוד כ-600 שח.

זה גם יצא זול יותר וגם ביצועי המחשב עם יהיו טובים בהרבה.

אם משקל הוא הנושא החשוב לך, עדיף שתתמקד בדגמי ה-13 אינצ' בשוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שראיתי T410S באתר של לנובו בארה"ב, עם וללא כרטיס גרפי, במשקל נמוך מ-2 ק"ג (לא זוכר בדיוק), ובמסגרת התקציב.

יש בכלל לפטופים עם שני harddisk-ים? לא זוכר שראיתי כזה. בכל מקרה USB3 ו-ESATA אמורים להיות מאוד מהירים, יותר מהירים מה-HD עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אם אתה מתכנת וכאלה עדיף ללכת על מסכים 14.1 עם אופציה של 16:10 ברזולוציה גם במחיר פגיעה במשקל (הבדל של 300-400גרם)

ואז יש לך את t410s כמו שהציעו שיש לו גם משקל נמוך יחסית לגודלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חבר'ה. תודה על התגובות!

כמה הבהרות:

חשוב לי שיהיה חיבור DVI/HDMI בתחנת עגינה. במחשב עצמו זה הרבה פחות חשוב.

נראה לי שדיסק קשיח חיצוני לא בא בחשבון, אני רוצה נוחות נשיאה ואלגנטיות, לא ציוד נוסף לסחוב לכל מקום ומקום :(

אני צריך לפחות לפחות 80GB על כונן C, ולפחות 120GB על כונן D, באופן פנימי. את כל המידע ב-D אני צריך זמין כל הזמן, ולא רק לעתים. כמו כן, המידע על הדיסקים צריך להיות מוצפן.

בלאו הכי את כל הדברים הבאמת כבדים (כמה TB של סרטים, וכיו"ב) אני משאיר במחשב בבית - אבל אני צריך לכל הפחות 200GB בילט-אין בנייד.

שאלה - האם הפרש המשקל עם HD (לדוג' 500GB/7200RPM) כ"כ גדול לעומת SSD?

ומה לגבי הפרש הביצועים ליישומי אופיס\אינטרנט\תכנות?

לגבי גודל המסך, אני מסכים ש-14 אינץ' יותר מותאם לתכנות מאשר 13, במיוחד אם אני משיג מסך של 1920x1080 (הרזולוציה שלי בבית היא 1920x1200 כך שהסוויץ' הביתה והחוצה יהיה נוח בלי שכל החלונות על המסך יזוזו לי!)

מאידך, אני לא מתכוון לשבת יותר מ-3 שעות ברצף מול הלפטופ ללא מסך חיצוני, אז אני לא יודע כמה זה נוראי לתכנת שעתיים-שלוש מול 13 אינץ'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך לפחות לפחות 80GB על כונן C, ולפחות 120GB על כונן D, באופן פנימי.

יש כונני של 256 ג'יגה, אבל הם יקרים ואני לא בטוח שמוצעים כאופציה בקניית . יכול להיות שתצטרך לקנות בנפרד ולהחליף את ההארד דיסק בעצמך (או במעבדה).

הפרש המשקל לא גדול, אבל ההבדל בביצועים כן משמעותי. אם יש לך את התקציב המתאים הSSD מאד מומלץ. ההבדל יותר מורגש מעוד שיפור קטן במעבד או בזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון מספר דברים אם אתה רוצה ללכת על ה-T410s:

המעבד החזק ביותר המוצע במחשב הוא i7 620m - רק בדגמים מסויימים באתר החברה.

רוב הדגמים יגיעו עם מעבד i5 560m.

לדעתי מדובר במעבד חזק מספיק להתמודד עם כל מה שתזרוק עליו, אבל אם אתה מחפש "תחנת כוח" זה לא המקום.

היצע הדיסקים הקשיחים לנייד הזה גם הוא מוגבל למדי, 320gb סטנדרטי (7200rpm) או בנפחים של 128-160gb

אם כל זה, כנראה שזו הבחירה הטובה ביותר לנייד עם מסך ברזולוציה 1440*900

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע בדיוק איזה מעבד אני צריך!

כיום אני עובד בבית עם Q6600 מומהר ל-2400 מה"צ. אני צריך משהו לפחות באותו קנה המידה של המהירות.

מה המקבילה של מעבד כזה עבור ניידים?

יש לי תהיה לגבי המסכים שנמכרים עם לפטופים בימינו:

איך זה של-Dell Studio 1558 שנחשב מחשב פשוט יותר (וזול יותר) יש צג ברזולוציה של 1920x1080

http://www.notebookclub.co.il/prod-studio-1558-720mb.htm

ואילו ל-Latitude E6510 העסקי רזולוציה של 1600X900

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-latitude-e6510-720m.htm

ול-Studio XPS 16 החזק רזולוציה של 1366X768

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-studio-xps-16-i7.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבני שלושתם היחידי שאני יכול להמליץ עליו כמחשב עסקי אמין הוא ה-6510.

הרושם שהיה לי, שאתה מחפש מחשב קל. שלושת המחשבים שאתה שאלת עליהם הם מחשבי 15.6 גדולים במשקלים של 2.5-3 ק"ג.

בנוסף ל-XPS ולסטודיו אין ממש ממשק לתחנת עגינה.

אתה יודע מה אתה מחפש? כרגע זה לא נראה ככה.

תסביר טוב יותר את הדרישה שלך, ותנסה לדרג את ההעדפות (לדוגמה - חשיבות של חוזק מעבד קודמת למשקל, או להיפך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חבר'ה. תודה על התגובות!

כמה הבהרות:

חשוב לי שיהיה חיבור DVI/HDMI בתחנת עגינה. במחשב עצמו זה הרבה פחות חשוב.

נראה לי שדיסק קשיח חיצוני לא בא בחשבון, אני רוצה נוחות נשיאה ואלגנטיות, לא ציוד נוסף לסחוב לכל מקום ומקום :(

אני צריך לפחות לפחות 80GB על כונן C, ולפחות 120GB על כונן D, באופן פנימי. את כל המידע ב-D אני צריך זמין כל הזמן, ולא רק לעתים. כמו כן, המידע על הדיסקים צריך להיות מוצפן.

בלאו הכי את כל הדברים הבאמת כבדים (כמה TB של סרטים, וכיו"ב) אני משאיר במחשב בבית - אבל אני צריך לכל הפחות 200GB בילט-אין בנייד.

לגבי גודל המסך, אני מסכים ש-14 אינץ' יותר מותאם לתכנות מאשר 13, במיוחד אם אני משיג מסך של 1920x1080 (הרזולוציה שלי בבית היא 1920x1200 כך שהסוויץ' הביתה והחוצה יהיה נוח בלי שכל החלונות על המסך יזוזו לי!)

מאידך, אני לא מתכוון לשבת יותר מ-3 שעות ברצף מול הלפטופ ללא מסך חיצוני, אז אני לא יודע כמה זה נוראי לתכנת שעתיים-שלוש מול 13 אינץ'.

יש היום דיסקים חיצונים שהמשקל שלהם הוא אפסי, במיוחד ה1.8 של סאמסונג..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני מצטרף מאוחר, רק כמה נקודות שחשבתי שכדאי להבהיר כמה דברים (הרוב בא מניסיון אישי עם T410 עם 620M וSSD):

1. אם ברצונך להצפין את הקשיח בזמן עבודה עליו - תבחר מעבד שתומך בפקודות החדשות של AES, אני יודע שלכל המעבדים שמסווגים כi7 תומכים בזה (וכנראה גם הi5, אבל צריך לבדוק). הפקודות החדשות (בשימוש תוכנה שתומכת בהם, TrueCrypt, למשל) מאיצות באופן ניכר את התהליך של הצפנה ופיענוח הקשיח.

2. לא תמצא מחשב 14 אינץ עם רזולוציה גבוהה מ1600X900.

3. אני רואה שאת ה מתכוון לתכנת על המחשב - אתה צריך לבדוק אם המקלדת של הנייד שאתה קונה נוחה לך.

4. עדיף על קשיחים מסורתיים בכל פרמטר חוץ מכמות המידע שאתה יכול להכניס אליו והמחיר. אתה תקבל שיפור הרבה יותר ניכר אם תשקיע בSSD במקום במעבד חזק יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם ברצונך להצפין את הקשיח בזמן עבודה עליו - תבחר מעבד שתומך בפקודות החדשות של AES, אני יודע שלכל המעבדים שמסווגים כi7 תומכים בזה (וכנראה גם הi5, אבל צריך לבדוק). הפקודות החדשות (בשימוש תוכנה שתומכת בהם, TrueCrypt, למשל) מאיצות באופן ניכר את התהליך של הצפנה ופיענוח הקשיח.

הi5 5XX תומכים.

http://en.wikipedia.org/wiki/AES-NI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות חבר'ה, מעריך את זה מאוד.

1. התיעדוף הוא מורכב, אני אגדיר את זה כך:

אני מנסה למצוא את המחשב הכי קל ונייד שיהיה מהיר בישומי תכנות ואופיס לפחות כמו המחשב הביתי שלי (Q6600@2400 + 8GB).

מעבר לכך, אולי אהיה מוכן לעלות טיפה במשקל קצת תמורת שיפור ניכר בביצועים.

מבחינה ארגונומית נראה לי שאני צריך לפחות מסך 13 אינץ' לעבודה של שעתיים-שלוש מול המחשב. לא איכפת לי לקנות מחשב גדול יותר, כל עוד הוא קל-משקל.

כמו כן, חייב להיות למחשב חיבור לתחנת עגינה כלשהי עם ממשק DVI

2. לגבי הארד דיסק חיצוני - אני לא חושש בגלל המשקל, אני חושש בגלל חוסר הנוחות. את ההארדיסק החיצוני אני אצטרך באופן קבוע מחובר למחשב כי כל הפרוייקטים והמסמכים יהיו שם.

זה פשוט לא נוח להיסחב עמו לכל מקום, וכל פעם לחפש מקום להניח אותו ולחבר אותו למחשב. כפי שאמרתי, נוחות וניידות הם שיקולים מהותיים מבחינתי.

160GB זה גבולי-נמוך בשבילי. ראיתי בזאפ ש-160GB עולה 2000 ש"ח ואילו 240GB עולה 3000 ש"ח.

האם שווה להשקיע 3000 ש"ח ב- כזה?

3. לגבי המסכים - שאלתי מתוך סקרנות גרידה. איך זה שלדגם זול של יש מסך 1920x1080 ולדגמים יקרים יותר של רזולוציה נמוכה יותר. האם משהו נסתר מעיני (לגבי סוג או איכות הצג?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...