המטרה - שקט מוחלט (בקירור אוויר) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המטרה - שקט מוחלט (בקירור אוויר)

Milford Cubicle

Recommended Posts

קיי, אז ככה...

אחרי בערך שנתיים של שיגעון טוטאלי מהטרקטור שיושב לי על השולחן, ממש ליד המסך, החלטתי שבשדרוג הקרב ובא אני דואג לשקט (תרתי משמע) הנפשי שלי...

המערכת תכלול מעבד Athlon XP 2500+ (Barton) שלא יעבור שום אוברקלוק (אני לא בקטע הזה בכלל, כמה מפתיע..).

לכן, אני אדאג למארז שקט (המשקל שלא לא ממש חשוב לי, כך שאלומניום לא משחק פה תפקיד), ללא מאווררים מיותרים, ו-HSF שקט במיוחד.

בתור מארז, חשבתי לקחת את ה-Antec SONATA (שמגיע עם ספק 380W של אנטק ועולה 800 ש"ח) - מארז שתוכנן מראש להיות מארז שקט.

הביקורות חיוביות מאוד - http://www.insideproject.com/showreview.cfm?reviewid=108

המארז נראה מגניב (הוא מבריק כזה), מתוכנן טוב (תמונה של המארז עם הכל בפנים - סדר מושלם), ולא יקר מדיי (בהתחשב בעובדה שהוא כולל ספק 380w, של אנטק)..

בנוסף, הוא מגיע עם מאוורר 120mm יחיד ושקט. עם הסדר שיש במארז זה נראה לי מספיק בהחלט.

נראה לי שאני דיי סגור עליו.. מה אתם אומרים? יש אולי הצעות טובות יותר ?

השלב הבא, הוא ה-HSF.

ה-Barton 2500 הזה מגיע (באריזת Retail) עם HSF מקורי של עם בסיס נחושת, שאמור להיות לא רע..

השאלה היא, האם יצא למישהו להיתקל בו ולראות עד כמה הוא שקט ? יש סיכוי למצוא HSF שקט יותר ?

That's about it..

תודה לכל העוזרים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקירור של זאלמאן מעולה ושקט אבל ביזבוז של כסף אם הוא לא עושה OC

שיקח את ה

SPIRE WHISPER ROCK 3

משהו כזה באיזה 80 שקל ויהיה לו שקט

וד"א אני נפגשתי עם המאוורר שמגיע עם ה RETAIL

שקט מאוד

בקשר למארז, נראה לי ביזבוז של כסף

ב500 שקל אתה קונה סופרטאלנט שהוא שקט ויפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב עם המאורר שבתמונה מגיא איתו הוא בכלל לא שקט אז תתכנן על שקט יש לי שתיים כאלה. (עם תרצה לשאול משהו תשלח הודעה פרטים עם לינק לפה כי כנראה שאני לא יראה את הדיון הזה עוד פעם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וד"א אני נפגשתי עם המאוורר שמגיע עם ה RETAIL

שקט מאוד

אז יש בכלל טעם להחליף אותו ?

דרך אגב עם המאורר שבתמונה מגיא איתו הוא בכלל לא שקט אז תתכנן על שקט יש לי שתיים כאלה. (עם תרצה לשאול משהו תשלח הודעה פרטים עם לינק לפה כי כנראה שאני לא יראה את הדיון הזה עוד פעם).

well, הוא מגיע עם מאוורר 120mm אחד. השני שבתמונה לא מגיע עם המארז..

אבל אפילו עם שניהם ביחד, כתוב בביקורת:

After pushing the power button for the first time you immediately notice the silence, it's like a whisper. I used one 120mm fan, one 120mm Titan Alu fan, both attached to FAN-Only connectors and Thermalright SLK-900 with Papst 20db fan and still I could only hear the hard drives crunching. Especially when moving from a noisy server case with lots of fans (I came from AMG series), the difference is huge and trust me, when you use this there's no way you're going to back to your old server casing.

I know you all want to know about the temperatures. Well, they're pretty good, as Sonata was only about 2 to 3 celsius warmer than PlusView 1000 (which has 5 80mm fans) and about 100 times more silent.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יש בכלל טעם להחליף אותו ?well, הוא מגיע עם מאוורר 120mm אחד. השני שבתמונה לא מגיע עם המארז..

אבל אפילו עם שניהם ביחד, כתוב בביקורת:

גם לי יצא להפגש עם המאורר הזה, בהחלט אחלה של סינק בנו, הרבה הרבה יותר טוב מהישן, רק שמאוד קשה להרכיב אותו על המעבד, צריך כל-כך הרבה כח שזה לא יתואר, ממש פחדתי לשבור את המעבד כשהרכבתי את המאורר.

ולשאלה החשובה ביותר שלך, האם הוא שקט?!?: כן! הוא מאוד שקט! יחסית למאוררי 70 ממ' אחרים שראיתי הוא מאוד מאוד שקט, אולי ברמת רעש של מאורר 80 ממ' ג'נרי, לא רועש בכלל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zalman 7000A-cu

'nuff said

למה את ה 7000a ?

הוא לא משהו ....

כך את ה 7000c זה אמור לתת לך ביצועים של ברמה של sk800 ומעלה

ובשקט של 27db!

במהירות הכי גבוה!:)

אם אני לא טוב

אולי זה 29

אבל עדין זה כלום:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש Barton 2500 והמאוורר שבא איתו הוא בהחלט שקט מאוד.

לדעתי כדאי לך לנסות את המאוורר שבא עם המעבד ואם הוא רועש לך תחליף אותו.

אגב, נראה לי מוגזם לקנות מארץ ב800 ש"ח, הגורם המרכזי לרעש זה המאווררים ולכן כדאי להשקיע בהם ולא במארז

אני משתמש במארז COMPUCASE CI-6a19 ATX ומרוצה מאוד מהשקט של המאוורר 120 שיש אצלו.

אגב, הבארטון מתחמם מהר, אבל אם אתה לא מתכנן לא נראה לי שתהיה לך בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את ה Compucase CI-6919, אני ממליץ לך עליו בחום. או את הדגם היותר יפה והיותר מקורר CI-6920.

הוא נותן פיתרון טוב מאוד, עם מאורר 120 מאחור ועוד שתי 80 מקדימה.

הדלתות של המארז יחסית עבות (1 מ"מ, בדרך כלל כול המארזים הם פחות מ0.8), זה נותן בידוד מהרעש של המאורר.

יש לי מאורר דלתה על המעבד ואני בקושי שומע אותו.

וגם הנוחות ואיכות הבניה מעולים, הוא בא עם מסילות לכוננים, קליפסים למאוררים, ועוד כול מיני פיצרים נחמדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, נראה לי מוגזם לקנות מארץ ב800 ש"ח, הגורם המרכזי לרעש זה המאווררים ולכן כדאי להשקיע בהם ולא במארז

אני משתמש במארז COMPUCASE CI-6a19 ATX ומרוצה מאוד מהשקט של המאוורר 120 שיש אצלו.

אממ... 300 ש"ח כולל ספק זה מפתה...

אבל השאלה היא מה תהיה רמת הרעש בו...

אחרי הכל, דווקא כן יש למארז חשיבות מכרעת ברעש - עובדה שבביקורות על המארז ציינו שהוא היה שקט במיוחד בהשוואה למארזים אחרים, ולווא דווקא בגלל שהיו בו פחות מאווררים \ מאווררים שקטים יותר.

Besides, הספק של אנטק הוא גם שקט במיוחד (לנוסף לעובדה שהוא 380w לעומת 300w ב compucase), וכמעט שכחתי שה-Sonata נראה ממש מגניב..

אבל שוב... 300 ש"ח כולל ספק לא רע זה מפתה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי בערך שנתיים של שיגעון טוטאלי מהטרקטור שיושב לי על השולחן, ממש ליד המסך, החלטתי שבשדרוג הקרב ובא אני דואג לשקט (תרתי משמע) הנפשי שלי...

תגיד, למה שלא תשים את המחשב עצמו על הרצפה? או שתקנה איזה שולחן מחשב עם מקום מיוחד למחשב.

ככה רוב האנשים היום עושים וזה ירחיק ממך את מקור הרעש.

אגב, חשבתי פעם על פרוייקט מודינג שבו המחשב יחולק לשניים, החלק המרכזי יהיה למטה ולמעלה תהיה קופצת עץ בגודל מחשב SFF שתכיל CD-ROM כונן דיסקטים, חיבורי סאונד וכו'. כך אפשר לשלב בין הנוחות של השולחן ובין רמת השקט של מחשב מתחת לשולחן.

אבל זה סתם מחשבות, זה בטח המון עבודה.

יאללה, בהצלחה עם המחשב השקט :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, למה שלא תשים את המחשב עצמו על הרצפה? או שתקנה איזה שולחן מחשב עם מקום מיוחד למחשב.

אגב, חשבתי פעם על פרוייקט מודינג שבו המחשב יחולק לשניים, החלק המרכזי יהיה למטה ולמעלה תהיה קופצת עץ בגודל מחשב SFF שתכיל CD-ROM כונן דיסקטים, חיבורי סאונד וכו'. כך אפשר לשלב בין הנוחות של השולחן ובין רמת השקט של מחשב מתחת לשולחן.

אבל זה סתם מחשבות, זה בטח המון עבודה.

יאללה, בהצלחה עם המחשב השקט :)

actually it's quite easy, just need long IDE cables :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי, זה לא מה שישנה.

גם כשאני נמצא בכלל מחוץ לחדר במרחק של איזה 5 מטר מהמחשב אני עדיין שומע אותו, וחזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...