ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14 - עמוד 26 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14

klayton

Recommended Posts

רוני אתם לא מבקרים את הרבנים שלכם וזו הבעיה שלכם , אם הוא "רב" והצליח להשיג לעצמו את המשרה הז הוא יכול להיות משוגע ואתם תלכו אחריו , אתם יותר גרועים מהרומאים שהיו עושים את מצוות הקיסר בלי להבין ולדעת , את מה שליכאורה בני עשו בהר סיני "נעשה ונשמע" ככה אתם עושים לרבנים שלכם , כאילו הם אלוהים , הם לא ! האחראיות היא עלייך , אתה תשפט , הרב שלך הוא רק בן אדם עם חולשות וצרכים וזה שהוא יודע את כל הש"ס זה עדיין לא גורם לו לרחף מעל הקרקע ברוב טיפשותכם אתם מעריצים שכלתנות בצורה עיוורת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 522
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

iakovl

לא לומדים רמב"ם רק מציטוט אחד וכל שכן שלא מדייקים... צריך לעבור על הכל ולראות באיזה קשר הוא ציין זאת [הרי הוא עצמו התפרנס על ידי אחיו- קצת סותר לא? אממ לא אם מכירים למה התכוון ]- אני כבר אראה , אבל קודם תשיב לשאלתי ,אם אני מראה זאת, תשנה את גישתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואחרי שאח שלו מת הוא הלך ועבד... או שאני טועה

האם הדוגמא שלו לא צריכה להיות כזאת שהמשפחה צריכה לעזור לך ללמוד תורה, או שאני מסלף את הפרט הזה ש"אח שלו" הוא זה שעזר לו, שלא נדבר על זה שהיה לאח שלו איך לעזור לרמב"ם כי במובנים של היום "היה לו כיס עמוק"

איפה נכנס פה הנושא של "המדינה"... אה כן... "ואל ישליך אדם עצמו על הציבור" די אומר...

לקחת כסף מהמשפחה בשביל ללמוד תורה = כן

לקחת כסף מהציבור בשביל ללמוד תורה = לא

אולי אני אשנה את הגישה, ללא לדעת את המידע אני לא יכול להגיד לך אם המידע הזה ישנה את הגישה שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא ציין גם "ואל יצטרך לברייות" - משמע לכל אדם .

אני בכלל אומר שהתפיסה הכללית שכל מה שנאמר בציטוט היא שגויה, לכן ציינתי אני אראה זאת ,ואם לא תוכל לסתור זאת על ידי הצגת מקורות ודיוק בהם, תשנה?

[למה אני כותב זאת ,כי כבר כמה פעמיים זה קרה ,ואתה נשאר בשלך, אדם יכול ללמוד אז למה לא? אם אתה תראה לי על פי המקורות שאני טועה -אני אסכים. ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אין לי פה את כתבי הרמב"ם וכל מקור אחר הוא לא אמין (זה יהיה הטיעון שלך) כי הוא לא מביא את כל הטקסט המלא

בסופו של דבר מה שכן מוצק וכן ידוע הוא העובדה שהרמב"ם על אף היותו גדול בתורה הלך ועבד והגיע לרמה כה גבוהה בעבודתו שישב בחצר המלכות

לגבי הציטוטים שלו, שכמובן אתה לא מחשיב כי אין לך את כל הטקסט (בלי קשר לזה שיש דבר כזה משפט בתור משפט לכשעצמו)

רוני, אני עובד בשיטה פשוטה שגם מיישם אותה בלימודים שלי... תראה לי שאני טועה ואני אודה בטעות שלי, לי בתור הצד שנאשם בהיותו עקשן וסרבן לקבל את ה"אמת" שלך אין שום צורך בהוכחה לדעותי... אתה הוא זה שצריך להביא לי את ההוכחה לטעות שלי

בשום מקום בתנך לא תמצא פסוק אחד על זה שהמדינה צריכה לממן לימודים לאלו ששוקדים בתורה מהסיבה הפשוטה שהקונספט הזה לא היה קיים אז... מי שתמך בחכמים היו המשפחות שלהם

אי אפשר לעשות הסבה מתמיכה של המשפחה, שזה מה שעשה הרמב"ם לתמיכה של הממשלה שבסופו של דבר לוקחת את הכסף מהאזרח הפשוט שהוא לא חלק מהמשפחה של זה שמקבל את הכסף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני אם יש לכם אוכל על השולחן, למה לעזאזל אתם צריכים כסף מהממשלה?

רוצה ללמוד? שהמשפחה שלך תתמוך בך. לאף אחד אחר אין מחויבות כלפיך ומצידנו שתגווע ברעב - זו ההחלטה שלך.

"אם אין אני לי - מי לי?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

40 עמודים על אותו ויכוח עקר.

אתם לא תצליחו לשנות את רוני. ורוני לא יצליח לשנות אותכם...

רוני, נראה שכל ציטוט (אפילו של אדם מלומד מגדולי הרבנים ) שלא מתיישב עם הדעות האישיות שלך, אתה פוסל.

או שאני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אין לי פה את כתבי הרמב"ם וכל מקור אחר הוא לא אמין (זה יהיה הטיעון שלך) כי הוא לא מביא את כל הטקסט המלא

בסופו של דבר מה שכן מוצק וכן ידוע הוא העובדה שהרמב"ם על אף היותו גדול בתורה הלך ועבד והגיע לרמה כה גבוהה בעבודתו שישב בחצר המלכות

לגבי הציטוטים שלו, שכמובן אתה לא מחשיב כי אין לך את כל הטקסט (בלי קשר לזה שיש דבר כזה משפט בתור משפט לכשעצמו)

רוני, אני עובד בשיטה פשוטה שגם מיישם אותה בלימודים שלי... תראה לי שאני טועה ואני אודה בטעות שלי, לי בתור הצד שנאשם בהיותו עקשן וסרבן לקבל את ה"אמת" שלך אין שום צורך בהוכחה לדעותי... אתה הוא זה שצריך להביא לי את ההוכחה לטעות שלי

בשום מקום בתנך לא תמצא פסוק אחד על זה שהמדינה צריכה לממן לימודים לאלו ששוקדים בתורה מהסיבה הפשוטה שהקונספט הזה לא היה קיים אז... מי שתמך בחכמים היו המשפחות שלהם

אי אפשר לעשות הסבה מתמיכה של המשפחה, שזה מה שעשה הרמב"ם לתמיכה של הממשלה שבסופו של דבר לוקחת את הכסף מהאזרח הפשוט שהוא לא חלק מהמשפחה של זה שמקבל את הכסף..

אני פונה אלייך דווקא, כי אולי באמת יש איזה ניצוץ של אדם שרוצה ללמוד, ראה את יואב למשל , הוא יודע שאני עובד ,יודע שאני לא חרדי ,אלא אני הרבה מסביר את תפיסתם ואיך זה ישר עם התורה.

לא נכון, לא ציינתי שכל מקור אחר הוא לא אמין, ציינתי שלא קראת טוב את כוונתו של הרמב"ם על ידי אותו ציטוט ,וכן אם עוברים על כל דבריו מבינים זאת יותר.

גם חרדים עובדים, והצגתי הרבה מקורות לכך, הם לא אומרים אממ סלח לי אני חרדי לכן אני לא צריך לעבוד -זה עובר על דבריי הרמב"ם ובכלל ההלכה.

אך מי שחשק ליבו רק ללמוד התורה ויכול להסתפק במועט -רשאי לעשות זאת והוא המובחר שבעם.

אתה מכיר את כל התנ"ך שאתה אומר שאין? הרי שבט לוי היה כולו מוקדש ללימוד התורה והעם נתן לו את כל צרכיו, אתה צריך להבין על פי התורה - לימוד התורה הוא ראש הראשונים ועליו עומד העולם.

לכן ה' מצווה את משה שחייב להיות לומדים קבועים ,ובשעת מלחמה אף להוסיף.

שוב, אם אני מראה לך לגבי הרמב"ם , אתה מקבל? [אתה באמת נראה אדם אקשן, אבל תנסה לבוא בתור אדם שבא ללמוד וכן לקבל- שכן צריך, וציינתי אם תראה לי אחרת אני גם אקבל זאת ].

Benor :

אותו ציטוט של הרמב"ם מתאים בדיוק למה שתמיד ציינתי, לכן אני בא עכשיו בגישה אחרת, שאם אני כן אראה זאת ולא יצליח iakovl לסתור אותי על ידי המקורות ,עליו לקבל זאת שכן מה רע שאדם ילמד ? גם אני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אל תיהיה כמו הרבה בני-אנוש שיכולים לסתור כל דבר על ידי ליצנות ופרטים אישיים -אממ זה לא נראה לי ,אממ אתה ככה וככה ,אממ ואממ.

אני מציג לך מקורות שלך הרמב"ם , וכן את אותו ציטוט וכוונתו גם מתוך הטקסט -ומסדר לך שהכל יהיה מובן, עלייך רק לסתור זאת על ידי אותו אחד ששמו הרמב"ם.

אם לא תוכל -עלייך לקבל,שכן מה כל כך רע בלילמוד - אלא ההפך צריך להיות צמא ותמיד להתחדש -כשצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...