בניית אתר חדש - מה היא השפה הנפוצה ביותר כיום? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית אתר חדש - מה היא השפה הנפוצה ביותר כיום?

Kitt0s

Recommended Posts

שלום לכולם,

אוקי אז השאלה שלי היא די פשוט.. אני מעלה אתר חדש בקרוב לרשת, שפרטים לגביו יעלו בהמשך.. כרגע אני מחפש לדעת באיזו שפה משתמשים היום לאתרי אינטרנט? מהידע המצומצם שלי, אני חושב ש-.NET נכנסה חזק, תקנו אותי אם אני טועה?

אשמח לתגובות בנושא :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קטונתי אבל,

אכן .NET היא שפה מאוד חזקה לרוב אירגונים קטנים \ בינונים וזאת עקב קלות העבודה איתה (יחסית).

אירגונים גדולים מעדיפים PHP ו - HTML (על גווניו) על מנת לא להיות תלויים במיקרוסופט.

ייתכן שעכשיו עם HTML5 הדברים ישתנו מעט :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה נכנס לתחום הזה לדעתי דבר ראשון זה ללמוד HTML.

שפה פשוטה, מאוד קלה ללמידה שתעזור לך לכתוב דפי פשוטים.

אם אתה בקטע של עיצוב, הייתי ממליץ לך לאחר מכן ללמוד CSS.

ואחר כך PHP, שפה מהירה, מאוד יעילה ונוחה להיתעסק ולבנות מערכות שונות.

ובשביל הקטעים האינטראקטיבים באתר לבסוף Javascript (הסדר שאני למדתי היה קצת שונה, למדתי HTML, PHP, CSS, Javascript).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אירגונים גדולים מעדיפים PHP ו - HTML (על גווניו) על מנת לא להיות תלויים במיקרוסופט.

שאתה נכנס לתחום הזה לדעתי דבר ראשון זה ללמוד HTML.

שפה פשוטה, מאוד קלה ללמידה שתעזור לך לכתוב דפי פשוטים.

הרשו לי לתקן אתכם - html הוא הבסיס לאתרי . כל עמוד שנשלח מהשרת למחשב שלכם הוא בסופו של דבר html -גם דף php מתורגם ל-html לפני שהוא נשלח ללקוח (כן, אפשר לכתוב אתר שלם בדרכים אחרות - נניח flash - עם שימוש מינימלי ב-html, אבל זה לא מומלץ). אז קודם כל לומדים html. אח"כ אפשר לחשוב על השאר.

הצעד הבא הייתי אומר מתחלק לכמה אפשרויות:

1. לימוד JavaScript. זה מה שמאפשר לך לעשות דפי html דינמיים יחסית (לדוגמה, זה מה שמאפשר לעשות תפריטים מתוחכמים וכד').

2. לימוד שפת צד שרת - php, asp.net, jsp וכד'. זה מה שמאפשר לך ליצור אתרים דינמיים באמת. כמעט כל אתר היום עובד עם שפת צד שרת כלשהי (האתרים היחידים שכתובים ב-html פשוט הם אתרים שצריכים להציג אך ורק מידע סטטי שכמעט ולא משתנה).

3. לימוד CSS. זה מה שמאפשר לך לעצב את האתר, כדי שלא ייראה כאילו ילד בן 10 כתב אותו.

אין מניעה ללמוד כל אחד מהדברים האלה בנפרד (לדוגמה, אני יודע asp.net אבל בקושי יודע css).

ולגבי דוטנט לעומת php - השיקול של "תלות במיקרוסופט" הוא זניח. חברות עובדות עם מה שנוח ומאפשר להן יותר יכולות. דווקא הייתי אומר שחברות קטנות מסויימות יעדיפו PHP פשוט כי הוא חינמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אכן דיברתי על HTML כאילו זה לא דבר ש"חובה ללמוד", זהו אכן הבסיס לדפי האינטרנט (בלעדיו לא ניתן להציג תוכן)

וזה הדבר הראשון שחייבים ללמוד. כיום יש תוכנות שבונות לך דפי HTML מבלי שום ידע קדום (פשוט על ידי גרירה

של פקדים), אבל שוב בשביל להתקדם בתחום לדעתי זאת חובה לדעת HTML.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי שימו לב שאתם מתפזרים.. (אומנם בקטע טוב.. אבל עדיין מתפזרים ;))

אני שאלתי שאלה פשוטה מאוד.. איזו שפה הכי נפוצה כיום לאתרי .. יש לי ידע בהרבה מאוד שפות.. לכן גם לא ביקשתי להתחיל ללמוד שום שפה..

דווקא בגלל המגוון הלא מאוד, אך עדיין רחב של השפות, רציתי לדעת איזו שפה כיום נמצאת ב-mainstream... ובאיזו שפה כדאי לתכנת במחשבה קדימה לעתיד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האתר כמובן נכתב בHTML אז זה הבסיס (מה שלא תעשה, קטעים של HTML יהיו חייבים להיות גם בקוד מקור)

הרמה השניה זה מחולל הדפים, או בעברית שפת צד שרת. PHP זאת השפה הכי נפוצה היום, ובהחלט עם פתח לעתיד.

כמובן שברמה הזאת גם חייבים שליטה מסויימת בSQL כלשהו (אני מעדיף MYSQL).

והרמה השלישית, זאת מערכת מוכנה. שרק נכנסים ומעצבים.

ברמה הזאת זה מאוד תלוי באתר שאתה בונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז נפלא.. זה מה שחשבתי..

הרבה מאוד אנשים לאחרונה ערערו לי את הבטחון בנושא, ואמרו שדוטנט היא שפת המחר ופה ושם.. נראה לי שפשוט הם בילו ביותר מידי כנסי מיקרוסופט לאחרונה..

בקיצור זו התוכנית כרגע, php + mysql + html + javascript + css נשמע לי מצוין לכל אתר בארץ ומחוצה לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) קוד איכותי יותר - דגנגו מכריחה אותך לכתוב בצורה מסויימת (ונכונה) לעומת PHP בה אתה יכול לכתוב כפי העולה על דעתך. אני ממליץ לך לקרוא עלייה.

2) היתרון - פייטון זו שפה חזקה מאוד עם אלפי ספריות בהן אתה יכול להשתמש.

3) פייטון זה מגניב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה להמליץ על שפת תכנות מתאימה בלי שאתה אומר למה אתה צריך אותה. מתאימים את הכלים לעבודה (יתכן שכלי הנגרות הנפוץ ביותר הוא מסור אבל אם אתה רוצה לגלף בובה אז מסור זה לא מה שאתה צריך).

פרט לכך ישנם מקרים אחרים בהם יש כלים קיימים שעדיף לך להשתמש בהם והממשק שלהם ידרוש שתעבוד עם שפת תכנות מסוימת.

בקיצור תן סקירת כללית על האפליקציה קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...