בניית אתר חדש - מה היא השפה הנפוצה ביותר כיום? - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית אתר חדש - מה היא השפה הנפוצה ביותר כיום?

Kitt0s

Recommended Posts

לאחרונה גם אני התחלתי לפתח אתר חדש והיו אותן התלבטויות.

בדקתי PHP ו- PYTHON ואני חייב לומר שהתלהבתי הרבה יותר מ -PHP בגלל כמה דברים:

• קלות למידה\עבודה - PHP נכתבה במיוחד לצורך עבודה ב -WEB וזה ניכר בכל מקום, קל מאוד לקלוט אותה ולהתחיל לעבוד. PYTHON היא שפה יותר כללית מה שדורש התאמות מסויימות בכדי לתכנת ב- WEB
  • SYNTAX - פה זה כבר טעם אישי, אבל מאוד לא התחברתי ל - SYNTAX של PYTHON ולצורת העבודה איתה (ללא סוגריים מסולסלות).
  • TUTORIALS - ל - PHP יש קהילה ענקית וכמות TUTORIALS לא מבוטלת החל ממתחילים גמורים ועד מקצוענים. גם ל - PYTHON יש אבל לדעתי האישית, פחות טובים.

בסופו של דבר, לא משנה במה תבחר, זו תהיה בחירה טובה, תעשה בדיקה קטנה ותראה מה מתאים לך.

בהצלחה :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) את ההתאמות הללו כבר עשו בשבילך. קוראים לזה django.

2) אם אתה מחפש חלטורה אז קלות כתיבה של 2 שורות ל- hello world יספיקו לך. אם אתה רוצה טיפול נכון ב- database וחלוקה נכונה לאובייקטים ועיצוב תוכנה נכון, לך על django.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכנת מנוסה, אתה יכול לעשות את כל זה גם ב- PHP.

זה לא קשור לחלטורה, ויעידו על זה אלפי אם לא מליוני אתרים מוצלחים שכתובים ב- PHP.

אתה יותר מידי נחרץ וכדאי שתיהיה קצת יותר סובלני כלפי דעות אחרות. כמו שאמרתי, זה מאוד סובייקטיבי וכל אחד מתחבר לדברים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם מה שנאמר מעליי: עיצוב תוכנה הוא תחום עצמאי משפת תכנות כלשהי, אותו יש ללמוד לעומק ובנפרד

ואם מדובר על תכנות מונחה עצמים PHP עשתה קפיצה ענקית קדימה עם PHP 5 (ועוד קפיצה ענקית עם PHP6 העתידה לבוא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הקוד הרב שנכתב ייחסתי ל"עיצוב התוכנה" של האתר, ולא למודולים שכתובים עבור PHP/PYTHON. לדוגמא - מספיק שאתה מתאר את מבנה הDB שלך, והוא כבר מייצר לך דפי ניהול (עם התייחסות הולמת לכל סוגי הנתונים השונים שתשים שם). בנוסף, כדי להציג משהו ב- DJANGO אתה מייצר איזשהו VIEW לDB שלך, נותן אותו לTEMPLATE שייצרת והוא יודע להציג את זה כפי שצריך. את הVIEW הוא מייצר ע"י פונקציות פייטוניות שמתורגמות בסופו של דבר לשאילתות כלשהן, תלוי בסוג הDB שהגדרת לו.

זו כתיבה הרבה יותר נכונה מסתם כתיבת דפי PHP.

חוץ מזה, לפייטון יש המון ספריות. כל מה שאתה צריך נמצא שם. זה היתרון של שפה שלא מוגבלת לאינטרנט - המודולים שנכתבים לה משמשים להמון דברים, לא בהכרח אתרי . בגלל המגוון הרב יותר של שאתה יכול לפתח בה, יש גם הרבה יותר סוגי מודולים שנכתבים לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הקוד הרב שנכתב ייחסתי ל"עיצוב התוכנה" של האתר, ולא למודולים שכתובים עבור PHP/PYTHON. לדוגמא - מספיק שאתה מתאר את מבנה הDB שלך, והוא כבר מייצר לך דפי ניהול (עם התייחסות הולמת לכל סוגי הנתונים השונים שתשים שם). בנוסף, כדי להציג משהו ב- DJANGO אתה מייצר איזשהו VIEW לDB שלך, נותן אותו לTEMPLATE שייצרת והוא יודע להציג את זה כפי שצריך. את הVIEW הוא מייצר ע"י פונקציות פייטוניות שמתורגמות בסופו של דבר לשאילתות כלשהן, תלוי בסוג הDB שהגדרת לו.

זו כתיבה הרבה יותר נכונה מסתם כתיבת דפי PHP.

מה שאתה מתאר הוא מה שעושה בערך כל FW של PHP (כמו Django שהיא FW של פייתון), ככה שאם אתה רוצה להשוות את זה תשווה לFW של PHP.

חוץ מזה, לפייטון יש המון ספריות. כל מה שאתה צריך נמצא שם. זה היתרון של שפה שלא מוגבלת לאינטרנט - המודולים שנכתבים לה משמשים להמון דברים, לא בהכרח אתרי . בגלל המגוון הרב יותר של אפליקציות שאתה יכול לפתח בה, יש גם הרבה יותר סוגי מודולים שנכתבים לה.

זה שיש לה הרבה ספריות להרבה תחומים שונים (הגיוני, כי פייתון היא שפת תכנות כללית) עדיין לא אומר שיש לה הרבה ספריות לאתרי , שפה PHP מנצחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

קטונתי אבל,

אכן .NET היא שפה מאוד חזקה לרוב אירגונים קטנים \ בינונים וזאת עקב קלות העבודה איתה (יחסית).

אירגונים גדולים מעדיפים PHP ו - HTML (על גווניו) על מנת לא להיות תלויים במיקרוסופט.

ייתכן שעכשיו עם HTML5 הדברים ישתנו מעט :nixweiss:

ממש לא נכון , אתה טועה ומטעה.

אני ראש צוות הרבה שנים ואני יכול להעיד שארגונים גדולים בארץ מעדיפים מיקורוספט , כלומר .Net.

DOTNET היא לא שפה אלא פלטפורמה שלמה לפיתוח .

בעולם יש נטייה יותר לכיוון ה- JAVA בעקבות העובדה שהיא יותר פתוחה , ניתן להתקין אותו גם על וגם על לימוקס למשל.

יש קהילה של קוד פתוח וכו'.

אין תשובת בית ספר כמובן והכל תלוי במקרה הספיציפי.

אם מדובר באתר קטן ושיווקי / אישי , הייתי הולך על PHP בגלל שהוא קל ובגלל שיש הרבה קוד מוכן ברשת

לדברים רציניים יותר עם Database למשל , הייתי הולך על Net.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...