משכורת של טכנאי מחשבים - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משכורת של טכנאי מחשבים

juan svensen

Recommended Posts

בגלל שהיום השוק מפוצץ באנשים צעירים לפני ואחרי צבא, שמוכנים לעבוד בתור טכנאי (גילאי 18-24)

וגם יש להם את הידע הבסיסי שדרוש למקצוע.

המעסיקים מציעים משכורות נמוכות.

וכול שיהיו יותר טכנאי ככה המשכורת תרד יותר .

אני מניח שאתה בסביבות 30. בגיל הזה אתה כבר צריך להיות עם הכשרה הרבה יותר מעמיקה מאשר תיקון מחשבים.

אולי שווה לך ללכת לתיקון שרתים.

שם בדרך ככל אין "ילדים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ממתי שקיים המושג IT. אני אישית מכיר כמה אנשי IT העובדים בתאגידים בינלאומיים, שבין היתר טוחנים חומרה כחלק מהתפקיד שלהם.

אוקיי ממתי אנשי IT נוגעים בתוך הברזל? יש הבדל בין להכניס שרת למסד, להוציא דיסק תקול, ובין לפרק את השרת שגם ככה נמצא תחת אחריות תפעולית של היצרן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי ממתי אנשי IT נוגעים בתוך הברזל? יש הבדל בין להכניס שרת למסד, להוציא דיסק תקול, ובין לפרק את השרת שגם ככה נמצא תחת אחריות תפעולית של היצרן...

מתי שנפתחת קריאה, ומתברר שמדובר בבעיית חומרה. יש למשל שרתים של שמטופלים ע"י אנשי שח-טופז, ויש למשל את המחשב בעמדה מס' 176 במעבדה בקומה שלישית, שהיה מקמפל קוד במשך כל הלילה ובבוקר לא נדלק. מי צריך ללכת לשם עם מברג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני עבדתי ב DATA SAFE הבחור שתיקן איתי מחשבים ניידים קיבל 14K אני לא מסכים אתכם שילד בן 18 יכול להחליף אותי עברתי מבחנים ב והכשרות ולתקן מחשב נייד עם כל הכבוד זה לא כמו לתקן מחשב נייח זה עולם אחר לגמרי הכול עדין וברמת הרכיב הכול קטן וכל טעות היא " אסון " וכל חלק עולה מאות אם לא אלפים במידה וזה לוח אם וכו' , שלא נדבר על האחריות עובדים מול חברות רציניות לא מול לקוח פרטי שאפשר " לזרוק " עוד לא יצא לי לראות ילדים שעובדים ב או אומניטק או טלדור זה לא KSP ההבדלים הם שמיים וארץ אני אישית נתתי שירות לחברות כמו , טלדור , מייקרוסופט ועוד ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה המצב בשוק אז למה אתה לא מנסה לפתוח עסק עצמאי?

אנשים עדיין לא רוצים לשלם על בחנות, במיוחד בגלל שהמחשב עלה להם באיזור ה1000 אז לא נראה להם הגיוני לשלם 500-600 על לפני האופיס..

לגבי התיקון של מחשבים ניידים, אני חושב שהיום זה לא כל כך רלוונטי, גם ככה אתה קונה יחסית בזול עם אחריות של לפחות שנה אם לא שלוש. אחרי שלוש שנים אם הוא נהרס גם ככה תקנה חדש בדרך כלל..

אני חושב שהכסף היחיד שאפשר לעשות בתחוום הזה הוא רק על התקנת תוכנות ופירמוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנאדם, המשכורות במדינה מעאפנות ובכוונה. אם נתעלם מזה לרגע, במצב שאתה נמצא, אני הייתי במקומך לוקח כל עבודה שמציעים לי, כי מה לעשות, צריך כסף בימינו, ובנתיים ממשיך לחפש עבודה שתשלם שכר שפוי. שיהיה רק בהצלחה, באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחלקים אין רווח ועל תוכנות " פיראטיות " אני לא אקח סיכון ובטח שלא אקח סיכון בשביל 100 - 150 שקל , היום ילד בן 14 יודע להתקין WIN בשביל מה צריך אותי?

אני אתקין או WIN בשביל כמה גרושים ואז לפחד שמישהו ילשין עלי ? לא אין מצב .

המקצוע שלי בעייתי מאוד למרות ששמעתי שיש כאלה שלוקחים 200 שקל לשעה + מע"מ ולא מעניין אותם מכלום אבל בשוק של אוכלוסיה LOW END איפה שאני גר לבקש 200 שקל לשעה זה כמו לנסות למכור מרצדס למשפחה בשדרות או דימונה , חשבתי אולי בעתיד להעניק שירות " " ותמיכה טכנית לעסקים שם לפחות יש " בשר " ולא יתעסקו איתי בקטנות למרות שהיום חבר שלי אמר לי שגם שם השוק מוצף או שנשנה מקצוע לגמרי נעבור לתחום המלונאות והתיירות נשמע מעניין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה התגובה האוטומטית של כולם היא שקשה להאמין שיש שכורת כזאת לטכנאי? באמת הצליחו להשפיע על כולכם עם שטיפת המוח שגורמת בסוף לכך שיהיה פה שוק עבדים ולא עובדים? למה אנשים לא יכולים לעבוד ולחיות בכבוד? זה באמת משהו שצריך להיות במקום יותר רציני אבל אם מישהו מספק לכם שירות נחוץ למה לעשוק אותו? זה מה שקורה היום ברוב המקומות.

ודרך אגב, אני באמת חושב שכל אחד תמיד צריך לשפר את עצמו ולהגיע להישגים, אבל במידה והוא לא הצליח להוציא תואר והוא עובד במשרה שהוא מנסה כמיטב יכולתו אבל זה לא משהו מיוחד זה סיבה לתת לו משכורת רעב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח את האגו שלך, דחוף אותו לתחת וקח את העבודה הכי פחות גרועה שאתה מוצא.

תוך כדי תמשיך לחפש עבודה אחרת שמתאימה לתנאים שלך, וכשזה יקרה - תחתוך.

עדיף מאשר להיות מובטל ולהתחרפן מהשיעמום בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה התגובה האוטומטית של כולם היא שקשה להאמין שיש שכורת כזאת לטכנאי? באמת הצליחו להשפיע על כולכם עם שטיפת המוח שגורמת בסוף לכך שיהיה פה שוק עבדים ולא עובדים? למה אנשים לא יכולים לעבוד ולחיות בכבוד? זה באמת משהו שצריך להיות במקום יותר רציני אבל אם מישהו מספק לכם שירות נחוץ למה לעשוק אותו? זה מה שקורה היום ברוב המקומות.

ודרך אגב, אני באמת חושב שכל אחד תמיד צריך לשפר את עצמו ולהגיע להישגים, אבל במידה והוא לא הצליח להוציא תואר והוא עובד במשרה שהוא מנסה כמיטב יכולתו אבל זה לא משהו מיוחד זה סיבה לתת לו משכורת רעב?

בהתחשב שהשכר הממוצע לאנשי סיסטם עד 4 שנים נסיון הוא כ8+רכב אז זה לא משנה שטיפת המוח, יש עדיין נישות שמרוויחים גם 16+רכב בתור משרת כניסה, אבל זה ניהיה נדיר ונדיר, מה לעשות שככל שיש יותר אנשים המשכורת יורדת, אינפלציה פוגעת בכל היבט בחיים. אחת הסיבות היא הרמה הירודה של האנשים בתחום בישראל יחסית, באירופה וארצות הברית "מהנדס" זה לא תואר מדבקה שתוקעים לכל אחד כמו בארץ, שלהם גם לאנשים שסיימו קורס של חצי שנה במכללת שקר כלשהי "מהנדס רשת"... בחו"ל לרובם המוחץ יש תואר בהנדסה מקולג' + הסמכה טכנית רלוונטית לתחום. קח למשל את אירלנד המדינה שהפכה להיות הcall center הטכני של אירופה, למה? כי המדינה ממנה תארים בהנדסה למדעיים מדוייקים, והחברות עברו לשמה, תסתכלו כמה HQ בEMEA נמצאים באירלנד של החברות המובילות בתחום. כל אחד שעונה שמה לטלפון סיים תואר בהנדסה, עצוב אבל מה לעשות. בארץ הכל מבולגן והכל מחופף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה אינטרס יכול להיות לבעל העסק לשלם לך מעל 7k כשהוא יכול בקלות למצוא עובד שיסכים לעשות את העבודה הזאת תמורת 4.5k? או שלא?

לבעל חנות יש אינטרס לזה. לעשות אותך שמח, שתיהיה לך מוטיבציה למכור יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבעל חנות יש אינטרס לזה. לעשות אותך שמח, שתיהיה לך מוטיבציה למכור יותר.

בשביל זה יש אחוזים מהמכירות, משכורת בסיס של 10k לא תספק כזאת המוטיבציה. ולא צריך להיות בעל חנות בשביל להבין את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקצוע שלי בעייתי מאוד למרות ששמעתי שיש כאלה שלוקחים 200 שקל לשעה + מע"מ ולא מעניין אותם מכלום אבל בשוק של אוכלוסיה LOW END איפה שאני גר לבקש 200 שקל לשעה זה כמו לנסות למכור מרצדס למשפחה בשדרות או דימונה , חשבתי אולי בעתיד להעניק שירות " " ותמיכה טכנית לעסקים שם לפחות יש " בשר " ולא יתעסקו איתי בקטנות למרות שהיום חבר שלי אמר לי שגם שם השוק מוצף או שנשנה מקצוע לגמרי נעבור לתחום המלונאות והתיירות נשמע מעניין .

תשמע לי, הרעיון הכי טוב הוא פשוט להיות עצמאי.

אני התחלתי לפני כמה שנים לפרסם במקומון איפה שאני גר, בהתחלה היו לי הזמנות בערך בקצב של עבודה אחת לשבוע, לאט לאט אתה מתחיל לקנות לך שם ויותר ויותר אנשים מגיעים אליך.

לפני שנתיים פנה אלי אדם אחד, יועץ מס במקצועו, שרצה להקים לעצמו עסק של הנהלת חשבונות, הוא אמר לי אני אקח אותך שתטפל לי במחשבים אם אתה תיקח אותי שאני אעשה אותך עוסק פטור - הסכמתי להצעה ומאז הרבה עסקים ובתי ספר התחילו לפנות אלי.

המצב כיום הוא שאני משקיע 4-5 שעות ביום בעבודה ומרוויח 7-8 אלף בחודש - לקח לי הרבה זמן להגיע לזה אבל כיום אני מוצף בעבודה ואני בכלל לא מפרסם.

אני לוקח 50 שקל לחצי שעה, ועבור הבתי ספר שנותנים לי הרבה שעות עבודה אני לוקח 35 לחצי שעה.

אמנם באיזור שלי השוק לא מוצף בטכנאים אבל אני מאמין שמי שהוא אמין ומסביר פנים ללקוחות יבואו אליוץ

נראה לי גם שמכיוון שאני לוקח לפי חצאי שעה אנשים לא מרגישים שעושקים אותם, אם היתה תקלה קטנה הלקוח ישלם רק 50 ולא 100 - ונראה לי שגם בשדרות אנשים יכולו לעמוד במחיר הזה.

בכל מקרה אם אתה מתמחה בניידים לא נראה לי שיהיו לך הרבה מתחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להחליף של נייד זה לא כמו של נייח שנכנסים ל KSP וקונים רק ליצרן בחו"ל יש גישה לחלקים האלה , גם להחליף מסך LCD של נייד אפשר רק אצל היבואן הרשמי ולא בחנות כמו KSP חוץ מזה לוח של נייח MICRO ATX למשל מתאים ומשתלב בקלות עם רוב החומרה בניידים צריך שתואם ספציפי לאותו דגם של

חבר שלי פתח עסק לפני כמה שנים והוא אמר לי שזה שוק " מת " יש מלא טכנאים ילדים שגונבים את העבודה ורווח על חלקים הוא קטן מאוד והוא סגר את זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...