התייעצות לגבי וירוס\חשד לוירוס - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי וירוס\חשד לוירוס

MalGano

Recommended Posts

שלום רב,

ביצעתי היום סריקת וירוסים מלאה על המחשב שלי (Nod32, גרסה אחרונה, חתימות מעודכנות) ובתוצאות התגלה וירוס בקובץ rar מסוים שנמצא על המחשב זמן רב (האמת זה אחד הקבצים הראשונים מאז שקניתי את המחשב). בשונה מסריקות בעבר שהשתמשתי בתוכנית ה-smart scan היום ביצעתי in-depth scan. התוצאה הייתה Win32/Kryptik.CRA trojan.

באותו רגע זה נראה לי מוזר שכן אני מקפיד על מחשב "נקי" ואני מאוד זהיר לגבי קבצים שאני מוריד ואתרים שאני נכנס. לא זיהיתי משהו חריג בפעולת המחשב\תהליכים משונים ולא פופאפים או ביצועים ירודים.

לכן החלטתי לבדוק את המחשב עם Ad-aware והתוצאות היו עוד יותר מפתיעות - מצא עוד 2 טרויאנים:

Trojan.Win32.Generic!BT בקובץ ה-exe של Modern Warfare 2 (ה-exe המקורי - לא "קראק" או משהו)

Backdoor.Win32.Hupigon בקובץ ה-exe של תוכנה לעדכון גרסאת הביוס שהשתמשתי בה - uefi winflash.

ביצעתי עוד סריקה עם SpyBot שלא העלתה דבר. כרגע אני מבצע סריקה נוספת עם defender.

למישהו יש המלצות כיצד לפעול מכאן?

עריכה - מה שמטריד אותי זה העובדה שהשתמשתי במחשב כל הזמן הזה כדי, בין היתר לבצע רכישות בכרטיס אשראי ברשת, להיכנס לחשבונות דוא"ל, חשבון בנק וכו האם יתכן שכל המידע הזה נחשף?

הבעיה גם שלא מצאתי מידע מופרט לגבי Kryptik.CRA בגוגל כך שאני לא יודע אילו קבצים\תהליכים ספציפיים לחפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מוטרד אז מה הבעיה לשנות PW לחשבונות הבנק ודוא"ל,

ולעקוב אחר חיובי האשראי (דבר שמומלץ בכל מקרה בלי קשר כי פרטי כ.א. חשופים בכל מסעדה ופיצוציה בהן שאתה מבקר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד hijackthis בסיום ההתקנה תבחר באפשרות הראשונה, לאחר מכן תעשה סריקה

תשמור את הלוג בשולחן עבודה אל תמחק עדיין כלום לאחר מכן תעתיק את הלוג לאתר של hijackthis כעת יופיע לך כל הלוג

תחפש שם את הקובץ, במידה ומצאת יופיע לך גם מידע עליו תכנס במצב בטוח ותסיר את הקובץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...