מדרסים לנעליים צבאיות. האם צריך ואם כן, אילו? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדרסים לנעליים צבאיות. האם צריך ואם כן, אילו?

J S Bach

Recommended Posts

אני לא מבין למה אתה מסתבך...

1.תקבע תור לאורטופד

2. תגיד לו שאתה סובל מכאבים ואתה צריך מדרסים. חשוב מאוד, אל תגיד לו שכואב לך ותחכה שהוא יגיד לך שאתה צריך מדרסים, אלה תגיד לו במפורש "אני רוצה מדרסים".

3. הוא יתן לך טופס שאתה הולך איתו למכון אורטופדי שהקופה שלך עובדת איתו. בכל עיר מרכזית בארץ יש מקום כזה.

4. המחיר לאחר השתתפות הוא 60-80 שקל. בלי השתתפות נראה לי שזה עולה 300-400 שקל.

דבר נוסף, כשאתה תגיע למכון האורטופדי הם ינסו לדחוף לך כל מיני שכבות נוספות על המדרס שאתה צריך לשלם עליהם יותר. לפי דעתי לא כדאי לקחת אותם, במיוחד אם אתה ג'ובניק.

תהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

2. תגיד לו שאתה סובל מכאבים ואתה צריך מדרסים. חשוב מאוד, אל תגיד לו שכואב לך ותחכה שהוא יגיד לך שאתה צריך מדרסים, אלה תגיד לו במפורש "אני רוצה מדרסים".

לא הבנתי, להגיד שכואב או לא?

זה לא משהו שמגיע לי בכל מקרה על עיקרון מונעת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שלא הבהרתי את עצמי, אז אני יחזור על זה שוב.

תגיד לו כך: "כואב לי הכפות רגליים, אני רוצה מדרסי גבס"

מה שהתכוונתי מקודם זה שלא תחכה שהוא יציע לך את הפתרון, אלא תגיד לו את זה מראש.

האינטרס הראשון של כל קופת חולים זה רווחיות, לכן אם הוא יכול לשלוח אותך לבדיקות אחרות ולחסוך מהקופה את העלות של המדרסים שלך, תהיה בטוח שהוא יעשה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם נסחפתם פה עכשיו

בזמן שרות הצבאי שלי שנמשך 4 שנים(שנה אחת קבע) היו לי 3 זוגות נעליים קלות, ולא היה צורך בכלל במדרסים

ורוב האנשים שאני הכרתי בצבא בכלל לא השתמשו במדרסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתם מדברים על מדרסי גבס אתם מדברים על:

-מדרס שעשוי מגבס [?!?!?!??!!?!]

-מדרס שהמידות אליו נלקחו ע"י יציקת גבס [הכי מדוייק בשוק כרגע - ומהחיר של המדרס לא מושפע משיטת לקיחת המידה, אלא מהחומרים מהם מורכב המדרס]

-מדרס שהמידות אליו נלקחו ע"י הטבעת הרגל בספוג.

ובכל זאת....מישהו מכיר מקום שמכין מדרסים איכותיים במחיר שפוי בחיפה?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיש פה בלבול קל בין מדרסים לריפוד.

בכל נעל יש מדרס "סטנדרטי", בחלקן אפשר להוציא אותו(כמו בנעל הצבאית) ובחלקן הוא קבוע(כמו ברוב נעליי הספורט הלא מקצועיות).

מדרס אורתופדי - תפקידו, אם וכאשר מנח הרגל(הצורה בה הרגל מונחת על הרצפה) אינו אידיאלי לגרום לכך שמנח הרגל *כן* יהיה אידיאלי.

מה זה אומר? למשל - אדם עם פלטפוס, כאשר רגלו מונחת על הרצפה(וגם באוויר) הרגל שטוחה - דבר הגורם לחלוקת משקל לא אידיאלית על הרגל ועקב כך השפעה על כל מבנה הגוף - כאשר המנח האידיאלי הוא עם קשת.

עכשיו יש דרגות רבות של פלטפוס(רגל שטוחה) ואלפוס(קשת גדולה מדי) - לכל אחת מהדרגות מתאים מדרס בדרגה שונה.

לי למשל יש פלטפוס רק כאשר הרגל מונחת(כאשר הרגל באוויר יש לי קשת) - וגם מדרסי "מדף" וגם מדרסי "ספוג" הם חסרי תועלת בשבילי כיוון שהם משמרים את מנח הרגל השטוחה.

אז עשיתי מדרסים ביו-מכאניים במדידת גבס שהיו מאוד יקרים(2,500 ש"ח אם אני זוכר נכון) - הצבא סירב להשתתף כיוון שהוא בקושי כבר מנפק מדרסי ספוג.

השינוי מדהים, באמת.

בהתחלה זה לא היה נוח ולא שמתי לב להבדל - אבל אם אני אקח 8 חודשים לפני המדרס ו8 חודשים אחרי המדרס - אני אדם שונה לחלוטין. היו לי כאבי גב וברכיים כרוניים, הגב היה נתפס לי כל כמה שעות - היום, רק במאמץ של סחיבה לא נכונה יהיו לי כאבי גב, וגם אז הם יעברו תוך כמה דקות.

בקיצור - אם אין לך בעיות רגליים/כאבי גב/ברכיים - או לפחות כאלו שאתה לא מודע להם - פשוט קנה ריפוד בריקושט. אם במהלך השירות תראה שמשהו לא בסדר תראה אורטופד צבאי - במקרה שלי למשל רק אורטופד צבאי איבחן לי את הפלטפוס(למרות כאבי הגב והברכיים המאסיביים שהיו לי המון זמן) כי הוא שם לב שכאשר אני עומד יש השטחה של הרגל - שאר האורטופדים בדקו אותי בשכיבה(כאשר הרגליי באוויר) ולכן לא ראו פלטפוס.

מקווה שההסבר הזה עוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעקרון אני מסכים עם קו החשיבה שלך. למרות שמנסיוני המר אי אפשר לסמוך על המערכת הצבאית. לך תדע באיזה חור ישבצו את הבחור הזה...

במידה ויווצרו לו בעיות במהלך השירות ישנה אפשרות שהוא יסבול מטיפול מאוד לקוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח התראד, בא נעשה סדר-

כיום, כולם מקבלים נעליים קלות בבקום. בתור התחלה, אל תקנה מדרסים אם אין לך כרגע בעיות בכפות הרגליים. סתם חבל על הכסף.

הנעליים הקלות, ויסלחו לי חובבי המיתוסים, אפילו די נוחות להליכה. אה-מה-מה, הן עשויות עור קשה, שכנראה יעשה לך את המוות בשבועיים עד חודש שתלך איתן (או יותר, תלוי בכמה תנעל אותן). מדרסים לא יעזרו פה. אחרי זמן הליכה מספיק, ואולי גם כמה פלסטרים העור יתרכך.

הכי חשוב- בבקום אל תלחץ משרשרת החיול. בקש נעליים במידה אחת מתחת למידה שלך בנעל האזרחית, ואם היא לא תתאים לך בדיוק (זאת אומרת טיפה מרווח אחרי הבוהן) אל תנעל אותם, ותבקש להחליף למידה קטנה \ גדולה יותר. להחליף נעליים במהלך השירות, במיוחד לג'ובניק שמקבל רק זוג אחד זה די בעייתי בהרבה בסיסים.

אל תסכים לצאת מהמקום עם נעל שלא מתאימה לך.

אגב, כתבו פה לקחת מידה גדולה יותר אם עושים מדרסים. זה לא נכון. את המדרס המותאם (אם וכאשר כן תעשה בסוף) אתה שם במקום המדרס המקורי של הנעל ולא עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ בזמן שהכינו עבורי את המדרסים בהרצליה, שאלו אותי מה המידה של הנעלים. למרות זאת המדרס שהם הכינו תפס מעט יותר מקום מ"המדרס" המובנה שכבר היה בתוך הנעל.

אני מודע לעובדה שהמדרס בא במקומו של המובנה ולא יושב עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי בשביל מישהו שעושה טירונות 02 אין צורך במדרסים הנעליים לא כל כך רעות(הקלות) והמדרסים סבבה גם בשביל קרביים אז 02 זה בטוח .

לא בטוח שתקבל קלות אבל גם הכבדות בסדר זה לא שאתה רץ יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבינו כבר - מדרסים לא נועדו לנוחות, הם לא קשורים לאם אתה קרבי או ג'ובניק או אם הנעליים קלות או כבדות - תוציאו לכם את זה מהראש.

המדרסים משנים את מנח הרגל בתוך הנעל וזהו. זהו. חלאס לדבר על "זה נעליים קלות מה אתה צריך" או "אם אתה ג'ובניק לא נראה לי צריך".

אם יש לו פלטפוס/אלפוס או בעיה קשתית אחרת יש צורך במדרסים - אחרת, לא.

זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדרסים אורטופדיים(ללא תבנית) עולים כ200 שקל(היקרים) ומותאמים לסוג הקשת ברגל שלך, מדרסים רגילים לנוחות עולים 50 שקל, בשביל זה צריך לעשות הצגות?

כנס לכל חנות ותקנה אם לא נוח לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...