למה רואים בדויד המלך גיבור למרות שהיה חרא של בן אדם ? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה רואים בדויד המלך גיבור למרות שהיה חרא של בן אדם ?

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רוני אני קראתי על הסיפור פה -

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%95%D7%93_%D7%95%D7%91%D7%AA_%D7%A9%D7%91%D7%A2

במקורות אחרים אולי הסיפור יהיה שונה

אבל אני לא מדען ולא רב שצריך ורוצה לחפור יותר מידי עמוק

ולי זה ניראה מוזר שיזכירו את בת שבע עם לא היה משהו רציני לספר

מה זה במקורות אחרים?

הולכים לפי התנ"ך נכון? לכן עלייך לבדוק בו במדוייק את אותו מקרה ואת כל הרקע. כל כך פשוט.

מה זה לא צריך לחפור ? אם כך אתה אז מדוע לפתוח אשכול ולהביע דעה על אף שלא עברת על התנ"ך עצמו - זה יושר?

באופן כללי ' date='גם משה רבינו חטא למשל הכה בסלע -כל אדם יכול לחטוא גם הגדול ביותר והתורה לא מנפה את זה אלא מספרת על הכל ומה הלימדה המוסרית מכך, אבל מי שלא עבר על התנ"ך מצייר את דוד כמו איזה אחד שבא לו פיתאום על מישהי" נשואה " [טעימה אחת מהמזלג -עובדה שהיא לא היית נשואה -כי כל אדם שיוצא למלחמה מביא לאישתו גט'] -ושכב איתה לכיף .

אז בא אדם ומביא לך לינק רק 30 דקות וגם בכתב [הודעה 2 שם ] אבל לך לא איכפת לדעת במדוייק, אם לא איכפת מדוע לפתוח אשכול.

[זה לא שייך אם אתה כן מאמין באל זה לא שייך לכלום -זה שייך לדבוק במדוייק במקרה המדובר בתנ"ך כפי המקורות עצמם ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלינק שנתתה מראה רק את הצד החרדי

ראיתי את חלקו ומה לעשות לא מתחבר לאותו רב

מבחינת גם התנך וגם מקורות אחרים מה לעשות הרבה מאותם מנהיגים עשו דברים שהיום לנו ניראים לא מוסרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, בתנ"ך לא כתוב שהשטן שם תחפושת של מאמאעוף וקיפץ לדוד מול הפנים, וגם לא כתוב שדויד ניסה לירות בו עם דראגונוב ובטעות פוצץ את הגיגית של בת-שבע.

ואני גם רוצה מקור - לא לינק, אלא כיתוב מדוייק בתנ"ך שאני יכול ללכת לספר שתקוע איפשהו בספרייה ולבדוק - לכך שכל בעל שיוצא למלחמה מתגרש מאישתו. אני די בטוח שזה עשה הרבה כאבי ראש לשלמה ולעורכי הדין שלו.

תבין שנאומים ארוכים ומתישים של רבנים לא יעזרו לך לשכנע אף אחד, אתה צריך לכתוב מה אתה בעצמך הסקת מכך בתמצית. זה כמו שתשאל אותי "אני רוצה לגבות את איפה את הפרופיל שלי ב-BC2, איפה הוא נמצא?" ואני אגיד לך "בדירקטורי C". (וכן שמתי לב שאתה משחק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלינק שנתתה מראה רק את הצד החרדי

ראיתי את חלקו ומה לעשות לא מתחבר לאותו רב

מבחינת גם התנך וגם מקורות אחרים מה לעשות הרבה מאותם מנהיגים עשו דברים שהיום לנו ניראים לא מוסרים

מה זה ראית את חלקו, אבל דוד המלך לא חטא עם אשת איש -היא היית גרושה - אם היית רואה את כל הלינק היית מבין קצת את גדולתו של דוד [דוד עשה עצמו כאילו היא אשת איש בגלל שלא יהיה חילול ה' -ועשה פתח לחוזרים בתשובה ].

שוב יש גם קריאה תוכל לעבור על זה.

אין כאן שום צד ,הולכים לפי התנ"ך -אתה יכול לפתוח ולבדוק ,ברגע שאינך עושה זאת ולא מביא סתירה מתוך התנ"ך עצמו -זה מראה עלייך כאדם לא רציני בכלל מר קרירין.

רוצה בכתבה פשוטה יותר וקצרה: - http://www.inn.co.il/Mosaic/lmf_read.aspx/15666

כאן מפורט יותר :

http://www.kingdavidstory.com/he_KingDavidLifeStory.aspx?part=41

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבנים האלו יכולים לסלף את ההיסטוריה כמה שהם רוצים.אבל האמת היא שדודו פישל פה ושם,וכן הייתה לו התנסות הומוסקסואלית-אבל זה לא מוריד בעיני מערכו,הוא בסך הכל היה ייצור אנושי ולייצור אנושי יש חולשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אתאיסט בכלל.ומה קשור אתאיסט לסיפור?אתאיסט זה מישהו שלא מאמין באלובים.אני מאמין באלוהים רק תופס אותו בצורה שונה.

אני רק מכיר בחולשתו של האדם ומקבל אותה.זה בסדר גם לי יש חולשות.אבל כמו שאמרתי קודם זה לא מוריד מערכו בעיניי.הוא היה איש מיוחד אין מה להגיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי בגלל סוג ההודעות שלך- סורי [ וגם מכיון שרובם לא נכנסים לטקסט ולכל הרקע לפני ואחרי -ואז לציין סתירות ]

אתה בעיקרון צודק. רק מה שכתבת על חז"ל טעות של חוסר הכרות -אם רק היית מודע עד כמה הם מדקדקים על כל קוצו של מחט [וגם מצווים על כך ] ובקיאותם בכול ההתנ"ך ובכלל היהדות כולה שמאפשרת להם לראות את כל התמונה. וכך גם להביא מקורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעניין... כן דוד חטא ועשה דבר שלא יעשה, אך לכל בן אדם יש סקאלה של מעשים טובים VS מעשים רעים.

בעניין החטא, דוד התוודה ונענש. בנו הראשון הומת.

דוד היה איש מוצלח, כתב את ספר תהילים, והיה חביב על העם.

למרות שחטא הרבה (לא רק בפרשת אביגיל, גם נבל הכרמלי) חזר בתשובה ותשובתו נענתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא יהיה טעות במקרה כאן דוד לא חטא באשת איש ולא כנגד התורה אלא רק בניסיון האיטיקה כלפי ה' ,על אף שמטרתו היית טובה [ על זה נאמר ה' מדקדק עם הצדיקים כחוט השערה ]

ישנו גם עונש שני כפי שנתן הנביא בא אליו ואמר לו שיקום מתוך ביתו צרה . אבישלום שרדף אחריו להורגו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי התנ"ך החטא של דוד היה מספיק גרוע כדי שהבן שלו ימות, בהמשך בן נוסף שלו אנס את אחותו (!) ונרצח על ידי בנו האהוב (אבשלום) שבתורו נהרג בעת שניסה למרוד נגדו. לבסוף הממלכה נקרעה מהשושלת שלו לאחר כמה עשרות שנים בודדות (הממלכה המאוחדת התפצלה - כאשר רוב השטח והעוצמה נשארו בממלכת הצפונית בראשות ירבעם ואילו לשושלת דוד - רחבעם - נשארה רק ממלכת יהודה הקטנה והעניה יותר). זה לא עונשים שמקבלים על גיגית וציפור.

בחיים האישיים שלו דוד היה מאוד אומלל כפי שמשתמע מהכתובים.

בכתובים אין אזכור לשטן בדמות ציפור ולא לגירושין של של בת-שבע - יש אזכור מפורש לכך שדוד עשה מעשה של גזל נורא.

דוד היה מלך מוצלח במונחים של אותם ימים - אולם בדרך הוא דיכא את עשרת השבטים, נהג בשחיתות תוך ניצול הכוח שלו והיו מעשים במשפחת המלוכה שלא היו מביישים את השושלת היוליו-קלאודיאנית כמה מאות שנים מאוחר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההיסטוריה נכתבת על ידי המנצחים.

ומה לעשות, דוד היה מנצח לא קטן.

הוא הקים ממלכה שהייתה ענקית לאותם ימים.

+1

אם אתה רוצה לראות איך ההיסטוריה הייתה נכתבת אם היא הייתה נכתבת על ידי ה"מפסידים" (כלומר, במקרה הזה, בית שאול), אתה מוזמן לקרוא את הספר הנפלא מלכים ג' (של יוכי ברנדס) ולהרגיש איך לכל מטבע יש צד שני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא יהיה טעות במקרה כאן דוד לא חטא באשת איש ולא כנגד התורה אלא רק בניסיון האיטיקה כלפי ה' ,על אף שמטרתו היית טובה [ על זה נאמר ה' מדקדק עם הצדיקים כחוט השערה ]

שזה אגב, במקרה הטוב - הגזמה, במקרה הפחות טוב, גוזמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...