חיבור מפצל לשקע "מגן ברקים\מתח"- פוגע באפקטיביות? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור מפצל לשקע "מגן ברקים\מתח"- פוגע באפקטיביות?

yogev_23

Recommended Posts

^^^

לא ברור לי מה זה "הגנת השהייה"...זה אומר שהמחשב יתנתק מהחשמל לכמה שניות?....

חשבתי ש UPS מיועד, בין השאר, גם לשמור על המחשב דולק לכמה דקות כדי שאפשר יהיה לגבות

דברים חשובים/דחופים ולכבות בצורה מסודרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאר מצב שבו החשמל רועד כזה במשך כמה שניות או דקות

מחשב שלא מוגן יכול להישרף מהמכות זרם שהוא יוצר

מחשב מוגן אם מגן ברקים אם השהייה יתכבה (כיבוי פתאומי לא מסודר) ולא ייפגע. המחשב יהיה מכובה כל הזמן שהחשמל לא יציב. אחריי שהחשמל חזר להיות יציב המגן ברקים יכנס להשהייה (כמו במזגן - שאי אפשר להדליק אותו בזמן הזה) וכשההשהיה מסתיימת המחשב ידלק מחדש

מחשב מוגן אם UPS ללא השהייה ימשיך לעבוד. אבל המתח בכניסה כל הזמן קופץ ויש רגעים שבהם הוא כיאלו תקין באותו רגע. ה UPS יקפוץ בחזרה לחשמל ברגעים האלה ומייד אחריי זה שוב לסוללה. המחשב יכול להישרף מהנפילות שה UPS עצמו יוצר במעברים האלה (כל מעבר כזה יוצר מכה של זרם. הספק של המחשב לא בנוי לקבל הרבה כאלה אחד אחריי השני תוך זמן קצר)

מחשב מוגן אל ידיי UPS והשהייה ימשיך לעבוד מהסולה של ה UPS במשך כל הזמן שיש קפיצות מתח. רק אחריי שהמתח שוב יציב וההשהייה הסתיימה המחשב יחזור לעבוד מהחשמל. ההשהייה יכולה להיות מובנית בתוך ה UPS או מגן ברקים אם השהייה שמחובר בנוסף ל UPS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה,אז אם הבנתי נכון,מגן ברקים פשוט ב 150 ש"ח של GPT למשל ביחד עם UPS מסוג

אינטראקטיב גם ישאירו את המחשב דולק לכמה דקות כדי שאפשר לגבות ולכבות,ובצורה כזאת

המחשב גם יהיה מוגן מנפילות של הUPS עצמו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שב UPS שלך כבר יש את ההגנות האלה - תבדוק את זה. (לבדיקה - תוציא ותכניס אותו מהחשמל. אם אחריי שהחזרת את החשמל הוא ממשיך לעבוד כמה שניות אל (לפניי שיש את הקליק הזה בתוך ה UPS) אז כנראה שיש לו השהייה מובנית

ההשהייה מגינה אל המחשב (וה UPS) ממכות זרם שקורות אם החשמל לא יציב (קופץ כזה)

בעיות אחרות יכולות להיות בגלל תקלות פנימיות של ה UPS עצמו וכאן מגן ברקים לא יעזור

קח למשל UPS שההגנה שלו מסוללה חלשה (low battery) לא בנויה טוב, ויש לו חלשה. הוא מתחיל להפעיל את המחשב מסוללה. הסוללה החלשה נגמרת תוך שניה. ה UPS מתכבה (ונדלק אליו low battery). ללא העומס של המחשב הסוללה שוב נראית מלאה (היא באמת מלאה היא פשוט לא מחזיקה את המחשב). ה UPS נדלק שוב וגומר אותה שוב תוך שניה. וכך ה UPS קופץ כל שניה לסוללה ובחזרה (ומדליק ומכבה את המחשב) - מבחינת המחשב זה מכות זרם אחת אחריי השניה. UPS איכותי לא יידלק מחדש אוטומטית אחריי מקרה של low battery אלא יישאר מכובה

מזה ניתן להגן רק אם קונים UPS איכותי (אין ממש דרך לדעת מראש איך UPS שאתה עומד לקנות יגיב במצבים האלה אבל ניתן לנחש שאם יתר הבנייה שלו איכותית אז גם הקטע הזה מתוכנן טוב)

יתכן גם הרס של ה UPS עצמו (לא הסוללה) שבגללו הוא יכול לתת מתח לא תקין למחשב. אין מה לעשות נגד זה (חוץ מלהקטין את הסיכוי אל ידיי קניית UPS איכותי)

אם ה UPS שלך נותן השהייה אז הוא מגן אל המחשב בקטע הזה. אם לא אז ניתן לחבר מגן ברקים (כמו של GPT) בין השקע בקיר ל UPS

לפניי שאתה עושה משהוא כדאי שתחשוב איזה הגנות אתה רוצה ואיזה בעיות חשמל קורות הרבה באיזור שלך

למשל כיבויים פתאומיים של המחשב - הם יכולים להרוס קבצים שהיו פתוחים כשהתחילה ההפסקת חשמל אבל (אם יש מגן ברקים טוב) לא יכולים להרוס את המחשב עצמו. אם לא מפריע לך הקטע של הקבצים אתה לא צריך UPS

אם באיזור שלך יש מקרים שבהם המתח בשקע לא תקין (מנורות ליבון דולקות חזק יותר או חלש יותר מהרגיל בצורה בולטת) חשוב שתהיה הגנה ממתח גבוה או נמוך (אבל אם כבר אז תבדוק אם יש בעיה במערכת החשמל של הבית - זה לא משהוא שאמור להיות). אם אתה גר בהרים יכול להיות שתרצה לשים UPS בכל מקרה = באיזור שלי למשל בחורף יש הרבה נפילות מהירות של חשמל (כתוצאה מקצרים / תקלות / פגיעות ברקים בעמודי חשמל בשטח פתוח) ויש ימים שיש 10 נפילות כאלה ביום ולמרות שאין נזק למחשב זה פשוט מציק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המושקעת! אין לי כרגע (ולא היה לי אף-פעם) UPS.יש לי רק מגן

ברקים.

לשאלתך, הקטע של הקבצים לא מפריע לי כרגע, אבל יתכן שיפריע לי מאד בקרוב עקב סוג

עבודתי שידרוש אספקת חשמל סדירה לגיבוי וכיבוי.

יש לי עוד שאלות שהעיקרית שבהן היא סכנת הקרינה הנפלטת ממכשירי UPS

(ראה למשל בפורום הזה.יש שם שני דוקטורים שטוענים שמכשירי UPS פולטים

קרינה מאד מסוכנת, וצריך להיות לפחות שני מטר מהם).

ועוד שאלה כמו איך לחבר מספר רב של מכשירים ל UPS.לדוגמא יש לי מחשב,שלושה מסכים גדולים, מודם, ורמקולים...איך

מחברים את כל אלו למכשיר UPS בודד...?

אודה אם תוכל להתייחס גם לשאלות אלו.אם לא, אפתח דיון מתתאים בפורום ספקים ומארזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...