התייעצות לחיים... יג' יד'? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לחיים... יג' יד'?

Tomerb1

Recommended Posts

שלום לכולם

זה נושא רציני, אשמח לתגובות רציניות ובוגרות ובלי שטויות אם אפשר :nixweiss:.

לאחרונה התחלתי מסלול לימוד של יג' יד' במסגרת חייל האוויר.

המסלול נקרא "מכטרוניקה" - הנדסת מכונות, חשמל ואלקטרוניקה.

בסוף הקורס אני אמור לצאת עם תעודת "עתודאי", עם אפשרות לצאת ל"פרויקטנט" (ביצוע פרויקטים בחייל האוויר).

נכון לעכשיו אני פשוט לא יודע מה הולך, הלימודים האלה לא בדיוק מהנים, הרוב שם פיזיקה ומתמטיקה.

אחרי 12 שנה אני לא יודע אם מתאים לי להמשיך ללמוד בידיעה שיש מצב שאני פשוט יהיה איזה טכנאי , שלא יצא לי מזה כלום באזרחות ולא בשום מקום אחר.

לא נראה לי הגיוני להיות במסגרת צבאית כמעט 6 שנים רק כדי לקבל תעודה "עתודאי" ולהיות טכנאי .

כרגע יש לי עד סוף החודש לפרוש מהמסלול, בהנחה שאני פורש אני לא יודע מה אקבל.

כבר פספסתי את כל הזימונים שהיו לפני 3 חודשים, הייתי בטוח שזה מה שאני רוצה (לעתודה אקדמאית לא יכלתי ללכת, לא נראה לי הגיוני ללמוד פסיכומטרי בחודש).

אני שומע מהרבה אנשים דעות חיוביות וגם שליליות מאוד, גם מבוגרי המסלול (הרבה דברים טובים וגם רעים).

נכון לעכשיו אני ממש לא יודע מה לעשות והמצב מרגיש פשוט חרא בשפה קצת פחות נאותה.

הייתי שמח מאוד לשמוע דעות, עצות וכל מה שאפשר לקבל בו קצת כיוון ועזרה.

:yelclap: :yelclap:

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת נכון.

לצב איש שני מסלולים ללימודים גבוהים, האחד עתודה אקדמית (לעשות תואר באוניברסיטה/מכללה), והשני הוא עתודה טכנולוגית - כמו במגרה שלך, תעודת הנדסאי (לא מהנדס, הבדל של שמיים וארץ).

בסוף המסלול תצא עם תעודת הנדסאי מכטרוניקה.

עד כמה שאני יודע תחתום קבע שנה וחצי ולא 3, ככה שתעשה 4.5 שנים (אני לא רוצה ליצור ציפיות, אבל אני יודע שיש כאלה שמוותרים להם על הקבע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את המסלולים, אם אני יהיה טוב ישלחו אותי גם לתואר.

אבל אני לא יודע אם אני רוצה להיות עד גיל 30 בצבא, השיקול כאן הוא נורא מורכב.

מה באמת יצא לי מתעודת הנדסאי? זה שווה משהו? שווה להשקיע שנתיים לימודים ועוד 4 וחצי שנים בצבא? (בתקווה שיוותרו לי על קבע לדוגמה).

זה גם סוג של להתנתק מכל החברים, שכולם ישתחררו יטוסו ויהנו אחרי צבא אני יהיה תקוע פה.

ואם אני יקבל תפקיד כמו מכונאי זה פשוט לא שווה לי את זה.

לעתודה אקדמאית לא יצאתי מראש, היה לי חודש לעשות פסיכומטרי, לא עשיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לבזבז שנה וחצי אין בחירה יותר טובה מאשר המסלול הזה...אם אתה יכול לצאת תצא עכשיו, אם לא תצא בסוף יג בכל מקרה אל תמשיך יותר מזה :P ביד זה רק ניהיה הרבה יותר גרוע (אני אמור לסיים את המסלול הנוראי הזה באפריל 2011).

יש סיכוי שזה יעזור לך למצוא עבודה אחרי הצבא או אפילו להשאר לעבוד בצבא עד שתמצא משהו אחר, תוכנית גיבוי אבל לא יותר מזה.

להמשיך לתואר ראשון אחרי זה גם לא רעיון טוב. את רוב מה שלמדת את ה זורק, התואר אתה מתחיל מההתחלה מה שאומר עוד הרבה שנים של לימודים והחומר לא משתפר בהמשך, כמה שאתה מתקדם יותר זה רק יותר גרוע :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה לא שווה את זה בשום צורה. קודם כל תראה מה אתה מרוויח מזה, ולפי מה שאני יודע זה לא הרבה עד כלום.

דבר שני לדעתי עדיף לסיים אם הצבא ולהמשיך הלאה וגם אחרי השקפת אדם משתנה ואולי בסופו של דבר המקצוע שאתה לומד אותו לא יעניין אותך אחרי הצבא. לדעתי עזוב, תעשה ואז תלמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עתודה טכנולגוית זה אחד השקרים הכי גדולים בצבא

לפני הגיוס מאכילים אותך שאתה נחשב עתודאי לכל דבר (זה בשביל שתחתום קבע)

ואחרי שאתה מתגייס מתייחסים אליך כמו עוד חייל רגיל (ובכלל אי אפשר להשוואות את היחס מול עתודאי אקדמאי).

לכן במילה אחת, תברח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל הילדים פה שבכלל לא התגייסו לצבא כמה חידודים

נכון להיות הנדסאי זה לא ממש שווה ונשחק אבל לקרירייה צבאית זה לא רע בכלל וגם הקבע שכולם מפחדים ממנו הוא עדיף בכל צורה על פני כל עבודה שחייל משוחרר יכול למצוא גם מבחינת משכורת וגם מבחינת תנאים

הנדסאי מקבל בד"כ 6+ בקבע הראשוני שלו , אז נכון במקום לעבוד באיזה מלון מסריח באילת ולעשות מינ' בלי תנאים יש לך אפשרות לעשות הרבה יותר ממינ' עם מלא הטבות של קבע

תחשוב על זה לפני שאתה מוותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה הרבה מאוד דיונים על זה פה בפורום ממליץ לעשות חיפוש זריז.

ובקיצור:

יש הרבה יתרונות והרבה חסרונות

תואר הנדסאי כן יכול להביא לך משכורת יפה אחרי השיחרור (משכורת ממוצעת בשוק +) אבל הכל בתנאי שאתה באמת צובר ניסיון בצבא.

ואתה נופל במקום טוב.

מצד שני יכול להיות בחרא של מקום ולא תצבור שום ניסיון פרקטי ואתה תסבול 3 שנים במקרה הטוב ו4.5 במקרה הרע.

למרות שהיום בצה"ל לא משאירים אנשים בכוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא כאשר אני פורש, לאן אני כבר יוכל לצאת משם?

לכלל צהלי?

כבר פספסתי את כל הזימונים והדברים שהיו לי, איזה תפקיד טוב אני באמת אוכל לקבל? אני באמת לא יודע מה לעשות :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי פרופיל קרבי, ההורים שלי ממש מתנגדים שאני יצא לקרבי.

השאלה איזה תפקיד אני כבר יכול לקבל שהוא לא איזה תפקיד שאני רק יסבול בו, ולא תפקיד שאני יבוא להפעיל ממטרות בבוקר וילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...