צריך עזרה דחוף!! בהעתקת קבצים בעברית מדוס!! הלך לחבר שלי המחשב!! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה דחוף!! בהעתקת קבצים בעברית מדוס!! הלך לחבר שלי המחשב!!

TNT

Recommended Posts

se7en

שמע הכל..

יש לך בתים פגומים בהארד דיסק ואני לא יכול להפעיל ץוינדואס ההארד דיסק מחרחר (רעשים)

ויש לי עבודות והם רשומות בעברית... איך אפשר להעתיק???? המערכת שהייתה היא 98

בבקשה תענה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך היחידה שאני רואה זה לקחת המון דיסקטים ולהתחיל לגבות בדרך הכי מרגיזה שיש עם דיסקט הפעלה של WIN98.

או אם יש לך הרדיסק נוסף: COPY *.* D:\DESTENATION.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לבצע העתקה של כל הארד דיסק או כל מחיצה להארד דיסל אחר אתכ משתמש בפקודה

XCOPY /e C:\*.* j כמובן שאת הפקודה אתה כותב במחיצה אליה אתה רוצה להעתיק ובהנחה שאתה רוצה להעתיק את כונן C

הפקודה יכולה לעבוד גם במידה ויש לך קבצים עם שמות בעברית ואין לך עברית במחשב פשוט תשתמש ב *.* ואם יש לך גם תת ספריות תשתמש ב e/ קאפיש?!!?!?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מציע לך Norton Commander או Dos Commander (היותר טוב) אבל עדיין תראה ג'יבריש (אלה אם יש לך כ.מסך סופר עתיק מהתקופה שבה עוד צרבו עברית).

לכן תצטרך להשתמש ב MODE כדי לראות את העיברית.

אם יש לך דיסקט הפעלה של ווינדוז 95/98/"ME" תעתיק אליו את MODE.COM, את hebega.cpi, את display.sys ואת country.sys ותוסיף את שני השורות הבאות ל Autoexec.bat שלו:

mode con codepage prepare=((862) xxx\hebega.cpi)

mode con codepage select=862

ואת שני השורות הבאות ל config.sys שלו:

device=xxx\display.sys con=(ega,,1)

Country=972,862,xxx\country.sys

xxx = המיקום שלו.

בעיה שיכולה להווצר הינה אם אינך יוצר את דיסקט ההפעלה באותה גירסת מערכת ההפעלה כמו זו שממנה העתקת את MODE (ושאר הפקודות), נניח ממערכת חדשה יותר, כאשר תפעיל את פקודות אלה (כמתואר לעיל) תקבל "גירסת מערכת שגויה" (או משהו כזה), כלומר ה command.com שלה (של המערכת שכעת אתה מעלה בדיסקט ההפעלה) לא מוכן להפעיל אותה - במקרה זה יש לך טיפה טיפה יותר עבודה אך הפתרון גם הוא פשוט ביותר:

עליך להעתיק לדיסקט את setver.exe ולהכניס ל Config.sys של הדיסקט את השורה:

device=xxx\setver.exe

אח"כ ב command prompt בדיסקט רשום כך:

setver mode.com x.xx

כאשר עשה זאת לכל הקבצים המדוברים ורשום את הגירסה שאתה רוצה לתת להם - כלומר אם אתה בדוס 6.22 ורוצה להפעיל MODE של 98SE פשוט רשום "setver mode.com 9.22" וכמו קסם הוא יפעל.

אגב, ה 9.22 זה סתם מספר שזרקתי, אני לא זוכר איך הגירסה של ווינדוז 98SE נקראת בדוס(ית).

x.xx = הגירסה "שלו" (כלומר גירסת מערכת ההעלה שתדווח ליישום).

לסיכום ובקיצור, בלי כל קשר להסבר פה - שייתן לך לראות עברית [לדעתי (אני די בטוח*) שדיסקט הפעלה של אחד מטעמי ה העיבריים (בין עם locolized ובין enabled) יעשה את זה כבר בעצמו] אני חוזר להתחלה ומציע תוכנית נוחה ופשוטה להעתקה (כמו Dos Commander שהזכרתי) כאשר למקרה של ספריות בעיברית כמעט ואין תחליף (*תכף אני אסביר למה כמעט).

למה כמעט, או איך כן אפשר לכתוב עברית (חוץ מבאמצעות תוכניות שהיו לי פעם, ואני לא מוצא כרגע) בדוס, באופן טיבעי?

עם קוד ASCII:

alt-128 ומעלה (המספרים ב"מקלדת הנומרית" מצד ימין, איפה שגם יש חיצים) אלו האותיות ששמורות לשפות זרות, ובמקרה שצרובה לנו עברית על כרטיס המסך (fad chance) או שהרצנו את פקודת ה mode (סתם כבד"א, הפקודה האהובה עלי בדוס) נראה עברית.

alt-128=א

alt-129=ב

וכך הלאה.

לכן אפשר לרשום משהו כמו:

xcopy/e א*\ xx

כאשר את האל"ף כאמור עושים עם alt-128 והוא יעתיק את הספריה ששמה מתחיל באל"ף ל xx (שוב עוד כבד"א, xcopy פקודה מעולה).

xx = לאן יעתיק אותה.

זהו(!) יש מבין? - כי לי אין כוח יותר :):hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר נהדר, Wiz! :xyxthumbs:

במקרה הזה, ישנה לדעתי אלטרנטיבה מהירה ובטוחה יותר:

מכיוון שמדובר בכמות נתונים גדולה ודיסק קשיח שעומד לסיים את חייו, כדאי למהר ולהקדים את הרכישה של דיסק חלופי.

ואז פשוט להעביר ע"י Ghost את כל תכולת הישן אל החדש (במצב Disk-to-Disk).

אחרי שהנתונים יועתקו לדיסק החדש אפשר בנחת לחשוב על גיבויים ועל התקנת מערכת חדשה.

עצה נוספת ל-TNT: בפעם הבאה תגדיר בביוס תמיכה ב-S.M.A.R.T לדיסק הקשיח שלך, רוב הסיכויים שזה יעזור לך לקבל התראה מוקדמת יותר על כשל מתקרב.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להשתמש ב גוסט אבל גם בפרטישן מג'יק (אני משתמש ב 7 אני לא יודע מה עם 6)

הוא מעתיק לך את הפרטישן כמות שהוא להארד דיסק חדש!!

מניסיון עובד פצצה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי כמה ימים אני אעתיק מבי"ס תוכנה שתתן לך לכתוב בעברית כשאתה לוחץ על CTRL + מינוס

כן, זו התוכנה שהייתה לי מתישהו [בימי הדוס tseng ET6000 המהוללים(!!)], בכל אופן הוא צריך את ה MODE :)

:hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...