מחשב חדש...אבל בעיה בבחירת כרטיס מסך - עמוד 5 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש...אבל בעיה בבחירת כרטיס מסך

AirZone

Recommended Posts

• תגובות 148
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא!

אין שום דבר שמצדיק לקנות כרטיסים שלהם חוץ ממחיר זול וגם זה לא תמיד נכון כי ךפעמים אפשר למצוא כרטיסים מקבילים של או גינוורד או כאלה חברות במחירים זהים או יקרים קצת ואז יותר משתלם לקנות אחרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למעבד, גם אם הוא ירד לXP 1700+ הוא לא יוכל לקנות GF 4 TI 4600 ב2800 ש"ח... זה פשוט לא ייכנס. לעומת זאת הכרטיס TI4400 שלהם דווקא יוכל להכנס אם תדחפו אותו קצת... הכרטיס TI4400 (שהוא יותר מהיר מTI500 וגם מRADEON 8500 וכנראה כולל שיפורים וטכנולוגיות חדשות, ובנוסף הוא אחד הכרטיסים שבדרייברים מהדור הבא של NVIDIA יקבל את ההאצה הכי גדולה. כמו שאתם יודעים, השיפור הכי גדול שהוא בערך 40-50 אחוזים הוא בכרטיסים מהסדרות החדשות שלהם... כך שצפויה עליה מאוד גדולה בביצועים עוד מעט) שח גיינוורד (רשמתי נכון?) עולה 2240 ש"ח בערך... הכרטיס RADEON 8500 מקורי עולה 1350 ש"ח בערך...וכעת לחישובים: XP 1800+ שעובד ב1.53GHz זול ב150 דולר (AMD גם כן התחילו עם שיטת ההפרשים מפה ועד קהיר) מXP 2000+. 150 דולר לא כולל מע"מ כמובן. היום 150 דולר כולל מע"מ זה 810 ש"ח. למה זה חשוב? כי בהפרש שבין XP 2000+ ל1800+ אתה תוכל להרשות לעצמך לקנות את TI4400 שעולה 2200... והביצועים יהיו יותר גבוהים (במשחקים, הכרטיס מסך זה כמעט הכל...).

אני אני מהמהר שהמערכת תצא יותר מ10000...

בקשר למסך, הוא יותר טוב כי הוא מבוסס על השפורפרת Diamondtron M2-CRT החדשה (גם הישנה הייתה מאוד מכובדת) וב1024*768 הוא יכול לעבוד עד 115Hz (יש אתרים שאומרים שגם ב120Hz) אבל אני לא הייתי מנסה לעבור איתו את 105Hz כי גם ככה הוא סתם מתחמם (הורס תמנורת מסך) יותר מידי כל עוד זה מעל 100Hz. מה שצריך לעבוד איתו זה 100Hz אם אפשר, יותר מזה זה פשוט סתם... אבל תראה, הוא יותר יקר ב350 ש"ח מCTX אז תחשוב אם אתה יכול להרשות לעצמך.

למישהו יש כח לחשב כמה תעלה מערכת עם מעבד 1800+ (או עם 1700+ אם הוא יסכים..... זה לא כזה קריטי לביצועים), כרטיס מסך גינוורד TI4400 GF4 ומסך IIYAMA 413PRO, סתם שנראה אם זה ייכנס לתקציב...

לא כל כך .... בין 1750 ל18XX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

היי זוכרים אותי ?

כן זה אני עוד שבוע אני קונה את המחשב החדש שלי =)

אם אתם לא זוכרים הנה המפרט

מעבד

AMD XP2000+

לוח אם

Asus A7V266-E KT266A

זיכרון פנימי

Micron 256Mb 2100

דיסק קשיח

Seagate Barracuda IV 60GB 7200rpm

כונן תקליטורים

ACTIMA X52

כונן דיסקטים

TEAC 1.44

כרטיס מסך

Gainward Geforce4 Ti4600

כרטיס קול

Hercules Game Theater 6.1

רמקולים

Altec Lansing ADA800

מארז

ENERMAX FS-710B

מקלדת

Generic

עכבר

Logitech MouseMan Optical PLUS

מסך

IIYAMA 413 PRO

טוב אז לפני כמה זמן דברתי עם אחד שהוא מבין דווקא במחשבים ואמר לי עזוב אותך IIYAMA של מצובישי

קנה

מסך LCD 17 אינץ של IBM

יש לי כזה והוא נפלא והוא לא יפגע לך בעיניים וכל הקטע של 100Hz פלוס זה שטויות בכל זאת אנחנו קולטים רק 25Hz

והאיכות ממש טובה..

אז קיצר מה אתם אומרים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

היי זוכרים אותי ?

כן זה אני עוד שבוע אני קונה את המחשב החדש שלי =)

אם אתם לא זוכרים הנה המפרט

מעבד

AMD XP2000+

לוח אם

Asus A7V266-E KT266A    

זיכרון פנימי

Micron 256Mb 2100   

דיסק קשיח

Seagate Barracuda IV 60GB 7200rpm

כונן תקליטורים

ACTIMA X52

כונן דיסקטים

TEAC 1.44

כרטיס מסך

Gainward Geforce4 Ti4600

כרטיס קול

Hercules Game Theater 6.1

רמקולים

Altec Lansing ADA800

מארז

ENERMAX FS-710B

מקלדת

Generic

עכבר

Logitech MouseMan Optical PLUS

מסך

IIYAMA 413 PRO

טוב אז לפני כמה זמן דברתי עם אחד שהוא מבין דווקא במחשבים ואמר לי עזוב אותך IIYAMA של מצובישי

קנה

מסך LCD 17 אינץ של IBM

יש לי כזה והוא נפלא והוא לא יפגע לך בעיניים וכל הקטע של 100Hz פלוס זה שטויות בכל זאת אנחנו קולטים רק 25Hz

והאיכות ממש טובה..

אז קיצר מה אתם אומרים ?

המפרט שלך, לכשעצמו נראה מפרט יפה למליין שאין לו בעיות כלכליות. אבל, שני דברים לא מסתדרים לי פה החבר ה"מבין גדול במחשבים" אמר לך לגבי ה100 הרץ ומעלה שזה שטויות(למרות שזה לא) ועוד אמר לך שבארץ קולטים ב25HZ, תגיד לי הוא מדבר איתך על טלוויזיות פה? אנחנו מדברים על מחשבים, כרטיס מסך ומסכים שיכולים לעבוד ברצים גבוהים הרבה יותר מטלויזיות. תבין, כל REFRESH RATE מתחת ל75 יעשה לך כאב ראש, ולי אפילו מתחת ל85 מתחיל לעשות כאבי ראש. או בקיצור: החבר ה"מבין" הזה שלך לא יודע על מה הוא מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כזה אוסף של שטויות מזמן לא ראיתי אבל מכיוון שאני צריך ללכת עכשיו אין לי יותר זמן להיכנס לפרטים (אולי מתישהו בלילה אני אוסיף תגובה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני ישאר עם הIIYAMA

דווקא רציתי CTX PR711F אבל מישהו פה (סליחה שאני לא זוכר)המליץ לי IIYAMA...אמר שהוא יותר טוב (אבל יותר יקר)

ואיזה אוסף של שטויות ?

המפרט שלי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח athlon

טוב אני ישאר עם הIIYAMA

דווקא רציתי CTX PR711F אבל מישהו פה (סליחה שאני לא זוכר)המליץ לי IIYAMA...אמר שהוא יותר טוב (אבל יותר יקר)

ואיזה אוסף של שטויות ?

המפרט שלי ?

המפרט שלך רחוק מאוד מלהיות אוסף של שטויות.

לגבי המסך, IIYAMA יותר טוב אבל יותר יקר ואם אין לך בעיות של תקציב(כמו שאני רואה שאין לך) לך על הIIYAMA. אם אתה רוצה לחסוך לך על הCTX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקנות אטלון 2000 זה טיפשי, סתם "שצוצריות.

במקום ה2000 תוריד ל1700 יספיק בכל מצב.

אם רצונך הוא לבזבז כסף ככל האפשר, תשקיע כבר בRAID.זה יתן לך יותר מקום בהארד דיסק, יותר מהירות ו"ישאר" איתך להמון זמן.

הADA880, מיועדים לDVD.

אם אתה לא רואה דוידי למחשב, אל תקנה אותם!

לפחות לדעתי, ושראיתי, אין לך כונן במחשב!

לך, הם לא שוים.

ו.. אני התי לוקח את העכבר החדש של לוגיטק, IFEEL.

יש עוד כמה דברים, שיש להם חלופות טובות..

אבל אני עייף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת חראם על ההורים שלי בכמה הIIYAMA יותר יקר מהCTX ?

ומאוד חשוב לי המסך (כי אני משתמש שעות במחשב ולפעמים כואב לי הראש...וגם העיניים ואני לא רוצה ;D)

במה הIIYAMA יותר טוב מהCTX ?

איכות ?

חדות ?

ומה המקסימום של המסך ? אני מתכוון כמה הרץ ברזולוציה של 768 1024 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא בזה החלטת לקצץ?

יש לך עוד מיליון דברים לקצץ בהם לפני שתקצץ במסך (לא שהשני לא טוב, הוא פחות טוב)

תוריד במעבד

תוריד ברמקולים

אחרי זה תוריד במסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...