שלום כבר לא יהיה: "לא נכיר בישראל כמדינה יהודית" - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום כבר לא יהיה: "לא נכיר בישראל כמדינה יהודית"

Gil28

Recommended Posts

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

די די רבותי

הולך להיות יותר גרוע לפני שיהיה טוב :)

זה לפי התוכנית ואני מקווה מאוד שישראל לא תגיב

הרי ברור שגם אם יושג שלום החמאס יגידו שזה בגלל הלחץ שלהם על האוייב הציוני - אין מה לעשות - רבותי זה "עמלק" כל מה שישראל תעשה הם יהיו נגד

לא חשוב כרגע מהם השיטות להילחם בהם אבל אם אנחנו נגיב אנחנו ניפול לידיים שלהם ולמלכודת שלהם וזה בדיוק מה שהם רוצים ממש כמו במרמרה וכמו בפינוי עזה , מקווה שהמנהיגים שלנו יבינו כבר עם מי יש לנו עסק כאן , פפפפחחח - עם ציבור כמו שיש במדינה אני מאמין שזה יקח עוד קצת זמן :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

, פפפפחחח - עם ציבור כמו שיש במדינה אני מאמין שזה יקח עוד קצת זמן :'(

כלומר עוד עשור !

אבל יש איש אחד שלטעמי הוא הכי שפוי מכול המטורפים במדינה הזו: משה פייגלין ואני מאמין שהוא יבוא אחרי ביבי שיפול בקרוב.

תקראו את מאמריו ותראו שיש הגיון בריא לבן אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה לו הגיון בריא, לא היינו רואים לראשו כיפה.

הגזמת הוא לא ש"ס,אלא מפקד בעל עבר צבאי עשיר,אל תשכח שגם פרס לא חובש כיפה והקשר בינו לבין היגיון רחוק שנות אור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העדר כיפה אינו ערובה להגיון, כמו שנוכחות כיפה אינה סימן לחוסר הגיון מוחלט - אבל היא כן סימן להגיון סלקטיבי. אני מסכים למשל עם עמדתו של פייגלין כלפי הערבים (ברובה, לפחות), אך כלל לא מסכים עם הטענה לפיה הארץ שלנו כי "בתנ"ך כתוב".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העדר כיפה אינו ערובה להגיון, כמו שנוכחות כיפה אינה סימן לחוסר הגיון מוחלט - אבל היא כן סימן להגיון סלקטיבי. אני מסכים למשל עם עמדתו של פייגלין כלפי הערבים (ברובה, לפחות), אך כלל לא מסכים עם הטענה לפיה הארץ שלנו כי "בתנ"ך כתוב".

מסכים איתך,אבל תחושת הבטן שלי אומרת לי שפייגלין הרבה יותר ישר ופחות מושחת מאשר ביבי ושאר הפוליטקאים.

שמע זה שהוא מסתמך על התנ"ך זה זכותו כאדם,אבל שוב שים לב שהוא מתנגד למפלגות הדתיות כמו ש"ס ולקיום שלהם וזה כבר דבר טוב.

הוא בעצמו אמר שהוא לא מוכן לכפות על העם להיות יהודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתייחס למספר נקודות שהועלו בשרשור הארוך הזה

1. מדינת איננה מדינה יהודית - זה שבמגילת העצמאות נכתב כך אינו עושה זאת לנכון. יש כאן מדינה דו לאומית - זה מצב נתון - אין מה להתווכח איתו.

החלום שלי לגבי השלום - שכאשר קום תקום מדינה פלשטינית כל אותם פלשטינים שגרים בישראל פשוט יועברו לשם.

2. זכות השיבה של הפלשטינים - זוהי הסוגיה הכי מהותית שאין לוותר בה. לנו - כיהודים - כאשר גורשנו ממדינות אחרות לא היתה לנו כל זכות שיבה אליהן וברב המקרים כל חזקה לגבי הרכוש אשר ננטש\נחמס. אני לא מוכן להביא בחשבון אפילו פיצוי כספי. בני אדם מועתקים מבחינה גיאוגרפית במהלך ההיסטוריה - לא נתקלתי ביותר מדי תקדימים אשר מישהו טוען שיש לו זכות שיבה למיקום בו היה.

3. פצצות זרחן - לא טוב, ממש לא טוב. צריך באותה מידה להגיב בחומרה (צבאית) ע"מ להבהיר איפה הקווים האדומים. אישית אני חושב שכל ההשקעה במערכות מיגון לוקה - עדיף שיהיה לנו כח התראה ושהצד השני יבין שכפי שניוטון קבע בחוק השלישי - התגובה תהיה בהתאם.

4. לא מבין מה ההקשר לדת ואמונה בסכסוך שהוא צבאי וטריטוריאלי במהותו. די לערבב. טוב לא יצא מזה.

5. במידה והמשא ומתן לא יצלח - יש צורך בלצאת חד צדדית גם מיהודה ושומרון - לסגור מאחורי גדר ושדות מוקשים - ואפס סובלנות לירי תלול מסלול.

גמר חתימה טובה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלום שלי לגבי השלום - שכאשר קום תקום מדינה פלשטינית כל אותם פלשטינים שגרים בישראל פשוט יועברו לשם.

אתה צודק, זה בהחלט החלום שלך. זה לא יקרה לעולם.

הם לא רוצים מדינה לנו ומדינה להם. הם רוצים מדינה להם ומדינה להם.

3. פצצות זרחן - לא טוב, ממש לא טוב. צריך באותה מידה להגיב בחומרה (צבאית) ע"מ להבהיר איפה הקווים האדומים.

כלומר לטענתך "סתם קסאמים" זה בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע זה שהוא מסתמך על התנ"ך זה זכותו כאדם

אין מקום לדת בפוליטיקה נקודה.

עומרי, פצצות זרחן זה בלתי קונבנציונאלי. אז כן, זה יותר חמור מקסאם. זה לא הופך את הקסאמים ל"בסדר", זה פשוט הרבה יותר חמור.

חוץ מזה שגם אתה רוצה מדינה לך ומדינה לך. צריכים להתפשר ואני מקווה שאבו-מאזן יוכיח את עצמו כפרטנר לשלום. אבל גם אם לא, אסור בשום פנים ואופן לצאת חד-צדדית. יו"ש פשוט יהפכו לעזה V2.0 אם נעשה את זה. לפחות אם נצא משם בהסכם שלום והצד השני יפר אותו, נוכל לכבוש את השטחים חזרה (תוך פגיעה חמורה וחדירה עמוקה למערכי האוייב, גם בעזה). זה יעלה לנו, אבל המצב הנוכחי אינו יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה שגם אתה רוצה מדינה לך ומדינה לך.

למה אתה מכניס לי מילים לפה? זה לא נכון.

אין לי שום בעיה שיקימו מדינה בשטחים שהם לא שטחים של מדינת (כלומר עזה ושות').

כמובן שהמדינה הזאת, כמדינת אויב, לא תקבל מאיתנו שום דבר. לא חשמל, לא מים, לא ביוב, ובטח שלא אספקת ותרופות.. שיסתדרו בעצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@ סנאי

כמובן שיש מקום לדת

המלחמה ביננו לשכנים היא מלחמת תרבות

התרבות שלהם בחלקה הגדול מאוד היא דת

( אם התרבות שלהם היא לא דת , אז הקיצונים שבהם מנסים ומצליחים לצערי להפוך את הדת לתרבות - ממש כמו שרבנים הצליחו להפוך את הדת היהודית גם ללאום עבור אלו שאינם דתיים ותרבות עבור הדתיים ! שימו לב לתהליך החברתי בו עוברת הדת והמנהיגים שלה להיות הכוח היחיד על הקהילה בכל מקום שהיא נוגעת בו )

גבריאל - יש רק סיטואציה אחת שלא נפסיד , בכל השאר אנחנו נפסיד ולא חשוב מה נעשה , הסיטואציה היא בחלקה מה שאתה אומר וכמובן היא נוגעת ישירות להפסקת ההיתעסקות איתם ויתר תשומת לב לחיזוק המדינה שלנו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...