שעון חורף לשבוע? רק אצל אלי ישי - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שעון חורף לשבוע? רק אצל אלי ישי

infer73

Recommended Posts

zam, אתה לא הסכין הכי חד במגירה, הא? ביטול שעון החורף המוקדם ותזוזת התפילות בשעה אחת שקולים לחלוטין למצב הקיים. אתה רק מוכיח את מה שטוען הצד השני - ששעון החורף המוקדם לא משרת אף אחד.

vic07, מה אתה אומר?...ממש שנון אתה, אם כי גם אתה לא הכי חד במגירה, הא?

כי אם היית טורח לקרוא, היית רואה שאמרתי זאת כבר בהתחלה.

אין קשר בין השעון הזה לבין דת. תפסיקו לקשר בין שני דברים שאין להם שום קשר.

אז מאחר ואתה לא הכי חד, בוא ואחדד לך חידודי הבהרה.

אני לא בעד החוק הטיפשי הזה (גם את זה כבר אמרתי)

אבל אני גם לא בעד עליהום קולקטיבי (החרדים האלו).

רוצה לתקוף? תקוף אישית.

תקוף את אלי ישי כטיפש שלא משכיל להבין כמה החוק הזה טיפשי מזיק ומציק, אבל לא את החרדים.

תקוף את דוד אזולאי ואת אלי אפללו כיוזמי החוק, אבל לא את החרדים.

תקוף את חיים אורון שנתן את הצעתו שנתקבלה גם כסופית בתיקון, אבל לא את החרדים.

תקוף את אופיר פינס-פז שהיה אז שר הפנים ונתן את חתימתו, אבל לא את החרדים.

עכשיו, האם עמדתי ברורה דייה לגבי החוק הטיפשי הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי כל העניין של יום כיפור זה דמגוגיה נטו!

אין שום קשר ליום כיפור.

חייב להיות הסבר יותר הגיוני מיום כיפור.

אני מריח קונספירציה.

הסיבות האמיתיות הם אחרות לגמרי ואף אחד לא מעוניין להעלות אותם לסדר יום הציבורי, אז המציאו מסך עשן.

עכשיו שכל אחד ואחד מאיתנו יסתובב וישאל את כל מי שרק אפשר, מהם הסיבות האמיתיות שאצלנו עוברים לשעון חורף חודש לפני שאר העולם.

ולמה הדתיים דוחפים את זה בכנסת ?

מה הם (לדעתם או באמת...) מרוויחים מזה ?

האם יכול להיות שהמגזר הדתי חרדי איך שהוא מרוויח מזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הבלבולים האלה עם השעון... קיצר אני נשאר בשעון הנוכחי ולא עובר עד ששאר העולם יעבור שעון. והם יכולים לדחוף את ההצעות שלהם לתחת.

על יום כיפור הזה אני אוותר (אני צם רק כי חברים שלי צמים וזה לא יפה לאכול ולשתות מולם). שיגעו אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סומך עליך שסביר להם כמה שהם צבועים בזמן שאתם עושים LAN PARTY, מחללים שבת, ושאר ירקות מבושלים, ואז תשלוף ותאכל מולם חמץ!!!

אני צם ביום כיפור חלק מהזמן.

בין ארוחת בוקר לנשנוש ביניים, בין נשנוש ביניים לארוחת צהריים, בין ארוחת צהריים לנשנוש צהריים, בין נשנוש צהריים לנשנוש אחר הצהריים, בין נשנוש אחר הצהריים לארוחת לפני ערב, בין ארוחת לפני ערב לארוחת ערב, בין ארוחת ערב לנשנוש חצות, בין נשנוש חצות לארוחת לילה, בין ארוחת לילה לנשנוש לפנות בוקר, בין נישנוש לפנות בוקר, לארוחת בוקר, וחוזר חלילה...

אז שלא יגידו שאני לא צם.

אני עושה מה שאני יכול.

אני לא סופרמן, גם לקיבה שלי יש גבול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנה שעברה שלפתי טלפון לבדוק מה השעה. התעצבנו עלי.

הם באמת צמים בלי חשמל ובלי זה (אחד שכן שלי מסכן שכח פעם את המפתח בבית והיה צריך לעלות 14 קומות ברגל למרות שהמעלית פעלה).

בכל אופן, אני מסכים שהם מאוד צבועים - כמו 80% מאוכלוסיית החילוניים שצמים ביום כיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אין לי בעיה עם צום בתור מנהג.

אפשר להגיד שזה חלק ממה שאבותינו עשו ולכן גם אתה צם, למרות שאתה לא מאמין, בתור דרך לכבד את אבותייך.

עם זאת, אני לא צם בעצמי ולא מתכוון לצום או לא להשתמש בחשמל וכד' בשבת/חג.

חוץ מזה שמותר לבדוק את השעה בשבת//חג, כל עוד אתה רק מסתכל ולא לוחץ על השעון/פלאפון (עד כמה שידוע לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביום כיפור אני מתכנן להיות בגרמניה ולאכול חזיר, עם גבינה עליו. (ואני רציני)

כך או כך, העסק הזה של שעון חורף פה פשוט מביך. נהיה מביך רצח לראות איך דברים מתנהלים במדינה הזאת בשנים האחרונות. קודם בית חולים ברזילי ואחר כך זה. אני מתבייש. ההגיון פה מתקפל בשם הדת. באמת שאני מכבד את המסורת, אבל כל הגבולות נשברו. תנו לחיות בשקט כבר, משוגעים. אני לא כופה עליהם לאכול חזיר או אפילו ללמוד את מקצועות הליבה, שלא לדבר על העובדה שהמיסים שלי הולכים אליהם ולא אלי (תסלחו לי באמת שאין לי רצון ב12 ילדים), למה אני לא יכול ליסוע בתחבורה ציבורית בשבת? למה? מבחינתי שיעסיקו עובד זר שינהג באוטובוס, רק שיתנו לי נורמלית בשבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם צום בתור מנהג.

גם לי לא, הבעיה שלי עם צום מתחילה כשאנשים מתנהגים כמו קדושים ביום כיפור (עם ברכות ובתי כנסת והכל) ובכל יום אחר הם פושעים ערסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כתבה" מעניינת על ששעון קיץ לא חוסך חשמל:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3950169,00.html

למרות שבתור משקל נגד ל"כתבה" הזאת, יש לציין כי זה שמבזבזים יותר חשמל, לא אומר

שלא מייצרים יותר (בגלל שעות העבודה באור) ולכן המשק מרוויח למרות הבזבוז בחשמל.

ובנוסף, ישנם אספקטים נוספים שצריך להסתכל עליהם (כמו למשל נסיעה הביתה בכבישים

כאשר החשיך כבר לעומת כאשר עדיין יש אור בחוץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

מה מעניין בה? השטויות שהוא רושם??

במשפט אחד אפשר לבטל את כל מה שהוא רשם:

אם נזיז את השעון אחורה , יהיה פחות חם??

בקיצר , צריכת החשמל עלתה כי חם יותר וכי יותר אנשים מפעילים מזגן ליותר שעות ולא בגלל שמדובר בשעון קיץ.

לא יודע מה איתכם אבל באמצע יולי אוגוסט חם גם ב2 בלילה - זה לא היה משנה הרבה אם זה היה 1 בלילה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה, אין קשר בין הכתבה לבין נושא הדיון. לא מדובר כאן על יעילותו הכלכלית של שעון הקיץ, אלא בשאלה מי בכלל רשאי לקבוע את מועדיו ועל סמך מה. מחקר כלכלי הוא בסיס לגיטימי, עמדה דתית היא לא.

הסיפור הזה כל כך מגוחך שכבר מזכירים אותו בעיתונות זרה:

http://liveshots.blogs.foxnews.com/2010/09/06/god-vs-daylight-saving-time/?test=latestnews

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

מה מעניין בה? השטויות שהוא רושם??

במשפט אחד אפשר לבטל את כל מה שהוא רשם:

אם נזיז את השעון אחורה , יהיה פחות חם??

בקיצר , צריכת החשמל עלתה כי חם יותר וכי יותר אנשים מפעילים מזגן ליותר שעות ולא בגלל שמדובר בשעון קיץ.

לא יודע מה איתכם אבל באמצע יולי אוגוסט חם גם ב2 בלילה - זה לא היה משנה הרבה אם זה היה 1 בלילה...

אם בשעות שאנשים נמצאים בעבודה יש פחות אור, הרי שפחות חם, ולכן צריך להפעיל פחות מזגן.

אז כן, זה חוסך חשמל במקרה הזה.

אני לא אומר שצריך או לא צריך לעבור לשעון חורף, אני רק אומר שהוא מביא כמה נתונים מעניינים (ואתה לא יכול להתווכח

עם הנתונים סתם על ידי כך שאתה אומר "מה, אם נזיז את השעון יהיה פחות חם", מאחר והוא מביא מחקרים שהראו שהשימוש

בחשמל יורד בשעון החורף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

כן , כשהשעון חורף אשכרה בחורף ולא בתחילת ספטמבר במדינת שעדיין חם...

אתה מפעיל מזגן בחורף?? במשך אותו הזמן שאתה מפעיל אותו בקיץ?? נו באמת...

אתה מדבר שטויות ומאמין לשטויות שהבחור רשם בכתבה...

האור שאתה מפעיל הוא זניח בצריכה לעומת הפעלת מזגן.

אני אשאל אותך בצורה אחרת , אם לא היה שעון קיץ וכל הזמן הינו על שעון חורף , צריכת החשמל בחודשי הקיץ (וספציפית ליולי אוגוסט) היתה יורדת??

אם אתה עונה כן אז טעות בידיך...

שלא נדבר על זה שמשנה לשנה , נהיה יותר חם וליותר זמן במשך השנה , יותר אנשים מפעילים מזגן וליותר זמן במשך היום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...