שעון חורף לשבוע? רק אצל אלי ישי - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שעון חורף לשבוע? רק אצל אלי ישי

infer73

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3949426,00.html

מבחינת אלי ישי, זה ממש לא בעייתי (ובטוח לא יגרום למלא בלבול אצל הציבור...)

לעבור לשעון חורף לשבוע, אך ורק בשביל שביום כיפור יהיה שעון חורף ובכך יהיה קל יותר לצום.

חוץ מהתגובה הרגילה של "איזה מפגר ודפוק אלי ישי הזה" (שאני מסכים איתה בכל לב), עולות שתי קושיות:

1. הצום הוא משקיעת החמה (בעצם קצת לפני) ועד שקיעת החמה (בעצם קצת אחרי) למחרת.

אם זה המצב, ואם גם ככה לא אמורים להשתמש בדברים כמו שעון ביום כיפור, מדוע זה משנה אם יהיה שעון חורף במהלך הצום או לא?

2. בתורה כתוב על צום יום כיפור - "ועיניתם את נפשותיכם". האם בכך שאלי ישי מנסה להעביר את הצום והתפילות

לשעות נוחות יותר הוא מנסה להתחמק מהצורך להתענות ובעצם מנסה להפוך את הצום לקל יותר? האם זה לא נוגד את כל המטרה של הצום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האמת שקשה לי לרשום טעונים נגדיים למה שרשמת כי אני די מסכים איתך...

העובדה היא שהשעון חורף הזה הוא נוראי בגלל התזמון שבו יותא שמזיזים את השעון , את הבזבוז של שעות אור ומכך גם הפסדים למשק...

כן, זה נראה כמו "הקלה" כלשהי להזיז את השעון כדי שיהיה יותר "קל" לצום בכיפור אבל אני בכלל לא מסתכל על השיקול הדתי - יש רבנים בארץ שלא מפריע להם שמזיזים את השעון כדי להקל אז שיבושם להם.

מה שלא ברור לי זה למה הוא רוצה שעון חורף לשבוע , אפשר בקלות להסכים על 4 ימים שיהיו יום לפני הצום , ערב הצום , הצום עצמו ויום למחרת.

למה לשגע את כל הציבור עם שעון חורף לשבוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם 4 ימים זה לא פחות מבלבל...

ועדיין, אני אשמח לתשובות על שתי השאלות ששאלתי:

אם זה המצב, ואם גם ככה לא אמורים להשתמש בדברים כמו שעון ביום כיפור, מדוע זה משנה אם יהיה שעון חורף במהלך הצום או לא?

2. בתורה כתוב על צום יום כיפור - "ועיניתם את נפשותיכם". האם בכך שאלי ישי מנסה להעביר את הצום והתפילות

לשעות נוחות יותר הוא מנסה להתחמק מהצורך להתענות ובעצם מנסה להפוך את הצום לקל יותר? האם זה לא נוגד את כל המטרה של הצום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהתגובה הרגילה של "איזה מפגר ודפוק אלי ישי הזה" (שאני מסכים איתה בכל לב), עולות שתי קושיות:

1. זה באמת לא משנה שעון קיץ או חורף או או שעון אביב - עדיין תמיד הצום יהיה אותן 25 שעות

גם לי לא ברור למה הם כל כך מתעקשים על זה

2. זה שהצום יהיה יותר קל בגלל שהוא בשעות נוחות - זה לא מוריד מהעינוי

מספיק שאסור לאכול ולשתות, לא צריך לחפש עוד סיבות שיהיה קשה

לצורך העניין, אפשר גם לשבת כל היום מתחת למזגן ועדיין זה נקרא צום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתעקשות על שעון חורף במקרה הזה היא רק עוד דוגמה אחת למדיניות ה"not a step back" של החרדים - אפס "ויתורים" ל"חילונים" (ה"חילונים" במרכאות כי גם להרבה דתיים וחרדים אין שום רצון להשאר עם המצב כמו שהוא), פשוט בתור הפגנת שרירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד מסכים עם vic07, תראו את ההתעקשות על דבר כל כך אבסורדי שהוא רחוק מלהיות בנפשם של החרדים, עכשיו תארו לכם מה יקרה כשהם יהיו רוב או כרוב לרוב במדינה עם נושאים שהם כן בנפשם (צניעות, לימוד תורה, שמירת שבת וכדומה...) ניחוש שלי תהיה כפייה.

לצורך העניין לא משנה אם בסוף יבטלו/ידחו/ישנו חזרה את שעון החורף עצם ההתעקשות מלכתחילה היא המדאיגה.

אגב אוהבים להזכיר פה את הסטאטוס קוו, צריך לקרוא לילד בשמו הודנא- לי לצערי אין ספק שברגע שהם יבינו שהם יכולים להשיג יותר הם יזרקו את דיבורי הסטאטוס קוו לכל הרוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בין השעון הזה לבין דת. תפסיקו לקשר בין שני דברים שאין להם שום קשר.

יש ועוד איך, שעון הקיץ נועד לחסוך כסף למשק, בישראל חוק שעון הקיץ הוא בשביל החרדים בלבד, שיהיה להם יום כיפור קל יותר. כתוצאה מהמעבר המוקדם בצורה אבסורדית יש איבוד של עשרות מיליוני שקלים כל שנה בעקבות גריטה של שעת אור מיום העבודה, בזבוז מטורף של חשמל סתם(אורות, דודי חשמל במקום דודי שמש, וכל שאר הירקות), פחות שעות לעבודה באור למי שעובד בחוץ(משפיע בעיקר על החקלאות, ועל ענפים העובדים בשעות היום) וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בין השעון הזה לבין דת. תפסיקו לקשר בין שני דברים שאין להם שום קשר.

אין קשר אבל הסיעות הדתיות הן אלה שהעבירו את החוק שגורם לתושבי מדינת להזיז את השעון אחורה 50 יום לפני שאר העולם.

בעבר לא היה קשר בין הדברים (כמו שבשאר העולם שעון חורף אינו קשור למניעים דתיים) אבל במדינה שלנו , הפוליטיקאים דאגו לקשר ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי הוא מתכוון לדעתי שזאת לא דרישה דתית שעון החורף המטומטם הזה, הלכה למעשה אני מניח שעשויים להיות דתיים שמתנגדים לו בגלל שהוא כל כך אבסורדי, זה כמובן לא משנה את העובדה שאתה צודק לחלוטין והסיבה היחידה למעבר לשעון החורף הזה היא דרישה של המפלגות הדתיות, כלומר אולי שעון החורף לא קשור לדת אבל הוא לחלוטין קשור לדתיים או לכל הפחות למפלגות הדתיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שונאים את הדתים , שונאים את העובדה שהם לקחו את הדת והפכו אותה לעסק...

אם היו נותנים "איש איש באמונתו יחיה" אולי הייתה פחות התבוללות וריחוק מהדת - אבל עזבו , זה דיון אחר לגמרי (בבקשה לא להתחיל להגיב למשפט שלי , זה לא מטרת הדיון...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...