שעון חורף לשבוע? רק אצל אלי ישי - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שעון חורף לשבוע? רק אצל אלי ישי

infer73

Recommended Posts

יש ועוד איך, שעון הקיץ נועד לחסוך כסף למשק, בישראל חוק שעון הקיץ הוא בשביל החרדים בלבד, שיהיה להם יום כיפור קל יותר. כתוצאה מהמעבר המוקדם בצורה אבסורדית יש איבוד של עשרות מיליוני שקלים כל שנה בעקבות גריטה של שעת אור מיום העבודה, בזבוז מטורף של חשמל סתם(אורות, דודי חשמל במקום דודי שמש, וכל שאר הירקות), פחות שעות לעבודה באור למי שעובד בחוץ(משפיע בעיקר על החקלאות, ועל ענפים העובדים בשעות היום) וכו'.

כיפור קל יותר? אני אשמח להסבר כי מהחישוב שלי אין הבדל, מלבד העובדה שבסוף הצום ישנה הרגשה שהצום ארוך יותר כי יש יותר אור עד צאת הכוכבים.

אין קשר אבל הסיעות הדתיות הן אלה שהעבירו את החוק שגורם לתושבי מדינת להזיז את השעון אחורה 50 יום לפני שאר העולם.

בעבר לא היה קשר בין הדברים (כמו שבשאר העולם שעון חורף אינו קשור למניעים דתיים) אבל במדינה שלנו , הפוליטיקאים דאגו לקשר ביניהם.

יפה, על אותו משקל יכלו מרץ, עבודה או כל מפלגה אחרת להעביר את החוק הזה, שאגב עבר בהסכמה של המפלגות האמורות.

למה הן לא התנגדו אז?

שוב אני אומר. אין קשר בין השעון לדת.

אדם דתי שקם להתפלל, יעשה זאת בכל מקרה, ולא משנה אם השעה היא 4 לפנות בוקר או 5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^^

"על אותו משקל..." איזה משקל? הסיעות החרדיות הן אלה שהעבירו את החוק ואחד הטיעונים שלהם היה שזה יעזור לאלה שצמים...

אני חוזר ומדגיש , כן , על חוק החלת שעון הקיץ וצום כיפור אין קשר - על מה שיש קשר זה על מועד הזזת השעון לשעון חורץ שנקבע באופן לא מפתיע לפני יום כיפור ו50 יום לפני שאר העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שאין קשר בין שעון הקיץ לדת. זו בדיוק הנקודה כאן - למרות שהאיוולת הזו לא משרתת אף אחד, לרבות החרדים, אלי ישי וחבורתו יתעקשו לשמר את המצב הקיים פשוט כי הם אלה שיזמו אותו... "התקפלות" כאן תראה לעם היושב בציון שאפשר וצריך לדבר עם החרדים בהגיון ואולי להזיז אותם מעוד כמה עמדות שנויות במחלוקת - ומזה המפלגות החרדיות מפחדות מאוד... הרי ה"סטטוס קוו" האמיתי היחידי כאן הוא שמה שהחרדים אמרו הוא "סוף פסוק" מבחינתם, ואי למי שיעז לכפור בעובדה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיפור קל יותר? אני אשמח להסבר כי מהחישוב שלי אין הבדל, מלבד העובדה שבסוף הצום ישנה הרגשה שהצום ארוך יותר כי יש יותר אור עד צאת הכוכבים.

יפה, על אותו משקל יכלו מרץ, עבודה או כל מפלגה אחרת להעביר את החוק הזה, שאגב עבר בהסכמה של המפלגות האמורות.

למה הן לא התנגדו אז?

שוב אני אומר. אין קשר בין השעון לדת.

אדם דתי שקם להתפלל, יעשה זאת בכל מקרה, ולא משנה אם השעה היא 4 לפנות בוקר או 5.

לא נכון זה אומר שבמקום להחשיך ב7, מחשיך ב6.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zam אין שום סיכוי שמרץ או עבודה היו מציעים את החוק הזה, למה להם להציע דבר כזה? את מי מהבוחרים שלהם זה משרת?

הם לא התנגדו בגלל לחץ פוליטי ואני בהחלט מסכים אם המסקנה שאתה מנסה כנראה לקדם שמי שנכנע ללחץ פוליטי וסחטנות אשם בפשע הזה, אבל שלא נטעה זה חוק של המפלגות הדתיות בלבד, אין אף אחד אחר שמרוויח מזה והן שפעלו לקדם אותו.

תפסיק עם גנבת הדעת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון זה אומר שבמקום להחשיך ב7, מחשיך ב6.

צודק. טעות שלי

zam אין שום סיכוי שמרץ או עבודה היו מציעים את החוק הזה, למה להם להציע דבר כזה? את מי מהבוחרים שלהם זה משרת?

הם לא התנגדו בגלל לחץ פוליטי ואני בהחלט מסכים אם המסקנה שאתה מנסה כנראה לקדם שמי שנכנע ללחץ פוליטי וסחטנות אשם בפשע הזה, אבל שלא נטעה זה חוק של המפלגות הדתיות בלבד, אין אף אחד אחר שמרוויח מזה והן שפעלו לקדם אותו.

תפסיק עם גנבת הדעת...

זה מויקיפדיה כי פשוט לא היה לי כוח לשכתב, וגם, כדי שלא יגידו החרדים האלו גונבים מילים.

החוק הנוכחי

בתחילת שנת 2005 הגיעה הכנסת להסכמה על מועדים קבועים בחוק לשעון הקיץ, בעקבות הצעת תיקון לחוק קביעת הזמן שהגישו חברי הכנסת דוד אזולאי (ש"ס) ואלי אפללו (הליכוד). לפי הצעת החוק המקורית היה אמור שעון הקיץ להתחיל במוצאי ראשון של פסח, ולהסתיים במוצאי שבת שלפני יום כיפור. לבסוף הגיעה הכנסת ביום 1 במרץ 2005 להסכמה‏, לפי הצעתו של ח"כ חיים אורון (מרצ-יחד) לפיה מתחולת החוק ואילך:

"בכל שנה, בין יום שישי האחרון שלפני ה-2 באפריל בשעה 02:00, לבין יום ראשון האחרון שלפני י' בתשרי, בשעה 02:00, יוקדם הזמן בישראל בשעה אחת נוספת, כך שיקדים את זמן יקום מתואם בשלוש שעות."‏[17]

שים לב חיים אורון אדם חרדי ביותר.

על התיקון עצמו חתום גם מי שהיה אזשר הפנים, מר אופיר פינס-פז...הוא גם חרדי נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zam- חיים אורון כהרגלו ניסה לגשר בין מחלוקות, לא הוא הגיש את הצעת החוק, אני מקווה שזה מובן...

התקבלה הפשרה שהציע חיים אורון, שאני לא מבין למה כל פעם שיש מריבה הוא מרגיש מחוייב להתערב.

בנוגע לשפה שהשתמשתי בה, אני חוזר בי מהסיבה הפשוטה שלא התכוונתי לפגוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שהיה אינטרס כלשהו לחיים אורון ולפינס אז בזמנו להסכים לחוק הטיפשי הזה.

את חיים אורון אני מכיר מהמדיה כבעל דעות שמלאניות ואף טיפה קיצוניות. הייתי מצפה דווקא ממנו

וממפלגתו לא להסכים ולהילחם כפי שנלחמים היום, בין בגלל שהחוק טיפשי ובין בגלל שיוזמיו הם ש"ס וליכוד.

לגבי השפה...שטויות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שהיה אינטרס כלשהו לחיים אורון ולפינס אז בזמנו להסכים לחוק הטיפשי הזה.

את חיים אורון אני מכיר מהמדיה כבעל דעות שמלאניות ואף טיפה קיצוניות. הייתי מצפה דווקא ממנו

וממפלגתו לא להסכים ולהילחם כפי שנלחמים היום, בין בגלל שהחוק טיפשי ובין בגלל שיוזמיו הם ש"ס וליכוד.

לגבי השפה...שטויות ;)

כן ההסכם שהיה לדוסים רוב גם ככה, והנזק של ימים צפים בגלל לוח השנה העברי הקיקיוני שמנותק מכל מציאות(הכוונה שהוא פשוט לא מדוייק בעליל, ועם סטיה ונדידה של ימים שלמים) למשק הישראלי.

אתה יודע איזה סבטוחה זה היה עושה במסחר בבורסה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שלא הבין את הדיבורים על יום כיפור ולמה זה לכאורה מקל על הצום.

הצום יתחיל ויסתים שעה מוקדם יותר.

יותר נכון לומר שהצום יתחיל ויסתים בדיוק באותו הזמן רק שהשעון יראה ספרה אחת אחורה.

אז מה זה עוזר ?

יש שאמרו שזה בגלל שיהיו פחות שעות אור עד צאת הצום, או במילים אחרות יותר שעות אור עד צאת החמה... ?!?!.. .. ?! ..

יותר נכון לומר שבגלל הזזת השעון אנשים יקומו לתפילה בבוקר מאוחר יותר וישנו שעה אחת יותר.

אבל את אותו דבר אפשר לעשות בלי להזיז את השעון לכל המדינה לחודש שלם.

פשוט שיזיזו את זמני התפילה מ8 ל 9, הרי בסופו של דבר התוצאה תהיה זהה לחלוטין!!!!!

טימטום שכזה זה לא יאומן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שלא הבין את הדיבורים על יום כיפור ולמה זה לכאורה מקל על הצום.

הצום יתחיל ויסתים שעה מוקדם יותר.

יותר נכון לומר שהצום יתחיל ויסתים בדיוק באותו הזמן רק שהשעון יראה ספרה אחת אחורה.

אז מה זה עוזר ?

יש שאמרו שזה בגלל שיהיו פחות שעות אור עד צאת הצום, או במילים אחרות יותר שעות אור עד צאת החמה... ?!?!.. .. ?! ..

יותר נכון לומר שבגלל הזזת השעון אנשים יקומו לתפילה בבוקר מאוחר יותר וישנו שעה אחת יותר.

אבל את אותו דבר אפשר לעשות בלי להזיז את השעון לכל המדינה לחודש שלם.

פשוט שיזיזו את זמני התפילה מ8 ל 9, הרי בסופו של דבר התוצאה תהיה זהה לחלוטין!!!!!

טימטום שכזה זה לא יאומן.

זמני התפילה הם לפי שעות האור והחשיכה (עלות השחר, צאת הכוכבים וכו') ולא לפי השעון שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zam, אתה לא הסכין הכי חד במגירה, הא? ביטול שעון החורף המוקדם ותזוזת התפילות בשעה אחת שקולים לחלוטין למצב הקיים. אתה רק מוכיח את מה שטוען הצד השני - ששעון החורף המוקדם לא משרת אף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...