נוטה לקניית SSD, זקוק לעדויות/אבחנות לגבי ההבדלים - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נוטה לקניית SSD, זקוק לעדויות/אבחנות לגבי ההבדלים

jayz0r

Recommended Posts

אני לא מבין מה הבעיה, לא חסר בפורום הודעות של אנשים שקנו ורשמו מה דעתם עם כך..

מה הבעיה להריץ חיפוש ? תאמין לי שתמצא הכל.

אין דבר רע באינטל 80 גיגה , בכונני יש הבדל במהירות mb/s , האינטל הוא לא הכי מהיר אבל הוא הרבה יותר מהיר מ HDD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לי אין שום בעיה, פשוט אוהב לשמוע כמה שיותר דעות...

מעבר לזה, מעניין אותי גם אילו מחירים עומדים בפתח ואילו בעיות יש לכוננים כיום, ולפחות על חלק מזה קיבלתי תשובה כאן.

אגב בפרסומת שהבאת מדובר על פי 2-3 מהירות בדברים שמעניינים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא זוכר ששמעתי על בעיות בכוננים (גם לא בפורומים בחו"ל)

המחירים בארץ כרגיל יקרים , בחו"ל יותר משתלם לקנות אם יש לך חבר על הדרך..

מה השימושים שלך במחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Jay היקר .

אני אומנם לא נוטה לפרסם פה הרבה , אבל יש לי הרבה ניסיון בחומרה .

ה"שריטה" שלי היא חומרת מחשבים .אני אוהב שדברים אצלי פשוט טסים. כשאני נותן ת'קליק - והדברים עולים.

אחד הדברים שהכי מרתיח אותי - זה שאני מהיר יותר מהמחשב ... כלומר שאני מספיק ללחוץ דברים והמחשב נסחב אחרי...

גם אני התלבטתי מאוד בדיוק באותו נושא ,

אך ראשית עלי לציין משהו שפשוט צרם לעניי :

על המחשב שלך מורכבים 3 גיגה של זיכרון , בשלושה סטיקים . מה שבעצם עשית פה - הוא לסרס את המחשב שלך.

כידוע לך - כל מעבדי ה CORE2DUO עובדים מול זיכרון בטכנולוגית DUAL CHANNEL ( כולל על E8500 שלך) . התנאי היחיד לשימוש בפונקציה זו , הוא שהזכרון יבוא בזוגות , כלומר זוג (תואם) של סטיקים ( סה"כ 2 ) או שני זוגות של סטיקים ( סה"כ 4 ) .

מה שלדעתי עשית - הוא קנית ערכה של 3 סטיקים , והרכבת .ערכות של שלישיות מתאימות למעבדי I7 ולוחות אם מתאימים בלבד , המשתמשים בטכנולוגית TRIPPLE CHANNEL . בגלל שהמעבד שלך זיהה מספר אי-זוגי של סטיקים - הוא מתאים את עצמו לאחור ועובד ב SINGLE CHANNEL , מה שמוריד משמעותית את נפח התעבורה בקריאה / כתיבה מהזכרון שלך . אתה יכול לוודא את דברים על ידי הורדת התוכנה ( הדיי קלה ) CPU-Z .

חפש אותה בגוגל... התקן והבט בתאב של הזיכרון .

מצטער על הסטיה מהנושא ... ועכשיו לעניינינו .

אם אתה מחפש לשפר את ביצועי המערכת שלך , עליך לנתח את המצב , ולחשוב איזה חלק במערכת שלך מגביל אותך.

נכון - הכונן הקשיח הסטנדרטי היינו מכני , מה שאוטומטית הופך אותה לחלק הכי איטי במערכת כולה - אך שוב - צריך להחליט מה אתה מצפה להרוויח מהשדרוג.

אם אתה מחפש "להמריץ" את הווינדוז, הייתי ממליץ לך לשים כמות יחסית גדולה של זיכרון פנימי , לדוגמה 8 גיגה , ולנטרל את קובץ ה PAGEFILE .

פעולה זאת , תכריח את הווינדוז להעמיס את כל התוכנות ישירות ל RAM , שלפי עקרון הפעולה שלו בלבד מהיר מאוד.

אילוץ העבודה של המעבד מול ה RAM בלבד , ללא משחקים של עם כונן קשיח / חלק מהתוכנה על הכונן הקשיח , משפרת משמעותית את הביצועים הכללים.

מה שהכי כיף בשיפור זה - הוא שהוא מורגש ונראה לעין.

לי , אישיתי יש Q9450 מומהר ל 3.2GHZ , עם 8GB RAM , 1066MHZ של OCZ , ואני יכול להעיד לך שהדבר שיפר משמעותית את זמן התגובה של הווינדוז , וזמן הרצת תוכניות / משחקים . ניתן לעשות את אותו הדבר גם עם 4GB RAM אך מניסיון - הדבר אינו מומלץ.

ה"סיכון" בדבר כזה , הוא שהכל , אבל הכל יושב על ה RAM . אם תנסה להריץ תוכנה כלשהיא שאין לה מספיק זיכרון ב RAM - תתקל בשגיעה.

קח בחשבון שעם 4GB , הווינדוז עצמו אוכל איזה 1.5GB ומשאיר לך 2.5GB לשחק איתם - שזה לא הרבה . כמו שהזכרתי מקודם - 8GB RAM מומלץ בחום.

אם אתה מחפש לשפר את זמני הדלקה/כיבוי , או עובד עם קבצים גדולים מאוד , או עובד עם המון קבצים קטנים מאוד - SSD הוא הדבר בשבילך.

זמני ה RANDOM ACCESS של ה SSD קצרים בכמה סידרי גודל משל כוננים קלאסים , וכן מהירויות הקריאה יכולים להיות כמעט כפולים .

הדבר כן משפר את הביצועים הכללים של מערכת , ויהייה מורגש לפי טיב העבודה שלך.

אני אתה עובד עם סרטי ווידאו , או פרויקטים של פוטושופ גדולים מאוד , הארדיסק מהיר יכול להיות לך לעזר. ( לא על חשבון RAM ! ) .

אחד היתרונות החזקים של כונני SSD בא בעיקר לידי ביטוי בתצורת RAID .

בגלל זמני הגישה הקצרים , כמעט אין הפסד של תעבורה על "ניהול" ה RAID , וחיבור שניים או שלושה כוניים כאלו ב RAID יכול להניב מערכת ממש אבך ממש מהירה. כמו כן עמידותם של הכוננים גבוהה מאוד ( אין חלקים נעים ) מה שמאפשר לך להיות יחסית רגוע שאתה משתמש בהם בתצורה זו ( כונן אחד הלך - ואיבדת את כל המידע ) .

החיסרון הגדול ( ומצטמק ) של כונני ה SSD הוא עבודה לאורך זמן.

כונני ה SSD שבתקציב שלך , נבנים בעזרת שבבי זיכרון מסוג MLC - Multi Level Cell . החיסרון של תאים אלו הן שהן נשחקים מעט עם כל פעולת כתיבה ( לא קריאה ).

דבר זה מקטין את אורך החיים של הכונן , בניגוד לכוננים המגנטים , שהחומר המגנטי אינו נשחק כלל . הצליחו לכמת את מספר הפעמים שניתן לכתוב לכל תא ובכך לאמוד את אורך החיים שלו . זאת הייתה הביקורת הגדולה ביותר על כונני ה SSD הראשונים . כמובן שניהול הכוננן הוא נושא בפני עצמו ... איך למנוע כתיבה חוזרת ונשנת על אותו תא , כדי להקטין את גורם השחיקה שלו ( לדוגמה מחקת קובץ , ואתה מעתיק קובץ אחר לאותו כונן ... אם תכתוב לאותו מקום שהייה הקובץ שמחקת - הריי שחקת את אותם תאים םיותר מאחרים ) . זוהי תאוריה שלמה לגמרי שלא נכנס אליה כאן. כיום - קיימת טכנולוגית TRIM באותם כוננים - המאפשרת למערכת ההפעלה להחליט החלטות נבונות בנוגע להיכן לכתוב קבצים חדשים ( מדובר על המיקום הפיזי על כונן ה SSD כן... ) ובכך לפזר את השיחקה באופן כמעט אחיד ....

כוננים בעלי יכולת TRIM מוערכים בתוחלת חיים של בערך 10 שנים ... וביניינו - מי יודע איך יראה המחשב בעוד 10 שנים ... מה שהופך את מגבלה זו ללא רלוונטית כמעט.

בסופו של דבר , רכשתי 80GB G2 . הכוננן קיצר לי את זמני ההפעלה/כיבוי של הנייד לחצי - מאוד משמעותי.

וכן - דברים עולים טיפה יותר מהר , אבל אני חייב לציים שההבדל שהרגשתי על הנייח במעבר ל 8 גיגה ראם היה גדול יותר.

מקווה שהצלחתי לעזור , ושלא חפרתי יותר מדי.

אם יש שאלות - אשמח לענות.

קובי

1000 שקל זה תקציב לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל הSSD של אינטל הוא איטי בכתיבה בחצי ביחס לקריאה שלו וביחס לכתיבה שלSSD חדשים יותר.

אז לא הייתי קונה אינטל כרגע.

לגבי בעיות היה איזה עניין או שניים עם TRIM ואולי גם עם RAID.

לא כל בשוק הוא לגמרי בשל עדיין.

אני לא רוצה לקנות כונן קטן מדי, מינימום 80GB שיספיק לכמה מערכות הפעלה, לכל התוכנות שלהם, לPF's, TEMP FOLDER, ולכמות מסויימת של משחקים קבועים וזמניים.

בקיצור זה עוד לא הזמן בשבילי לקנות .

עוד משהו לגבי כדאיות הקניה מבחינתך.

אם תבדוק את המהירות בעבודה עם המחשב שלך והמחשב שלי אתה תגלה שגם אם תוסיף לשלך, שלי ירגיש יותר מהיר בהרבה בסך הכל.

מה זמן טעינת תוכנות ועלית מערכת הפעלה ?

המערכת הפעלה עולה אולי פעם ביום והמחשב בכל מקרה מחכה שאני יחזור עם הקפה.

תוכנות שעלו פעם אחת יהיו כבר בזיכרון ואו שאני לא סוגר אותם (FF למשל) או שהם יעלו בחלקיק שניה בפעם הבאה שתקרא להם (כי הם חלקית בזיכרון).

לעזאזל, אפשר להוסיף עוד זיכרון ושכל התוכנות על המחשב יהיו פתוחות ובזיכרון כל הזמן קיבינימט, לא צריך בשביל לחסוך את הטעינה שלהם בשניה.

עם המערכת שלך הייתי חושב לשדרג דברים אחרים לפני שמוסיף SSD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Jay היקר .

אני אומנם לא נוטה לפרסם פה הרבה , אבל יש לי הרבה ניסיון בחומרה .

ה"שריטה" שלי היא חומרת מחשבים .אני אוהב שדברים אצלי פשוט טסים. כשאני נותן ת'קליק - והדברים עולים.

אחד הדברים שהכי מרתיח אותי - זה שאני מהיר יותר מהמחשב ... כלומר שאני מספיק ללחוץ דברים והמחשב נסחב אחרי...

גם אני התלבטתי מאוד בדיוק באותו נושא ,

אך ראשית עלי לציין משהו שפשוט צרם לעניי :

על המחשב שלך מורכבים 3 גיגה של זיכרון , בשלושה סטיקים . מה שבעצם עשית פה - הוא לסרס את המחשב שלך.

כידוע לך - כל מעבדי ה CORE2DUO עובדים מול זיכרון בטכנולוגית DUAL CHANNEL ( כולל על E8500 שלך) . התנאי היחיד לשימוש בפונקציה זו , הוא שהזכרון יבוא בזוגות , כלומר זוג (תואם) של סטיקים ( סה"כ 2 ) או שני זוגות של סטיקים ( סה"כ 4 ) .

מה שלדעתי עשית - הוא קנית ערכה של 3 סטיקים , והרכבת .ערכות של שלישיות מתאימות למעבדי I7 ולוחות אם מתאימים בלבד , המשתמשים בטכנולוגית TRIPPLE CHANNEL . בגלל שהמעבד שלך זיהה מספר אי-זוגי של סטיקים - הוא מתאים את עצמו לאחור ועובד ב SINGLE CHANNEL , מה שמוריד משמעותית את נפח התעבורה בקריאה / כתיבה מהזכרון שלך . אתה יכול לוודא את דברים על ידי הורדת התוכנה ( הדיי קלה ) CPU-Z .

חפש אותה בגוגל... התקן והבט בתאב של הזיכרון .

מצטער על הסטיה מהנושא ... ועכשיו לעניינינו .

אם אתה מחפש לשפר את ביצועי המערכת שלך , עליך לנתח את המצב , ולחשוב איזה חלק במערכת שלך מגביל אותך.

נכון - הכונן הקשיח הסטנדרטי היינו מכני , מה שאוטומטית הופך אותה לחלק הכי איטי במערכת כולה - אך שוב - צריך להחליט מה אתה מצפה להרוויח מהשדרוג.

אם אתה מחפש "להמריץ" את הווינדוז, הייתי ממליץ לך לשים כמות יחסית גדולה של זיכרון פנימי , לדוגמה 8 גיגה , ולנטרל את קובץ ה PAGEFILE .

פעולה זאת , תכריח את הווינדוז להעמיס את כל התוכנות ישירות ל RAM , שלפי עקרון הפעולה שלו בלבד מהיר מאוד.

אילוץ העבודה של המעבד מול ה RAM בלבד , ללא משחקים של עם כונן קשיח / חלק מהתוכנה על הכונן הקשיח , משפרת משמעותית את הביצועים הכללים.

מה שהכי כיף בשיפור זה - הוא שהוא מורגש ונראה לעין.

לי , אישיתי יש Q9450 מומהר ל 3.2GHZ , עם 8GB RAM , 1066MHZ של OCZ , ואני יכול להעיד לך שהדבר שיפר משמעותית את זמן התגובה של הווינדוז , וזמן הרצת תוכניות / משחקים . ניתן לעשות את אותו הדבר גם עם 4GB RAM אך מניסיון - הדבר אינו מומלץ.

ה"סיכון" בדבר כזה , הוא שהכל , אבל הכל יושב על ה RAM . אם תנסה להריץ תוכנה כלשהיא שאין לה מספיק זיכרון ב RAM - תתקל בשגיעה.

קח בחשבון שעם 4GB , הווינדוז עצמו אוכל איזה 1.5GB ומשאיר לך 2.5GB לשחק איתם - שזה לא הרבה . כמו שהזכרתי מקודם - 8GB RAM מומלץ בחום.

אם אתה מחפש לשפר את זמני הדלקה/כיבוי , או עובד עם קבצים גדולים מאוד , או עובד עם המון קבצים קטנים מאוד - SSD הוא הדבר בשבילך.

זמני ה RANDOM ACCESS של ה SSD קצרים בכמה סידרי גודל משל כוננים קלאסים , וכן מהירויות הקריאה יכולים להיות כמעט כפולים .

הדבר כן משפר את הביצועים הכללים של מערכת , ויהייה מורגש לפי טיב העבודה שלך.

אני אתה עובד עם סרטי ווידאו , או פרויקטים של פוטושופ גדולים מאוד , הארדיסק מהיר יכול להיות לך לעזר. ( לא על חשבון RAM ! ) .

אחד היתרונות החזקים של כונני SSD בא בעיקר לידי ביטוי בתצורת RAID .

בגלל זמני הגישה הקצרים , כמעט אין הפסד של תעבורה על "ניהול" ה RAID , וחיבור שניים או שלושה כוניים כאלו ב RAID יכול להניב מערכת ממש אבך ממש מהירה. כמו כן עמידותם של הכוננים גבוהה מאוד ( אין חלקים נעים ) מה שמאפשר לך להיות יחסית רגוע שאתה משתמש בהם בתצורה זו ( כונן אחד הלך - ואיבדת את כל המידע ) .

החיסרון הגדול ( ומצטמק ) של כונני ה SSD הוא עבודה לאורך זמן.

כונני ה SSD שבתקציב שלך , נבנים בעזרת שבבי זיכרון מסוג MLC - Multi Level Cell . החיסרון של תאים אלו הן שהן נשחקים מעט עם כל פעולת כתיבה ( לא קריאה ).

דבר זה מקטין את אורך החיים של הכונן , בניגוד לכוננים המגנטים , שהחומר המגנטי אינו נשחק כלל . הצליחו לכמת את מספר הפעמים שניתן לכתוב לכל תא ובכך לאמוד את אורך החיים שלו . זאת הייתה הביקורת הגדולה ביותר על כונני ה SSD הראשונים . כמובן שניהול הכוננן הוא נושא בפני עצמו ... איך למנוע כתיבה חוזרת ונשנת על אותו תא , כדי להקטין את גורם השחיקה שלו ( לדוגמה מחקת קובץ , ואתה מעתיק קובץ אחר לאותו כונן ... אם תכתוב לאותו מקום שהייה הקובץ שמחקת - הריי שחקת את אותם תאים םיותר מאחרים ) . זוהי תאוריה שלמה לגמרי שלא נכנס אליה כאן. כיום - קיימת טכנולוגית TRIM באותם כוננים - המאפשרת למערכת ההפעלה להחליט החלטות נבונות בנוגע להיכן לכתוב קבצים חדשים ( מדובר על המיקום הפיזי על כונן ה SSD כן... ) ובכך לפזר את השיחקה באופן כמעט אחיד ....

כוננים בעלי יכולת TRIM מוערכים בתוחלת חיים של בערך 10 שנים ... וביניינו - מי יודע איך יראה המחשב בעוד 10 שנים ... מה שהופך את מגבלה זו ללא רלוונטית כמעט.

בסופו של דבר , רכשתי 80GB G2 . הכוננן קיצר לי את זמני ההפעלה/כיבוי של הנייד לחצי - מאוד משמעותי.

וכן - דברים עולים טיפה יותר מהר , אבל אני חייב לציים שההבדל שהרגשתי על הנייח במעבר ל 8 גיגה ראם היה גדול יותר.

מקווה שהצלחתי לעזור , ושלא חפרתי יותר מדי.

אם יש שאלות - אשמח לענות.

קובי

1000 שקל זה תקציב לא רע.

קובי היקר

אין לי כח להתייחס לכל הפוסט אז אני אגיב בתמציתיות למספר נקודות שהעלית:

1. ההבדל בביצועים בין SINGLE CHANNEL לDUAL מתבטא באחוזים בודדים ופחות מכך. מה גם שבתצורה שלו 2 סטיקים עובדים בDUAL

והשלישי כSINGLE (מצב הנקרא FLEX) כך שההבדל עוד יותר קטן. מכאן ועד "לסרס את המחשב" הדרך ארוכה מאוד.

2. כיום מנצל את קובץ ההחלפה בצורה לא רעה בכלל, דבר שגורם שכמעט לא מרגישים אותו במהלך עבודה סדירה. בזכרון שהוא

לא משתמש נכנסת לפעולה מערכת הSUPERFETCH (ויסטה ומעלה) שבאופן עקרוני מאפשרת לך מהירות טעינה גבוהה בהרבה מכל SSD

בתוכנות שאתה משתמש בהן הכי הרבה - בתנאי שאתה מפעיל אותם אחרי שהSUPERFETCH משך אותם לזכרון (כלומר לא מיד עם עליית

הWINDOWS). מה שאתה עושה בהעלאת קובץ ההחלפה לRAM הוא להרוויח מעט ביצועים לקובץ שממילא מתוכנן להיות צוואר בקבוק

קטן ככל האפשר ע"ח האצת התוכנות שאתה משתמש בהן ביותר.

3. השימוש בRAID לSSD פחות מורגש מבכוננים מכניים. אין הרבה הבדל מבחינת המשתמש (שלא בתוכנות שדורשות את זה) בין 200 מ"ב

ל400 מ"ב בשניה. זמן הגישה כמובן לא משתפר.

4. השימוש בTRIM דווקא מגביר את שחיקת התאים. הנתון ממילא לא רלוונטי כי אורך החיים של התאים עומד כבר על 10 שנים (בגלל

חלוקת הנטל ע"י הבקר וטכנולוגיות נוספות להמעטת כתיבה - לדוגמא בקרי SANDFORCE).

מקווה שהצלחתי לעזור ולא חפרתי יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי קובי,

ag43 ענה בשמי וכנראה שיותר טוב ממה שאני הייתי עונה. בהתחשב בזה שידעתי שאני מאבד אחוזים בודדים וכו', החלטתי לא להוסיף סטיק רביעי כי כל שקל היה חשוב לי. מעבר לזה, לא ראיתי טעם להוסיף אחרי זה כי לא רציתי לעבור למערכות 64... ואת האמת כיום אני כבר לא ממש מעודכן גם לגביהן, יכול להיות שהן כבר בדיוק כמו מערכות 32, אבל על מערכת 32 זה בכל מקרה חסר טעם.

לכן מלבד מה שצרם לך, אתה מבין אותי וכנראה שיש לנו את אותה שריטת מהירות. יכול להיות שאני צריך גם לעבור ל- 64 עם 8 GB זכרון + , זאת תהיה בכלל טיסת סילון :)

לגבי כל השידרוגים שמציעים לי לעשות, אמנם "הגנתי" על המעבד הנוכחי שלי ואמרתי שהוא דווקא מחזיק יפה בימינו, אבל אף אחד לא אמר שה- הוא לא חלק ממערכת I5 חדשה... פשוט ברור לי שגם שם יהיה צוואר בקבוק בדמות הארדיסק מכאני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AG43 ,

1. לגבי מצב ה FLEX - חידשת לי. הלכתי , קראתי , החכמתי - תודה.

2. כל מנגנון ה SUPERFETCH נועד כדי לכפר על הבדלי המהירויות העצומים בין ה לדיסק המגנטי. קובץ הדיפדוף , הוא מנגנון יחסית ישן , הממלא מספר תפקידים , בין היתר לשים חלקים שמישים של תוכנה ב וחלקים פחות שמישים בכונן , ולדפדף ביניהם במקרה הצורך. פעולת הדיפדוף עדיין יקרה (יחסית ... כל פעולת קריאה מהכונן למטרות "ניהול" נחשבת יקרה מבחינתי ) ולכן מאטה את חווית המשתמש.לדעתי - SUPERFETCH כאן לא משחק בכלל פונקציה. לא תוכל להמנע מפעולות דיפדוף. ביטול ה PAGEFILE גרם לשיפור התגובה של המחשב באופן מיידי ועקבי.ולהבדיל - כאן ה SUPERFETCH לדעתי בא יותר לידי ביטוי.

3.לגבי זה שלא מרגישים הבדל בין SSD יחיד לבין RAID אני כלל לא מסכים . הכל תלוי במה אתה עושה. חבר שלי הוא מעצב גרפי , והפרויקטים שהוא עובד עליהם גדולים מאוד , כמה גיגות בודדות והוא מעיד שהמעבר ל SSD ב RAID כן מורגש . אם אתה לא עושה פעולות על כמויות נתונים גדולות - אז זה יורגש פחות.

משהו קצת אישי : חבל לי שמנהל הפורום עונה בצורה סרקסטית ... סה"כ ניסיתי לעזור.

JAY , היום אין סיבה לא לעבור למערכת הפעלה של 64 ביט . רובן הכמעט מוחלט של התוכנות הותאמו .

אני גם משתמש ומתכנת על מערכת של 64 ביט ולא ממש נתקלתי בתוכנה שלא עובדת או עושה בעיות וכו'.

מחשב עם "שולחן עבודה" גדול זה פשוט תענוג. הוא פשוט מהיר יותר ... נקודה.

אני קניתי כי זה דיי עניין אותי , ורציתי לבדוק במו עיניי את ההבדלים....

להגיד לך שאני מתחרט עליו ? לא . להגיד לך שמבאס אותי שהוא כותב "רק" ב 85 מגה לשניה , ושהחדשים יותר כותבים ב 150 מגה לשניה ? לא.

סה"כ - למחשב זו תוספת לא רעה. על הנייח שלי לא שמתי , ואני לא ממהר לשים.

קובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. קובץ הPF מיועד להעביר של תוכנות שכמעט לא נמצא בשימוש לדיסק וחוסך תוך כדי כך פיזי. כמו שכתבתי - ביטולו יביא שיפור

מסויים אבל לא רציני היות שכאמור - מדובר על שכמעט לא נמצא בשימוש והקובץ ממילא מיועד להיות צוואר בקבוק מינימלי.

הSUPERFETCH לא קשור ישירות למנגנון זה אלא פשוט מעלה את המידע שנמצא הרבה בשימוש לזכרון (קצת כמו RAMDISK אבל יותר יעיל)

ומשפר מאוד את הביצועים של מה שהוא מעלה. לא באתי לומר שאין שיפור בביטול הPF, אלא שלדעתי המקום הזה ינוצל צורה טובה יותר

ע"י הSUPERFETCH.

3. כבר כתבתי בפוסט הקודם שלי שאין הרבה הבדל - בתוכנות שלא דורשות בדיוק את זה. עריכה גרפית היא בדיוק תוכנה כזו :)

בקשר לסרקסטיות - ההערה על "סירוס" המחשב קצת הדליקה אותי אז הגבתי קצת בסרקסטיות. לא נורא ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם

הלו, זה רדיו ???

אז מה השורה התחתונה ? כן שווה, לא שווה?, למי ? מתי ?

לא שאני קונה מחר, אבל בכל זאת, ובלי ממבו ג'מבו בבקשה !

והכי חשוב, שנה טובה לכולם, ושה - יהיה שיא הצרות שלנו :lol:

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שורה תחתונה שווה מאוד, אבל לא על חשבון שדרוגים בסיסיים, ורק דגמים בשלים שיש להם מהירות טובה וניהול שטח מתקדם.

ואם תחכו מעט לדגמים החדשים שאוטוטו יוצאים, תהיו בטוחים שאתם מקבלים את כל זה, וכנראה גם מחיר יותר מוצלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

JAY , היום אין סיבה לא לעבור למערכת הפעלה של 64 ביט . רובן הכמעט מוחלט של התוכנות הותאמו .

אני גם משתמש ומתכנת על מערכת של 64 ביט ולא ממש נתקלתי בתוכנה שלא עובדת או עושה בעיות וכו'.

מחשב עם "שולחן עבודה" גדול זה פשוט תענוג. הוא פשוט מהיר יותר ... נקודה.

אני קניתי כי זה דיי עניין אותי , ורציתי לבדוק במו עיניי את ההבדלים....

להגיד לך שאני מתחרט עליו ? לא . להגיד לך שמבאס אותי שהוא כותב "רק" ב 85 מגה לשניה , ושהחדשים יותר כותבים ב 150 מגה לשניה ? לא.

סה"כ - למחשב זו תוספת לא רעה. על הנייח שלי לא שמתי , ואני לא ממהר לשים.

קובי

מאוד יכול להיות ואף סביר שאני סתם זקן עתיק שזוכר ל- 64 בעיות עם של ואלף ואחד שטיקים והגבלות, למרות שגם בזמנו היו כאלה שאמרו שאין שום בעיות, הם פשוט השמיטו את העובדה שלהם אין שום בעיות, ומה שיש לאדם בודד לא באמת אומר משהו. כשאני לא מעודכן אני לא מעודכן עד הסוף ::) בכל מקרה, אם היום באמת אין שום בעיה אני עף על 7 64 ביט ו- 8 גיגה ראם.

אגב יש פה מישהו שחולק עליו בנושא הבשלות של 64 ביט? וזה בטח לא המקום הנכון לשאול את זה, כולם עם 16 גיגה ...

זה שולחן עבודה גדול תרתי משמע, אני גם מתכנן על שני מסכים :)

למחשב זה מטורף, רובם המוחץ מגיע עם 5400 (לפחות בזמנים שלי ::)), אז ברור שההבדל יהיה עצום.

שורה תחתונה שווה מאוד, אבל לא על חשבון שדרוגים בסיסיים, ורק דגמים בשלים שיש להם מהירות טובה וניהול שטח מתקדם.

ואם תחכו מעט לדגמים החדשים שאוטוטו יוצאים, תהיו בטוחים שאתם מקבלים את כל זה, וכנראה גם מחיר יותר מוצלח.

מלכתחילה לא התכוונתי שזה יהיה על חשבון איזשהו שידרוג אחר, פשוט הבנת לא נכון או שלא הייתי מספיק ברור. ידועה לך הערכת זמן?

אני חושב שכדאי מאוד לחכות לדור החדש של ה G3

המהירות קריאה יגיעו ל 500 מגה

ה IOPS יהיה בסביבות ה 80K

שווה לחכות

והכי חשוב ירידת מחירים

ירידת מחיר לדור הקודם אתה מתכוון? זה עוד יותר מעצבן, כי אתה עדיין תקנה את הקודם כי החדש יקר מדי, רק שיהיה לך גם על מה להזיל ריר ותתבאס מהקנייה.

בכל אופן, יש הערכת זמן...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...