חברה מישהו יודע כמה לתמחר תפילין ? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חברה מישהו יודע כמה לתמחר תפילין ?

stone cold

Recommended Posts

מצידי שקודם ילמדו הסטוריה. לצעירים החרדים (ולצערי, גם ללא מעט מהחילונים) אין מושג איך המדינה הוקמה, למה ועל ידי מי, אילו אירועים קדמו לכך ואיך התנהלו הדברים במדינה ב62 השנה האחרונות. וזה משהו שבאמת צריך לדעת.

מה שמייחד את היהודים זו ההסטוריה (כשהכוונה היא לא לסיפורי האגדות מהתנ"ך, אלא ארועים אמיתיים הן מהתקופה המודרנית, הן מהגלות והן מתקופת הרומאים) המיוחדת של העם הזה, ולא דקדוקי הדת. אני יהודי בין אם אתה רוצה בכך ובין אם לא, למרות שהפעם האחרונה שהייתי בבית כנסת היתה לפני שנים כאשר חברים מהבסיס ביקשו שאשלים להם מניין. יהדותי לא נקבעת ולא תקבע על ידך או על ידי הרב שלך. נולדתי לעם זה (עם זה, לא דת זו) ואני גאה להיות חלק ממנו, גם מבלי למלמל מדי פעם מילים מספר עתיק.

ואם מישהו בכל זאת רוצה לדעת את הפרטים הדתיים - יש מספיק ממ"דים במדינה, או שילך לבית כנסת אחרי הלימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כל האטאיזם בשקל שלך לא עושה עליי רושם בחור,

ההיתי בדיוק בסירה שאתה נמצא בה, כן גם אני לא האמנתי וכן גם אני ההיתי חוטא ועושה דברים אפילו בכוונה נגד הדת...

כנראה שעדיין לא עברת את גיל ההתמרדות,

ואם אתה מעל הגיל הזה אז צער לי להודיע לך אך אתה אדם אטום חסר דעה קונקרטית כלשהיא ולדעתי אתה צריך ללכת ולחקור קצת את העולם מסביבך...

תודה, ובהצלחה.

תשמע ,אותו הדבר ניתן לומר עילך .

בכל מקרה ,לדעתי טוב להעמיק את הידע של תלמידי המדינה בנושא היהדות ,כי בכל זות מרבית האוכלוסיה בארץ הם יהודים ,וגם אלה שלא ממש (חסרי דת ) צריכים לדעת את אותם מושגים (למקרה שבו הם יחליטו להיתחבר לצד היהודי במשפחה ולעבור גיור ).

וכל זה אני אומר בתור אדם שלא באמת מאמין (כאילו מאמין בישות עליונה ,אבל לא בהכרך באיך שזה מפורש בדת ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כל מיני היסטוריה של עמים אחרים לא מפריע נכון?

מי שחי כאן בארץ גם מומלץ שידע מושגים, לא מדברים כאן על לימוד משנה כמו ישיבה, בסך הכל מהי משנה ומתי חוברה וכו'.

"ידוע לנו ממחקרים שנערכו וגם מהמציאות בה אנו נפגשים, שיש חסך רציני מאוד במורשת היהודית. אין הבנה של הרצף ההיסטורי של ארועים מכוננים בהסטוריה היהודית. יש אי הכרה של דמויות מפתח. בשל אותו חסך בידע. יש חוסר יכולת לנקוט עמדה ביקורתית ולפתח הזדהות ולהיות חלק מרצף תרבותי. אין יכולת להיות בן בית בתוך התרבות היהודית. החסך הזה מביא לכך שיש בהחלט מבוכה ומשבר זהות".

לומדים מספיק על ההיסטורים של העם היהודי, לימוד תהילים ושטויות בבית הספר זה לא היסטוריה, אני מניח שלא היית מתנגד ללמוד "לעומק" על הנצרות, האסלם ועל כל דת אחרת בעולם נכון?

לתרבות יהודית אין שום קשר לכת הרבנית שהרסה כל זכר לזהות היהודית המקורית, אתה רוצה תקים בית מקדש ותקריב קורבנות שוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר שאתה לא יהודי .

גם לימוד היסטוריה הקרובה לנו הבנתי שרוצים ללמד.

לדעתי בבית ספר במדינת שיהודים לא ידעו דברים בסיסים של העם שלהם -זה שערוריה ובושה [למרות שבעבר כן לימדו ].

זה מביא למשבר של זהות יהודית , לא פלא שכל אחד לא איכפת לו לעוף ממדינה הזאת -אין שום ערך.

זה גם לך עונה מה שנכתב למעלה דובי.

אתה קודם יהודי -קודם תדע את המושגים של העם שלך, לדעתי אין בעיה גם של דתות אחרות את הבסיס שלהן.

אבל קודם תדע את שלך.

אין שום כת רבנית , זה שאתה לא מכיר יהדות [ קורבן זה מפורש בתורה -ולא רק אלא בחומש כמעט שלם מדובר רק על הקורבנות ] על תפיל דברים מחוסר ידע.

די לעוות אף אחד לא ביקש ממך להתחיל להתפלל מהסידור או לא יודע מה, בסך הכל ידע מושגי של העם היהודי.[br]פורסם בתאריך: 5.09.2010 בשעה 02:42:01

תשמע ' date='אותו הדבר ניתן לומר עילך .

בכל מקרה ,לדעתי טוב להעמיק את הידע של תלמידי המדינה בנושא היהדות ,כי בכל זות מרבית האוכלוסיה בארץ הם יהודים ,וגם אלה שלא ממש (חסרי דת ) צריכים לדעת את אותם מושגים (למקרה שבו הם יחליטו להיתחבר לצד היהודי במשפחה ולעבור גיור ).

וכל זה אני אומר בתור אדם שלא באמת מאמין (כאילו מאמין בישות עליונה ,אבל לא בהכרך באיך שזה מפורש בדת ).

[/quote']

להבנתי זה בכלל דברים קלים לא גיור וכאלה -וגם דברים שאינם קשורים לדת כמו מגילת העצמות .

זה בכלל לא קשור לאמונה, אלא לזהות יהודית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני תגיד, יש מצב שלא כל דיון שאתה מגיב בו אתה תהפוך אותו ל "דיון דת ואמונה 746868" ?

בסדר, אנחנו במדינה יהודית אומנם, אבל חלונית,

מי שרוצה להרחיב את הידיעות שלו לגבי הדת - לא חסרות דרכים.

לא צריך לחפות על כולם. סוף פסוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל זה לא קשור לדת ואמונה, ואני תחילה השבתי רק לפותח הדיון לגבי התפילין, אחר כך נגרר ...

עוד פעם זה לא קשור לדת, תעבור על הלינק של כל הכתבה.

"ומה ילמדו התלמידים - תוכנית הלימודים החדשה

כתה ו:

• אחריות אישית ומחויבות חברתית, פרשת השבוע והדרשה,

• אחריות לאומית: התיישבות בא"י מראשית הציונות ועד קום המדינה, עלייה: המאבק לעלייה, העפלה, עליות לפני קום המדינה.

• עצמאות כמחויבות: מקומה של הכרזת המדינה בחברה הישראלית ובחוקיה.

כתה ז:

• זהות יהודית: סידור התפילה, טקסים וסמלים המלווים את העם היהודי, לוח השנה כמעצב את חיי היחיד, המשפחה, והעם, מחזור החיים.

• הזיקה בין עם לארץ לאורך הדורות,

• סמלי המדינה כמעצבי זהות,

• המאבק לעצמאות – המחתרות וארגוני ההגנה, קיבוץ גלויות

• "כור ההיתוך": אתגרים בעיצוב החברה הישראלית, החברה הישראלית – שותפות גורל ואחריות הדדית בין האזרחים, השפה העברית ומרכזיותה בהתחדשות הלאומיות העברית.

• הכרת העם היהודי בתפוצות בזמננו: קהילות, זרמים, אורחות חיים.

כתה ח':

• האדם בחברת מופת: פרקי אבות, חברת מופת בראי החגים,

• בנימין זאב הרצל וחברת המופת ב"אלטנוילנד" ו"מדינת היהודים",

• חברת מופת בהגותם של ז'בוטינסקי, גורדון, אחד העם, ביאליק, הרב קוק,

• חברת מופת על פי מגילת העצמאות.

"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יעשו קצת טיח על הקירות ויעשו פנאלים....

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח ענק :lol: :lol: :lol: :lol:

הרגת אותי עכשיו בנאדם!

ולעניין - פשוט מאוד, תתרום אותם לגמ"ח של תפילין, אף אחד לא ייקנה אותן ממך, סוף פסוק. אין עוד במה לדון כאן. זאת התשובה שלך, כמו שרבים לפני אמרו לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם לך עונה מה שנכתב למעלה דובי.

אתה קודם יהודי -קודם תדע את המושגים של העם שלך, לדעתי אין בעיה גם של דתות אחרות את הבסיס שלהן.

אבל קודם תדע את שלך.

אני כוכבית גאה, שוב אין קשר בין תפילין לעם היהודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כוכבית גאה, שוב אין קשר בין תפילין לעם היהודי.

לא מלמדים על דת, רוצים שתלמידים יגדלו עם זהות יהודית ,הרבה דברים בחור הלימודי [החד ש] אין קשר לדברים מהדת ומה שכן זה דברים מרכזיים , לתפילין אין קשר.

דווקא מאוד שווה אני מכיר חברה שסוחרים בזה -הרבה מכניסים בסביבות 20 אלף שח ואף יותר...

לאימרה השנייה לא כל כך אתייחס ,זאת הבעיה שרואים במשרד החינוך חוסר זהות יהודית, גם אדם שלא מאמין צריך להכיר ולכבד .

אם היו רוב כאלה [יהודים] זה בדיוק מה ששנואי רצו/רוצים להשמיד את היהודי, כך בלא זהות יהודית העם יכחד.

על הדרך קצת ידע -זה לא נייר זה קלף עור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שווה, מה שכן הנייר הוא אחלה לג'ויינט.

אם אתה אחד שאוהב את הג'ויינט מגולגל בעור משוח בסיד... :screwy: אז תהנה לך מכל שאחטה.

כמות השטויות שאנשים מסוגלים להשפריץ פה :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה אחד שאוהב את הג'ויינט מגולגל בעור משוח בסיד... :screwy: אז תהנה לך מכל שאחטה.

כמות השטויות שאנשים מסוגלים להשפריץ פה :kopfpatsch:

לא יודע כל המזוזות שפירקתי בחטיבה וביסודי היו מנייר רגיל כמו של תנך...

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח באמת?

ועוד בשביל מה פירקת את ביתי המזוזות ביסודי ?

אולי אתה טועה וזה נראה כמו נייר , כי העור עובר עיבוד .

אם זה קלף איאפשר למשל לחתוך אותו ביד כמו נייר.

אביא צילום.....

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...