מצלמת וידאו שמצלמת 30 שניות -איך עושים? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמת וידאו שמצלמת 30 שניות -איך עושים?

tal h

Recommended Posts

מקווה לקבל מכאן כיוון / עזרה.

יש לי גימיק שאני רוצה להפעיל באירועים, ואני צריך מצלמת שתצלם לי 30 שניות כל פעם בלחיצה אחת.

כלומר מגיע מישהו מול המצלמה,מתיישב (מתקן גדול אני בונה) וכשהוא לוחץ על כפתור- המצלמה מצלמת אותו ל 30 שניות בלבד לדבר מול המצלמה(דיגיטלי על כרטיס).

חשבתי על כמה אופציות-

1. לקחת את המצלמה לטכנאי אלקטרוניקה שיפרק ויבנה מעגל כזה

2. לבנות תושבת עם סרוו חשמלי, שלחיצה עליו מזיזה אותו והוא לוחץ על ה REC, אבל מה יעצור אותו שוב אחרי 30 שניות?

יש לכם כיוון בשבילי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK

לגבי מצלמה חדשה...הייתי הולך ושואל מעבדה לגבי שינוי חלק תוכנתי- כי אני מניח שיש במעבדות מורשות של חברה כזו או אחרת להכנס לאופציות מתקדמות ולשנות הגדרות של כל לחצן או לקנפג אותו או לרשום סקריפט חדש . זה לפני שהייתי מתעסק עם הפן הטכני שאומר לשנות סוויצ'ים ולהכנס למפרט אלקטרוני בשביל לקצר את המתג או לתת פתרון אחר.

הייתי בודק את האופציה של לקנות קומפקטית פאואר-שוט ולבנות לה סקריפט עם הCHDK. או לבדוק אם יש משהו כזה למצלמות וידאו.(למשל יש לנגני שנקרא ROCKBOX- שזה גרסה חליפית לפירמוויר של החברה ונותן גישה לכל הפרמטרים ומעבר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד אפשר לקנות קנון 210, ולכתוב לה CHDK - ולגרום לה לצלם 30 שניות בלבד? אבל שוב יש את הבעיה של הכפתור-

אני צריך שהאנשים ילחצו על כפתור אדום גדול בקיר מולם והוא יפעיל את ה REC... אז שוב יש עניין של החלמות (מה גם שכפתור של P&S דורש 2 לחציות-פוקוס ואז הקלטה).

חשבתי על פיתרון אחר- לשים דיילת מחוץ למתקן, וכשהם לוחצים על כפתור מולם- הוא מפעיל נורה אדומה מחוץ למתקן- ואז רק הדיילת לוחצת "הקלטה" ו"עצירה" כשביד שלה יש שלט רחוק. השאלה איך לגרום לשלט רחוק (נגיד של רכב) לשלוט על ה"הקלטה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך שמצלמת הוידאו תחובר למחשב (חיבור FW לדוגמא) וכך ניתן יהיה לשלוט עליה ועל הצילום.

להגדיר בתוכנה לחיצה ואז הפעלת הקלטה.

ניתן גם לעשות שימוש במן מעגל סגירה שבעת הלחיצה על הכפתור ישלח פקודה להפעלת ההקלטה + הדלקת נורה אדומה שהמצלמה מקליטה ומכאן כל האפשרויות פתוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאכל'ס שכחתי מזה!!!

הדבר הכי טוב באמת, זה לקנות מצלמת , לחבר אותה בפיירוויר, ואז באמת כל הקונטרול מתבצע ישירות מהמחשב, כולל הקלטה, הפסקה ושמירת הדאטה אפילו אם רוצים.

כתובים תוכנה מתאימה או משתמשים בסקריפט-רייטר(script writer) או בתוכנה שמצלמת מאקרו וכל לחיצה על כפתור שנשלט גם דרך המחשב(מתג פשוט של RJ או COM) להפעיל ולהפסיק את ההקלטה אחרי הפרק זמן המוקצב.

או הפתרון הקלאסי, להשתמש באמת בבן אדם מאחרוי המצלמה, אבל אז לא חסכת כלום- הייתי אולי עושה קודם כל לפני הפיתוח הטכנולוגי משתמש באמת בעוזר אנושי מאחורי הקלעים לשם ניסוי. ואם זה ילך, פשוט לחסוך עלויות ולקנות ולהתאים את העזרים הנדרשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום "מאחורי קלעים" דיילת בכל מקרה יש לי, היא עומדת ליד אותה עמדה ומסבירה לאנשים מה זה עושה... פשוט נצייד אותה בשלט...

אין לי בעיה לשים ונייד, השאלה לאן יילך החומר? לכרטיס שעל המצלמה או על המחשב?

אשמח אם מישהו מוכן לעזור, לכתוב סקריפט כזה, אין לי בעיה לשלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך קצת כוח לשחק יש תוכנות כמו AUTOIT

http://www.autoitscript.com/autoit3/index.shtml

שפשוט מחקות את הפעולות שאתה עושה עם העכבר(ככה למשל מצביעים הרבה פעמים בכל מני אתרים שאין הגבלת IP- פשוט עושים פעם אחת ונותנים לתוכנה לרוץ כל הזמן כל עוד אתה לא נוגע במחשב, או תוכנות שמחדשות IP באתרי הורדות)

תנסה לעשות את זה עם מצלמת פשוטה ותוכנה בסיסית של חלונות שיכולה להקליט . תראה אם זה מתאים לך, את הטריגר זה משהו כבר שהמון זמן לא עשיתי- אבל כל אלקטרונאי יכול לחווט רק צריכים תכנת שיודע לכתוב סקריפט בסיסי שמקשר בין הCOM לפקודת מאקרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג בתוכנות האלה, ואין לי זמן ללמוד...

אני צריך שהאיכות תיהיה טובה, ולא מצלמת WEB פשוטה... אם צריך לנסות ולבדוק- יש לי מצלמות של 50 אלף שקל, אין לי בעיה לחבר אותם, לאותו מחשב ולבדוק אם זה באמת עובד טוב, רק קשה לי להאמין שבאמת משהו יגרום למצלמה להיפסק אחרי 30 שניות, דרך חיבור DV למחשב (לא שמעתי על זה).

להלחים חוטים אני יודע.

אשמח אם מישהו מוכן להיכנס "לאתגר" שלי, תמורת תשלום- לתת לי פיתרון טוב.

אגב, בדומה לרעיון הזה, רק עם כמה שינויים:

http://gbox.co.il/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתרון למחשב הוא לא רע בכלל.

ניתן לחבר את הכפתור ישירות לכניסה הסריאלית או הפרללית ואז לקבל חיווי On/Off.

ועניין ההקלטה נין לכתוב כתוכנה ממש פשוטה או כהפעלה של תוכנה אחרת.

אשמח לנסות לעזור לך בעניין, שלח לי הודעה פרטית אם אתה מעוניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חסר מצלמות וידאיו שמגיעות עם שלט, ואז הרעיון שלחצן יגרום לאור אדום להידלק ואז הבחורה תלחץ על השלט. החיסרון שמדובר בשלט אינפרה אדום, ז"א לא יעבור דרך קיר.

אני משתמש במצלמת FHD של קנון דגם HF11 מגיעה עם שלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב המצחמות ה"נורמליות" מגיעות עם שלט, יש לי אחת ישנה מלפני 10 שנים עם שלט...

אני מחפש מצלמה שיש לה כניסת PL ששם מחברים ידית שליטה עם חוט, יש כאלה דגמים... ידית שליטה כמו זו למשל-

http://www.amazon.com/Canon-3089A002-Zoom-Remote-Control/dp/B00009V4HJ

http://www.photomart.co.uk/ProductDetail.asp?ProductCatalogue=8837SON&CatID=40

ואז את ה REC יותר קל להפוך לאלחוטי בתדר RF (כמו שלט רכב).

הבעיה שאותו חיבור PL של שליטה- לא מוזכר באף מפרט של ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, יש התקנים חיצונים למצלמות SLR שמבצעות את זה בRF. אני מכיר שלטים לצורך צילום סטילס, אבל מאידך לא התעסקתי בצילום עם SLR שיש להם (עבדתי עם קנון D400, D350)- שווה לנסות אקססוריז ולראות אם קיים התקן. אני יודע שקיימים התקנים לשידור WIFI, BT וכדומה של ישירות למחשב או לארנקים או שליטה על פלאשים שמתלבשים על ההבזק- יש מצב שיש גם שלטים לשליטה מרחוק שלא תלוים בIR, אלא בRF או משהו דומה כמו BT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...