פרופיל נפשי - תפקיד בחיל המודיעין/חיל התקשוב - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרופיל נפשי - תפקיד בחיל המודיעין/חיל התקשוב

-LosNir-

Recommended Posts

אהלן,

אני מכוון כרגע לממר"מ (חיל התקשוב) ולמודיעין (מסלול גאמ"א / שחקים),

ורציתי לדעת אם ידוע לאחד מכם אם פרופיל נפשי (64 או 45) יכול להזיק בקבלה שלי לאותם תפקידים.

כמובן שארים טלפון לחיל ואשאל ישירות, אבל אני גם מחפש אנשים עם ניסיון בשטח.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סעיף נפשי שמוריד לפרופיל 45 שולל כל קורס שמזין מקצוע(קרי אתה תיהיה עובד כללי), כל סעיף נפשי שולל מיון למודיעין וקבלת סווג.

בכל מקרה גם אם על הנייר הסעיף הנפשי לא מונע קורס(כולמר לא 45) מסויים, אתה עדיין לא תגיע אליו, ממר"ם אולי עם קה"ס אבל בד"כ זה לא מוריד פרופיל אלא נותן ת"ש בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עדיף לי לא לציין שאני נוטל כדורים באופן קבוע (פלוטין)?

אני לא יודע מה הם בדיוק הכדורים הללו, אבל אם הם כדורים במרשם(ואני מניח שכן, לפי השם זה זה לדעתי פלוקסטין, שיידוע יותר בשמו המסחרי - פרוזאק) הם יודעים על זה, כי התיק הרפואי עובר מקופת החולים שלך אל הצבא.

אם נפגשת עם פסיכיאטר אתה צריך לדווח על זה, והם כן יידעו על זה בסופו של דבר(כי פסיכולוג אפשר לעשות באופן פרטי, אבל פסיכאטר דורש הפניה מרופא משפחה, וזה דבר מתועד), במיוחד אם יהיו מיונים למודיעין(הם כן מתקשרים לחברים, משפחה, ועושים מבדק עמוק יחסית תלוי בתפקיד). בנוסף לכך אם אתה צריך לקחת את הכדורים הללו במהלך השרות הצבאי שלך אתה לא תוכל לחדש את המרשם בקופת החולים שלך.

שוב אם אתה ברמה של לקחת כדורים כמו פרוזאק(אני לא יודע מה המינון, אבל זה לא רחוק מלהיות הכדורים נגד דכאון שהרופא הצבאי(לא קב"ן) יכול לתת(ואותם אפשר לקבל ללא סעיף נפשי, וחיילים אפילו במודיעין מקבלים אותם לפעמים)), אתה יכול לצפות ל-45 ומטה. ואל תשחק עם זה, אם אתה באמת זקוק לכדורים האלה, אי קבלה לקורס היא הבעיה האחרונה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לוקח אותם כבר זמן מה, ויכול להיות שאפשר להפסיק איתם (לא טעית, זה פרוזאק).

אוקיי, אז בהנחה שאני לא יכול "להסתיר" את המצב - איך אני כן יכול למנוע מזה שהפרופיל / סעיף נפשי ישלול אותי מלהתמיין לגאמ"א וכו'?

אתה בעצמך אמרת שאפילו חיילים במודיעין מקבלים כדורים דומים מדי פעם, אז למה שזה "יפריע"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא, אתה יכול למנוע קבלת סעיף נפשי, שוב תלוי למה לקחת את הכדורים(אנטידפרסנטים כאלה לא מחלקים סתם, זה לא סוכריות), ואם אתה יכול להפסק.

שוב טיפול אצל פסיכולוג או פסכיאטר לא מחייב סעיף נפשי, אני מציע שתתייעץ עם הרופא שלך, אבל שוב גאמא לא שווה פגיעה נפשית או פיזית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לוקח אותם כבר זמן מה, ויכול להיות שאפשר להפסיק איתם (לא טעית, זה פרוזאק).

אוקיי, אז בהנחה שאני לא יכול "להסתיר" את המצב - איך אני כן יכול למנוע מזה שהפרופיל / סעיף נפשי ישלול אותי מלהתמיין לגאמ"א וכו'?

אתה בעצמך אמרת שאפילו חיילים במודיעין מקבלים כדורים דומים מדי פעם, אז למה שזה "יפריע"?

מדובר בפרוזאק ואני מניח שאתה לוקח את הכדורים מסיבה מסוימת (למשל, כדי לטפל בדיכאון) ולכן הייתי ממליץ קודם כל להתייעץ עם פסיכיאטר לפני שאתה מפסיק לקחת את הכדורים באופן עצמאי, תופעות הלוואי הן די נוראית אם לא תבוצע הפסקה הדרגתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סיכוי שהכדורים מורידים לי פרופיל מבלי לפגוע בסיכויים שלי להתקבל לגאמא / ממרמ?

אני יכול להפסיק אם אני רוצה (כמובן לאחר פגישה עם הפסיכאטרית), הפסקתי כבר כמה פעמים לאורך התקופה שאני לוקח אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סיכוי שהכדורים מורידים לי פרופיל מבלי לפגוע בסיכויים שלי להתקבל לגאמא / ממרמ?

אני יכול להפסיק אם אני רוצה (כמובן לאחר פגישה עם הפסיכאטרית), הפסקתי כבר כמה פעמים לאורך התקופה שאני לוקח אותם.

לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא תשכנע קב"ן שאתה לא "משוגע". שום רופא לא יקח אחריות כזאת בלי להיות הרופא המטפל שלך. תעשה את זה קודם דרך הפסכיאטרית שלך, ובבקו"ם אם יזמנו אותך לקב"ן תכין את ההסבר שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר הרבה שנים אחרי השירות הצבאי שלי וזאת הפעם הראשונה שאני שומע שמידע מקופת החולים עובר לצבא. בחיים לא שמעתי על זה וזה לא רק נראה לי חדירה לפרטיות זה פשוט נראה לי אסור. אם המידע הרפואי היה עובר צהל לא היה נזקק לכל הבדיקות שהוא עושה למתגייסים.

מה שכן, אין ספק שאתה חייב להתייעץ עם הרופא המטפל שלך, ואם אתה סובל מבעיה באופן קבוע ונזקק לטיפול אין שום סיבה שתסתיר אותה מצה"ל. האמת שכדאי לך לברר עם הרופא או בפורומים רפואיים מה עמדת צה"ל לגבי התרופות האלה ממשפחת ה SSRI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא רשאי למשוך את המידע רק אם אתה חותם על טופס מסויים (וברור מאוד, לא משהו באותיות קטנות). אבל אי אפשר להתמיין למקומות מסויימים מבלי לחתום על הטופס הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא רשאי למשוך את המידע רק אם אתה חותם על טופס מסויים (וברור מאוד, לא משהו באותיות קטנות). אבל אי אפשר להתמיין למקומות מסויימים מבלי לחתום על הטופס הזה.

נכון ובכל מיון למודיעין, או קבלת סווג(בנוסף לקורסים רבים אחרים, אפילו קד"ץ נהיגה) אתה חותם על תופס וויתור סודיות רפואית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...