האם כדאי להתקין על מחשב IBM THINKPAD A21E את אחת מגרסאות לינוקס.?? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי להתקין על מחשב IBM THINKPAD A21E את אחת מגרסאות לינוקס.??

חובב

Recommended Posts

יש לי מחשב נייד A21E

נתונים:

CELERON 600MZH

128 פנימי

לפי מה שהבנתי ובדקתי הכי מתאים זה פדורה קור 1 אבל נראה לי שזאת גרסה ממש ישנה ואני לא יודע אם אפילו אינרנט אפשר להפעיל שם כמו שצריך ..

אבל אני לא מבין בלינוקס ורציתי לשאול מה הכי טוב למחשב כזה ...אשמח להצעות..תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורדם כל תודה..הבעיה שבדקתי את הדרישות מערכת ..אובנטו לניידים זה בעיה בגלל הדרישות מעכרת שהם אינטל אטום 1.6 עם 512 זיכרון לפחות..

ומה זה ARCH? יש לזה ממשק גרפי נורמלי?...והשאלה אם זה מסובך..כי אני רק מתחיל בלינוקס ואין לי מושג בכלל על שום דבר זאת פעם ראשונה שאני בכלל נוגע בדבר

עריכה:

איזו גרסה אני צריך ?

I686 או -64?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש אם ארצ' (לדעתי הטובה ביותר). יש את כל הדסקטופים שיש בכל אחר. אבל לפניי שיש לך אותם אתה אמור להתקין אותם דרך 'המסך השחור' וארצ' יכולה לא להתאים לך בגלל זה

ארצ' קלה יותר ממערכת ממוצעת אבל מה שיותר משנה זה הדסקטופ והתוכנות המותקנות. אם דסקטופ קל היא תתאים למחשב שלך ואם דסקטופ כבד היא לא

כנראה שקיים משהוא יותר מתאים למקרה שלך - מערכת אם דסקטופ קל כמו LXDE או E17 או XFCE אבל שמגיעה איתו מותקן ולא מחייבת התעסקות לפניי ההתקנה

מומלץ שתכיר את 'המסך השחור' של כי ברוב המקרים תצתרך להתעסק איתו מתיי שהוא. אם מתאים לך ללמוד אותו כבר מהתחלה אז ארצ' כן מתאימה לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי...

מזה מהסך השחור?

ואיך אני מתקין דקסטופ?

ועדין לא הבנתי איזו מערכת אני צריך את הI686 או -64 ומה זה אומר?

ונניח שהחלטטתי ללכת על פדורה(אבל כרגע נאי הולך על ההמלצה שלך על ה ארצ')איזו גירסה אני יצטרך את I386 או SRPMS?

אני ישמח להבין מה כל אחד אומר...

כמו שאמרתי אני לא התעסקתי עם אף פעם

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהיה מודע לזה שהדיסק של ארצ' עולה ישר ל 'מסך השחור'. אתה חייב להכיר אותו במידה מסויימת (לפחות מקריאת מדריכים) כדיי להתקין ארצ'. אחריי ההתקנה תצתרך התעסקות נוספת ב 'מסך השחור' כדיי להגיע למערכת עובדת

אתה בוחר את המערכת בהתאם למעבד שיש לך

I386 / I686 - מתאים לכל המחשבים הקיימים היום

X86-64 ו IA64 - מתאימים למחשבי 64 ומעלה ו Intel 2 Duo / Pentium D / Pentium Dual ומעלה

למחשב שלך מתאימים I386 ו I686

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לחפש מדריכים שונים בעברית באתר http://whatsup.co.il ובאתרים שהוא נותן אליהם לינקים. שים לב שחלק מהמדריכים _מאוד_ לא מעודכנים (אבל עדיין אם אתה מבין את המ שאתה עושה אתה יכול להסתדר אם חלק מהם)

בגוגל ניתן למצוא מדריכים באנגלית שיהיו בדרך כלל מעודכנים יותר וגם אתה תמצא יותר מדריכים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה..ועוד שאלה קטנה..האם אני יכול להתקין את המערכת הזאת יחד עם הXP שכבר מותקן?והאם אני צריך לפצל בשביל זה את הכונן הקשיח..לא שאכפת לי לעשות את זה פשוט הוא רק איזה 9 גיגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיימת תוכנה בשם WUBI להתקנת לינוקס (או אובונטו בלבד ?) לתוך אותו כונן אם וינדוס

מהניסיון הקטן שלי (לסדר מחשבים שנדפק להם הוינדוס ו/או הלינוקס ולתת תמיכה למשתמשים חדשים שניסו את זה ולא הצליחו) לא הייתי ממליץ את זה

ניתן לדחוף לינוקס דסקטופ רגיל ל 4 GB ופחות מזה. יהיה צפוף אבל הוא יעבוד

תצתרך כונן ל / וכונן ל swap בגודל 256-512 M. אם אתה מוסיף למחשב כך שיהיה 256 או 512 תוכל להקטין בהתאמה את כונן ה swap (מומלץ להוסיף בכל מקרה כדיי שהמחשב יהיה מהיר יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש אם ארצ' (לדעתי הטובה ביותר). יש את כל הדסקטופים שיש בכל אחר. אבל לפניי שיש לך אותם אתה אמור להתקין אותם דרך 'המסך השחור' וארצ' יכולה לא להתאים לך בגלל זה

ארצ' קלה יותר ממערכת ממוצעת אבל מה שיותר משנה זה הדסקטופ והתוכנות המותקנות. אם דסקטופ קל היא תתאים למחשב שלך ואם דסקטופ כבד היא לא

כנראה שקיים משהוא יותר מתאים למקרה שלך - מערכת אם דסקטופ קל כמו LXDE או E17 או XFCE אבל שמגיעה איתו מותקן ולא מחייבת התעסקות לפניי ההתקנה

מומלץ שתכיר את 'המסך השחור' של כי ברוב המקרים תצתרך להתעסק איתו מתיי שהוא. אם מתאים לך ללמוד אותו כבר מהתחלה אז ארצ' כן מתאימה לך

למה לא מפתיע אותי שאתה משתמש בארץ', נראה לי שאתה מהעשר אנשים בישראל שמשתמשים בה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום רע בארצ', היא פשוט לא למשתמש המתחיל. יש צורך בהכרת מבנה המערכת, הפקודות והשימוש בטרמינל (המסך השחור :)) ע"מ להתקין ו"לכייל" אותה בכדי שתעבוד איך שאתה רוצה.

מצד שני, אם אתה בקטע של ללמוד , זאת אולי דרך טוב ללמוד את הנושא מ"למטה למעלה".

ד"א, יש הפצות מינימליסטיות כמו damn small או puppy שמיועדות לחומרה חלשה, אבל מגיעות עם סביבת עבודה מותקנת מראש. יתכן והן יהיו לך יותר קלות להתקנה ועבודה.

על swap אתה יכול לקרוא פה. בגדול זה שימוש בהארדיסק כדי להכיל דברים שציריכם להיות בRAM ואין להם מקום שם.

בלינוקס משתמשים במחיצה נפרדת על ההארדיסק שתהיה יעודית לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...