2209WA מול U2410 - הדברים הקטנים - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2209WA מול U2410 - הדברים הקטנים

QttP

Recommended Posts

לאחר ניסיון של כחודש עם המסכים המדוברים, חשבתי לחלוק את רשמיי דווקא בדברים הפחות מרכזיים, שלרוב זוכים להתייחסות מועטה, אם בכלל. העבודה במקביל עם שני המסכים הנ"ל נותנת לי אפשרות להרגיש בצורה ישירה את ההבדלים ביניהם (מעבר לפרמטרים היבשים של גודל, רזולוציה, חיבורים) שבאים לידי ביטוי בחוויית השימוש. העליתי כאן כמה נקודות כאלה.

בשורה התחתונה, אני מרוצה מאוד משני המסכים. אני לא חושב שיש בדברים שאציין בהמשך משהו שעשוי לקלקל את ההנאה מהמסך. מדובר בנקודות קטנות, אבל כאלה ששווה לתת עליהן את הדעת.

תוספות

לשני המסכים יש רכזת USB, אבל אחד הדברים הנחמדים שיש בU2410 זה קורא כרטיסים שתומך ב-xD/SD/MS/MMC. בין היתר, קורא וכותב כרטיסי SDHC. זה יכול להיות בונוס רציני. אגב, בדגמים הותיקים יותר (2407/2408) היה גם קורא CF. כאן החליטו לוותר עליו, כנראה בגלל הפופולריות הדועכת של הפורמט הזה לעומת הגודל שהוא תופס.

יתרון: U2410

זוויות צפייה

שני הפאנלים הם בטכנולוגיית IPS, כאשר ה2209 הוא E-IPS, וה2410 הוא H-IPS. ההבדל בין שתי הטכנולוגיות לא ברור לגמרי. כאשר משווים אותם ל-S-IPS הותיק, יש להם מספר יתרונות - עלות ייצור נמוכה משמעותית, ניגודיות גבוהה יותר והיעדר הילה סגולה במבט מהצד, אך גם חסרון בדמות אובדן ניגודיות יותר משמעותי כאשר מסתכלים בזוויות אלכסוניות (נראה כמו הילה אפורה שגורמת לאובדן גוונים כהים).

הפתרון לבעיה זו, בדמות מקטב A-TW-IPS, כנראה יקר מידי כדי להתקינו במסכים בטווח מחיר זה. עם זאת, נראה שבכל זאת קיימים הבדלים מסוימים בטכנולוגיה בין E-IPS לH-IPS: ההילה ב2209WA מורגשת יותר מאשר בU2410.

כפתורי הבקרה

ה-2209WA משתמש בכפתורים מכאניים רגילים, בעוד שבU2410 עושים שימוש בלחצני מגע (למעט כפתור הדלקה שהוא מכאני). כאשר מקרבים את היד לכפתורים, בתחתון שבהם נדלקת נורית כחולה. לחיצה עליו פותחת את התפריט הראשי והופכת את שאר הכפתורים לנגישים.

למרות היותם של לחצני המגע גימיק חביב, אני מוצא אותם פחות נוחים מאשר הכפתורים המכאניים. ראשית, הם לא תמיד מגיבים מיד, ולפעמים צריך לחיצה חזקה יותר או לחיצה נוספת. שנית, לחיצה על משטח מגע מעייפת יותר את האצבע לעומת שימוש בכפתור מבוסס קפיץ. בנוסף, משום שחובה תחילה ללחוץ על כפתור התפריט לפני ששאר הלחצנים הופכים לזמינים, זה אומר שזקוקים ללחיצה אחת יותר כדי להגיע לתפריט הבהירות או לתפריט הגדרות הצבעים.

יתרון: 2209WA

הגדרות צבע

ב2209WA יש כמה מצבים מוגדרים מראש, ומצב custom color שמאפשר להגדיר בנפרד ערוצי צבע (R/G/B). מצב זה דומה למסכים הקודמים של שברשותי (2007FP/WFP). בU2410 המצב דומה מבחינת המצבים המוגדרים מראש, אך הפרמטרים הניתנים לשליטה במצב custom עשירים הרבה יותר וכוללים מלבד gain של כל ערוץ גם offset, hue וsaturation, מה שאומר שלמומחי צבע יש הרבה יותר מרחב לשחק בו (ולמרות זאת, נשמעים מידי פעם טיעונים שעל אף האפשרויות הנרחבות, קשה להשיג תוצאות ממש טובות במסך זה). נקודה נוספת היא שה2209WA הוא בעל מכלול צבעים סטנדרטי, ואילו U2410 הוא בעל מכלול מורחב - דבר שיש בו יתרונות וחסרונות. קיימים בU2410 מצבים סטנדרטיים של Adobe / sRGB, אך בחירתם חוסמת את ההגדרות העשירות של custom color.

יתרון: U2410 (פרט למי שחשוב לו כיול מדויק במכלול צבע סטנדרטי)

תמיכה ברזולוציות ביחס שונה

כאשר רוצים להציג על המסך רזולוציה שאינה טבעית, בU2410 יש שלוש אפשרויות - 1:1 (מיפוי מדויק של פיקסל לפיקסל והצגת התמונה בחלון במרכז המסך שמתאים לגודל שלה), Aspect (מתיחת התמונה למימדים המקסימליים האפשריים תוך שמירה על יחס גובה/רוחב נכון) וFill (מתיחת התמונה לכל המסך).

המצב השימושי במרבית המקרים הוא Aspect, כי הוא מאפשר ניצול מירבי של שטח המסך, תוך שמירה על היחסים הנכונים של התמונה, ללא עיוותים, בכל רזולוציה (5:4, 4:3, 8:5 ו16:9). זה חשוב לרוב במשחקים שלא תומכים ביחס הטבעי של המסך (8:5, הידוע לרוב כ16:10).

ב2209WA לעומת זאת קיימים שני מצבים בלבד - 4:3 וFill. לכאורה 4:3 מקביל לAspect, אך מסתבר שלא כך-כך. ראשית, כשמו כן הוא - מדובר ביחס שמתאים לרזולוציות 4:3 בלבד ולא ל5:4/16:9. גרוע מכך, במצב 4:3 המסך מאלץ את התמונה תמיד להיות בגודל 4:3. זאת אומרת, שאם במצב זה מוצגת רזולוציה רחבה, שדווקא מתאימה בדיוק ל8:5, המסך יעוות אותה ויציג אותה מכווצת ל4:3 עם שוליים בצדדים. ללא ספק, מימוש תמוה ולא יעיל, שמאלץ את המשתמש להחליף תמיד ידנית בין 4:3 לFill במעבר בין רזולוציות. במצב זה הרבה יותר כדאי לא להתעסק עם מצבי המסך ולהגדיר הגדרה מתאימה של Aspect בדרייבר של כרטיס המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוואה יוצאת מן הכלל. אלו באמת דברים שבדרך כלל לא זוכים להתייחסות רבה אך יש להם חשיבות מכיוון שהם מהווים חלק בלתי נפרד מחווית השימוש ואפילו לפעמים מהצרכים של המשתמש.

אני לא מבין מה התלונות על חוסר הנגיעה באיכות התמונה והתאמה לשימוש כזה או אחר. לא זאת מטרת הסקירה מלכתחילה ומידע נרחב בנושאים האלה יש ברשת ואף פה בפורום.

ושאלה משלי. איך התרשמת מאיכות הבנייה של שני המסכים. אני מתכוון בעיקר למעטפת הפלסטיק של המסך, הצירים שמאפשרים את היכולות הארגונומיות, מיקום (ואולי גם כמות) חריצי האוורור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לכפתורי בקרה,האם המסכים האלו עובדים עם תוכנת softMCCS? שימוש בתוכנה זאת יכול לחסוך

הרבה עצבים ונגיעות בכפתורי השליטה במסכים.הסיבה שאני שואל היא בגלל שמשלושת המסכים שיש לי,

רק אחד מהם הוא של ,(2007WFP),ורק הוא נתמך ע"י התוכנה הזאת.

ה EIZO1910 שלי אינו נתמך,(בכל-אופן אני לא הצלחתי),אבל הוא בא עם תוכנה עדיפה בהרבה

המאפשרת לשנות את ה OSD בלחצות עכבר קלילות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נאמר שבכל מקרה לא מצאתי הבדלים באיכות תמונה ששווים התייחסות (מעבר לנושא זוויות הצפייה שעליו דיברתי). התמונה בשניהם יוצאת מן הכלל, למעט אולי דיוק צבעים שממילא הרגישות אליו משתנה מאדם ואדם ותלויה בין השאר בכיול מתקדם (שלא ביצעתי).

לגבי "איזה מסך מתאים יותר לגיימינג" - השאלה הזו לי אישית בכלל לא מובנת. מבחינתי כל מסך מתאים לגיימינג, למעט אולי דגמים עתיקים עם זמן תגובה מפלצתי או כאלה עם השהיית תמונה אסטרונומית (ויש לציין שקיימת מחלוקת לכמה הדבר משמעותי וכמה הוא מצוץ מהאצבע). ובין כה וכה הפרמטרים האלה לא ניתנים להערכה בעין בלתי-מזוינת, אלא רק למדידה עם ציוד מקצועי/חצי-מקצועי, שאין לי. לשם כך יש ביקורות מקצועיות, וזו לא הייתה מטרתי, כפי שציין About:blank.

לשאלתך, About:blank, לא שמתי לב להבדלים כאלה או אחרים מבחינת איכות הבנייה/פלסטיק, אבל אוכל לבדוק שוב ולראות האם אני מוצא משהו (ובאותה הזדמנות לשים לב האם יש הבדל כלשהו בחריצי האוורור).

במבט ראשוני, שני המסכים בנויים בדיוק באותה צורה ובאותו עיצוב. גם העובי הוא אותו עובי (כאן אני מתייחס הן לעובי המסגרת מסביב למסך והן לעובי (עומק) המסך עצמו. כנ"ל המעמד והרגלית.

יש לציין שבשונה מהרגלית של מסכי הדור הקודם (2007/2407/2408) - אין תופסן שנועל את המסך כאשר הוא במצב הנמוך ביותר. הרגלית עצמה נראית יותר מאסיבית, אך גם יותר אלגנטית.

לשאלתך - llime, בתפריט של שני המסכים יש אפשרות להדליק DDC/CI (שזהו פרוטוקול התקשורת בין המסך למחשב שSoftMCCS מבוססת עליו). כך שעל פניו, לפחות, צריכה להיות תמיכה. אוכל לנסות מתישהו בהמשך ולספק תשובה מדויקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, פשוט אין לי ניסיון עם ה-U2410 ועניין אותי לדעת איך איכות הבנייה שלו לעומת ה-2209WA שממה שאני התרשמתי היא בהחלט טובה (הכוונה היא שהמסך לא זול יחסית בגלל איכות בנייה מפוקפקת) ומאוד דומה (אם לא זהה) לזאת של ה-2408WFP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עברתי מ e2200hd ל 2209wa ולפי דעתי למסך יש כמה חסרונות משמעותיים

1)אין תמיכה בתכונת aspect למסך יש אפשרות להיות ב 4:3 או למלא את כל המסך אין שום דבר באמצע

2)לעבור ממצב אחד לאחר מחייב כניסה לתפריט במסך לעומת ה e2200hd ששמה יש כפתור שמאפשר מעבר כזה

3)הגדרות הבהירות וה contrast הם גלובליים לכל המצבים של המסך לעומת ה e2200hd ששמה ההגדרות הם לכל מצב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוואה יפה ומעמיקה, אך לדעתי זה לא נכון להשוות מסכים כאשר קיימים ביניהם פערי מחיר כאלה.

ההשוואה שלך מקבילה להשוואה של מסכי LCD רמת כניסה לעומת מסכים מהסדרה הגבוהה שעולים כפול ויותר.

דבר נוסף שהסקתי מההשוואה שלך הוא שלמרות שבשורה התחתונה ה-U2410 לוקח, עדיין ה-2209WA נותן Value טוב בהרבה למרבית האנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, פשוט אין לי ניסיון עם ה-U2410 ועניין אותי לדעת איך איכות הבנייה שלו לעומת ה-2209WA שממה שאני התרשמתי היא בהחלט טובה

בחנתי את שניהם באספקט זה ולא מצאתי כל הבדל, הן מבחינת איכות הפלסטיקה והן מבחינת מנגנוני הסיבוב וההטייה.

בתפריט של שני המסכים יש אפשרות להדליק DDC/CI (שזהו פרוטוקול התקשורת בין המסך למחשב שSoftMCCS מבוססת עליו). כך שעל פניו, לפחות, צריכה להיות תמיכה. אוכל לנסות מתישהו בהמשך ולספק תשובה מדויקת.

בדקתי את זה עם SoftMCCS. הU2410 תומך בSoftMCCS בחיבור DVI (לא ניסיתי אחרים). עם ה2209WA בצורה מוזרה, התוכנה מתלוננת שDDC/CI לא נתמך כאשר המסך מחובר בDVI (אפילו שהאפשרות בתפריט מופעלת), אבל כן נתמך בחיבור VGA.

1)אין תמיכה בתכונת aspect למסך יש אפשרות להיות ב 4:3 או למלא את כל המסך אין שום דבר באמצע

2)לעבור ממצב אחד לאחר מחייב כניסה לתפריט במסך לעומת ה e2200hd ששמה יש כפתור שמאפשר מעבר כזה

3)הגדרות הבהירות וה contrast הם גלובליים לכל המצבים של המסך לעומת ה e2200hd ששמה ההגדרות הם לכל מצב

כפי שבוודאי ראית, התייחסתי לנקודתך הראשונה. הנקודות השנייה והשלישית הן בהחלט חשובות, אם כי אין בהן הבדלים בין ה2209WA לU2410, ואני לא מתיימר להתייחס למסכים אחרים בסקירה זו. בלאו הכי אני מוצא את המצבים השונים של המסכים לא ממש מועילים - הצבעים בהם פשוט לא נכונים בצורה מורגשת.

השוואה יפה ומעמיקה, אך לדעתי זה לא נכון להשוות מסכים כאשר קיימים ביניהם פערי מחיר כאלה.

ההשוואה שלך מקבילה להשוואה של מסכי LCD רמת כניסה לעומת מסכים מהסדרה הגבוהה שעולים כפול ויותר.

בדיוק מהסיבה הזו לא התייחסתי לפרמטרים העיקריים (גודל/רזולוציה/חיבורים), שהם הגורמים שבאופן משוקלל גורמים להפרש המחירים הגדול. עם זאת, למרות ההבדלים, מדובר בשני מסכי , ורק זה הופך אותם בעיניי לדומים במידה רבה, על רקע הנדירות של פאנל זה במסכי מחשב ביתיים בגדלים אלה.

דבר נוסף שהסקתי מההשוואה שלך הוא שלמרות שבשורה התחתונה ה-U2410 לוקח, עדיין ה-2209WA נותן Value טוב בהרבה למרבית האנשים.

זה נכון ומעולם לא טענו אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על המשך הבדיקות. אני בהחלט מסכים עם הקביעה שה-2209WA מהווה מסך משתלם יותר לרוב המשתמשים הביתיים, אולי למעט אחוז קטן לו יש דרישות מאוד מסוימות, אך הציטוט שלעיל הוא של abnatan ולא שלי :) (לא שזה משנה במיוחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
  • 4 שבועות מאוחר יותר...

תודה רבה על המשך הבדיקות. אני בהחלט מסכים עם הקביעה שה-2209WA מהווה מסך משתלם יותר לרוב המשתמשים הביתיים, אולי למעט אחוז קטן לו יש דרישות מאוד מסוימות, אך הציטוט שלעיל הוא של abnatan ולא שלי :) (לא שזה משנה במיוחד).

שמע זה כמו להגיד שמנוע 1300 ערך שלו טוב יותר מ מנוע 2000

ברור שתמיד יש משמעות לדרישות

אישית :

כל מי שעוסק בעריכת וידיאו או גרפיקה או צילום למסך 2410 יש ערך עצום. התוספת של 2" מאד משמעותית

כנ"ל כמו שהזכירו את נושא ה FHD

לא לחינם התוספת פה כמעט כפולה יש הצדקה.

בכל אופן השוואה טובה מאד של QttP

רק בררשותך עוד שאלה:

מהניסיון שלך עם 2410 האם נוח לעבוד איתו בטקסט ובאיזה מרחק אתה עובד מול המסך ???

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...