עלות צריכת חשמל של מזגן - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עלות צריכת חשמל של מזגן

Joli

Recommended Posts

איך אפשר לדעת כמה אני משלם על כל שעה של מזגן דולק?

המזגן שלי הוא מפוצל עם 4 כ"ס...

אגב זה משנה על היזה סוג איורור הוא עובד (גדול/בינוני/קטן)? ועל כמה מעלות?

תודה רבה :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצמת האוורור זניחה ביחס למדחס שכאשר הוא עובד, צריכת החשמל שלו קבועה למדי (אלא אם מדובר באינוורטר).

הדרך הכי פשוטה למדוד את האנרגיה שהוא צורך, היא למדוד כמה זמן לוקח למונה חשמל להשלים סיבוב של החוגה כאשר המזגן כבוי, להדליק את המזגן ולראות מה הזמן החדש. על המונה כתוב כמה סיבובים הם KWH, בחשבון החשמל כתוב מה העלות ל-KWH, ונשאר לך רק לעשות את החשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אפשר לדעת כמה אני משלם על כל שעה של מזגן דולק?

תנסה לחיות חודש בלעדיו ;) . אגב מה שאמרתי לא כזה הזוי אתה יכול להשוות את הצריכת החשמל שלך בחודש שלא הפעלת אותו (כמו בחורף) עדיין צריך שיהיו טמפרטורות סבירות ולא תדליק איזה מפזר חום (הרבה יותר בזבזני ממזגן).

אגב 4 כוחות סוס = 2.3 קילו וואט . כל קילוואט שעה עולה כ55 אגורות שזה אומר שהמחיר לשעה הוא בערך 1.265 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1כ"ס = 0.745 קילו וואט

לכן

4כ"ס = 2.98 קילו וואט

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%95%D7%97_%D7%A1%D7%95%D7%A1

לכן ( אם מזניחים את ההשפעה של עוצמת איוורור וטמפ') לפי חישוב של 47.93 אגורות לקוט"ש נקבל שמחיר הדלקת המזגן שלך לשעה הוא 1.43 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, BTU הוא מדד ל"כמה טוב המזגן מקרר\מחמם"

כלומר מזגן עם הספק נמוך יותר (כ"ס נמוך יותר) ועם יותר BTU הוא "טוב" יותר - יותר נצילות

הבחור שאל לגבי צריכת חשמל, וכאן אין קשר ישיר לBTU כלומר שני מזגנים עם אותו הספק אבל עם BTU שונה יצרכו אותה כמות חשמל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב תקפיד על ההמלצה של חברת החשמל לכוון את המזגן ל 25 מעלות. הוא גם שומר על טמפרטורה נעימה וגם אתה חוסך בחשמל. אנשים מדליקים מזגן ומכוונים אותו ל 17 מעלות שזה פשוט בזבוז חשמל משווע כי המזגן עובד במלוא העוצמה כל הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...