מדוע צמחוניים אוכלים בשר של דגים? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדוע צמחוניים אוכלים בשר של דגים?

radioactive

Recommended Posts

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני בכלל לא בטוח שמה שנאמר נכון...

אומנם עדיף להרוג את החיה כשהיא לא בהכרה אבל אם היא מתה מיד אין כאן בעיה ולכן יש לשוחטים סכינים ללא דופי שמסוגלים להרוג את הפרה מידית.ישנם באותה מידה גם הרבה עדויות על אנשים שראו שחיטה כשרה לעומת שחיטות לא כשרות כמו יריה בלחץ בראשה של הפרה ונטען כי הבשחיטה הכשרה לא מסבה כאב בעוד שהשחיטה הלא כשרה דווקא כן...

אני ממש לא אומר ב 100% ששחיטה כשרה לא כואבת לחיה מכיוון שאני לא יכול לבסס את זה בנסיון או במראה עיניים אבל זאת דעתי ואת האמת? פעם ראשונה שאני שומע על דבר כזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאלה שבחרו בצמחוניות משום שלדעתם בקצב האכילה הנוכחי של בשר לא יישאר אוכל בעולם לאף אחד

פרה עד שהיא מגיעה למוות שלה אוכלת מלא מלא מלא אוכל (אני לא זוכר בדיוק כמה אבל פי כמה עשרות ממה שבנאדם אוכל) והיא מספיקה להאכיל כמות מועטה של בני אדם, לכן כדי שיישאר אוכל בעולם עדיף לאכול צמחים ולא חיות כדי לא לבזבז מלא אוכל

דגים לעומת זאת אוכלים פלנקטון. אנחנו לא אוכלים פלנקטון ולכן לא משנה אם נאכל דגים או לא, כי אין אלטרנטיבה אחרת מהים

מקווה שהסברתי את עצמי כמו שצריך ושאני צודק למה זה סתם ניחוש פרוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם תחתוך את הראש מהפרה לגמרי הוא ימשיך לחיות זמן מסויים עד שהוא ימות מחוסר חמצן. הזמן זה יכול להיות ארוך

במקרה של עצירת פעילות הלב (הזרמת חמצן למוח) בבני אדם המוח מת אחריי כ 6 דקות (מנתונים של הדרכת עזרה ראשונה). כנראה שכשמורידים את הראש לחיה לוקח לה למות אותו סדר גודל של זמן וזה מתאים ל '2 דקות' שיש במחקר ש מילפורד הביא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

pAnAhI:

השחיטה של היהדות מתאימה רק לחיות הכשרות שהתורה מתירה ,משום שחיות הללו העורק הקרוטיד והעורק החולייתי מחוברים ולכן אין זרימה של דם למוח

בתהליך זה, לא יקבל המוח אספקת דם מכיוון שהוא יזרום כל-כולו החוצה בעקבות הפרש הלחצים שנוצר, ולכן גם הדם הזורם בעורקים החולייתיים יזרום החוצה דרך חתך השחיטה בעורק הקרוטיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה? עורק חולייתי? מה? S:

אתה מתכוון אולי לעורק הבין חולייתי? זה שבכלל לא קשור לקרטרויד?

ולא משנה עם חתכת את אבי העורקים, מה עם הכמות הלא מבוטלת של דם שכבר נמצאת בראש?

בנוסף, אם לא חתכת את חוט השדרה (מה שלא קורה בשחיטה כשרה), החיה מרגישה טוב מאוד איך הגוף שלה נכנס להלם.

שחיטה כשרה היא דבר מיושן שמבוסס על "ידע" בן מאות שנים ויותר. הגיע הזמן שיתעדכנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

pAnAhI:

השחיטה של היהדות מתאימה רק לחיות הכשרות שהתורה מתירה ,משום שחיות הללו העורק הקרוטיד והעורק החולייתי מחוברים ולכן אין זרימה של דם למוח

בתהליך זה, לא יקבל המוח אספקת דם מכיוון שהוא יזרום כל-כולו החוצה בעקבות הפרש הלחצים שנוצר, ולכן גם הדם הזורם בעורקים החולייתיים יזרום החוצה דרך חתך השחיטה בעורק הקרוטיד.

טיפה איבדתי אותך...

אתה יכול להסביר את מה שאמרת בצורה פשוטה יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אבל אם טבעוניים לא אוכלים פרות, אז בעצם יותר פרות יאכלו יותר עשב ואז יגמר העשב וימותו הפרות ולא ישאר לבנאדם שומדבר לאכול.

אז אם חושבים על העתיד הרחוק, דווקא להרוג פרות ושאר אוכלי-עשבים יועיל לאדם, בניגוד למה שאמרתם כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טיפה איבדתי אותך...

אתה יכול להסביר את מה שאמרת בצורה פשוטה יותר?

אספקת הדם למוח בחיות המותרות למאכל על פי תורה , כגון מעלי הגירה ועופות למיניהם, העורקים החולייתיים מתגלים כפחות מפותחים ואף אינם מגיעים ל-Rete Mirabile. כלומר, הם מתנקזים לעורק הקרוטיד. הדבר מודגש מאוד בכבשים שם העורקים החולייתיים מנוונים לגמרי, ואינם יעילים לצורך אספקת דם. בחיות שאינן מותרות למאכל, לעומת זאת, העורקים החולייתיים מספקים דם למוח בצורה אקטיבית. לדוגמה, הסוס, הכלב, החזיר וכו'...

בסוס ובכלב ה-Rete Mirabile מנוונת יחסית, והעורקים החולייתיים מספקים דם שיירות לבסיס המוח. בחיות לא-כשרות אלו, אם כן, העורקים החולייתיים נכנסים לאזור המוח ומספקים כמות דם נכבדה. משמע שאיבוד ההכרה בזמן השחיטה בחיות אלו יארך יותר זמן, וניתן אולי לייחס להן סבל מסויים בזמן שחיטה.

סיכום: השחיטה מותאמת לחיות שהיהדות מתירה למאכל.

אגב התורה עד כדי כך חסה על בעלי החיים, עד שהיא מצווה במעשי האדם היומיומיים לדאוג ולהאכיל את הבהמות והחיות לפני שאדם בעצמו יושב על שולחנו לסעוד, ככתוב: "ונתתי עשב בשדך – לבהמתך [קודם כל], ואכלת ושבעת [אח"כ]" דברים יא', פס' טו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הוא ביקש הסבר בצורה פשוטה יותר. איך לטינית = פשוט יותר?

חוצמזה שהמושג "עורק חולייתי" לא קיים. ייתכן ואתה מתכוון ל"עורק בין-חולייתי" כמו שהסביר פה מישהו אך במקרה כזה אין שום קשר בינו ובין הנאמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע כמו שאני רואה את זה את הבעיה בדיון הזה היא שאף אחד לא הביא סימוכין.

יש פה כמה אנשים שסותרים אחד את השני וכמה אחרים (שאני בניהם) שבאמת מנסים להבין מה נכון, מה עדיף, שחיטה כשרה, או לא.

אני אשמח אם מישהו יוכל להביא סימוכין לטענה שלו וככה בעצם לנטוע אמת בדבריו.

קצת קשה להבין מה נכון ומה לא כשכל אחד כותב דברים שנראים נכונים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והינה עוד דיון הופך ל"דת ואמונה 324235667546654"

כרגע כמו שאני רואה את זה את הבעיה בדיון הזה היא שאף אחד לא הביא סימוכין.

יש פה כמה אנשים שסותרים אחד את השני וכמה אחרים (שאני בניהם) שבאמת מנסים להבין מה נכון, מה עדיף, שחיטה כשרה, או לא.

אני אשמח אם מישהו יוכל להביא סימוכין לטענה שלו וככה בעצם לנטוע אמת בדבריו.

קצת קשה להבין מה נכון ומה לא כשכל אחד כותב דברים שנראים נכונים.

תודה.

http://www.hofesh.org.il/kashrut/index.html

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.grandin.com/ritual/kosher.slaugh.html

The throat cut caused a much smaller reaction than penetration of the flight zone. It appears that the animal is not" aware that its throat has been cut. Bager et al., (1992) reported a similar observation with calves. Further observations of 20 Holstein, Angus and Charolais bulls indicated that they did not react to the cut. The bulls were held in a comfortable head restraint with all body restraints released. They stood still during the cut and did not resist head restraint. After the cut the chin lift was lowered, the animal either immediately collapsed or it looked around like a normal alert animal. Within 5 to 60 seconds, the animals went into a hypoxic spasm and sensibility appeared to be lost. Calm animals had almost no spasms and excited cattle had very vigorous spasms"

''כדי לבדוק אם אכן אין השחיטה מכאיבה התחלתי לאחוז את ראשי הבהמות בצורה יותר ויותר רפויה כדי לבחון אם היא תזוז במהלך השחיטה. אפילו פרים גדולים נותרו דוממים למרות שהתקן הריסון היה כה רפוי שהם היו יכולים בקלות למשוך את הראש החוצה... בידיו של שוחט מיומן בעל החיים אינו משמיע הגה או עושה תנועה והוא נופל מחוסר הכרה תוך 8-10 שניות'', ובהמשך: ''אני יודעת שהשחיטה הכשרה, כאשר היא נעשית כראוי, היא שיטת ההמתה ההומאנית ביותר...''.

המודגש זה החשוב ביותר - ישנם מקומות בחול שלא עושים מטעם כל ההלכה ועל זה יוצאים נגד- כל מיני גופים וגם הרבנים בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחחח גם אני חשבתי על זה.... עוד דיון שהופך לדת ואמונה אבל כאן זה קצת שונה מכיוון שמנסים לברר עם שחיטה כשרה היא הומאנית או לא ולא מדובר על דת ישירות רק על סוג השחיטה אז בינתיים זה בסדר..

אני מניח שהמקומות בהן הבהמות סובלות אחרי השחיטה הם מקומות אשר האנשים שםן לא יודעים לשחוט את הבהמה ולכן הסבל.

אני עם RROONNII

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם תחתוך את הראש מהפרה לגמרי הוא ימשיך לחיות זמן מסויים עד שהוא ימות מחוסר חמצן. הזמן זה יכול להיות ארוך

במקרה של עצירת פעילות הלב (הזרמת חמצן למוח) בבני אדם המוח מת אחריי כ 6 דקות (מנתונים של הדרכת עזרה ראשונה). כנראה שכשמורידים את הראש לחיה לוקח לה למות אותו סדר גודל של זמן וזה מתאים ל '2 דקות' שיש במחקר ש מילפורד הביא

גם לחיות הטורפות באפריקה אתה מנג'ס על איך לאכול את הטרף? או שאיתן אתה לא מתעסק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...