המחשב לא עושה בוט, צריך עזרה בזיהוי הבעיה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב לא עושה בוט, צריך עזרה בזיהוי הבעיה

Idan-h

Recommended Posts

קיבלתי לבדיקה מחשב של חבר, מבוסס עם של ג'יגה בייט - דגם GA-M61SME-S2L.

הבעיה היא שהמחשב לא עושה בוט.

פתחתי את המחשב וגיליתי את הדבר הבא - המאוורר שעל גבי כרטיס המסך (9500GT) תקוע ולא מסתובב בכלל. לכן חשבתי שהבעיה היא בכרטיס המסך שכנראה נשרף או משהו.

לאחר מכן שמתי לב שלמחשב יש גם כ.מסך מובנה על הלוח. אז ניתקתי את ה9500GT, וחיברתי את המסך לכ.מסך המובנה. עדיין לא היה בוט.

ניסיתי לאפס ביוס כי חשבתי שאולי כ.המסך המובנה מבוטל בביוס, אך גם אחרי איפוס הביוס (הוצאת הבטריה, הרכבת ג'מפר - כך זה עובד בלוח הנ"ל) שום דבר לא השתנה.

יש לציין גם שניסיתי לשחק עם הזכרונות (יש 2) אבל הדבר לא עזר, כך שאני מסיק שזו לא בעיה בזכרונות.

כל אלה דיי מביאים אותי למסקנה שמדובר בלוח אם, או אולי אפילו במעבד. אני טועה? מה אני עוד יכול לנסות לעשות?

כל תשובה תתקבל בברכה, תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה בלא עושה Boot? ל- לדוגמה אתה מצליח להיכנס? נשמעים צפצופים כלשהם עם הפעלת המחשב?

כשאתה אומר שיחקתי עם הזכרונות הכוונה שניסית כל אחד מהם בנפרד בחריצים שונים?

יכולה להיות גם בעיה של , דווקא הייתי מתחיל משם לפני שהייתי ממשיך לכיוון בעיה בלוח האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה בלא עושה Boot? ל- לדוגמה אתה מצליח להיכנס? נשמעים צפצופים כלשהם עם הפעלת המחשב?

לא אני לא מצליח להכנס לביוס. המחשב נדלק (כלומר מקבל חשמל מהספק) אבל במסך לא קורה דבר (נורת המסך ממשיכה להבהב). לא נשמעים צפצופים בהפעלת המחשב.

כשאתה אומר שיחקתי עם הזכרונות הכוונה שניסית כל אחד מהם בנפרד בחריצים שונים?

אכן.

יכולה להיות גם בעיה של , דווקא הייתי מתחיל משם לפני שהייתי ממשיך לכיוון בעיה בלוח האם.

שני דברים נוספים:

1. כשאיפסתי את הביוס (הוצאת הבטריה וגם הצבת ג'מפר) המחשב לא השמיע צפצוף בעת ההפעלה, בניגוד למחשב שלי שכן מצפצף. האם ייתכן שהוא לא איפס את הביוס? (מה שיותר מגביר אצלי את החשד כאילו יש בעיה בלוח).

2. אתה יכול להסביר למה יש יותר סיכוי שהספק הלך? נראה שהוא עובד וכן מצליח להפעיל את המחשב.

תודה רבה על התגובה המהירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אולי פשוט ה-Speaker לא מחובר ולכן לא מצפצף (או שגרסת ה- הזאת לא מצפצפת לאשר שהכל תקין לאחר שלב ה-POST).

2. כי התופעה שאתה מתאר, אלא אם כן ידעת מראש שרכיב מסוים במחשב תקול, אופיינית לספק כוח תקול. זה שלכאורה הספק מספק מתח לא אומר שהוא תקין (ואם זה המצב אני מקווה מאוד מקווה שהוא לא שרף איתו גם חלקים אחרים. איזה ספק יש שם?). קשה לקבוע אם הלוח לא תקין כי אין איזו בדיקה שאפשר לבצע, בטח לא כאשר המחשב לא עובר אפילו POST או מחווה בכל דרך אחרת על מקור הבעיה, ולכן יש להשתמש פה בשיטת השלילה. לנסות לשלול גורמים אחרים כדי להגיע לשורש הבעיה (שיכול להתברר בסוף כלוח).

עוד אפשרות היא הכונן הקשיח.

תנתק את כל החיבורים מלוח האם (כולל חיבורים לפאנל הקדמי וכל כרטיס הרחבה שאולי מותקן בו) למעט ספק וזיכרון (מודול אחד ותחליף ביניהם). האם משהו משתנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה.

אז אכן בדקתי קצת את עניין הספק, ואכן הוא עושה רעשים של ספק גוסס (כמו ויברציות כאלה). גם כמה פעמים ניתקתי אותו וחיברתי, ואז הוא אפילו לא הצליח להדליק את המחשב. הספק ג'נרי - Gyro 500W.

כדי לבדוק את העניין לקחתי את הספק מהמחשב שלי, FSP 300W וחיברתי למחשב. ללוח מחובר מודול אחד של , המסך לכרטיס המובנה, מקלדת, וכבל חשמל לספק. הדלקתי את המחשב אבל עדיין המצב נשאר בעינו.

מכאן נובע שספק גם שרף את הלוח? תודה.

שאלה נוספת: איפוס ביוס עם הג'מפר - אני רק צריך לגשר את הפינים (כך זה בלוח הנ"ל) בלי להדליק את המחשב, או שאחרי הג'ימפור אני צריך להדליק כדי שהאיפוס ייכנס לתוקף (כמו שאמרתי ניסיתי גם וגם, אבל לידע כללי מעניין אותי).

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין קשה לקבוע בדיוק מה קרה. יכול להיות שהספק שרף איתו רכיב מסוים, לאו דווקא הלוח, אולי דווקא הזיכרון. קשה לקבוע למען האמת (כדי לקבוע צריך לבדוק את הזיכרון הנ"ל במחשב אחר לדוגמה).

באופן כללי כנראה שאכן מדובר בנזק מסוים לחומרה ולא באיזו בעיה אקראית.

בעקרון מספיק לקצר את הפינים. תהליך יותר "בטוח" הוא להוציא את הסוללה ולהמתין כרבע שעה.

לא שאני מאמין שזה יעזור אבל תנסה לבצע גם ריקון קבלים (לאחר הוצאת סוללת ה-BIOS). נתק את המחשב מהחשמל (כלומר ממש פיסית את הכבל) ואז לחץ על כפתור ההפעלה/כיבוי במשך כ-30 שניות, המתן עשר דקות נוספות וחבר הכל בחזרה. כמובן כל זה עם הספק שלך ולא עם הספק הג'נרי שעולה חשד שהוא תקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את מה שהצעת, גם זה לא עזר. כנראה שאכן יש בעיה מסויימת באחד החלקים, אבל אין באפשרותי לבדוק כל דבר כי אין לי מחשב מקביל עם החלקים הנ"ל. כנראה שנצטרך לקחת אותו לבדיקה.

בכל מקרה עזרת לי המון, תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...