מה בדיוק התפקיד של הקב"ן? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה בדיוק התפקיד של הקב"ן?

מישהו שלא מצליח להיכנס

Recommended Posts

אני יודע מה ראשי התיבות אומרים

ואין לי מושג מה זה עבודה סוציאלית

זה עדיין לא עונה לי על השאלה, מה בדיוק הם עושים בצה"ל? מה תפקידם? אני שוקל לפנות לאחד, אבל אני רוצה לדעת אם יש טעם לפנות אליו עם הבעייה שלי או שהוא לא יוכל לעזור לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קב"ן, למרות שלרוב הוא מוכשר כעובד סוציאלי ולא כפסיכולוג, הוא המקבילה הצה"לית של פסיכולוג.

בדיוק כמו שאם שברת את הרגל הכתובת היא רופא ולאחר מכן רופא מומחה אורטופד

כך אם אתה נמצא בדיכאון עמוק, או שיש לך בעיות אכילה או שינה או מין - אתה פונה לקב"ן שהוא "רופא נפש".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קב"ן, למרות שלרוב הוא מוכשר כעובד סוציאלי ולא כפסיכולוג, הוא המקבילה הצה"לית של פסיכולוג.

בדיוק כמו שאם שברת את הרגל הכתובת היא רופא ולאחר מכן רופא מומחה אורטופד

כך אם אתה נמצא בדיכאון עמוק, או שיש לך בעיות אכילה או שינה או מין - אתה פונה לקב"ן שהוא "רופא נפש".

זה מה שקיוויתי, אבל חשבתי לעצמי שאם אין לו אפילו תואר בפסיכולוגיה אז זה לא זה

ואני מניח שאם הוא חושב שהמצב הנפשי שלי השתנה לטובה הוא יכול לסדר לי שיחזירו אותי למיון שנפלתי ממנו בגלל המבחני אישיות? כי זה מה שאני מנסה להשיג

אה, וזה שינוי משמעותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל בעיה שהיא לא פיזית ואתה מרגיש שהמפקדים שלך לא יכולים לעזור לך\ לא יבינו אותך...

אה, כן, שכחתי, עוד לא גייסו אותי^^ אין לי מפקדים

ולמען האמת הבעייה שלי פיסית בין היתר, אני מתכנן בנוסף לפקסס את האבחנה של הרופא שלי לועדה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכח מזה, אף אחד לא יחזיר אותך למיון שנפלת ממנו על סמך עדות שעכשיו "אתה שונה", זה לא באמת אכפת להם ממך, הם מפילים אלפים ובורחים אנשים בודדים, אין להם שום אינטרס להכניס ראש בריא למיטה חולה ולקבל מחדש אנשים שכבר נפלו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכח מזה, אף אחד לא יחזיר אותך למיון שנפלת ממנו על סמך עדות שעכשיו "אתה שונה", זה לא באמת אכפת להם ממך, הם מפילים אלפים ובורחים אנשים בודדים, אין להם שום אינטרס להכניס ראש בריא למיטה חולה ולקבל מחדש אנשים שכבר נפלו..

דווקא שמעתי מכמה חברים שהם ביקשו הזדמנות שנייה וקיבלו

חוץ מזה אני בונה על המיונים של השנה הבאה (אם יתנו לי את הדחיית גיוס), אני רק לא רוצה שאוטומטית יפסלו אותי בגלל מה שהיה בשנה שעברה

אני עומד לסיים תואר ראשון במדעי המחשב עם ממוצע טוב, אני מניח שצה"ל ירצה אותי בגאמא ואני רוצה להיות שם, אז עדיף שאני לפחות אנסה מאשר שאני סתם אתגלגל ואקבל את זה שבינתיים מנסים למיין אותי לקרבי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שזה לא נכון. כמעט לכל מיון(במיוחד אלו המצומצמים, דוגמת טייס) ניתן להגיש ערעור על נפילה בו. אחוז האנשים שמוחזרים למיון לאחר הוועדה נמוך - אך הוא שריר וקיים.

העניין הוא שאם אתה מלש"ב אתה לא באמת אמור לראות קב"ן, אלא אם אתה מבקש במיוחד מ"מיטב"(בשביל להצהיר על בעיית -נפש כלשהי שלא אובחנה אצלך בצו ראשון) - אתה לא יכול לבקש לראות קב"ן כדי שיראה שאתה אדם חזק נפשית ויחזיר אותך למיון. אם זה ה"מסלול" בו אתה בוחר אני ממליץ לך לראות פסיכולוג/פסיכיאטר אזרחי ואז לערער על המיון בעזרת חוות הדעת של אותו איש מקצוע אזרחי.

בהצלחה!

בקשר למיון לגאמא - יש לי בדיוק חבר שמשרת שם. תואר ראשון במקצוע ריאלי כלשהו(במיוחד במיוחד פיזיקה/מתמטיקה ומדעי המחשב) מהווה יתרון *עצום* בקבלה לגאמא. אני ממליץ לך להגיש ערעור עם מסמכים בנוגע לתואר ההולך ומתקרב שלך. כמו כן ניתן די בקלות לקבל דחיית גיוס על סמך זאת שאתה קרוב להשלמת התואר(לא תקבל דחייה של שלוש שנים, אבל דחייה של שנה אפשרית בהחלט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שזה לא נכון. כמעט לכל מיון(במיוחד אלו המצומצמים, דוגמת טייס) ניתן להגיש ערעור על נפילה בו. אחוז האנשים שמוחזרים למיון לאחר הוועדה נמוך - אך הוא שריר וקיים.

העניין הוא שאם אתה מלש"ב אתה לא באמת אמור לראות קב"ן, אלא אם אתה מבקש במיוחד מ"מיטב"(בשביל להצהיר על בעיית -נפש כלשהי שלא אובחנה אצלך בצו ראשון) - אתה לא יכול לבקש לראות קב"ן כדי שיראה שאתה אדם חזק נפשית ויחזיר אותך למיון. אם זה ה"מסלול" בו אתה בוחר אני ממליץ לך לראות פסיכולוג/פסיכיאטר אזרחי ואז לערער על המיון בעזרת חוות הדעת של אותו איש מקצוע אזרחי.

בהצלחה!

בקשר למיון לגאמא - יש לי בדיוק חבר שמשרת שם. תואר ראשון במקצוע ריאלי כלשהו(במיוחד במיוחד פיזיקה/מתמטיקה ומדעי המחשב) מהווה יתרון *עצום* בקבלה לגאמא. אני ממליץ לך להגיש ערעור עם מסמכים בנוגע לתואר ההולך ומתקרב שלך. כמו כן ניתן די בקלות לקבל דחיית גיוס על סמך זאת שאתה קרוב להשלמת התואר(לא תקבל דחייה של שלוש שנים, אבל דחייה של שנה אפשרית בהחלט).

אני יכול להצהיר על בעיות נפש שהיו לי בזמן המיונים ועכשיו אין לי? D:

קיבלתי דחיית גיוס אחת, אבל לא הצלחתי לסיים את התואר בגלל שהמצב הבריאותי שלי הידרדר

אני מנסה להשיג עוד דחיית גיוס, אבל ביקשתי לפני כמה חודשים וכל מה שצה"ל עשה עד עכשיו זה להציק לי בטלפון (ואחרי זה עם מכתב) לגבי המנילה שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי ממליץ לך להצהיר שאי פעם היו לך בעיות נפשיות. צה"ל מפחד ממקרים כאלו והוא לא לגמרי מכיר בכך שכמו שפעם היה לך שבר ברגל ועכשיו אתה בסדר - פעם היית במצב נפשי מסויים ועכשיו אתה לא.

יש לי חבר במשאבי אנוש של אמ"ן, אם אתה רוצה להעביר לי כל מיני שאלות קצת יותר ספציפיות בפרטי, אני אוכל לשאול אותו מחר ולחזור אלייך בנושא.

אם תוכל לצרף כמה שיותר פרטים זה יעזור לי לעזור לו לעזור לך :)

פרטים כמו מספר ת.ז , אילו מיונים בדיוק עברת, איפה נפלת, למה נפלת.

אתה לא חייב להיכנס לפרטים כמו "נפלתי עקב כך שהיו לי בעיות בתפקוד המיני שהשפיעו על המצב הנפשי שלי" אלא משהו יותר טכני כמו "נפלתי בשלב הבחינה הכתובה של המיונים לגאמא עקב חוסר הצלחה במבחן שנגרם כיוון שלא הייתי במצב נפשי מיטבי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ... נפלתי בגלל שבמשך 7 שנים ברצף הייתי עייף ואין לי כוח לעשות כלום?

אני רק רוצה שהוא יגרום לצה"ל להבין כמה שהבעיות שלי השפיעו על המבחני אישיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה עייף לא אומר שיש לך בעייה נפשית.

וחוץ מזה, אם איכשהו כן ירשמו לך בעייה נפשית כזאת או אחרת - זה רק יוריד את הסיכויים שלך עוד יותר.

הייתה בעייה, בעבר! אני דיי בטוח שהאדרנלין המזוייף שיש לי פה לידי בצורת כדורים יעזור לי

וזה שאני עייף גרם לי לבעיות רציניות

חוסר ארגון מוחלט (לא בטוח שזה קשור), דחיינות (את כל העבודות והתרגילים שהיו לי הייתי עושה ברגע האחרון ומסיים רק עם דחייה של כמה ימים, הייתי מתכנן להתחיל ללמוד למבחן לאט לאט במשך שבוע ובסוף הייתי מתחיל ללמוד יום לפני, וזה בהחלט בגלל העייפות)

אני לא מסוגל להתרכז במשהו יותר מחצי דקה בדרך כלל, וקשה לי מאוד לגרום לעצמי לשבת במקום ולהתרכז במשהו

ואני כל הזמן מפספס דברים ברורים, כמו הקשר בין שונית לאלמוג (אל תשאלו איך הגעתי לזה אפילו, זה מביך מדי)

ועוד הרבה בעיות

ובכלל, זה שאני כל הזמן מפהק לאנשים בפרצוף לא עושה רושם כזה טוב

האמת, אחד הדברים היחידים שאני זוכר מהספר היחיד שהצלחתי לקרוא מההתחלה עד הסוף בשנים האחרונות זה שאנשים לא מודעים לנזק שבעיות שינה גורמות, הם מפחיתים מאוד בערך של אנשים עם עייפות כרונית (אהם אהם), תופסים אותם בתור סתם עצלנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...