בעיה מוזרה בהארד דיסק. - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה מוזרה בהארד דיסק.

BigTools

Recommended Posts

בוקר אור לחברי הפורום הנכבד,

לפניכם סיטואציה שפקדה אותי הבוקר,

אשמח לשמוע אם למישהו כאן בפורום יהיה פתרון.

במחשב יש לי שני -

C,D - HARD DISK1

E,G,F - HARD DISK2

המערכת הפעלה שלי הותקנה בכונן E, עד כאן הכל טוב ויפה.

ניגשתי הבוקר לבצע פירמוט למחשב, מחקתי את כל מחצה E דרך הדיסק היעודי.

כשביקשתי ממנו להתקין במחיצה זו את המערכת הפעלה, הוא נתן שגיאה שהרדיסק פגום או לא מחובר היטב.

ניתקתי וחיברתי הכל .. ו.. שוב אותה שגיאה.

לאחר מכאן, התקנתי את המערכת הפעלה על כונן D (הארד דיסק אחר) - ללא שום בעיה.

הנחתי שהכונן הקשיח השני תקול.

אבל, המערכת הפעלה עלתה וכל הקבצים שהיו לי ב G ו F .. הכל עובד.

למחיצה E הוא לא נותן לי לגשת בלי פורמט, כשאני מפרמט הוא נותן שגיאה שכונן פגום או לא מחובר היטב.

(ומעלים לי את שני המחיצות באותו דיסק קשיח)

ואני שואל אותכם, WHAT THE FUCK? :facepalm:

מאיפה מגיעה הבעיה הזו? והאם אני יכול לשכוח מהמחיצה E ? יש לי שם איזה 100GB, קצת חבל.

יש טעם לממש אחריות?

תודה רבה, והמשך יום מהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The disk may be damage or not connect .. ככה זה מתחיל,

אחר כך מסבירים מה עושים אם זה חיבור SCSI .. אצלי זה סתם SATA2

למחיצה עצמה, כשאני מנסה לפרמט דרך המערכת הפעלה הוא רושם "windows was unable to complete the format"

דרך התוכנה של WD ההארד דיסק עצמו תקין.

יש מה לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תנסה למחוק וליצור שוב את המחיצה בעזרת Gparted.

2. אם יש לך יכולת לגבות את המידע הקיים להתקן אחר, תעשה פשוט Clone (בעזרת תוכנה כמו Acronis True Image) לשתי המחיצות הנותרות כדי שלא תאבד מידע במקרה שמשהו לא יצליח. זה גם יאפשר לך למחוק את כל המחיצות מהכונן וליצור אותן מחדש אם דברים יגיעו לידי כך.

3. שאלה שלא ממש קשורה. למה מלכתחילה כל כך הרבה מחיצות על 2 כוננים פיסיים בלבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי .. התרגלתי לעבוד עם כוננים קטנים, אז את הראשון (500GB) שהיה ענקי בזמנו, חילקתי ל תוכנות\גיבויים\משחקים\שונות - מדיה - .

ואז כשקיבלתי את ה 750 .. עבדתי באותה בדרך ..תוכנות\גיבויים\משחקים\שונות - מדיה .. (מערכת הפעלה כבר יש)

ככה הגעתי למצב של חמישה מחיצות שונות .. כוחו של הרגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תארתי לעצמי שזה פחות או יותר כך, פשוט אני חושב שכמעט מכל בחינה שהיא זה קצת מיותר, עדיף לבצע את החלוקה בעזרת מבנה היררכי של תיקיות על פני מחיצות, אבל כל אחד והרגליו הוא מן הסתם.

ולמרות שאני לא רוצה להמשיך ולחפור בנושא שאינו נושא הדיון, שאלה אחרונה ברשותך, למה מחיצת גיבויים על אותו פיסי? מדובר בגיבויים שנעשים ממקור אחר אל הכונן הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני לא מגבה מדיה כלל, אני מגבה רק עבודות, פרוייקטים, מסדי נתונים, קבצים חשובים, סיסמאות חשובות וכו'.

ולכן, תמיד לי עותק על ה DOK, עותק על כל כונן פיסי ולפעמים גם על כונן חיצוני, שבעיקר עקב הרבה חוסר מזל בנושא.

לרוב מדובר על כמה מגה-בייטים לכל היותר עשרות מגה-בייטים, לכן אני הנפח שהם תופסים זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את כל זה.

שתי אופציות למחיקה ופרמוט של הדיסק.

1) דרך מערכת ההפעלה, תעשה מקש ימני על המחשב שלי ->ניהול->ניהול דיסקים ומשם תעשה פירמוט מהיר או מלא לכונן המבוקש.

2) תעבוד עם תוכנה חיצונית לביצוע פרמוט. ישנן מלא תוכנות כאלה אתה רק צריך לדעת לעבוד איתן.

שתי תוכנות מומלצות:

Acronics, Partion Magic

אתה יכול לנסות גם עם ERD.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...