Microlab X-23 - עמוד 4 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Microlab X-23

lolerxd

Recommended Posts

כן אבל אני עדיין בבעיה של ליסוע עד לחולון בשביל לשמוע את הMINI - חנות מפעל

הרי באותה מידה כבר אפשר ליסוע לפתח תקווה ולקנות את הMLP 503 - לפחות לשמוע אותם זה +- אותה נסיעה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 101
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב עכשיו נשאר לשכנע את MR BIG GUY חח

ומן הסתם גם להעביר את השדרוג לחדר (בנתיים זה בתהליך דיי אינטנסיבי)

תגיד איך הרמקולים של PERFECT? אין לי עדיין דגם מדוייק הבחור אמר שיחזור אלי אבל בכלל שווה ללכת לשמוע אותם?

מגבר kenwood kr-v5570+זוג רמקולים perfect 150w מתוצרת גרמניה

http://www.yad2.co.il/Yad2/ViewImage.php?CatID=3&SubCatID=0&SalesID=3583686&SalesCatID=8

800 לשניהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Erased from list....

אחי אבא שלי דיי מתנגד ליד שניה גם מגבר וגם רמקולים

אני אשמח אם תוכל לתת נימוק נגדי לטענות שלו

1.מגברים- ישנה. לא יתמוך לך בדברים חדשים. לא קונים משהו עכשיו שלא תוכל להשתמש בו אחר כך

2. ישנים מתקלפים, משתנה להם הצליל ויעלה יותר לתקן אותם מכמה שהם יעלו

כנ"ל תיקון למגבר

3. חלקים של ישנים/מגברים אין כאלה ולא יהיה אפשר לתקן או לתקן במחיר נורמלי

גם הוא אומר שכדאי לקנות רסיבר - כזה עם כניסת דיסקים שתתמוך בכל הטכנולוגיות וכו'

וכן אני יודע שזה לא נכנס לתקציב בכלל - "חכה בסבלנות" - הוא יענו מצפה שאני ישלוף מאיפשהו 4.5K

אם תוכל לתת הסבר לטענות שלו אני אשמח

למרות שבמדריך על הוינטאג היה הסבר - אם אפשר משהו יותר מפורט אני אשמח מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שקשה לשנות דעה של אדם בעניין הזה. בטח כשמדובר על מהיום להיום. עד שהוא לא ייתקל בדברים כאלה בעצמו זה לא ישתנה.

אני בעד וינטאג' כי מקבלים תמורה מעולה. כבר קניתי לא פעם מערכות ב-1000 שקל ופחות מזה. מערכות ברמה דומה חדשות יעלו אלפים רבים של שקלים.

עד היום עברו אצלי לפחות 6-7 זוגות של רמקולים כאלה. כולם היום במצב מעולה, ללא שום קילופים. רק אחד היה במצב בינוני (קיפלו לו את הטוויטר פנימה, וקיפלו את המרכז של בממרנה באחד הרמקולים). את הטווטרים שלפתי בעצמי ואת הממברנה השארתי כפי שהיא כיוון שלא שמתי לב להבדל מהותי בצליל. מדיי פעם פונים אליי אנשים עם ישנים שדורשים תיקון (בדר"כ מדובר על שבהם יש ספוג במסגרת של הוופר ולא גומי), להחליף ספוג לא מסובך מדיי ועולה סביבות 120 שקלים לרמקול (תלוי בגודל).

בנוגע למגברים. אתה ממילא קונה מערכת סטריאו ולא קולנוע ביתי. מגברי סטריאו גם בימינו לא מכילים שום טכנלוגיה חדשה. שיא הטכנולוגיה שם היא שלט . אם תרכוש רסיבר חדש אז כבר יש הרבה טכנולוגיות, אבל אם תרצה לקנות מכשיר שתומך בכל הפורמטים החדשים, תכין 3000 שקלים לרסיבר לפחות. בסופו של דבר מגבר זה לא משהו מסובך. מגבר וינטאג' אפשר למצוא בגרושים. אני קניתי כמה מגברים כאלה. היקר ביותר עלה לי 500 שקלים ומכרתי באותו המחיר בדיוק לאחר כמה חודשים. אחד אחר הוא ה-KA7100 של קנווד שיש לי (שנת 78). מכשיר פנטסטי שגם נראה טוב וגם מלמד הרבה מגברים אחרים מזה כח ואיך מגבר צריך להישמע. אפילו קיבלתי פעם מגבר חינם עם (ורשמתי על השילוב הזה כבר בעבר). מגבר אנאלוגי סטריאופוני (כמעט כל מגבר וינטאג' הוא כזה) הוא אחד הדברים שהכי קל לתקן. בניגוד למכשירים מודרניים שבהם כל הרכיבים הם SMD ויש המון לוחות ושבבים וכל תיקון דורש החלפה של לוח שלם ומאות רבות של שקלים. מכשירים ישנים בדר"כ אפשר לתקן במאות בודדות ביותר ואפילו פחות. כבר קישרתי לדיון על מגבר שתיקנתי לא מזמן, אתה יכול לראות בעצמך שאין שם שום רכיב שלא ניתן להוציא מהלוח בבית עם מלחם רגיל. רוב הדברים קיימים באיביי או שיש להם חלופות דומות.

אז אבא שלך צודק, ציוד ישן יכול להיות בעייתי. ואני בטוח לא אתן לך אחריות שכל דבר שתקנה יחזיק 20 שנים. אבל אני יכול להבטיח שאם תקנה מכשיר שנראה במצב טוב ופועל ללא תקלות, סביר להניח שהוא יחזיק עוד הרבה זמן. אם תקנה ישנים כמו לדוגמא המורל 200 שהיו לי (להזכירך שנת 79), הם יחזיקו שנים. הם עוד היו עם הבד המקורי על הגרילים, עם הפורניר במצב מעולה (זה היה פורניר עץ אמיתי, ולא הדבקה של טפט כמו הרבה רמקולים מודרניים יותר), ועבודת עץ מ-MDF (ולא סיבית). אין סיבה למה שהם יתחילו להתקלף סתם ככה.

אגב, הבעיה הגדולה ביותר שהייתה לי עד כה עם מגבר וינטאג' כלשהו (ועברנו אצלי 4 או 5 כאלה, כך שבמצטבר רצים אצלי מגברים כאלה כבר 4-5 שנים), היא שאחת החוגות דרשה ניקוי עם ספרי מגעים כיוון שהיא הייתה מלוכלכת ולעיתים גרמה לסאונד לגמגם באחד הצדדים. ספרי מגעים עולה 25 שקלים ויספיק ל-20 מגברים. במקרה הכי נורא יכולתי להחליף את החוגה, משהו כמו 10 שקלים לחוגה, ו-10 דקות עם המברג והמלחם.

ודבר אחרון, לא הבנתי מזה רסיבר עם כניסת דיסקים. אם הוא מתכוון מערכת מיני, אז תגיד לו בצורה יפה שאין לו מושג מה הוא מדבר ושייתן לך לבחור ;)

בקיצור, את הדעה של אבא שלך יהיה קשה לשנות. רוב האנשים בדעה שלו. לכן שאר האנשים מרוויחים ציוד וינטאג' במחיר נמוך יותר :)

אם תהייה מוכרח לקנות מערכת חדשה אני לא חשוב שתוכל למצוא משהו בתקציב שלך. רסיבר הכי בסיסי שקיים יאכל לך את כל התקציב. ולדעתי ברמת מחיר הזו הרוב צריך ללכת לרמקולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי ממש תודה :xyxthumbs:

אני אראה לו את ההודעה הזו!

דרך אגב הכוונה לרסיבר שיש במערכת ביתי

לרוב המגברים אין כניסה לדיסקים נכון? כלומר אני לא יכול לשדר משם למסך טלויזיה. נגיד למערכת קולנוע ביתי לרביבר יש גם את כל הDTS והדולבי למיניהם . זה יענו חדשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו פשוט קורא . לאח שלי יש כזה במערכת שלו. זה הרעיון במערכת קולנוע ביתי לא?

לי אישית אין צורך בזה כרגע בשביל זה יש לי מחשב.

אבל אם אני רוצה להשמיע קובץ על המגבר בשביל לבדוק אותו ואת הרמקולים איך אני עושה את זה??? (כלומר בלי מחשב )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחבר משהו אחר. נגני כבר חלפו מן העולם (שלי לפחות) לפני שנים. היום המחשב משמש לכל דבר. כשכל מחשב יודע להפעיל סרט HD ותומך בכל כתובית שתרצה ובעזרת ממשק תוכנה מאפשר לך גמישות בערך אין-סופית, אין שום סיבה לעבוד עם נגני .

לצורך בדיקה אפשר לחבר או נגן , או נגן , או כל דבר אחר שמתחשק לך. אפילו טייפ סלילים או פטיפון אם בא לך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני מחבר?

כי הרעיון לפי מה שהבנתי ממך לבוא עם מקבץ שירים באיכות גבוה ולעבוד רק איתו על שמיועדים לקנייה ענו לבחינה

ככה אפשר לדעת מי הכי מתאים לאוזן שלי. :)

אבל איזה מכשיר אני יכול לחבר ואיך? אני צריך להביא את הDVD בשביל זה? אין אפשרות לחבר נגן MP3(איך אני מחבר נגן שמתחבר בUSB למגבר שאין בו ) או משהו קצת פחות מתחכם מפטיפון :s07:

זה פשוט נראה לי מאוד מטומטם לבוא לחנות או לבית של מישהו ולחבר לו דבר כזה (יענו להסחב עם הDVD ) - למרות שבמקרה של חנות בטח לא תיהיה את הבעיה הזו

אבל מאוד הופתעתי שאתה אומר שזה כבר לא בא מובנה

אז אם כך - כל הפיטצרים כמו דולבי דיגיטל וכו' שעוסקים בסראונד וכו' ויופעלו לדוגמא בסרט מסויים, הDVD מנגן והם יקודדו את הסאונד לבד ומחדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי אתה יכול להסביר לי איך אני מחבר נגן לרסיבר?

ואם אתה יכול על הדרך כמה הצעות שקיבלתי:

רסיבר MARANTZ SR3001 באריזה במצב חדש – 700 ₪

רמקולים יד שניה:

GOODMANS MAXIM II לאחר שיפוץ במצב צעולה – 400 ₪

PARADIGM TITAM II במחיר 900 ₪.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה נגן mp3 מתחבר ב-USB?! נגני mp3 באים עם חיבור אוזניות סטנדרטי לגמרי. ועד עכשיו אין לי מושג על מה אתה מדבר כשאתה אומר נגן מובנה. מעולם לא ראיתי נגן מובנה ברסיבר מלבד במערכות ה-200$ של הדיוטי.

את הרמקול הראשון שציינת אני לא מכיר, הפרדיים נחמדים, 900 נראה קצת הרבה אז תנסה להוריד אותו :)

בנוגע למרנטז. ה-3001 לא משהו. הוא היה גם בתור חדש מסדרה נמוכה יחסית. 700 שקלים על מכשיר כזה משומש זה הרבה מדיי. אפשר בסכום הזה למצוא משהו חזק יותר של ימאה לדוגמא. גם למרנטז ולחברות אחרות יש דברים טובים.

אגב, אם אתה מוצא משהו שנראה לך מעניין, פשוט תקיש בגוגל. יש הרבה מידע גם בעברית על רוב הרמקולים המוכרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אז אני מחבר כניסת אוזניות לנגן ומהצד השני של הכבל איזה חיבור יש שמתחבר לרסיבר?

והנגן מובנה עזוב את זה הכוונה באמת לסוג המערכות האלה

הפרדיים יותר טובים מהמיני 105?

על הרמקולים לא היה ממש משהו בגוגל - תאמין לי אני מחפש יש אולי איזה בנאדם אחד שיש לו אותם ששואל עליהם שאלה באיזה פורום

יותר מזה אין

אם אתה אומר אני ארד מהרסיבר הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת רסיברים, דווקא ימאה לדעתי דיי משתלמים ביד שנייה. מדיי פעם יש דגמים לא רעים שלהם במחירים הגונים ביותר (לא כולם כאלה, אז כדאי לבדוק טוב בגוגל לפני כן).

הנגן מתחבר לרסיבר כמו שהמחשב מתחבר לרסיבר. כבל mini-PL ובצד שני זוג RCA. אם זה לא אומר לך הרבה, תקרא את הקטע הקצר שכתבתי בעניין:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=433692.0

בנוגע לפרדיים, שמעתי אותם פעם אחת לפני הרבה זמן. אני לא זוכר בדיוק איך הם נשמעים. אבל מוזר שלא מצאת עליהם מידע כי אני זוכר שדובר עליהם בפורומים לא פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...