המחשב אינו מזהה מדפסת USB P&P באף אחת ממערכות הפעולה המותקנות עליו - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב אינו מזהה מדפסת USB P&P באף אחת ממערכות הפעולה המותקנות עליו

chermesh

Recommended Posts

שלום,

ברשותי מחשב Triple-boot (Winxp Pro, Hebrew Win7, English Win7) ומדפסת Brother MFC-5440CN.

המדפסת ספקה מגוון שירותים ב-XP (סריקה, פקס, הדפסה), אך ב- Win7 הדרייברים לא עודכנו ו- Brother מציעה להשתמש באלה של מערכת ההפעלה תוך הסתפקות בהדפסה בלבד.

כך היה עד לפני כשבועיים. מסיבה לא ברורה (לי...), אף אחת ממערכות ההפעלה אינה מכירה במדפסת. גם כאשר מבצעים התקנת דרייברים (הדרך הנכונה ב- XP), המדפסת נוספת לרשימת המדפסות של המערכת, אך אף מסמך שנשלח להדפה אינו "מזיז" למדפסת. הוא נשאר תלוי בתור.

נסיתי לחבר את המדפסת ליציאות שונות, אך הבעייה לא נפתרה.

נסיתי התקנת תיקון של 7, אך הבעייה נותרה.

הבאתי את המדפסת לתחנת שירות של Brother והיא נמצאה תקינה.

נסיתי להגדיר פורט מיוחד עבור המדפסת (אינני בטוח שבצעתי פעולה זו בצורה מושלמת), אך לא קרה דבר.

האם יש למישהו/י רעיון איך להחזיר למשחב שלי את שירותי המדפסת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדפסת נבדקה בלשכת שירות של ברדר ונמצאה תקינה.

אני יכול להעלות דיסק לינוקס, אך לא ברור לי מה תוסיף בדיקה זו. מאחר שהמדפסת אינה מוכרת ע"י אף לא אחת ממערכות ההפעלה המותקנות בה (XP, 7 עברית, 7 אנגלית), למה שתהיה מוכרת ע"י לינוקס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המדפסת מוכרת אל ידיי הבעיה היא בהתקנות הוינדוס

אם המדפסת לא מוכרת גם מהלינוקס הבעיה היא בחומרה / הגדרות ביוס

אם אתה רוצה לבדוק את זה תשתמש אם דיסק live שמגיע אם אפשרות הדפסה (לחלק אין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן, גם אינו מזהה את המדפסת. (אופצית ההדפסה היחידה - הדפסה לקובץ). ולכן, כפי שכתבת "אם המדפסת לא מוכרת גם מהלינוקס הבעיה היא בחומרה / הגדרות ביוס".

איך מתקדמים מנקודה זו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את המדפסת בעצמך במחשב אחר - יתכן שיש במדפסת בעיה שלא קוראת להם במעבדה

תבדוק אם המדפסת קיימת ב device manager בוינדוס ו lsusb (מהקונסול) בלינוקס

(יתכן שהמדפסת קיימת ומזוהה מהלינוקס אבל לא מוגדרת אוטומטית. באיזה השתמשת ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול, כמובן, לבדוק את המדפסת על עוד מחשב, אך התוצאות, כנראה יהיו דומות. מה שבוצע במעבדה לא היה דבר מעבר לחיבור המחשב לשני מחשבים. שניהם הכירו אותו והדפיסו דף נסיון דרכו.

באשר לבדיקה ב- device manager בגירסאות השונות של חלונות, התכנה אינה כלולה ברשימה, שכן היא אינה מצליחה להשלים את הליך ההתקנה. (הליך ההתקנה כולל שלב בו מחברים את כבל המדפסת למדפסת ומפעילים אותה. בעקבות שלב זה, מחכה המחשב לזיהוי המדפסת, אשר בעקבותיו מותקנים הדרייברים. מאחר שהמדפסת לא מזוהה, ההתקנה אינה מתקדמת ולא נותר לי אלא לבטלה. בשל כך, התכנה אינה מותקנת ולכן, גם אינה מופיעה ב- Device Manager.

באשר ללינוקס, לא הצלחתי להעלותו ב- ןלכן העליתי את דיסק ההתקנה של Fedora. אם תוכל להדריך אותי איך לבדוק את נושא הזיהוי, אשמח לעשות זאת. ואולם, האמת, אני משוכנע שההמדפסת פשוט לא מזוהה ושכדאי להרכז את עיקר המאמצים בנושא הגדרות הביוס והחומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדפסת לא קיימת ב device manager גם כמו ? או x ?

בדיסק של הלינוקס תריץ את konsole או כל תוכנת קונסול / טרמינל אחרת

תכתוב lsusb (אם אתה מקבל רשימה ריקה תנסה su ואז lsusb)

ברשימה הזאת אתה אמור לראות את המדפסת אם היא מזוהה. אם אין לדברים שמות תבדוק שיש הבדל ברשימה של הקודים כשהמדפסת מחוברת (לוקח כמה שניות לזהות אותה) או לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באשר ל- device manager, המדפסת לא קיימת.

באשר ללינקס, בדקתי את רשימת ההתקנים והמדפסת אינה מופיעה. מה שמופיע הוא כל התקני ה-USB שלי (עכבר, כרטיס קול, וכו') ומספר פעמים - Foundation 1.1 root hub. הרשימה אינה משתנה בין אם המדפסת מחוברת או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...