השלמת מקצוע בחירה אחרי צבא - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השלמת מקצוע בחירה אחרי צבא

o07

Recommended Posts

בתיכון לא למדתי טוב, ואני אחרי משפר בגרויות. (תלמדו אל תהיו כמוני טיפש :s07:)

לא היה לי מקצוע מורחב, עכשיו אמרו לי שהכי קל זה לעשות גיאוגראפיה וזהו לגמור עם זה.

חשבתי דווקא בגלל שאני רוצה ללכת ללמוד תואר ראשון במחשבים (מדעי המחשב) יהיה לי כדאי ללמוד פיזיקה ברמה של 5 יח'.

האם שווה להתאמץ ולקחת קורס ביואב גבע(נגיד) של פיזיקה 5 יח'?,

או שזה לא משנה לקבלה לאוניברסיטה וצריך רק פסיכו גבוה וממוצע גבוה בבגרויות...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה. קודם כל חשוב לך לדעת מה אתה רוצה ללמוד ויותר מכך איפה.

תואר ראשון במקצוע הנדסי כמו הנדסת תוכנה או חומרה כדאי מאוד לעשות בטכניון או באונברסיטאות,בעיקר בגלל שיותר קל למצוא עבודה אח"כ (אל תקפצו עליי,בטוח שיש יוצאים מהכלל אבל דווקא אני חושב שבהנדסה יש הסכמה כללית שיש עדיפות מכרעת לאונברסיטה).

אחרי שתדע מה בדיוק אתה רוצה ללמוד לך תחשב את הסכ"מ הנדרש לך. אם אתה לא רוצה ללמוד באונברסיטה זה לא משנה איזה מקצוע תשלים אלא אם המכללה דורשת משהו מיוחד חוץ מבגרות.

במידה ואתה כן מחליט ללמוד בטכניון לדוגמא תבדוק כמה בגרויות אתה צריך לשפר. אם מדובר בהרבה יש להם מכינה קדם אקדמאית של שנה,וזה עשוי לצאת יותר זול מלשפר את כל הבגרויות כדי להיכנס.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שזה לא משנה לקבלה לאוניברסיטה וצריך רק פסיכו גבוה וממוצע גבוה בבגרויות...?

אכן זה כל מה שצריך, אבל בגרות 5 יח"ל בפיסיקה יכולה להקפיץ את הממוצע, אם תוציא בה ציון טוב (בגלל בונוסים). השאלה היא האם אתה יכול להתקבל עם הציונים שיש לך היום.

חוץ מזה, אני לא יודע איך זה לגבי אוניברסיטאות אחרות, אבל אם אתה לומד מדעים מדוייקים בת"א, אתה צריך ללמוד קורס מבוא בפיסיקה (גם אם התואר לא נוגע בפיסיקה) אלא אם יש לך בגרות. זה היתרון היחיד לבגרות בפיסיקה חוץ מהבונוס לממוצע, והוא בהחלט לא הסיבה לעשות את הבגרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות.

אני בטוח על מדעי המחשב תואר ראשון, טכניון כמובן עדיפות ראשונה אבל גם מקומות אחרים הם אופציה.

אני לא צריך לשפר הרבה בגרויות רק 3 כך שמכללה זה לא בא בחשבון. (לא בשבילי)

אם זה רק מבטל לימוד מבוא לפיזיקה אז לא נשמע לי שווה באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...