מערכת קירור מים - שאלות - מתאים? מה צריך? - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת קירור מים - שאלות - מתאים? מה צריך?

2danimm

Recommended Posts

המפרט בסדר

רק לפי דעתי תלך על מתאמים רגלים -זה סתם ביזבוז של כסף

בקשר לסידור בתמונה זה בסדר לאדם הזה היה יותר חשוב לקרר את הכרטיס מסך

הסידור שלו רד לכרטיס מסך למעבד למשאבה מיכל בסוף לרד -בדרך כלל ברוב המערכות המיכל לפני המשאבה

היתרון של הסידור מספר אחד זה שהנוזל שיוצא מעבד הולך למיכל ומשם זה מתקרר קצת והולך לבלוק של הכרטיס

האפשרות השניה זה בדיוק כמו בתמונה שיש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שים לב שהוספה של רדיאטור נוסף וצנרת תוריד את יעילות המשאבה בהמון..ולכן רצוי שני לופים או רדיאטור יחיד...

זה שיקול שלך..במקום להוסיף כל פעם משהו..תמתין עם זה..

תסגר על איך הלופ יהיה..מה הצרכים..חלקים כבר די סברת..מבחינת מאתמים אנחנו נעזור..אבל חשוב להחליט לפני המפרט על הדברים האלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה ראיתי מה אתם ממליצים וחשבתי על לופ כזה:

NewBitmapImage7.jpg

כך המים זורמים: רד > מעבד > כרטיס מסך > משאבה > מיכל

אני מעדיף לעשות את זה ככה נראה לי הרבה יותר טוב בלי יותר מדי בלאגן. ולא מעמיס על המשאבה, לא בא לי שתי לופים, אחד מספיק,

סימנתי גם את זרימת האוויר שתיראו, יותר חשוב לי המעבד לכן המעבד קודם ורק לאחר מכן הכרטיס מסך,

** למה המיכל חשוב שיבוא לפני המשאבה? אין שום הבדל. :nixweiss:

היתרון של הסידור מספר אחד זה שהנוזל שיוצא מעבד הולך למיכל ומשם זה מתקרר קצת והולך לבלוק של הכרטיס

לא עקרוני לא נראה לי שווה את הבאלאגן וזה מתקרר ממש קצת. :s05:

שים לב שהוספה של רדיאטור נוסף וצנרת תוריד את יעילות המשאבה בהמון..ולכן רצוי שני לופים או רדיאטור יחיד...

הלכתי על רדיאטור אחד גדול של THERMO CHILL ראה את המפרט הקודם :)

סגר על איך הלופ יהיה..מה הצרכים..חלקים כבר די סברת..מבחינת מאתמים אנחנו נעזור..אבל חשוב להחליט לפני המפרט על הדברים האלה..

נראה לי סגור זה לופ לא רע לפי דעתי מה שהצעתי עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמור להיות שום בעייה למשאבה מספיק חזקה

הסידור בסדר אבל כמו שאמרתי ברוב המערכות המיכל בא לפני המשאבה

בכול מקרה המפרט שלך סגור -מפרט מעולה רק לאחר שתקבל את החלקים

תמדוד הכול ותרכיב מחוץ למארז לבדיקה של נזילות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמור להיות שום בעייה למשאבה מספיק חזקה

הסידור בסדר אבל כמו שאמרתי ברוב המערכות המיכל בא לפני המשאבה

בכול מקרה המפרט שלך סגור -מפרט מעולה רק לאחר שתקבל את החלקים

תמדוד הכול ותרכיב מחוץ למארז לבדיקה של נזילות

צודק תודה רבה לך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, בואו נעשה פה סדר:

1. תמיד משאבה אחרי המיכל מכיוון שאסור בתכלית האיסור שמשאבה יעבוד ללא שאיבת מים אלא אוויר. אלא אם בא לך איך שתדליק את המשאבה להרוס אותו.

2. להרכיב את הלופ בחוץ לפני שאתה מרכיב אותו? הרכבת מתישהו קירור מים?

רוב הנזילות נובעות מכך שלא הידקו את החיבורים כמו שצריך אז זה חייב להתבצע רק אחרי שסיימת לחלוטין את הבנייה של המערכת.

הדרך לבדיקת נזילה:

1. סיים לבנות את כל החלקים מבפנים כולל צנרת והשתמש במהדקים כמובן.

2. תחבר רק את המשאבה לספק כח ללא שום רכיב אחר!

3. תשים מגבות קטנות או נייר סופג מתחת לכל החיבורים למקרה של דליפה.

4. תתחיל למלא מים עד שכח המשיכה לא עוזר ותצטרך להדליק אותו, מהרגע שתדליק אותו תמשיך למלא מים במיכל עד שהגעת לגבול המסומן במיכל ויש זרימה מלאה של מים במערכת שלך.

5. יש אנשים שימליצו לך לעשות 24 שעות בדיקה של דליפה, לדעתי שעה אחת מספיקה כפי שרוב האנשים .

6. במקרה של דליפה לא קרה כלום מכיוון ששום דבר לא מחובר לחשמל חוץ מהמשאבה, תייבש את האזור קודם בעזרת מגבת ומייבש שיער, תן לזה עוד שעתיים לפני שתעשה בדיקה חוזרת כמובן אחרי שתיקנת את האיזור.

זה הבסיס לבניית המערכת, כל מי שיגיד לך אחרת אני אשמח להראות לו אלפי דוגמאות ללמה הוא טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תמיד משאבה אחרי המיכל מכיוון שאסור בתכלית האיסור שמשאבה יעבוד ללא שאיבת מים אלא אוויר. אלא אם בא לך איך שתדליק את המשאבה להרוס אותו.

אתה מוכן להסביר לי למה לא לסדר את זה כמו שציירתי? כי אני לא מבין מה קורה אם אני שם את המשאבה לפני המיכל?

דבר שני כן ככה חשבתי לגבי הבדיקה והכל לא תכננתי לגזור את זה איך שנראה לי לפי העין :kopfpatsch:

תודה על ההבהרה אבל בבקשה תסביר קצת מה ייקרה אם אני יעשה את זה ככה (ראה כיוון זרימה):

NewBitmapImage7.jpg

או שפשוט לעשות את זה ככה:?

NewBitmapImage7-1.jpg

כמו בתמונה בעמוד 1 (רד > משאבה > מעבד > כרטיס מסך > רד > ...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתמונה הראשונה קורה שם מצב שברגע שאתה ממלא את המיכל המשאבה לא שואבת מים אלא אוויר כשתדליק אותו, אין לך שום כח משיכה שם שתגרום למים להגיע למשאבה לפני שתדליק אותו וזה עלול להרוס אותו.

ד"א תעבוד על כישורי הציור שלך ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתמונה הראשונה קורה שם מצב שברגע שאתה ממלא את המיכל המשאבה לא שואבת מים אלא אוויר כשתדליק אותו, אין לך שום כח משיכה שם שתגרום למים להגיע למשאבה לפני שתדליק אותו וזה עלול להרוס אותו.

אוקיי ומה אתה אומר על התמונה השנייה זה סרטוט טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ככה זה צריך להיות.

דבר ראשון אני כשרוני מאוד מאוד מאוד :hat:

ולגבי החלקים:

NewBitmapImage9.jpg

מה אומר כבודו?

אה ושאני בודק את הדברים - איך אני מקרר את המעבד והכרטיס מסך בזמן הבדיקה מבחוץ? או איך אני מדליק רק את המשאבה ולא את שאר המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלקים נראה מצויין חוץ מהCoolant אשר ידוע שהם גורמים לסתימות.

רצוי מאוד שתשתמש במים מזוקקים בתוספת של PTNuke או SilverCoil.

http://www.frozencpu.com/products/11441/ex-tub-705/IandH_Silver_KillCoils_-_Antimicrobial_999_Fine_Silver_Tubing_Reservoir_Strip.html

אני התבאסתי להזמן את כל המערכת שלי גם מאתר אחר ולשלם 15$ משלוח על דבר כזה קטן אבל זה מה שימנע ממך לפרק את כל המערכת ולבצע ניקיון כל שלושה חודשים מה שמאוד אפשרי עם Coolant's למיניהם.

כדי לעשות בזה שימוש אתה פשוט שם אותו בתוך המיכל שלך.

עריכה:

לפי המאווררים שלך אני מבין ששקט זה לא דבר חושב עבורך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלקים נראה מצויין חוץ מהCoolant אשר ידוע שהם גורמים לסתימות.

רצוי מאוד שתשתמש במים מזוקקים בתוספת של PTNuke או SilverCoil.

http://www.frozencpu.com/products/11441/ex-tub-705/IandH_Silver_KillCoils_-_Antimicrobial_999_Fine_Silver_Tubing_Reservoir_Strip.html

אני התבאסתי להזמן את כל המערכת שלי גם מאתר אחר ולשלם 15$ משלוח על דבר כזה קטן אבל זה מה שימנע ממך לפרק את כל המערכת ולבצע ניקיון כל שלושה חודשים מה שמאוד אפשרי עם Coolant's למיניהם.

כדי לעשות בזה שימוש אתה פשוט שם אותו בתוך המיכל שלך.

עריכה:

לפי המאווררים שלך אני מבין ששקט זה לא דבר חושב עבורך?

מה זה הדבר הזה ששמים במיכל שהצעתה לי? פשוט נגד סתימות? ויש לך רעיון למאווררים אחרים? למשל כדאי NOCTUA?

ומה לגבי הנוזל? כדאי להחליף אותו? כי בא לי אחד אדום וראיתי שזה זכה בכמה פרסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מונע סוגי בקטריות וחלודה מה שגם הCoolant אמור לעשות אך בגלל שהCoolants משתמשים בתוספת צבע זה גורם להמון סתימות.

לגבי המאווררים אני הזמנתי את אלו אך זה גם בגלל שהרדיאטור אצלי עומד להיות בחוץ:

http://www.sidewindercomputers.com/yalo12d1cafa1.html

עריכה:

אם חשוב לך צבע אדום אז תחליף את הצנרת לUV Red.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...