איזה גיר אתם מעדיפים? ידני או אוטומט? - עמוד 17 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה גיר אתם מעדיפים? ידני או אוטומט?

Fighter

Recommended Posts

לא נכון

ברגע שהגעת ל40 קמש ואתה על הילוך שלישי אתה יכול לרדת ל30 קמש

זה נקרא 30 מתון, זה משהו שהמורה שלי לימד אותי וזה עובד יופי

אותו דבר כלפי הילוך רביעי ב50

אבל לא להעביר להילוך 3 לפני 40 ול4 לפני 60

כמובן שאם אתה בעלייה אז אתה כן צריך להוריד לשני בשביל יותר כוח אין מה לעשות

אני מדבר על מצב נורמטיבי לא עליה או ירידה ששם בכלל הרכב גולש

אבל זה לא נעים לנסוע 3 ב 30.. לא כיף להיות במצב דרוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 255
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עזוב את המורה. נגמר. שכח את הכל. מורה לנהיגה מלמד לנהוג בצורה הכי מרובעת לפי הספר ולא באמת מלמד תלמידים לנצל את הכוח של המנוע. קח למשל את הדבר המטומטם לבלום עם הילוכים משהו שלא עשיתי מאז שיעורי נהיגה (בשביל מה יש בלמים?), לעמוד עם קלאץ לחוץ (על פי החוק הרכב תמיד חייב להיות בהילוך לכן בשיעורי נהיגה מלמדים לעמוד עם קלאץ לחוץ. בפועל זה הורס את הגיר. עצרת ברמזור -> ניוטרל. תן לרגל לנוח), להעביר הילוך כל 20 קמ"ש. גם אם תמשוך הילוך שני ל-60 לא יקרה לרכב אפילו לא הנזק הקטן ביותר. כלום. אפס. תעשה לעצמך טוב קח מספר שיעורים של נהיגה מתקדמת ותוציא את הבולשיט של מורה לנהיגה מהראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים שמנסים לחסוך בדלק,

העברת הילוכים כל 20 קמ"ש בממוצע הרבה יותר חסכונית מלמשוך הילוכים ל5-6K סלד

זה לא נזק פיזי,אבל זה נזק כספי.

המורה מלמד בסיס + איך לעבור טסט ..תאמין לי שאיכפת לו מהרכב שלו והוא מחפש כמה שפחות בעיות

בכל זאת זה עבודה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lev לבלום עם ההילוכים דווקא נחמד מאוד מתי שצריך,

התיאור שכתבתי כמה עמודים קודם למשל

בידני אתה מוריד לפני הפניה להילוך 3, הסלד עולה מ3k ל4k, נוסע קצת ובנתיים הסלד יורד ל3, שאתה ממש קרוב מוריד להילוך 2, נוסע את הסיבוב בסל"ד שבו המנוע עדיין יעיל אבל במהירות של 30-40 (אתה מגביל את עצמך לפי הרעש של הסל"ד בהילוך 2 וככה לא צריך להסתכל הלוח שעונים - או כמו שנהגים חדשים באוטומט נוטים לעשות - לעבור ב80 קמ"ש) ואז ביציאה מהפניה מכניס קצת את הגז, עולה ל4k סל"ד עובר להילוך 3 ועוקף את כולם אפילו שלך יש מנוע 1000 סמ"ק בפיאט אונו ולהם יש מאזדה לאנטיס 1800 אוטומטית.

זה בדיוק בלימה עם המנוע וזה המקום הכי כיפי של העניין,

יש גם מקום יותר שימושי למי שלא מסתובב רק בגוש דן - אתה בירידה , שם הילוך נמוך שהאוטו נוסע על 4-4.5k סל"ד - לא צריך לגעת בברקסים.

גם בשיעורי נהיגה זה בלימת מנוע בכאילו, נותנים לסל"ד לרדת לרצפה או שבכלל לא מרימים את הקלאץ' :kopfpatsch:, תנסה בלימת מנוע ברמזור של כביש מהיר זה דווקא נחמד שעושים את זה כמו שצריך, אבל נכון שממש לא חשוב ולא תורם הרבה :lol:.

מה שאני רוצה להגיד זה שאם מישהו נוסע על ידני ולא מנצל את האופציות שלו (למשל לנסוע רק עם הילוכים 2 ו5 כמו שמישהו כתב....) או לא לעשות דברים בסיסים כמו לזחול במהירות קבועה בפקק במקום להתקרב כל כמה שניות לאוטו שלפניך, או לפחות להנות בנסיעה מהירה בכביש לא ישר שבו יש יתרון להעברה ידנית, אז אין פלא שאוטומטי יראה לאותו בנאדם הרבה יותר הגיוני, הרי ההבדל בצריכת דלק לא כזה גדול ושלא מנצלים שום יתרון מתחילים לחשוב "למה אני צריך את זה?".

אני נהנה לנהוג, אפילו שיש לו בסך הכל פיאט פונטו עם 60 כ"ס ולפני זה היתה לי אונו עם 45 כ"ס ו4 הילוכים שעליה למדתי הכל על גיר ידני (ולא מהמורה נהיגה חח), אם היה לי אוטומט הנהיגה היתה סתם שעמום, כזה בעסה כמו לנסוע באוטובוס, אני רק מחכה שיגידו לי לנסוע למקומות מחוץ לעיר :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים שמנסים לחסוך בדלק,

העברת הילוכים כל 20 קמ"ש בממוצע הרבה יותר חסכונית מלמשוך הילוכים ל5-6K סלד

זה לא נזק פיזי,אבל זה נזק כספי.

המורה מלמד בסיס + איך לעבור טסט ..תאמין לי שאיכפת לו מהרכב שלו והוא מחפש כמה שפחות בעיות

בכל זאת זה עבודה שלו.

צודק לחלוטין, אבל אנשים רבים חושבים שאם מושכים הילוך מעל 2500 סל"ד המנוע יתפוצץ. גם זה בגלל אוטומט, אגב. לא סתם שעון סל"ד מגיע ל-7. מנוע בנזין מגיע להספק מירבי ב-6. אל תפחדו למשוך הילוכים. זה לא עושה שום נזק. להפך. על הכיול האיטלקי שמעתם?

liorwohl אתה צודק לגמרי. אני התכוונתי לשיטה המפגרת להתחיל לבלום עם הילוכים קילומטר לפני הרמזור כמו שמלמדים בשיעורי נהיגה. מה שאתה עושה זה להתאים את ההילוך למהירות כדי לשמור על טווח אפקטיבי וזה מצויין. אני לא יכול לעשות את זה כי הקלאץ' שלי די גמור (עברו 100,000 מאז שהחלפנו בפעם האחרונה) ואם אני לא נמצא בדיוק במהירות המתאימה (כלומר אני לא יכול להוריד מ-3 ל-2 אם הרכב נוסע מעל 40 קמ"ש) הילוך לא נכנס. אין לי כוונה להחליף את הקלאץ' כי אני גם ככה רוצה להחליף . תודה למר לוי יצחק ולעדר הישראלי שמאפשרים לי לרכוש פיאט פנדה 2006 במחיר של מאזדה שנת 2001.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lev אני נהנה לנהוג, אפילו שיש לו בסך הכל פיאט פונטו עם 60 כ"ס ולפני זה היתה לי אונו עם 45 כ"ס ו4 הילוכים שעליה למדתי הכל על גיר ידני (ולא מהמורה נהיגה חח), אם היה לי אוטומט הנהיגה היתה סתם שעמום, כזה בעסה כמו לנסוע באוטובוס, אני רק מחכה שיגידו לי לנסוע למקומות מחוץ לעיר :jump:

גם לי היתה פונטו ולפני זה אוטוביאנקי Y10 שזה אונו עם 45 כ"ס, איפה לא נסעתי איתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאבא שלי עושה לפני רמזור זה להוריד את הרגל מהגז, ולתת להילוך הרביעי לעצור את האוטו, ברגע שהוא כמעט עוצר, קלאץ'-ניוטרל-ברקס וזהו. אני אישית פשוט לפני הרמזור זורק אותה לניוטרל, ונותן לה לשייט עם טיפה בלמים. ככה אתה מגיע לרמזור והעצירה חלקה בצורה שאף אחד באוטו לא מרגיש אותה :)

אמרו פה על לתת למנוע לבלום את האוטו - בירידות לים המלך עשינו את זה, תענוג לנהוג בלי גז וברקס על שני או שלישי. הדבר היחיד ששומעים זה בק-פיירים מהמנוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק לחלוטין, אבל אנשים רבים חושבים שאם מושכים הילוך מעל 2500 סל"ד המנוע יתפוצץ. גם זה בגלל אוטומט, אגב. לא סתם שעון סל"ד מגיע ל-7. מנוע בנזין מגיע להספק מירבי ב-6. אל תפחדו למשוך הילוכים. זה לא עושה שום נזק. להפך. על הכיול האיטלקי שמעתם?

הרכב שלי בערך ב5800 בשיא שלו

העברת הילוך בשלב הזה מנצלת הכי טוב את המנוע והמהירות מטפסת כמו שצריך

אחרי 6000 המנוע מאבד את שיא המומנט והמהירות עולה הרבה יותר לאט

הבעיה היא שאנשים מנסים כל מיני שטויות וחושבים שאם הם יעבירו הילוכים בלי לעזוב את הגז הם יסעו יותר מהר

או שיקפיצו באמצע את הקלאץ' בשביל "בוסט" אלה גם דברים שהורסים .

להאט עם הילוכים זה הרבה יותר קל ונעים, גם הברקסים פחות נישחקים (רואים פחות מוסך)

יש אוטומטיות שעם לחיצת דוושת הברקס הרכב מוריד הילוכים בצורה אוטומטית וככה עוזר לו לבלום יותר טוב

ברנו מגאן 2008-9 מרגישים את זה יותר מידי (לפעמים זה כאב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני דברים בקשר לבלימת מנוע:

זה עוזר לשחוק פחות את הברקסים כי אתה לא צריך להאט רק איתם (לא תמיד זאת עצירה לגמרי, לפעמים פתאום התנועה מתחילה שוב להתקדם ואז אתה יכול להמשיך לנסוע)

וזה כיף

אם אתה אומר שלא צריך לעשות את זה אז באמת שכבר לא נשאר שום דבר כיפי בידני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר ציינתי בשלבים מוקדמים הרבה יותר של הת'ראד הזה שעם מעט תרגול והכרה של הרכב שלך, גם עם גיר אוטומאטי ניתן להיעזר בבלימה, אפילו לא פחות טוב מאשר עם גיר ידני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיבה אחת עיקרית להשתמש בבלימת מנוע - הברקסים. אבל הבעיה היא לא שחיקה לטווח ארוך, אלא חימום לטווח קצר.

אם כל הירידות לים המלח בולמים בצורה כמעט רציפה, אז לקראת הסוף הברקסים כבר יהיו חמים מדי, וברקסים חמים מדי לא מתפקדים.

בגלל זה בתנאים קשים (הרבה ירידות, או מרוצים מסויימים, לצורך הענין) צריך להיעזר הרבה כדי לשמור על הברקסים בטמפ' סבירה.

זה מאד לא נעים להגיע לאיזה ירידה+סיבוב קיצוני ולגלות שהברקס בקושי עושה משהו...

כמובן שהברקסים נשחקים יותר, אבל זה פחות קריטי לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...