המלצה לכרטיס אשראי בינלאומי - יש הצעות? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לכרטיס אשראי בינלאומי - יש הצעות?

HaVoC_850

Recommended Posts

שלום אנשים. יש לי עכשיו מאסטרכארד אבל הוא בלוי וכבר לא מתפקד.

חשבתי לעבור לאמריקן אקספרס, מה אומרים?

אני לא סטודנט ולא כלום.

יש לי משהו כמו 2000 שקל הוצאות בחודש בד"כ.

חובה כרטיס בינלאומי בשביל E bay וכאלה...

מה עדיף לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמריקן אקספרס - עמלות גבוהות (ומיותרות), לא מכבדים אותו כמעט באירופה. יש לו את ההטבות שלו, שווה לך לבדוק - אולי זה מדבר אליך אחרי הכל.

הייתי נשאר עם MasterCard.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמריקן אקספרס - עמלות גבוהות (ומיותרות), לא מכבדים אותו כמעט באירופה. יש לו את ההטבות שלו, שווה לך לבדוק - אולי זה מדבר אליך אחרי הכל.

הייתי נשאר עם MasterCard.

אף אחד לא משלם עמלות על ה3 שנים הראשונות אלא אם הוא פראייר, AMEX מעולה ברכישות בחו"ל ובאירופה לא עשו לי יותר מידי קונצים איתו, הנקודות שלו גם אשכרה שוות משהו בניגוד לרוב כרטיסי האשראי. שער ההמרה שאני מקבל הוא בנקאי לדולר, ובנקאי +0.18-0.30% לשאר מטבעות הCLS. כמו כן אין בעיה להוציא 2 כרטיסי אשראי, פשוט כל 3 שנים יש לדאוג לבטל את הכרטיס ולבקש אחד חדש(ולא חידוש) גם אם נשארים באותה חברה רק בשביל ביטול העמלות.

*הכרטיס שיש לי הוא AMEX Business.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Visa Free של לאומי קארד.

היתרון: לא משלמים עמלות בכלל. חוץ מריבית אם אתה משלם משהו בקרדיט.

החסרון: אין את כל המבצעים של הנקודות/כוכבים/לא משנה איך קוראים לזה. אתה גם לא נכלל במבצעים של לאומי קארד אם הם עושים נגיד 50% הנחה על איזה זוג נעליים למחזיקי הכרטיס.

בעיניי לא צריך יותר מזה. הוא גם VISA בינלאומי ואין איתו שום בעיה. אפשר לעשות אותו גם בלי קשר לבנק שאתה נמצא בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההעדפה היא לכרטיסים בינלאומיים עסקיים חוץ-בנקאיים, ולא כ"כ משנה אילו. יש לי AmEx Business ו-Visa Business, שניהם פטורים מעמלות (כמו שאמר דובי זובי, לא בעיה להשיג פטור מעמלות - תציג את זה כתנאי להנפקת הכרטיס, ולרוב חברות האשראי ישמחו ללכת לקראתך).

בין ויזה לאמקס, לכל אחד יש את היתרונות שלו. ויזה כאל עברה משיטת הנקודות לשיטת הנחות קבועות ברשתות מסוימות, ובנוסף יש עוד כל מיני שבהם הם נותנים הנחות (לרוב 3-5%). כנ"ל אמקס. יש חפיפה מסוימת בין הרשתות, אבל לא של 100%.

כרטיסים עסקיים לרוב יהיו בעלי הטבות כאלה או אחרות - מסגרת גבוהה יותר, סכום יומי מקסימלי למשיכה גבוה יותר, חיוב נדחה בחו"ל (שוטף או שוטף+30), כניסות לטרקליני אח"מים למיניהם (לפעמים תמורת תשלום מוקטן או חינם, תמורת נקודות או מותנה בשימוש בגובה מסוים, יש לקרוא את הפרטים).

היתרון של כרטיס חוץ-בנקאי - אפשר להעמיס עליו הוראות קבע ואם עוברים בנק, פשוט מעבירים את הרשאת החיוב. לא צריך להתעסק בהעברה פרטנית של ההוראות והחיובים בתשלומים (אם יש).

מניסיון - יש יתרונות לשניהם. לדעתי בחו"ל (באופן פרדוקסלי, כולל ארה"ב), יש יותר מקומות שיסרבו לקבל אמקס, מאשר ויזה/מסטרקארד, בגלל העמלות הגבוהות שאמקס לוקחת מבתי-עסק (דיינרס, אגב עוד יותר גרועים מהם, בגלל זה דיינרס הוא כרטיס כמעט חסר תועלת).

מצד שני, אמקס טובים ברכישות בינלאומיות מסוימות. יש בתי-עסק בארה"ב שלא יכולים לקבל ויזה בינלאומית, אבל יקבלו אמקס בינלאומי.

עוד דבר לטובת אמקס הוא עניין שירות הלקוחות, לפחות בניסיון שהיה לי. ערערתי על עסקה בחו"ל עקב היעדר תמורה (קניתי שירות, ולא קיבלתי אותו). הכסף חזר תוך שבוע לבנק, כולל עמלה/ריבית. קודם החזירו את הכסף, ואז התחילו בבירור מול בית-העסק (שכמובן לא הגיב). זה שונה מהתגובה שמקבלים לפעמים מחברת האשראי - ביטול עסקה חייב להיות באישור בית-העסק מראש. לא היה לי ניסיון דומה עם ויזה, אז אני לא יכול לומר איך הם בקטע זה, אבל אמקס בהחלט יצאו ממש בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי עד כדי כך הרבה עסקאות בחו"ל שכרטיס כזה ישתלם עבורי. נדמה לי.

מה לגבי אמריקן אקספרס Blue?

החזר של 0.2 מההוצאות שלך בסוף השנה (מותנה בתקרה של 1000 ש"ח).

נשמע הרבה יותר טוב מכל שרק הכרטיסים שנותנים לך בסה"כ נקודות שלא תשתמש בהן לעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי Amex Blue תקופה מסוימת (סתם כי הייתי צריך כרטיס בנקאי).

0.2% זה גם לא להיט. בהיקף העסקאות שציינת (כ-2000 שקלים בחודש), מדובר בכ50 שקלים בשנה. זה לא מה שיעשה את ההבדל. סביר להניח שעל ההנחות המזדמנות של בתי-עסק תצבור יותר.

מצד שני, ההחזר מובטח לך, ולא תצטרך לחשוב על זה. במצבים מסוימים אולי תוכל לנצל את הנקודות בצורה יותר טובה, אבל כנראה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Visa Free של לאומי קארד.

היתרון: לא משלמים עמלות בכלל. חוץ מריבית אם אתה משלם משהו בקרדיט.

החסרון: אין את כל המבצעים של הנקודות/כוכבים/לא משנה איך קוראים לזה. אתה גם לא נכלל במבצעים של לאומי קארד אם הם עושים נגיד 50% הנחה על איזה זוג נעליים למחזיקי הכרטיס.

בעיניי לא צריך יותר מזה. הוא גם VISA בינלאומי ואין איתו שום בעיה. אפשר לעשות אותו גם בלי קשר לבנק שאתה נמצא בו.

גם לי יש

ממליץ בחום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי קצת על הVisa Free. נשמע מעניין שאין שם גם עמלת חיוב נדחה. למי שמרבה לשלם בתשלומים (לא קרדיט), זה יחסוך משהו כמו 50 אגורות פר תשלום. לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך משמעותי עבורי. בד"כ אני בנאדם של תשלום אחד או שלא קונה וזהו.

ניסיתי להתקשר לישראכרט בכדי לקבל עוד קצת פרטים אבל אחרי 10 דקות של המתנה קיבלתי איזה טלמרקטר דביל והייתי חייב לנתק כי לא יכלתי לשמוע אותו.

מכל הכרטיסים והפרסומות שיש להם באתרים לא הצלחתי לקלוט הרבה.

אני לא טס לחו"ל על בסיס שנתי ככה שהטבות על טרקלינים ונקודות לנוסע המתמיד לא מקדמות אותי כל כך.

נשאר רק לסמוך על כרטיס שיתן לי הנחות בארץ ושאוכל לקנות איתו בחו"ל.

השירות של ישראכרט מחורבן לגמרי אז הייתי רוצה להימנע.

אם נצא מנקודת הנחה שאין דמי כרטיס - עדיף להזמין את אחד מכרטיסי העסקים?

משנה מאיזו חברה?

אגב, הפטור מדמי כרטיס ירד בשתי החברות לשנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק הייתי בבנק ביום ראשון והפקידה הציעה לי להנפיק כרטיס חדש, שאלתי אותה האם יש עמלות תשלום נדחה והיא בכלל לא ידעה על מה אני מדבר איתה :facepalm:

כשזה שלידה הסביר לה שעל פיצול לתשלומים משלמים בערך חצי שקל על כל תשלום, היא היתה ממש בשוק.. "גנבים!!" :lol:

עכשיו אני באמת חושב שאולי הגיע הזמן לעבור בנק...או לפחות סניף :-\

בכל אופן בד"כ לסטודנטים יש פטור מדמי ניהול ל3\5 שנים. (חשבתי שאתה סטודנט).

visa free נשמע טוב בשבילך. אבל אם אני לא טועה צריך חשבון בלאומי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...