תקלה מסתורית - עזרה בבקשה ! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה מסתורית - עזרה בבקשה !

roy3romeo

Recommended Posts

שלום,

יש לי בעייה חמורה במחשב ואין לי שמץ של מושג מה יכול להיות הגורם - אולי מישהו נתקל בזה ויכול לעזור לי?

אז ככה, הכל היה תקין, פירמטתי את הדיסק הקשיח והתקנתי עליו עותק של וינדוס 7 64 ביט (לפני כן היה לי וינדוס 7 32 ביט)

המעבד שלי תומך ב64 ולכן עברתי לזה.

בכל מקרה, ההתקנה הסתיימה ועברו שלושה ימים תקינים, ואז - אני קם בבוקר ושומע רעש מוזר מכיוון המחשב, אני מתקרב ורואה שהוא עושה "תיק תיק תיק" והמנורה

של ההארד דיסק מהבהבת ביחד עם ה"תיקים" האלה (יש מנורה כחולה ויש אדומה, האדומה היא זו שמהבהבת עם ה"תיקים" והכחולה דולקת)

זה כאילו מישהו לוחץ על הכפתור של ריסט פעם אחרי פעם ולא עוזב. מסתבר שכל הלילה המחשב כבר את ההתעללות הזאת.(דרך אגב המסך לא נדלק כשיש את הרעשים ואפילו הביוס לא מספיק לעלות

מדובר בשלב ממש ראשוני - מיד לאחר שלחחצתי על כפתור ההדלקה)

אוקי - מייד חשבתי שמדובר בהארד דיסק שנפגם ועשיתי את הבדיקה הבאה : (חשבתי שהרעש מגיע מההארד דיסק)

פתחתי את המארז וניתקתי את ההארד דיסק שעליו מותקנת מערכת ההפעלה, הדלקתי ושוב הרעש של ה"תיק תיק תיק"

כיביתי, ניתקתי את שני ההארד דיסקים הנוספים (עכשיו המחשב היה ללא הארד דיסקים בכלל) - הדלקתי - ושוב הרעשים.

עכשיו כבר חשבתי שזה מוזר - זה לא בא מההרד דיסק, אז מאיפה?

שימו לב מה עשיתי - יש כפתור מאחורי המחשב (על הספק עצמו) כיביתי אותו , ניתקתי את החשמל ולאחר מכן החזרתי הכל כולל ההארד דיסקים והופ! הכל עובד רגיל..

או לפחות ככה חשבתי, המחשב עלה והמשכתי לעבוד כרגיל, עד שפתאום נשלחה לי הודעה על הארד דיסק ששולח שגיאות ויש לגבותו מייד (כלומר גוסס)

הוצאתי את ההארד דיסק הזה ובמקומו שמתי אחת חדש שקניתי באותו יום, והכל היה תקין.

ושוב, המחשב נשאר דולק בלילה ושאני קם בבוקר - הנה הרעשים האלה "תיק תיק.." כאילו הוא עושה ריסט ועוד ריסט ועוד ריסט בהפרשים של חצי שניה.

הפעם ישר סגרתי את הכפתור שעל ספק הכוח המתנתי שניה (אפילו לא הוצאתי את הכבל חשמל) והדלקתי - והנה אני כותב לכם מיד לאחר שהמחשב עלה.

אני מקווה שלא תישלח לי עוד הודעה על הארד דיסק נוסף שהלך בעקבות הרוסטים האלה. (אני לא יודע אם זה ריסט אבל זה נשמע ככה)

בכל מקרה חברים - אני לא יודע אם התקלה תחזור או לא, סביר להניח שכן, יש לכם מושג מה עלי לנסות בכדי להבין מה הגורם לזה?

אני יודע שתקלה מסוג זה קשה לזיהוי ולבדיקה משום שהיא לא תקלה קבועה ולכן אם אני מנסה משהו עלי להמתין ולארות אם התקלה תחזור או לא..

- - - פרטים על המחשב שברשותי:

לוח -Gigabyte GA-P35-DQ6

מעבד - intel 2 quad q6600 2.4GHz

זיכרון - 1GB X 4

כרטיס מסך - nvudua gforce 8800 gts

- Enermax liberty 500 W

תודה רבה מראש לכל מי שיעזור לי!

יום טוב! (ושלא תדעו צרות כאלו לעולם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך במקרה דיסק קשיח של מדגם 7200.11?

יכול להיות שהבעיה בספק אבל לפני זה תנסה את זה:

אם המחשב עושה restart נראה כמו קצר באחד הרכיבים, במארז יש לך כפתור reset , תפתח את המארז, לכפתור שעושה RESET מגיעה כבל, תעקוב אחרי הכבל ותנתק אותו משני הצדדים (אם לא אפשרי אז רק מהצד האפשרי).

במקרה והמחשב יתקע שכפתור ה- reset לא עובד אתה יכול לכבות אותו בלחיצה ארוכה (3 שניות) על פתור הכיבוי

יש לך אפשרות לבדוק עם אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתחתי את המארז וניתקתי את ההארד דיסק שעליו מותקנת מערכת ההפעלה, הדלקתי ושוב הרעש של ה"תיק תיק תיק"

כיביתי, ניתקתי את שני ההארד דיסקים הנוספים (עכשיו המחשב היה ללא הארד דיסקים בכלל) - הדלקתי - ושוב הרעשים.

רק כדי לוודא. כשאתה אומר ניתקתי, ניתקת רק את כבל הנתונים או גם את כבל החשמל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

יש לי עדכון לגבי התקלה!

אולי זה יעזור להבין יותר טוב..

אז ככה, ניסיתי לחשוב מה ההבדל בהגדרות של הוינדוס הנוכחי (עם התקלה) לבין הווינדוס הקודם (ללא התקלה)

שמתי לב שהמחשב מוגדר להיכנס למצב שינה ("סליפ") כעבור 5 שעות.

ואז קישרתי בין חמש השעות האלה לבין זה שהתקלה מופיעה כמה שעות אחרי שאני לא נוגע המחשב ועשיתי את הניסוי הבא:

כיוונתי את מצב השינה לשתי דקות, המתנתי את הזמן הזה ואז המחשב ניסה להיכנס למצב שינה אבל לא הצליח, במקום זה הופיעה התקלה -

הוא עשה רעשים, פתחתי את המארז, וזה היה נראה שהוא נכבה (כל המאווררים כבו) ואז הוא נדלק שוב (אבל ללא הידלקות המסך),

הוא כאילו לא מצליח להיכנס למצב שינה - הוא נכבה נדלק - וככה עד שאני מכבה את הכפתור מהספק מאחורה.

ביטלתי את מצב השינה - כיוונתי אותו ל"לעולם לא" ומאז אין תקלות. אבל מובן שזה לא בסדר כי אין סיבה שאני לא יוכל להשתמש במצב שינה.

אולי עכשיו יש לכם מושג טוב יותר לגבי הבעייה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...