מוצרי חלב - גורמות לבעיות רפואיות ?? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוצרי חלב - גורמות לבעיות רפואיות ??

aviv00

Recommended Posts

1. אני לא מכיר שום חיה שיונקת חלב אחרי שהתבגרה. חלב

זה לעגלים. אולי זה לא מזיק אבל בטח לא נחוץ.

2. טבעונים באמת מתים בריאים - אבל צעירים.............

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מלבד לחלב בקפה ואבקות חלבון, אני לא צורך שום דבר שקשור לחלב. לא קוטג', לא גבינה לבנה או צהובה, לא שום דבר.

הייתה תקופה לא קצרה שהיו לי כאבי מאמץ בריצה, והייתי אוכל המון מוצרי חלב, הכאבים רק הלכו והחמירו עד לשלב שהיה כואב לי לעלות במדרגות וללכת. קראתי הרבה מאמרים באינטרנט וקראתי שיש כאלה שסבורים שחלב דווקא מוציא סידן מהעצמות (לכל אדם בהתאם לגנטיקה שלו), אז עשיתי ניסוי על עצמי. אחרי חודשיים בערך של אפס מוצרי חלב הכאבים ירדו בצורה משמעותית, כאשר מקור עיקרי לסידן היה תוסף סידן, כרוב, חלבה, שקדים וכו', למרות שבאותה תקופה הרבתי להתאמן ועליתי מריצות של 2-3 ק"מ לריצות של 5-6. המשכתי עם אפס מוצרי חלב עד ללפני חודשיים בערך, והגעתי לריצות של 15 ק"מ ב-90 דקות בלי כאבים בכלל. מאז שחזרתי לאכול מוצרי חלב הרגשתי את הכאבים במקום בו היו בעבר, אז שוב ירדתי מחלב והפסקתי לרוץ. נראה עוד שבוע שבועיים מה קורה עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אוכל בשר בכלל ואין לי שום מחסור או מחלה מיוחדת. המחסור היחידי שיש לי (למעשה נמצא בטווח הנורמה לפי קופ"ח אבל עדיין יחסית נמוך) הוא בויטמין B12, ונחש מה - 30% מהישראלים סובלים ממחסור בB12 (לפחות ע"פ YNET), אז אתה מוזמן לזרוק את התיאוריה שלך לפח אשפה (חפש קצת בגוגל על מחסור בB12 ותגלה שיש אנשים שאוכלים הרבה הרבה בשר ועדיין יש להם מחסור).

חוץ מזה אולי תתפלא לגלות שיש אורח חיים שנקרא טבעונות, אורח חיים שהרבה אנשים בעולם מקיימים וחיים באופן בריא ביותר ובהרבה מקרים בריא יותר מהממוצע. חפש בגוגל "טבעונות" או VEGAN ותמצא אלפי מקורות מידע שמבוססים על מחקרים וסותרים את הדעה שלך.

אתה כנראה לא הבנתה את הדעה שלי ,אמרתי ,ישנם נזקים רבים לאכילה מוגזמת (אפשר לומר "מערבית") של בשר ,אבל כמו שאתה יכול לקרוא למשל בוויקיפדיה ,בשר מכיל חלבונים מינרלים וויטמין B12 , כולם נחוצים לגוף ,אם תקרא בהמשך ,רשום שם שעם תזונה טבעונית מאוזנת אפשר לקבל את כל אבות המזון מבלי לפתח חוסרים ,ולמרות זות ,אותה תזונה "טיבעונית ומאוזנת" לא מתאימה לכולם ,בשביל לשמור על ולהימנע מחוסרים יש צורך בפיתוח משטר אכילה קפדני יחסית שלא מתאים לכל אדם במיוחד לא לאדם המודרני שנמצא בסביבה לחוצה שלא תמיד מאפשרת לו לפתח אותה תזונה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלון (Mr.Pepo), זה בסך הכל אומר שאתה חולה במחלה כלשהיא (הלכת להיבדק בצורה רצינית פעם?) ו/או אלרגי למוצרי חלב.

יש בעולם מיליארדי בני אדם שאוכלים מוצרי חלב, ואין להם כאבי מאמץ.... אתה יודע..

אני יכול לאכול פיצה משפחתית שלמה, והדבר היחיד שיכאב לי זה הלב על כל הקלוריות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלון (Mr.Pepo), זה בסך הכל אומר שאתה חולה ו/או אלרגי למוצרי חלב.

שוב ,אני מוכן לעשות ניסויי של להפסיק לאכול חלב לכמה זמן ,אבל אני יכול לומר חד משמעית שאני אוכל מוצרי חלב ואני רץ 4 פעמים בשבוע מרחק של 20 קילומטר בפרדסים ואין לי שום בעיה או כאב בבירכים או כאב מאמץ והכל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות, עדיין לא בדקתי את זה (לא חושב שיש מה לבדוק, אני חי בסדר בלי מוצרי חלב, הם לא חסרים לי). אבל כאבי מאמץ הם שכיחים יחסית לאנשים שנכנסים לריצה בצורה פתאומית.

בכל אופן העניין חשף אותי להרבה דברים רעים בנוגע לחלב, ככה שלחזור אליו אני לא מעוניין בכל מקרה :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלון (Mr.Pepo), זה בסך הכל אומר שאתה חולה במחלה כלשהיא (הלכת להיבדק בצורה רצינית פעם?) ו/או אלרגי למוצרי חלב.

אני יכול לאכול פיצה משפחתית שלמה, והדבר היחיד שיכאב לי זה הלב על כל הקלוריות :)

אתה יודע, אולי יש אנשים שקצת יותר מודעים לעצמם וקשובים לגוף שלהם מאנשים אחרים.

זה לא אומר שהם לא סובלים מאותם הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב ,אני מוכן לעשות ניסויי של להפסיק לאכול חלב לכמה זמן ,אבל אני יכול לומר חד משמעית שאני אוכל מוצרי חלב ואני רץ 4 פעמים בשבוע מרחק של 20 קילומטר בפרדסים ואין לי שום בעיה או כאב בבירכים או כאב מאמץ והכל .

בהרצאות של אריה אבני הוא אומר שזה גורם לכל אחד בעייה שונה ולפעמים במדדיות שונה

כמו שיש אנשים שאוכלים הרבה ולא משמינים והפוך

מערכת עיכול שונה מערכת חילוף חומרים שונה וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן העניין חשף אותי להרבה דברים רעים בנוגע לחלב, ככה שלחזור אליו אני לא מעוניין בכל מקרה :nono:

:xyxthumbs:

כנ"ל, לא חוזר למוצרי חלב.

לא, אני חושב שאם היה כואב לי הגוף הייתי יודע.

לך תדע, אני גם לא דיברתי עליך, אבל בסדר, תמשיך לאכול מגשי פיצה שלמים ו"להרגיש טוב".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. טבעונים באמת מתים בריאים - אבל צעירים.............

ביסוס? נתונים? משהו? >:(

אולי 30% מהישראלים סובלים ממחסור ב-B12, אבל 100 אחוז מהצמחונים סובלים מזה.

אתה בחור חכם אני מקווה, תסיק את המסקנות לבד.

קודם כל אני מקווה שאתה מודע לזה שיש מאכלים מועשרים בB12 (או כדורים לעצלנים) שיכולים למנוע את המחסור הזה גם אצל צמחונים וטבעונים. (ולא, זה ממש לא משנה אם זה לא בא "טבעי" באוכל צמחי. אם בני אדם היו חיים באופן "טבעי" אז כולנו היינו מתים בגיל צעיר כמו האדם הקדמון).

חוץ מזה, אני מצטער לבשר לך אבל יש הרבה מחקרים שמראים קשר ישיר בין אכילת בשר למחלות לב, וסתם לדוגמה - קהילת הכושים העבריים מדימונה הם טבעונים, ושיעור מחלות הלב וכלי דם אצלהם אפסי או שואף לאפס, וזו רק דוגמה אחת - יש עוד הרבה אוכלוסיות/קהילות כאלה. כמו שנאמר - חפש בגוגל (ולא צריך לחפש הרבה).

אחרי הכל זה עניין של בחירה - איזה סיכון אתה מוכן לקחת?

לא, אני חושב שאם היה כואב לי הגוף הייתי יודע.

לא כל דבר מתפרץ מיד. יש תהליכים שלוקחים שנים או עשורים עד שאפשר לראות את ההשפעה שלהם (זה די אינדיבידואלי). תהנה לך עם הפיצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...