שאלה על הגרלת 62 מכוניות סוזוקי אלטו במקדונלס - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על הגרלת 62 מכוניות סוזוקי אלטו במקדונלס

lev-27

Recommended Posts

כן, כן, אני יודע הסיכוי שלי לזכות שווה בערך לסיכוי שאני אצליח לז**ן, אבל אני משתתף בכל מקרה. נמאס לי להתבשל ברכב בלי מזגן ולנוכח מצבי הכלכלי בתור סטודנט שדרוג רכב לא באה בחשבון. לכן החלטתי להשקיע כל יום 30 ש"ח בקניית ארוחה במקדונלס. פתחתי תיקייה לצורך שמירת קבלות ואני מוכן להתאכזב. בכל מקרה, יש משהו שלא הבנתי ואף עובד במקדונלס לא הצליח להסביר. באתר של מקדונלס כתוב: כל קניית ארוחה מקנה מספר מזל המזכה בהשתתפות הגרלה אחת. http://www.teleclal.com/mcd2010/main.aspx נגיד יש ברשותי 8 קבלות (דרך אגב במקדונלס מבקשים שם למערכת. כנראה כדי למנוע מאנשים לאסוף קבלות בפחי אשפה. לעזאזל. חכמים) וכמובן 8 מספרי מזל. אני מזין את מספרי המזל למערכת ונכנס להגרלה. 8 מספרי מזל מאפשרים לי להשתתף ב-8 הגרלות או שכל ה-8 מספרים משתתפים בגרלה אחת ואם אני לא זוכה נשרפים. איך זה עובד בדיוק?

עריכה: באתר של מקדונלס כתוב שיש אפשרות לבחור בין מספר אחד בכל הגרלה או כל המספרים בהגרלה אחת. עכשיו יש לי אתגר לכל גאוני המתמטיקה בפורום. מה עדיף מבחינת סיכויי זכייה מספר בהגרלה אחת (כלומר 62 ימי הגרלה) או כל ה-62 מספרים בהגרלה אחת.

עריכה 2: על הדרך אעשה על עצמי ניסוי כמו הבחור מ- Size Me. אשקול את עצמי לפני תחילת המבצע ואחרי. נראה כמה קילוגרמים אצבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתעלם מההגיון הכללי בהחלטתך ואתייחס לשאלה המתמטית בלבד:

בהנחה שמספר המשתתפים בכל הגרלה דומה, יש ייתרון קל לשימוש בכל המספרים בהגרלה אחת - אבל ההבדל הוא זניח. אם יש 3000 משתתפים בכל הגרלה ההבדל הוא בקושי אחוז בודד (הכוונה ליחס סיכויי הזכיה, ולא להפרש כמובן) ואם יש 30000 אז בקושי עשירית האחוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך אתה נראה או מה גילך או ניסיונך עם נשים (או גברים, מה שאתה מעדיף),

אבל הרשתי לעצמי לערוך את המשפט שלך למשפט קצת יותר סביר, בהתחשב בסיכויים שתזכה במכונית:

כן, כן, אני יודע הסיכוי שלי לזכות שווה בערך לסיכוי שאני אצליח לז**ן את בר רפאלי ומייגן פוקס בשלישייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שמספר המשתתפים בכל הגרלה דומה, יש ייתרון קל לשימוש בכל המספרים בהגרלה אחת - אבל ההבדל הוא זניח. אם יש 3000 משתתפים בכל הגרלה ההבדל הוא בקושי אחוז בודד (הכוונה ליחס סיכויי הזכיה, ולא להפרש כמובן) ואם יש 30000 אז בקושי עשירית האחוז.

כנראה שיעורי ההסתברות באוניברסיטה כבר ממשיכים להישכח

אבל למה שיהיה הבדל? אם בכל הגרלה הסיכוי שלו הוא 1/3000, אז לכל ההגרלות פשוט נחבר את הסיכויים ל62/3000, בדיוק כמו הגרלה בה הוא ישים את כל הקבלות

אני אשמח להבין את התיקון לדרך מחשבה שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך אתה נראה או מה גילך או ניסיונך עם נשים (או גברים, מה שאתה מעדיף),

אבל הרשתי לעצמי לערוך את המשפט שלך למשפט קצת יותר סביר, בהתחשב בסיכויים שתזכה במכונית:

אני אוהב את הטעם שלך. ואם כבר אז תשווה את זה לסיכויים שלך לזכות בלוטו, בטוטו ובווינר וכולם באותו היום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה: באתר של מקדונלס כתוב שיש אפשרות לבחור בין מספר אחד בכל הגרלה או כל המספרים בהגרלה אחת. עכשיו יש לי אתגר לכל גאוני המתמטיקה בפורום. מה עדיף מבחינת סיכויי זכייה מספר בהגרלה אחת (כלומר 62 ימי הגרלה) או כל ה-62 מספרים בהגרלה אחת.

זה בדיוק אותו דבר.

vic07, אין לי מושג איך הגעת לחישוב הזה שלך.. לפי שיעורי הסטטיסטיקה שאני זוכר מכיתה ח' בערך - הגרלה אחת עם סיכוי של 8/3000 או 8 הגרלות עם סיכוי של 1/3000 זה בדיוק אותו דבר.

בכל מקרה, בהצלחה. נשמע כמו ניסוי טעים (או שלא..).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שמספר המשתתפים לא יהיה זהה בכל יום.

מההיכרות שלי עם נתונים אמיתיים, סביר להניח שהשוני יהיה גדול.

אז אני הייתי פורש את הסיכויים שלי על כמה שיותר ימים, עם סטיית של 1 לפה ולשם (נניח +1 ביום שבו ראיתי מעט אנשים בסניף ו-1 ביום שבו היו מלא אנשים בסניף).

גמני רוצה לשנות את המשפט !

"כן, כן, אני יודע הסיכוי שלי לזכות שווה בערך לסיכוי ש... הגוף שלי לא ייפגע מניסוי שכזה"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה שיהיה הבדל? אם בכל הגרלה הסיכוי שלו הוא 1/3000, אז לכל ההגרלות פשוט נחבר את הסיכויים ל62/3000, בדיוק כמו הגרלה בה הוא ישים את כל הקבלות

זה בדיוק אותו דבר.

vic07, אין לי מושג איך הגעת לחישוב הזה שלך.. לפי שיעורי הסטטיסטיקה שאני זוכר מכיתה ח' בערך - הגרלה אחת עם סיכוי של 8/3000 או 8 הגרלות עם סיכוי של 1/3000 זה בדיוק אותו דבר.

לפי ההגיון שלכם, אם הסיכוי שלך הוא 1/3000 ותיגש ל3000 הגרלות הזכיה שלך בטוחה. כמובן שזה לא המצב.

החישוב לנסיונות חוזרים הוא P=1-(1-p)^k כאשר P הוא הסיכוי הכולל לזכות לפחות פעם אחת, p הוא הסיכוי לזכות בכל נסיון וk זה מספר הנסיונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק אותו דבר.

לא, זה לא אותו סיכוי. במקרה השני אתם צריכים לחשב את ההסתברות לזכות במכונית אחת לפחות.

שיט ויק הקדים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי ההגיון שלכם, אם הסיכוי שלך הוא 1/3000 ותיגש ל3000 הגרלות הזכיה שלך בטוחה. כמובן שזה לא המצב.

החישוב לנסיונות חוזרים הוא P=1-(1-p)^k כאשר P הוא הסיכוי הכולל לזכות לפחות פעם אחת, p הוא הסיכוי לזכות בכל נסיון וk זה מספר הנסיונות.

צודק, תודה

כנראה באמת שיעורי הסטטיסטיקה מתחילים להישכח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להיכנס להגרלה אני חייב לרכוש ארוחה (כל ארוחה אפילו ארוחת ילדים). ארוחה עולה 30 ש"ח * 62 = 1860 ש"ח. הסכום שווה ערך לתיקונים שאני משלם על הגרוטאה הישנה ללא מזגן שאני נוהג בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל הסכום שאתה משלם על התיקונים מועיל לך בסבירות 100%, בעוד שהסכום שתוציא על העניין הזה יועיל לך בסבירות של נניח 0.01% (לא כולל זה שאתה כן מקבל תמורה אחרת, בצורת אוכל, אבל זו הרי לא הסיבה שבגללה אתה נכנס ל"מבצע" הזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל אנשים זוכים. ב-Carsforum יש מספר גולשים שזכו בהגרלות קודמות של מקדונלס. קח בחשבון שחייבים לשמור קבלה ורוב האנשים זורקים או מאבדים את הקבלות אחרי הכנסת הקוד באתר. אני מסכים איתך לחלוטין שסיכויי הזכייה שלי קלושים, אבל הגרלות תמיד היו תקווה של עניים. נראה. מקסימום אוסיף כמה קילוגרמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיתוף חברי הפורום בהתלבטות שלך היא יריה ברגל מבחינה סטטיסטית.

כנראה שיש לפחות עוד אחד (אני) שמודע להגרלה ולא היה מודע אליה לפני כן, ואני יכול לאכול בחינם במקדונלדס כי העבודה משלמת.

אני מבטיח לך 5 טרמפים לבחירתך בתוך גוש-דן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...