עיריית תל אביב: "הפגנה למען לגליזציה של קנאביס? מטרה לא ראויה. אסור לכם להפגין" - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עיריית תל אביב: "הפגנה למען לגליזציה של קנאביס? מטרה לא ראויה. אסור לכם להפגין"

vic07

Recommended Posts

אתמול שודרה התוכנית "גראס באישור רופא" ותוכנית ההמשך, "גראס באישור רופא, היום שאחרי".

מי שלא ראה, לא שמע, אני ממליץ מאוד לצפייה. פלא טבע.

הסרט הראשון:

http://www.cannabisa.com/%D7%92%D7%A8%D7%90%D7%A1-%D7%91%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%90-%D7%9C%D7%A6%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%94.html

ההמשך:

http://reshet.ynet.co.il/14145.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 240
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אולי אתם צודקים וזה לא יפגע. מוקדם מדי לדעת ואין לי מספיק על מה לבסס את הדעה (בערך כמוכם אני מניח, רק התחושה האישית קובעת).

אתה יכול להסתכל על אמסטרדם כדוגמא,

היא לא מייבאת משום מקום ... ממש ההפך הגמור.

היא נחשבת לאחד המקומות היותר נחשקים מבחינת איכויות הקנאביס שלהם, והכל מגודל שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעיריית תל אביב אין שום זכות לאסור כך הפגנה וטוב שהתקפלה במקום לעשות מעצמה .

לנשוא עצמו איני חושב שצריך להפוך את הקנאביס לחוקי בשום אופן רק לשימושי בריאותי בלי שום יוצאי מהכלל.

משהו פה אמר למה אלכוהול כן וקאנביס לא, אם יאשרו את הקנאביס יבוא אנשים וגידו למה קנאביס כן וסמים מסוגים דומים לא עך שזה יהפוך לבור ללא תחתית ומצטער לכל אלו שצורכים לא אומר שזה צריך להיות חוקי זה פשוט בגלל שהחוק חלש ברגע שיתקנו כמה דברים בחוק ויתחילו לאכוף בשטח באופן רציני יותר ככה הרבה פחות אנשים יתחילו לנסות עם הקנאביס. אני מכיר אנשים שניסו קנאביס וזה הכניס אותם לסיוט מציאותי(מצב פסיכוטי) זה לא רק שקנאביס טוב יש גם בו רע.

עובדים גם על כדורים שיעבדו על אותו חומרים העוזרים בהפחתת הכאב כמו בקנאביס ככה שבסוף גם חולים לא היו צרכים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לחנך את האנשים ואז לסמוך אליהם הולכים בדרך הזולה יותר של לאסור ולאכוף. וזה בהסתמך אל הדעות הקדומות שיש אל גראס בחברה שיודעת שהוא לא חוקי ולא חושבת שהבעיה האמיתית היחידה שלו _היא_ דיסאינפורמציה (והטעייה מכוונת על ידי אל סם ודומיהם) עקב היותו לא חוקי ובניסיון לשמור אל הסטטוס הזה

בקשר לכדורים - זה יהיה אותו סיפור כמו בהרבה פיתוחים דומים אחרים - הם יעבדו פחות טוב ממה שהטבע נתן ויהיו בעייתיים יותר - אבל תחת לחץ של היצרנים שמרוויחין תהיה התעלמות מהבעיות שלהם

הכדורים שחברות מייצרות היום לשימוש במקום גראס - ממכרות מסוכנות ובעלות תופעות לוואי לא פחות מהגראס אבל זה חוקי

ריטלין משמש בצורה קבועה כתחליף ל . . .חינוך

חברות נעליים מייצרות 'כפכף בריאות' אם צורה אורטופדית כשבכל מקרה יותר בריא כפכף שטוח זול ועוד יותר בריא ללכת יחף

חברות מזרונים מייצרות 'מזרוני בריאות' רכים וקפיציים ומה לא כשיותר בריא מזרון דק אל משטח קשיח

ניתן להוסיף עוד ועוד דוגמאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לחנך את האנשים ואז לסמוך אליהם הולכים בדרך הזולה יותר של לאסור ולאכוף. וזה בהסתמך אל הדעות הקדומות שיש אל גראס בחברה שיודעת שהוא לא חוקי ולא חושבת שהבעיה האמיתית היחידה שלו _היא_ דיסאינפורמציה (והטעייה מכוונת על ידי אל סם ודומיהם) עקב היותו לא חוקי ובניסיון לשמור אל הסטטוס הזה

בקשר לכדורים - זה יהיה אותו סיפור כמו בהרבה פיתוחים דומים אחרים - הם יעבדו פחות טוב ממה שהטבע נתן ויהיו בעייתיים יותר - אבל תחת לחץ של היצרנים שמרוויחין תהיה התעלמות מהבעיות שלהם

הכדורים שחברות מייצרות היום לשימוש במקום גראס - ממכרות מסוכנות ובעלות תופעות לוואי לא פחות מהגראס אבל זה חוקי

ריטלין משמש בצורה קבועה כתחליף ל . . .חינוך

חברות נעליים מייצרות 'כפכף בריאות' אם צורה אורטופדית כשבכל מקרה יותר בריא כפכף שטוח זול ועוד יותר בריא ללכת יחף

חברות מזרונים מייצרות 'מזרוני בריאות' רכים וקפיציים ומה לא כשיותר בריא מזרון דק אל משטח קשיח

ניתן להוסיף עוד ועוד דוגמאות

אתה אומר הרבה דברים נכונים אבל לקנאביס יש גם השפעות לא טובות על אנשים מסוימים וזה לא חלקיק מידע מאיזה פרסומת, יש אנשים שעלולים להידפק בשימוש בקנאביס וזאת לא הגזמה . זה לא איזה סוכריית פלא כמו שהרבה מנסים להציג אותה יש גם לשימוש בצמח חיסרונות ולכן אני חושב שעדיף שרק חולים שבאמת חייבים יהיו זכיים לשימוש בוא במעקב רופא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב הנוכחי יש המון דיסאינפורמציה בקשר לגראס. הסיבה לכך היא שהוא לא חוקי -

ארגונים כמו אל סם / רשויות החוק מנפחות אותו למפלצת ומייחסות לו תכונות לא אמיתיות - לעיתים שקרים בצורה הישירה ביותר

גם מי שבעד לגליזציה / בעד שימוש בגראס מעלים את הדברים השליליים

מי שרוצה לנסות אותו מנסה בכל מקרה ולא מודע לסיכונים כי המידע היחיד / העיקרי שיש לו הוא מיתוסים

אם גראס יהיה חוקי לא תהיה דיסאינפורמציה. המידע המלא אל גראס _כמו שהוא באמת_ יהיה גלוי ואנשים יוכלו להחליט לעצמם החלטות נכונות אל בסיס עובדות

לאסור דברים בחוק עקב חוסר אחריות של אנשים היא לא הדרך הנכונה כי כך רק משמרים את המצב הקיים של חוסר אחריות וחוסר אינפורמציה. אם לא נותנים לזה לצוץ כאן זה יצוץ במקום אחר ולך תדע אם הוא יהיה רק יותר חמור

נוטים לחשוב שהמקום האחר שבו זה יכול לצוץ הוא סמים קשים יותר - הסיבה היא רק הסטטוס הקיים שבו גראס הוא מדרגה בין מה שנורמלי לסמים קשים. ברגע שהוא יהיה חוקי הוא יאבד את הסטטוס של המדרגה ויהיה 'נורמלי' מבחינת החוק ו 'לא תקין' במודעות של האנשים כתוצאה מחינוך בנושא

אבל זה יכול לצוץ גם מחומרים אחרים - אלכוהול / גז מזגנים / . . ובמקום לצוץ במסיבה של צעירים שבחרו מראש מי ינהג את האוטו הביתה זה יצוץ אצל סתם מישהוא שיושב אל ההגה / צעירים שנזרקו ממערכת החינוך וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר הרבה דברים נכונים אבל לקנאביס יש גם השפעות לא טובות על אנשים מסוימים וזה לא חלקיק מידע מאיזה פרסומת, יש אנשים שעלולים להידפק בשימוש בקנאביס וזאת לא הגזמה . זה לא איזה סוכריית פלא כמו שהרבה מנסים להציג אותה יש גם לשימוש בצמח חיסרונות ולכן אני חושב שעדיף שרק חולים שבאמת חייבים יהיו זכיים לשימוש בוא במעקב רופא .

כמו אלו השפעות? ואני מבקש שלא תזרוק דברים ששמעתי שקרה לחבר של החבר של החבר שלך, אלא דברים מוכחים שראית בעיינים שלך.

כי פשוט אין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו אלו השפעות? ואני מבקש שלא תזרוק דברים ששמעתי שקרה לחבר של החבר של החבר שלך, אלא דברים מוכחים שראית בעיינים שלך.

כי פשוט אין.

אני אומר לך דבר שקרה לחבר תרצה תאמין לא תרצה לא תמאמין הוא ראה שמציאות והדימיון כדבר אחד מאוחד הוא הגדיר את זה בתור סיוט מציאותי שבו הוא רואה מראות לא מציאותים יחד והוא פשוט לא יכל להפסיק לראות את המראות הדימיונים וקולות דמיוניים , מה שגרם להתנהגות מוזר ולא נורמטיבית (כמו דיבור לעצמו ועוד דברים מוזרים) סוג של שיגעון זמני אני לא יודע איך להגדיר את זה בקיצור זה תופעות מאוד אישיות כל אחד מקבל את הסם בדרך אחרת לכן אין לאנשים בריאים שום צורך בסם הזה לדעתי רק לאלו שחייבים. אתה מתנהג בדיוק כמו האנשים שלא שמים חגורת בטיחות תמיד אומרים לי זה לא יקרה חושבים שהם חכמים גדולים עד שתאונה שטותית שיכלה להיגמר בפציעה קלה נגמרת במוות . לכל חומר יש השפעה על הגוף גם לקנאביס לכל חומר יש יתרונות וחסרונות זה שאתה לא יודע אותם לא אומר שהם אינם.

הינה כמה חסרונות שמצאתי עם מה שראיתי ובנוסף למה שראיתי

האטה ביכולת התגובה. (זה לא מסוכן בכלל אבל כאשר אתה נוהג זה מאוד מסוכן וזה מה שיקרה בדיוק כמו אם האלכוהול)

פארנויה או חרדה.

אמנם קיים קשר סטטיסטי בין משתמשי המריחואנה לבין שימוש בסמים קשים

שימוש במריחואנה בגיל צעיר יכול לגרום להתפרצות סכיזופרניה

ייתכנו תופעות לוואי, כגון חרדה, ופגיעה קוגניטיבית אם נעשה שימוש לא נכון

מתייחסת לחרדה ולפרנויה כתופעות שליליות אצל משתמשי מריחואנה ללא הכוונה. המריחואנה פוגעת בכושר השיפוט, ביכולת המוטורית וביכולת לנהוג

אני חושב אלו סיבות מספיק שליליות

קישורים למידע

http://www.cannabisa.com/%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C-%D7%91%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%97%D7%95%D7%90%D7%A0%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%AA-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C.html

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A9%D7%A4%D7%A2%D7%95%D7%AA_%D7%A4%D7%99%D7%96%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%A9%D7%9C_%D7%A7%D7%A0%D7%90%D7%91%D7%99%D7%A1

חיסרונות שאני לא בטוח באמתותם

הקנאביס ממכר למי שלא יודע אחוז ההתמכרות הוא בערך 12 אחוז מהמשתמשים שזה לא רחוק מסמים אחרים.

יש לקנאביס פגיעות רבות אחרות כמו פגיעה בזיכרון, פגיעה ביכולת הלמידה, הקנאביס לעצמו גורם לסרטן יותר מסיגריות אבל הוא לא נפוץ כמו סיגריות אז לא מכירים את זה

הוא מחמיר מצבים של דיכאון ומאניה

http://sf.tapuz.co.il/shirshur-2017-135862909.htm

גם אם רק שתים מכל הדברים שרשמתי פה אמיתי זה מספיק חמור,אם אדם צעיר יקבל או יחמיר מחלה נפש משטות כזאת זה פשוט חבל לו ולמשפחה שלו זאת דעתי .

עידכון מעניין

מסמך של הכנסת בנושא תקראו מסעיף 3.2

להורדה www.knesset.gov.il/MMM/data/docs/m00248.rtf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר לך דבר שקרה לחבר תרצה תאמין לא תרצה לא תמאמין הוא ראה שמציאות והדימיון כדבר אחד מאוחד הוא הגדיר את זה בתור סיוט מציאותי שבו הוא רואה מראות לא מציאותים יחד והוא פשוט לא יכל להפסיק לראות את המראות הדימיונים וקולות דמיוניים , מה שגרם להתנהגות מוזר ולא נורמטיבית (כמו דיבור לעצמו ועוד דברים מוזרים) סוג של שיגעון זמני אני לא יודע איך להגדיר את זה בקיצור זה תופעות מאוד אישיות כל אחד מקבל את הסם בדרך אחרת לכן אין לאנשים בריאים שום צורך בסם הזה לדעתי רק לאלו שחייבים. אתה מתנהג בדיוק כמו האנשים שלא שמים חגורת בטיחות תמיד אומרים לי זה לא יקרה חושבים שהם חכמים גדולים עד שתאונה שטותית שיכלה להיגמר בפציעה קלה נגמרת במוות . לכל חומר יש השפעה על הגוף גם לקנאביס לכל חומר יש יתרונות וחסרונות זה שאתה לא יודע אותם לא אומר שהם אינם.

הינה כמה חסרונות שמצאתי עם מה שראיתי ובנוסף למה שראיתי

האטה ביכולת התגובה. (זה לא מסוכן בכלל אבל כאשר אתה נוהג זה מאוד מסוכן וזה מה שיקרה בדיוק כמו אם האלכוהול)

פארנויה או חרדה.

אמנם קיים קשר סטטיסטי בין משתמשי המריחואנה לבין שימוש בסמים קשים

שימוש במריחואנה בגיל צעיר יכול לגרום להתפרצות סכיזופרניה

ייתכנו תופעות לוואי, כגון חרדה, ופגיעה קוגניטיבית אם נעשה שימוש לא נכון

מתייחסת לחרדה ולפרנויה כתופעות שליליות אצל משתמשי מריחואנה ללא הכוונה. המריחואנה פוגעת בכושר השיפוט, ביכולת המוטורית וביכולת לנהוג

אני חושב אלו סיבות מספיק שליליות

קישורים למידע

http://www.cannabisa.com/%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C-%D7%91%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%97%D7%95%D7%90%D7%A0%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%AA-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C.html

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A9%D7%A4%D7%A2%D7%95%D7%AA_%D7%A4%D7%99%D7%96%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%A9%D7%9C_%D7%A7%D7%A0%D7%90%D7%91%D7%99%D7%A1

חיסרונות שאני לא בטוח באמתותם

הקנאביס ממכר למי שלא יודע אחוז ההתמכרות הוא בערך 12 אחוז מהמשתמשים שזה לא רחוק מסמים אחרים.

יש לקנאביס פגיעות רבות אחרות כמו פגיעה בזיכרון, פגיעה ביכולת הלמידה, הקנאביס לעצמו גורם לסרטן יותר מסיגריות אבל הוא לא נפוץ כמו סיגריות אז לא מכירים את זה

הוא מחמיר מצבים של דיכאון ומאניה

http://sf.tapuz.co.il/shirshur-2017-135862909.htm

גם אם רק שתים מכל הדברים שרשמתי פה אמיתי זה מספיק חמור,אם אדם צעיר יקבל או יחמיר מחלה נפש משטות כזאת זה פשוט חבל לו ולמשפחה שלו זאת דעתי .

עצה קטנה ממני, לפני שאני יגיב על הדברים שרשמת, היא לא לכלול ב"ביוגרפיה" שלך את ויקיפדיה. כל אחד יכול לרשום שם כל מה שבא לו, אם לא ידעת את זה. אני יכול לרשום שם גם שמלפפון גורם לירידה בחשק המיני.

1. "האטה ביכולת התגובה"- אכן קיימת האטה ביכולת התגובה. לא בהכרח דבר רע. אם הוא משולב עם נהיגה הוא בהחלט יכול ליצור תאונות.

עוד אפקט של המריחואנה כפי שציינת הוא הגברת החששות ולכן אם נהג אשר נוהג מסטול, יודע שהוא מסטול, הוא ינהג זהיר יותר.

אני מפנה אותך לכתבה מ-YNet שפורסמה על ידי כבר בתראד הזה, שכנראה לא טרחת לעבור עליו:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3899699,00.html

בנוסף, בוצע מחקר באוניברסיטת בן גוריון שאלו ממצאיו:

"במסגרת מחקרי מעבדה אוניברסיטאים, ונמצא כי הסיכוי לתאונות תחת השפעת מריחואנה הוא קלוש לעין ערוך מהסכנה הנשקפת מנהיגה תחת השפעת אלכוהול. עובדות אלה מוכרות לרשות".

בנוסף לזאת, קיים גם מכשיר שנמצא בשימוש המשטרה גם היום, אמנם בקושי, אבל נמצא, אשר בודק האם עישנת ב-24 שעות האחרונות וממנו ניתן להסיק האם נהג X נוהג שב-24 שעות האחרונות הוא עישן מריחואנה. בדיקה זאת נעשת דרך הרוק.

2. "פארנויה או חרדה"- אכן המריחואנה גורמת, בעיקר למשתמשים חדשים, לפראנויות מאוד קלות ומאוד שטותיות.

הפראנויות לא גורמות לך לפעול בצורה שונה מאשר היית פועל אם היית ללא השפעת המריחואנה. הפראנויות המדוברות, הם מאוד קלות ומאוד לא חשובות.

מי שמעשן מדלג על פראנויות אלו אחרי 5 דקות כאילו לא קרה כלום.

3. "קיים קשר סטטיסטי בין משתמשי המריחואנה לבין שימוש בסמים קשים"- הנה עוד "עובדה" שהולכת להתנפץ לה.

בחוקי הלוגיקה הבסיסיים ביותר יש מושג שנקרא גרירה חד כיוונית, היות A גורר B אינו שקול בשום אופן להיות B גורר A. העובדה שלחמורים יש זנב, אינו ראייה לכך שכל בעלי הזנב הם חמורים. זה שנרקומנים השתמשו קודם במריחואנה אינה הוכחה לכך שמריחואנה גוררת שימוש בהרואין. לפני שהנרקומן התחיל עם השימוש בהרואין, בוצע גם שימוש בלחם, אלכוהול, טבק וסקס. הבחירה שלך במריחואנה היא שרירותית לחלוטין, כנראה בגלל שאתה בחרת לתייג אותו תחת "סם". מכון RAND האמריקאי הוא ארגון ללא מטרות רווח שתפקידו לספק מידע למקבלי ההחלטות ולסייע בעיצוב המדיניות הציבורית במדינה. התאגיד הוקם בשנת 46' על ידי חיל האוויר האמריקני, אך כיום הוא מייעץ לא רק בנושאים צבאיים, אלא במגוון נושאים הקשורים למדיניות הפנים והחוץ של ארה"ב.

לאחר מחקר מעמיק המכון הגיע למסקנה שמריחואנה אינה מובילה לסמים קשים יותר.

http://www.rand.org/news/press.02/gateway.html

ופרסום המחקר גם אצלנו ב-Ynet:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2289855,00.html

חוץ מזה כשבוחנים את הנתונים מגלים שמספר הנרקומנים תמיד נשאר זהה לאורך השנים (בסביבות ה 25,000) לעומת מספר משתמשי המריחואנה שגדל משמעותית משנה לשנה. אם מריחואנה הייתה גוררת שימוש בהרואין, היינו צריכים להבחין גם בגידול במספר המכורים. ניתן גם להסתכל על ציבור הסטודנטים (שמסקרים של הרשות למלחמה בסמים מעל שליש מהם צורך מריחואנה), ובכל זאת סטודנטים אינם מהווים את הפרופיל של הנרקומן הממוצע וזאת בלשון המעטה.

4. "שימוש במריחואנה בגיל צעיר יכול לגרום להתפרצות סכיזופרניה"- החלק הנכון ושהוכח מחקרית הוא שאחוז מעשני המריחואנה בקרב לוקים בסכיזופרניה גבוה מזה של שאר האוכלוסייה. שוב נעשה שימוש לרעה בגרירה לוגית חד כיוונית. העובדה, שמי שכבר נמצא כלוקה בסכיזופרניה, נמצא בסיכוי גבוהה יותר גם כמעשן מריחואנה, אינה גוררת שמי שמעשן מריחואנה יחלה בסיכוי גבוה יותר בסכיזופרניה. אם תחקור ותגלה שלכל החתולים יש זנב, אתה לא יכול להגיד שמי שיש לו זנב הוא בהכרח חתול. מצד שני ניתן להגיד שקיים קשר סטטיסטי כלשהו בין "זנב" ל "חתול". ואם יש לך "זנב" זה מעלה את ההסתברות שאתה "חתול" ובכן, קיום קשר סטטיסטי בין שני גורמים אינו מעיד בהכרח על כך שאחד מן הגורמים גורר קיום של השני. קשר בין גורמים יכול להעיד על:

א. הגורם הראשון גורר את הגורם השני

ב. הגורם השני גורר את הגורם הראשון

ג. שני הגורמים הם עצמם תוצר גרירה של גורם שלישי, אבל בלתי תלויים זה בזה בהינתן הקיום שלו.

כלומר מסקנת המחקרים (עדות לקשר) מעידה על אחת מהאפשרויות הנ"ל אך לא בהכרח על אפשרות א'.

מצאו שבקרב אוכלוסיית הסכיזופרנים יש יותר מעשני ג'ויינטים מאוכלוסייה רגילה ויש לכך כמה הסברים אפשריים שכרגע, לאף אחד אין שמץ מי מהם הוא הנכון:

א. מריחואנה יכולה לגרום להתפרצות מוקדמת יותר של סכיזופרניה אצל אנשים עם פרה-דיספוזיצייה (נטייה מוקדמת) למחלה. למרות כל המחקר שנעשה בעניין, מעולם לא נמצא קשר בין אחוז המעשנים באוכלוסייה כלשהי לבין אחוז הסכיזופרנים בה ולכן אלו שעדיין טוענים שיש קשר אומרים שזה תקף רק לאלו בעלי נטייה מוקדמת (גנטית) למחלה.

ב. ישנם חולי סכיזופרניה רבים (כאלו שכבר פרצה אצלם המחלה) הטוענים שמריחואנה עוזרת להם כדי להקל על הסימפטומים כך שיכול להיות שמדובר בכלל ב Medication Self והמחלה פרצה למרות המריחואנה ולא בגלל המריחואנה.

ג. מכיוון שבהרבה מקרים של סכיזופרניה הופיעו מספר שנים טרם פריצת המחלה סימנים מקדימים כגון דיכאון, קיים סיכוי סביר שאנשים אלו נטו יותר להשתמש במריחואנה כדי להקל על עצמם. [br]פורסם בתאריך: 24.07.2010 בשעה 23:23:19

5. "ייתכנו תופעות לוואי, כגון חרדה, ופגיעה קוגניטיבית אם נעשה שימוש לא נכון"- בנוגע לחרדה, עניתי לך מלפני זה, אין צורך לחזור על הטיעונים שלך.

בנוגע לפגיעה קוגנטיבית: לא שמעתי על המונח הזה בחיי, אשמח אם תפרט לי על פגיעה קוגנטיבית.

6. "מתייחסת לחרדה ולפרנויה כתופעות שליליות אצל משתמשי מריחואנה ללא הכוונה. המריחואנה פוגעת בכושר השיפוט, ביכולת המוטורית וביכולת לנהוג"- שוב פעם אתה חוזר על הטיעון שלך, ועוד בפעם השלישית. זה רק מראה על חולשתו של הטיעון.

חסרונות שאתה לא בטוח:

1. "הקנאביס ממכר למי שלא יודע אחוז ההתמכרות הוא בערך 12 אחוז מהמשתמשים שזה לא רחוק מסמים אחרים"- מריחואנה אינה ממכרת פיזית מכיוון שמנגנון הפעולה של החומרים הפעילים בה אינו מסוגל לגרום להתמכרות שכזאת.

החומר הפעיל הראשון שהתגלה בכנאביס (שניים נוספים התגלו בשלב מאוחר יותר) הינו דלתה-9-טטרה-הידרו-קנאבינול (THC). חומר זה הוא בעל יכולת להיקשר לקולטנים שהם חלבוני מעטפת בעלי צורה מרחבית ספציפית, שבעקבות קשירה לחומר המטרה שלהם (ליגנד), שינוי צורה (דה-נטורציה) ובכך גורמים לאפקט כלשהו (למשל שינוי רמת הפעילות של העצב שבסינפסה בו הם נמצאים) ע"י הפעלה או עיכוב של תהליך הולכת מסרים תוך תאית. חומר שהינו ממכר פיזיולוגית כדוגמת החומרים האופייטים, יגרמו לכך שמספר הקולטנים יגדל על מנת לאזן את הפעילות העצבית (כתוצאה מהגדלה מלאכותית של הליגנד), ובשל כך יש צורך בהגדלת מינון החומר כדי להשיג את אותו האפקט, וחוזר חלילה. המריחואנה אינה גורמת להגדלה מצטברת של מספר קולטני האננמיד במערכת העצבים המרכזית, זה דבר שניתן אפילו לצפות בו בהדמיות ואינו נתון אפילו לוויכוחי סרק על פרשניות סטטיסטיות של מחקרים.

2. "יש לקנאביס פגיעות רבות אחרות כמו פגיעה בזיכרון, פגיעה ביכולת הלמידה, הקנאביס לעצמו גורם לסרטן יותר מסיגריות אבל הוא לא נפוץ כמו סיגריות אז לא מכירים את זה"- פגיעה בזיכרון קיימת, אך הפגיעה היא אך ורק ל-4 שעות ה"סטלה" ואולי מתפרסת לעוד כמה שעות בודדות אחר כך.

בנוגע לסרטן: ה THC אינו נכלל בקבוצת החומרים הקרצינוגניים (המסוגלים לגרום להתמרה סרטנית), מקורם של החומרים המסרטנים שנשאפים מהסיגריה הינם משריפת הנייר וחלקי הצמח השונים (יקרה לך גם אם תעשן תה, לצורך העניין). מלבד זאת, אין חובה לצרוך THC בעישון, ניתן לצרוך אותו גם באידוי ו/או דרך מערכת העיכול. אם סיגריות חוקיות, אז מהבחינה הזאת גם עישון ג'וינט צריך להיות חוקי.

3. "הוא מחמיר מצבים של דיכאון ומאניה"- שוב פעם, כלום לא מוכח, ועד שיהיה מוכח, הוא שגוי.

את שתי החסרונות היחידים המוכחים של הקנאביס ציינת חלקית.

1. איבוד הזיכרון לטווח קצר.

2. פגיעה בפוריות לטווח קצר.

עד היום אין שום הוכחה לפגיעה לטווח הארוך במריחואנה. עוד לא גילו ואני מאוד בספק אם יגלו.

אז גם מה שהיית "בטוח" בו, כדאי שתבדוק את זה שוב לעומק. כל האותיות שסימנת בהדגשה, הם כל השטויות המפורסמות על ידי הרשות למלחמה בסמים, או שמועות שנפוצו עוד בארה"ב של שנות ה-30.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן לא סתרתי את זה, קרא את כל תגובתי במקום לקפוץ למסקנות.

AvalonX, מה שיותר מצחיק, היא שעדכנת את הודעתך והבאת לינק להורדה דף מידע בנושא הקנאביס שהוא בעצמו סותר את חלק מטענותיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן לא סתרתי את זה, קרא את כל תגובתי במקום לקפוץ למסקנות.

AvalonX, מה שיותר מצחיק, היא שעדכנת את הודעתך והבאת לינק להורדה דף מידע בנושא הקנאביס שהוא בעצמו סותר את חלק מטענותיך.

תראה לא אמרתי שאני מבין גדול אני אומר לך על סמך חוויה שהיית לחבר שלי ,אולי חלק מה תופעות שהזכרתי אינן נכונות אבל זה עדין לא קרוב למה שאתה אמרת "כי פשוט אין ( חיסרונות ) " ככה שאתה צריך לשבת בשקט. אני הרבה יותר קרוב למציאות מממך אולי זה בגלל החומר ( ;D ) גם במסמך הממשלתי יש הרבה חיזוקים לזה שיש לקנאביס תופעות לוואי ככה שלא הייתי רץ לדפוק לעצמי את הראש בלי צורך מיוחד או אומר שאין לקנאביס חיסרונות כי זה שקר , אם אתה מחפש צרות שיבושם לך אבל אם חס וחלילה יקרה לך משהו זה יהיה די מגיע לך אחרי כל הבטיחון העצמי שקנאביס לא מסוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טענתי שאין חסרונות, ואם כן אני מתנצל מראש. הכוונה היתה שאין חסרונות רציניות.

לממשלה יש אינטרס ברור לגרום לך לחשוב שהיא שוללת ממך משהו מסיבה הגיונית. אבל היא לא.

בנוגע שאתה יותר קרוב למציאות ממני, אתה לא מבין כמה המצב הוא הפוך. והוכחתי לך את זה.

אתה מוזמן שתגיע\או שהגעת להמשיך במסורת הישראלית בליהיות שיכור בסופי שבוע, ולפגוע בגוף שלך פי כמה וכמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טענתי שאין חסרונות, ואם כן אני מתנצל מראש. הכוונה היתה שאין חסרונות רציניות.

לממשלה יש אינטרס ברור לגרום לך לחשוב שהיא שוללת ממך משהו מסיבה הגיונית. אבל היא לא.

בנוגע שאתה יותר קרוב למציאות ממני, אתה לא מבין כמה המצב הוא הפוך. והוכחתי לך את זה.

אתה מוזמן שתגיע\או שהגעת להמשיך במסורת הישראלית בליהיות שיכור בסופי שבוע, ולפגוע בגוף שלך פי כמה וכמה.

תראה אני בטוח שיש גם לקנאביס יש חיסרונות גדולים(אני חושב שתופעות הלוואי של הקנאביס מספקות אותי להגיד שהן חסרונות גדולים גם אם זה נכון לאחוזי קטנים יחסי באוכלוסיה) לאנשים בריאים אין צורך לדעתי להשתמש בקנאביס ותרצה או לא לכל חומר חיצוני יש השפעה על הגוף לפעמים רואים שינוי מהיר ולפעמים נדרש כמה שנים אבל בסוף הוא מופיע. נפלת על האדם הלא נכון אני אדם שלומד מטעויות אחרים ככה שאני חוסך את רוב הטעיות לעצמי אני נוהג לשתות לעיתי רחוקות מאוד וגם אז כוס - שתים.

מצטער אני לא אחד מהטיפשים שמטיף לאחרים ועושה טעויות דומה למה שאני מתנגד לו , כל מה שאני אומר פה זה לא נגדך אני פשוט מעדיף שהאנשים שמסביבי יזיקו לעצמם כמה שפחות(לכן אני מנסה להסביר את דעתי תרצה תקח לא תרצה לא תקח) ,אני חושב כל עוד זה לא מותר בחוק מגיע לך להענש אבל עדין זכותיך להפגין למען גליזציה של קנאביס למזלך המדינה הזאת במצב של קריסה ככה שלא תיענש בעתיד הנראה לעין אבל אני עוד אופטימי לגבי המדינה ואזרחיה בלי קשר לקנאביס .

מספיק לי הוויכוח למרות שהוא אם אנשים משכילים וזה די מהנה האמת זאת דעתי ואתה בדעתך ,כנראה שבסוף אחד מאיתנו יצא צודק מקווה שזה אתה כי אם אני צודק אתה כנראה תפסיד את הבריאות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...