מטאור ענק בשמיים,או שהחייזרים נחתו? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מטאור ענק בשמיים,או שהחייזרים נחתו?

Blue Cheese

Recommended Posts

שוב תגדיר מה זה איכות, הטכנ' של החיישנים במצלמות דיגיטאליות רגילות מתקדמת בד"כ מספר לא קטן של דורות מהחיישנים ששמים בלוויינים עקב תהליך ההתאמה שלוקח שנים. אם אתה מתחיל לבנות לוויין היום, בעוד 3-5 שנים כאשר הוא יסתיים אתה מבין שהטכנ' גם של הצילום תתפתח? אין איזה טכנ' סודית לחיישנים אלקטרו אופטיים שרק ידועה למבט ושות'. ואל תשכח שהלווינים שלנו הם צעצועים יחסית למה שרוב המדינות שמשגרות יכולות לשגר, מדובר על מיקרו לווינים במשקלי נוצה, ההבדלים בין סדר הגודל שלהם להאבל למשל הם עצומים.

ושוב תגדיר מה זה די והותר אור? חשיפה של 500-2000 מ"ש למשל עדיין לא מאפשרת ווידאו, בהתחשב שהתמונות צריכות לעבור אינטרפולציה בשביל לקבל את הרזולוציה "האמיתית" של החיישן ועיבודי תמונה רבים, ובהתחשב שזמן החליפה מעל אזור המטרה הוא מאוד קצר במסלול LEO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שימוש ב"וידאו" דרך לווינים הוא לא הפנטזיה של לקרוא עיתון דרך לויין כמו באויב המדינה. בכל אופן, רוב הדיון אמור להתמקד אם כבר בתמונות, שזה רוב השימוש בלוויני ריגול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3909621,00.html

נראה שהמדענים שלנו כאים במיוחד בלווין הזה ואומרים שהיכולות שלו עולות בהרבה על מה שניתן לומר בתקשורת .

אז בכל זות ,האם הם יכולים לקרוא עיתון (לא בלייב ) מהחלל :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה היה בעיה לא הייתי מגיע לרזולוציות שיש היום, כן זאת בעיה אבל מטפלים בזה ע"י שמתחשב בשבירת האור ובאנמוליות אחרות שנגרמות ע"י האטמוספרה.

לדוגמא: http://www.ittvis.com/ProductServices/ENVI/ACM.aspx

שוב אל תבנה על הנסיון שיש לך עם טלסקופים לעניין הזה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין היום אלגוריתם שעושה את זה כמו שצריך (אני מודע לכמה מחקרים היום באוניברסיטאות בנושא, והוא בחיתולים). זה דורש לדעת מה צפיפות וטמפרטורת האוויר בכל נקודת גובה מעל המטרה שאתה מצלם, ומודל פיסיקלי מסובך שעדיין לא הושלם במלואו. ובלי קשר, בלתי אפשרי בעליל להגיע לרמת דיוק שתאפשר לך "לקרוא עיתון מהחלל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז קראת, יש מספיק מוצרים בשוק האזרחי שעושים את זה יפה מאוד, בשוק הפחות אזרחי יש פיתוחים יותר נחמדים.

אפילקציות GIS לתצאות מכילות אלגוריתמים שמוחקים עננים, מתקנים צל, מתקנים עיוותים, יותר ממכפילים את הרזולוציה הטבעית של החיישן, מנטרלים סינוורים ועוד הרבה דברים, והם עושים את זה בובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקרוא עיתון מהחלל זה רק מושג שכזה ,הכוונה להיתקרב בצורה שיכולה לתת מודעין ממש איכותי (שלרוב ידרוש אדם או מטוס באזור ) .

אגב חשבתי על משהוא ,אני באמת לא יודע על הפיזיקה המעורבת ,אבל מה אם נגיד (אוקי מעכשיו זה הזוי ) שולחים לווין לחלל ,עם חוט שבו עובר כבל מידע ,ואת החוט הזה אפשר להוריד עם כזה camera pod ,מהחלל לתוך האטמוספרה לגובה נמוך יותר ?

משהו בסגנון הזה

kuuhi.png

Uploaded with ImageShack.us

שוב ,אני לא יודע עד כמה זה הזוי ואם זה בכלל אפשרי ,אבל זה תאוריה נחמדה לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה היה בעיה לא הייתי מגיע לרזולוציות שיש היום, כן זאת בעיה אבל מטפלים בזה ע"י שמתחשב בשבירת האור ובאנמוליות אחרות שנגרמות ע"י האטמוספרה.

לדוגמא: http://www.ittvis.com/ProductServices/ENVI/ACM.aspx

שוב אל תבנה על הנסיון שיש לך עם טלסקופים לעניין הזה :)

שמעתי ממישהו שפלט לי שכבר בסוף שנות ה80 האמריקאים קראו כותרות של עיתונים מהחלל בכיכר האדומה. גם אם זה מוגזם הטכנולוגיה של לווין צבאי היא כרגע של כושר הפרדה של פחות מ70 ס"מ (ע"ב מה שפורסם על ארוס שהוא הפחות חשאי http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%A1_%28%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%99%D7%99%D7%9F%29)

אז סביר להניח שמה שלא פורסם הוא יכולות פי 2 כנראה,ומאז הטכולוגיה התקדמה בעשור ובקפיצת ענק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקרוא עיתון מהחלל זה רק מושג שכזה ,הכוונה להיתקרב בצורה שיכולה לתת מודעין ממש איכותי (שלרוב ידרוש אדם או מטוס באזור ) .

אגב חשבתי על משהוא ,אני באמת לא יודע על הפיזיקה המעורבת ,אבל מה אם נגיד (אוקי מעכשיו זה הזוי ) שולחים לווין לחלל ,עם חוט שבו עובר כבל מידע ,ואת החוט הזה אפשר להוריד עם כזה camera pod ,מהחלל לתוך האטמוספרה לגובה נמוך יותר ?

משהו בסגנון הזה

kuuhi.png

Uploaded with ImageShack.us

שוב ,אני לא יודע עד כמה זה הזוי ואם זה בכלל אפשרי ,אבל זה תאוריה נחמדה לא ?

מודיעין איכותי זה HUMINT, או ELINT, לוויין או מטוס לא עוזר לך בכלום אם אתה לא יודע איפה לצלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום הרעיון הדי מוזר על הלווין עם החוט יש לי רעיון טוב בהרבה!

ליצר מזל"ט חמקני שטס בגבהים של 10-15 ק"מ עם יכולות החדשות של צה"ל להיות בלתי נראה בלילה דבר קיים כבר בישראל (באמצעים לראייה לילית ) ולתת לו לעבור מעל איראן בלילות זה יהיה כמעט בלתי אפשרי לאתר אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נאמר שעלות הלווין היא 300 מיליון דולר וביחד עם עלות השיגור שלו יוצא איזה 325 מיליון דולר,מאיפה כול הכסף הזה...?

האמת זה קצת הפוך, בכל מקרה העלויות שונות ממה שאתה חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...