בדרך למוסך או שהעסק מתחמם (12 ספניות קרב בדרך לים האדום) ? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בדרך למוסך או שהעסק מתחמם (12 ספניות קרב בדרך לים האדום) ?

LazyCat

Recommended Posts

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לאיזה "מוסך" הם יכולים כבר להגיע דרך הים התיכון?

הכי סביר ש, אם הדיווח הזה אמיתי בכלל, זה פשוט איזה תרגיל כלשהו.

ארה"ב נוטה להכריז על המלחמות שלה הרבה זמן מראש, במיוחד מאז מלחמת המפרץ הראשונה - "המלחמה המוכרזת בהיסטוריה"

אז לא נראה לי שתהיה כאן מתקפת פתע על איראן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בדרך למוסך" היה בצחוק...

תמיד ארה"ב ארגנה את כוחותיה ואח"כ הכריזה על מחלמה, אני בטוח שאם זה נכון, נקרא על זה עוד מעט מעיתונים נוספים (לא על הדיווח של העיתון הערבי, אלא דיווח מגורמים רשמיים).

אגב,

איראן היא לא אויב פשוט, הם לא עירק הם חזקים בהרבה מעירק, ארה"ב תצטרך המון כוח ואסטרטגיה יצירתית למלחמה מול איראן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם עושים מאירן מעצמה שהיא לא.איראן היא מדינת עולם שלישי שכל מה שהם מראים בטמבלביזה הוא בגדר הצגה,לא יקח לאמריקנים יותר מחודש לחסל כליל את ה"צבא" האירני,ואל תמעיטו גם בחוזק הצבא שלנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ארה"ב תפתח במלחמה של ממש כנגד איראן היא תעשה את אותו הדבר שהיא

עשתה מול עירק (ובצדק) - תכתוש אותם מהאוויר באמצעות טילי טומהוק ופצצות ממטוסים,

שלאחריהם יישאר מעט מאוד ממרכזי השליטה של הצבא.

אחר כך זה פשוט להוריד פלוגות של טנקים שאין להן שום חיפוי אווירי, ואני בטוח שטנק

המערכה האמריקאי (עדיין ה-m1a2?) בעל מתקדמת בהרבה, שתאפשר לו

להוריד את הטנקים האיראנים עוד לפני שהם מסוגלים לדעת שהוא קיים.

מה גם שפלוגות טנקים אמריקאיות מתקדמות עם ליווי של קוברת / אפאצ'י לצידם, שמסוגלים

להפוך פלוגה של טנקים לאבק בקלות יחסית.

לא, אני לא אומר שהמלחמה תיקח יומיים ושהאמריקאים לא יספגו אבדות, אבל אני בהחלט

אומר שכשהאמריקאים מחליטים שהם מעוניינים לכבוש שטח מסויים, כדאי שיתחילו לגייס

בתולות חדשות בגן עדן... (כל עוד זה נגד סדיר. במלחמות גרילה האמריקאים לא מצטיינים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפעם האחרונה שארה"ב התמודדה במלחמת גרילה הייתה במלחמת וויאטנם,מאז עברו 40 שנה.ויחד עם הניסיון של שצבר צה"ל ב20 שנים שהייה בלבנון אני חושב שהמצב קצת שונה.

אבל לדעתי יש כאן שתי בעיות:

1-ה"מערכה" האזרחית-אירופה וארה"ב עומדות לחוות גל פיגועים שאני מקווה לא ישפיע על המערב במלחמה.כי כל המעמסה תוטל על האזרחים.

2-מה יהיה אחרי המלחמה(מודל עירק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפעם האחרונה שארה"ב התמודדה במלחמת גרילה הייתה במלחמת וויאטנם,מאז עברו 40 שנה.ויחד עם הניסיון של שצבר צה"ל ב20 שנים שהייה בלבנון אני חושב שהמצב קצת שונה.

הפעם האחרונה שארה"ב התמודדה מול כוחות גרילה הייתה לפני שניות ספורות. להזכיר לך שהם עדיין בעיראק ואפגניסטן ונלחמים מול כוחות גרילה על בסיס יומי?

בוויאטנם, שהיא מקרה שונה לחלוטין מארצות ערב, הייתה להם גם טקטיקה שונה. זו הייתה מלחמה מול מדינה, מול וויאטנם, לא מול ארגון גרילה. ככה יהיה גם באיראן. להזכירכם, ארה"ב העדיפה להכניס חי"ר רק אחרי חרישה מאסיבית של מפציצים ורעלים כימיים מהאוויר. החי"ר פשוט נכנס לנקות את מה שהמטוסים לא הספיקו לחסל. זה לא היה ההפסד שהתקשורת עשתה ממנו, זה היה בערך כמו לבנון השנייה שלנו. נכון, היו אבידות וטעויות, אבל בכללי האוייב ספג הרבה יותר נזק וכל המטרות שהצבא שם לו במלחמה הושגו בהצלחה.

אני מתחנן למלחמה באיראן, היא סכנה נוראית לעולם החופשי בכלל ולישראל ושאר ארצות ערב בפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניכנס עכשיו לדיון על וויטנאם, אבל הייתי מגדיר אותו בערך כמו מלחמת יום כיפור: עוד ניצחון אחד כזה ואבדנו...

ארה"ב אומנם מתמודדת עם כוחות גרילה בעירק ואפגניסטן, אבל לא זאת הייתה הבעיה כשהם כבשו את האזור.

להחזיק שליטה במדינה זה דבר אחר לחלוטין.

מבחינת ביטחון , מספיק שארה"ב תיכנס לאיראן ותצא תוך שלושה חודשים. לאיראן ייקח בין 10 ל-15 שנה לפחות

לשקם לאחר מכן את הנזק שייגרם לה בכזאת מלחמה, ואולי ראשי המדינה העתידיים יחשבו פעמיים בטרם יילכו בדרך קודמיהם (כנראה אל הגרדום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים על הפסקה שלך אבל לא מסכים על וויאטנם.

אני לא מומחה גדול למלחמה (למרות שאני כן מכיר אותה ופרטים עליה) אבל אני כן יודע שארה"ב איבדה 50/60 אלף חיילים (כן זה הבדל גדול אבל אני לא זוכר בדיוק כמה). זה די כלום בהשוואה למספר החיילים בצבא האמריקני.

אולי מלחה"ע ה-II הייתה "עוד ניצחון אחד כזה ואבדנו", אבל לא וויאטנם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש שמח שאתם רוצים מלחמה, רק דבר אחד שכחתם...אין לנו שום דרך להתמודד עם לא קונבנציונאלי.

אם איראן יחליטו שמתאים להם לשלוח לנו טלים כימים, אז אין לנו מסכות אב"כ (לרוב האוכלוסיה)...אף אחד לא הבטיח שטילי החץ ירידו הכל...

יכול להיות שאני טועה, אבל זה מה שאני יודע. אשמח לשמוע אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוויאטנם, שהיא מקרה שונה לחלוטין מארצות ערב, הייתה להם גם טקטיקה שונה. זו הייתה מלחמה מול מדינה, מול וויאטנם, לא מול ארגון גרילה. ככה יהיה גם באיראן. להזכירכם, ארה"ב העדיפה להכניס חי"ר רק אחרי חרישה מאסיבית של מפציצים ורעלים כימיים מהאוויר. החי"ר פשוט נכנס לנקות את מה שהמטוסים לא הספיקו לחסל. זה לא היה ההפסד שהתקשורת עשתה ממנו, זה היה בערך כמו לבנון השנייה שלנו. נכון, היו אבידות וטעויות, אבל בכללי האוייב ספג הרבה יותר נזק וכל המטרות שהצבא שם לו במלחמה הושגו בהצלחה.

במלחמת ויאטנם הצבא האמריקאי התמודד הן מול צבא צפון ויאטנם (NVA) שהיה אכן בעל מאפיינים של צבא סדיר (והפעיל גם , נ"מ וארטילריה) והן מול הויאטקונג (VC) שהיה ארגון גרילה שפעל גם בתוך דרום ויאטנם עמוק בעורף של הצבא האמריקאי.

ה-VC וה-NVA ספגו אבידות איומות, אולם הו-צ'י-מין פעל מתוך דרך פעולה שהוא יכול להקריב X אנשים, כולל אזרחים, בכל יום ובלבד שיושגו המטרות האיסטרטגיות שלו, הוא עשה זאת מתוך הבנה גם שהזמן משחק לטובתו. בדומה לעימותים המתרחשים היום, ההכרעה לא הייתה בשדה הקרב (שם אכן היה לרוב לצבא ארה"ב עליונות טקטית) אלא בזירת דעת הקהל והתקשורת. העימות היה ממושך ומלוכלך מאין כמוהו וככל שהזמן חלף דעת הקהל בארה"ב (שבהתחלה תמכה במלחמה, ראוי לציין) הלכה ונטתה כנגד העימות.

מס' ההרוגים בצבא ארה"ב היה 60,000. פחות מאשר במלחמת קוריאה. יחד עם זאת מלחמת ויאטנם נזכרת כיותר עקובה מדם.

(מזכיר לכם משהו?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האירנים לא יהיהו מוכנים להקריב כל כך הרבה אירנים ולכן אם תהיה מתקפה על הפרסים העם באירן יהיה די לטובת הצבא הכובש , אירנים זה עם אחר , הם לא ערבים , האירנים מוכנים ( המשטר של האייטלות, אני בהחלט מפריד בין העם האירני לשילטון האירני ) להקריב הרבה ערבים קרי פלסטים על מזבח האיפריליזם שלהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נשחק בקלפים שלנו נכון, נוכל להפעיל גם את ארצות ערב נגדם.

הרי המלחמה הסונית-שיעית עמוקה בהרבה מזו מול , ואימפריה פרסית מאיימת על כל המדינות באיזור, ככה שיש לנו גורם משותף איתם כאן. The enemy of my enemy, is my friend.

אבל זה יהיה משחק דיפלומטי מסובך לאללה ואני בספק אם נצליח בזירה ההיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינות ערב המתונות מפחדות מאירן יותר מאיתנו.

ערב הסעודית למשל, שהיא עלולה בקלות למצוא את עצמה מותקפת אם לאירן תהיה מטרייה גרעינית.

ישראל לא מעניינת את אירן בכלל, כל הבולשיט שאחמדינג'אד מוציא מהפה שלו זה סתם כדי להסיט

את דעת הקהל הרחק מהעניינים הפנימיים באירן והרחק מהשאיפות שלהם להפוך למעצמה אזורית.

לא אכפת להם כקליפת השום מישראל או מהפלסטינאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...