אסטרונומיה - דיון ראשי - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אסטרונומיה - דיון ראשי

alex.turovsky

Recommended Posts

אז יתכן מסע ברחבי הגלגסיה ? לא יהיה לאן לחזור מבחינת הזמן , הרי הזמן עובר בצורה שונה בחללית ובכדור הארץ , אם סטיבן הוקינג צודק ואפשר לנסוע בזמן רק קדימה - אין לאן לחזור .

לנושא אם אנחנו ניסוי או לא אני מעדיף כמובן את הגירסה של דוגלס אדמס , אבל לרגע ברצינות , אם אנחנו ניסוי או לא זה לא צריך להפריע לנו לחשוב על נסיעה בזמן ואי לכך אני לא מוצא שום טעם לפתח את הנושא של ניסוי כן/לא .

אם אתה שואל לדעתי, אז משיקולים עניניים ולא עניניים אני חושב שמסע אחורה בזמן הוא לא אפשרי.

בנוגע למסע בגלקסיה, אני חושב שביום שתהיה ברשותנו הטכנולוגיה לטוס במהירויות קרובות למהירות האור,

תהיה בידינו גם האפשרות לבטל את השפעתה על זמן החללית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 359
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מעניין:

" A dark sky matters even more than telescope size; a small instrument in the country will show faint nebulae and galaxies better than a large telescope in a city. "

בכל מקרה' date=' אני חושב שהוא סתר את עצמו ואמר שכל מה שאוכל לראות עם הטלסקופ שלי יהיה (נביולות וגלקסיות למעט ORION) יהיה כתם אפור ודהוי מאוד :(

[/quote']הוא צודק. המאמר אומר שני דברים:

1. בעין אנושית DEEP SKY OBJECTS ייראו כמו כתם חלש עקב יכולת רגעית קצרה להכניס מספיק אור בניגוד לחשיפה ארוכה במצלמה.

2. בנגב תראה בטלסקופ שלך את מה שלא תראה בטלסקופ בקוטר פי 3 משלך בעיר עקב חוסר בזיהום אור.

איפה אתה גר אור ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שואל לדעתי, אז משיקולים עניניים ולא עניניים אני חושב שמסע אחורה בזמן הוא לא אפשרי.

בנוגע למסע בגלקסיה, אני חושב שביום שתהיה ברשותנו הטכנולוגיה לטוס במהירויות קרובות למהירות האור,

תהיה בידינו גם האפשרות לבטל את השפעתה על זמן החללית.

אז איך הם יחזרו הביתה ? הרי לחזור הביתה יהיה מסע אחורה בזמן ביחס להיכן שהם היגיעו , כלומר אם הם נסעו בזמן לעוד 1000 שנים ועכשיו הם רוצים לחזור הביתה אז ביחס לשנת 3010 הם צריכים לנסוע אחורה בזמן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא צודק. המאמר אומר שני דברים:

1. בעין אנושית DEEP SKY OBJECTS ייראו כמו כתם חלש עקב יכולת רגעית קצרה להכניס מספיק אור בניגוד לחשיפה ארוכה במצלמה.

2. בנגב תראה בטלסקופ שלך את מה שלא תראה בטלסקופ בקוטר פי 3 משלך בעיר עקב חוסר בזיהום אור.

איפה אתה גר אור ?

1. אז תאורטית, אם אני אשתמש במצלמה בעלת זמן חשיפה ארוך (כמו מצלמות הCCD FIREWIRE למיניהם) למשך 2-4 שעות בטלסקופ קטן כמו זה, אני אוכל לראות את הגלקסיה (שנראת כמו כתם דהוי מביתי) באיכות טובה? (כי אני יודע שניתן לעשות זאת אפילו עם רפרקטור של 80MM)

2. וכדי לראות גלקסיות בעין חשופה אני אצטרך טלסקופ פי 3 מהקוטר שלי בלילה חשוך (זאת אומרת טלסקופ בקוטר 45 אינץ' בעיר :P)

הרצליה, בין המקומות המזוהמים ביותר מבחינת אור שראיתי בחיי, אבל יש לילות ויש לילות.

ימי שישי הם נוראים מבחינת זיהום האור, ככה גם השבת, אבל תחילת השבוע נקי מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתעתד לקנות טלסקופ שיתחבר ללפטופ שלי,השאלה כמה הוא יהיה אפקטיבי במיפוי השמיים.

יש כמה אופציות

http://www.bari-p2.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=190

מעוניין במשהו שלא יהיה כה גדול,שיתחבר למחשב ויכולת המיפוי שלו תהיה מספיק טובה לסכום (גג 1000)

עדיפות לרובוטי עם עדשה רחבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאורטית, אם אני אשתמש במצלמה בעלת זמן חשיפה ארוך (כמו מצלמות הCCD FIREWIRE למיניהם) למשך 2-4 שעות בטלסקופ קטן כמו זה, אני אוכל לראות את הגלקסיה (שנראת כמו כתם דהוי מביתי) באיכות טובה?

לא, אתה תקבל שובלי כוכבים.

מלבד הטלסקופ והמצלמה, אתה זקוק למתקן עקיבה - כשכל אלו יחדיו חושפים פריים בודד במשך מס' דקות/שעות (תלוי באובייקט המצולם והמרחק שלו, כמו-כן גם בראות השמימית) על-מנת לראות נביולות/כוכבים/גלקסיות בבירור. בחלק מהמקרים, במידה ונעשה שימוש במצלמה דיגיטלית יש צורך לפצל את הצילום למס' חשיפות קצרות יחסית, אשר יאוחדו לפריים בודד בעריכה. הבעיה עם מצלמות דיגיטליות היא שהחיישנים נוטים להתחמם בחשיפות ארוכות ולגרום לסטיות צבע (ובמקרים קיצוניים גם לשריפה חלקית של הפריים המצולם). המקסימום שהצלחתי לסחוט מהגופים הדיגיטליים שלי ב ISO מינימלי היה 30~ דקות.

דוגמא לתוצאות של אחד עם המכשור המתאים - http://d-spot.co.il/forum/index.php?showuser=5220

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אור, אמרת שיש לך כמה טלסקופים. תציין את הדגמים של כל הציוד שיש לך, לדעתי אחד מהם היה רובוטי, השאלה אם לפי הניסיון שלך מנוע העקיבה שלו מספיק טוב לעקוב בכל רגע נתון אחר גרם שמיים מסויים.

2. ישראל,

אם כבר אתה הולך על סכום פצפון לטלסקופ(במקומך הייתי מחכה וחוסך עוד כמה אלפים לקנות קוטר גדול), תדאג שיהיה מחברה טובה כמו MEADE או CELESTRON.

היבואן הישראלי של Celestron היא החנות "ארדן-צילום" בתל אביב.

http://www.ardenphoto.com/ardenBrands.asp

היבואן הישראלי של MEADE היא החנות קוסמוס ברמת גן, חנות שבה מוכרים טלסקופים איכותיים ומנהלה הוא יו"ר האגודה הישראלית, מר יגאל פת-אל.

*אם תגיע למצפה הכוכבים בגבעתיים באחד מימי חמישי, תוכל לדבר איתו או פשוט להגיע לחנות (זה שכותב ב-YNET על אסטרונומיה בדר"כ).

לחץ למעלה "טלסקופים" ואז מימין תיפתחנה קטגוריות שונות עם המחירים. עדיף להיכנס עם IE או לעשות ב-FF טקסט HEBREW-WINDOWS.

כתובת החנות: www.cosmos.co.il

3. ערן, אני חושב שהוא אמר שיש לו רובוטי עם מנוע עקיבה, אבל בוא נראה מה הוא יענה באשר לציוד המדוייק שיש לו.

כולם, תפרטו על כל הציוד שיש להם ומה כל חלק עושה, כולל עיניות ומנועי עקיבה/חצובות מיוחדות ואיזה גופי צילום. בואו נראה איזה ציוד מסתובב פה בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אור, אמרת שיש לך כמה לסקופים, תציין את הדגמים של כל הציוד שיש לך, לדעתי אחד מהם היה רובוטי, השאלה אם לפי הניסיון שלך מנוע העקיבה שלו מספיק טוב לעקוב בכל רגע נתון אחר גרם שמיים מסויים.

2. ,

אם כבר אתה הולך על סכום פצפון לטלסקופ(במקומך הייתי מחכה וחוסך עוד כמה אלפים לקנות קוטר גדול), תדאג שיהיה מחברה טובה כמו MEADE או CELESTRON.

היבואן הישראלי של Celestron היא החנות "ארדן-צילום" בתל אביב.

http://www.ardenphoto.com/ardenBrands.asp

היבואן הישראלי של MEADE היא החנות קוסמוס ברמת גן, חנות שבה מוכרים טלסקופים איכותיים ומנהלה הוא יו"ר האגודה הישראלית, מר יגאל פת-אל.

*אם תגיע למצפה הכוכבים בגבעתיים באחד מימי חמישי, תוכל לדבר איתו או פשוט להגיע לחנות (זה שכותב ב-YNET על אסטרונומיה בדר"כ).

לחץ למעלה "טלסקופים" ואז מימין תיפתחנה קטגוריות שונות עם המחירים. עדיף להיכנס עם IE או לעשות ב-FF טקסט HEBREW-.

כתובת החנות: www.cosmos.co.il

3. ערן, אני חושב שהוא אמר שיש לו רובוטי עם מנוע עקיבה, אבל בוא נראה מה הוא יענה באשר לציוד המדוייק שיש לו.

כולם, תפרטו על כל הציוד שיש להם ומה כל חלק עושה, כולל עיניות ומנועי עקיבה/חצובות מיוחדות ואיזה גופי צילום. בואו נראה איזה ציוד מסתובב פה בפורום.

1.יש לי סה"כ טלסקופ אחד :) הCelestron 130SLT.

מדובר בטלסקופ רובוטי (ומן הסתם עם מנוע רובוטי) בעל אפשרויות עקיבה (Alt-Az, EQ NORTH וEQ SOUTH, וכ'ו...)

העיניות שאני בד"כ משתמש הם 5MM איכותית במיוחד בעלת עדשה גדולה (לצפייה נוחה), 32MM וBARLOW כדי שאוכל לצפות ב2.5MM (הגדלה של 260X)

כך ראיתי למעשה בהגדלה מקסימלית את 4 הכוכבים הליבתיים של ORION :)

בנוסף יש לי MOON FILTER, שלושה צבעי פילטרים נוספים (צהוב, כחול, אדום), עינית 6MM, עינית 9MM, עינית 15MM, עינית 25MM, מגדיל 1.5X שהופך את התמונה, UHC NEBULA FILTER, כבל RS-232 עם ממיר לUSB שמתחבר למחשב הנייד שלי כדי שאוכל לשלוט בטלסקופ משם יחד עם מצלמת TRUST WB-5400 איתה אני מצלם איכותיות של הירח.

זה הכל :)

2. אבל המחירים בארץ מופרזים ברמה שאי אפשר לתפוס!

את שלי קניתי ב1200 ש"ח בארה"ב, ובארץ הטלסקופ עלה\עולה 3600 ש"ח! פי 3 מחיר!

אותו הדבר הציוד, הציוד שאני קניתי בארה"ב עלה 800 ש"ח, ובארץ? 2400 ש"ח.

לדעתי אם רוצים תמורה טובה לכסף ויש טיול מתוכנן בחו"ל לשקול לקנות אחד כזה שם, כי בארץ המחירים מופרזים בעליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאללה הדלקתם אותי מחדש :D יום חמישי אני אגיע להרצאה :D

http://www.pascal-sh.com//product.asp?productid=1623

איך בדיוק אתה מצלם איתה?

ישראל, לפי הלו"ז כאן, יום חמישי המצפה סגור לקהל ולא תהיה הרצאה. מה שכן, אני רואה שביום שלישי יש "ערב ירח" אז תוכל להגיע אז.

תמיד תתעדכנו כאן :

www.astronomy.org.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...