אסטרונומיה - דיון ראשי - עמוד 24 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אסטרונומיה - דיון ראשי

alex.turovsky

Recommended Posts

עם מה שמעניין אותך זה התיאוריה והמדע אז תתחיל מויקיפדיה (האנגלית כמובן).

אתה אתה רוצה ללכלך את הידיים אז תצטרף לתצפיות ותגיע להרצאות. רוב האירועים האלה מיועדים לקהל הרחב, ככה שלא משנה מהי ההבנה שלך בנושא אתה תוכל ללמוד ולהבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 359
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז קודם כל תירשם לאגודה ותוכל לבוא לכלההרצאות הנפלאות האלה בימי חמישי בערב בחינם (במצפה הכוכבים בגבעתיים):

http://astronomy.org.il

דבר שני יש קורס אסטרונומיה למתחילים ולמתקדמים פעם בשבוע. אני בזה של המתחילים עכשיו ונורא מעניין.

מעבר לזה יש תצפיות שטח פעם בכמה חודשי אז תעקוב אחרי דף הפייסבוק של האגודה

http://www.facebook.com/group.php?gid=13782965044

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
  • 2 שבועות מאוחר יותר...

שלום לכל אוהבי האסטרונומיה! :hi:

בשבוע הבא תתקיים תצפית אסטרונומית במדבר, על-יד בורות לוץ, ואני מקווה כי אף אחד ממכם לא מתכוון להחמיץ אותה, אני יודע כי אני לא :)

06.05.11observation.jpg

ביום שישי, ה-06/05 נצא לתצפית אסטרונומית תחת שמי המדבר. נצפה בכוכבי הלכת של העונה, נשמע על קבוצות הכוכבים של שמי האביב עם סיפורי מיתולוגיה מעניינים ולא נשכח לצפות על אובייקטים רחוקים יותר: ערפיליות, גלקסיות וצבירים. (לחצו כאן כדי לקרוא עוד על מה רואים בתצפיות...)

התצפית תתקיים באתר החשוך הנמצא על יד בורות לוץ.

נצא לתצפית בהסעה מאורגנת מהתחנות: מצפה הכוכבים בגבעתיים (15:30), תחנת רכבת ארלוזרוב (16:00), והקונסרבטוריון העירוני בבאר שבע (18:00)

חזרה משוערת בשעה 08:00 בבוקר יום שבת.

הרשמה

על מנת להרשם לתצפית אנא התקשרו לנציג האגודה בטלפון 03-7314345 או השאירו הודעה כאן.

התשלום לתצפית מתבצע בכרטיס אשראי או במזומן (בעת ההרשמה יש להשאיר פרטי כרטיס אשראי להבטחת הרישום).

מסירת פרטים בטלפון לנציג האגודה.

מחיר ההשתתפות ליחיד:

חבר אגודה: 100 ש"ח (כולל בני משפחה מדרגה ראשונה)

קהל רחב: 150 ש"ח

דמי ביטול: 50% מהמחיר (החל מ-7 ימים לפני התצפית)

לחצו כאן כדי לעבור לדף המידע לנרשמים

http://www.astronomy.org.il/joomlafimal/index.php?option=com_content&view=article&id=146&Itemid=307

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימו לב, מדובר בארוע פרטי סגור.

מי שמעוניין להגיע ברכב פרטי עדיין חייב להתקשר לאגודה, להירשם ולשלם 30 ש"ח מהסיבות המפורטות בשרשור אודות התצפית כאן:

http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-2389-15077,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה שמעתם? אני חושב ששינו את המיקום לק"מ ה101, ניסע עד אלית :P

איזה כיף התצפית הראשונה שלי בלילה עם טלסקופ תחת שמי מדבר :jump:

האם נוכל להבחין בשביל החלב שם? או שאני כבר מצפה ליותר מדי?

בנוסף אני חבר אגודה רשמי עכשיו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישירות מאלה :hi:

מייל שקיבלתי הרגע :)

. התצפית תתקיים בפונדק הק"מ ה-101 באם לא יחולו שינויים.

2. החנייה לרכבים הפרטיים בחניון שבכניסה לחנות ולבית הקפה. 3. ההתכנסות במתחם התצפית מתוכננת לסביבות השעה 2000. 4. לנוחיותכם ר"ב דף הסברים והנחיות למשתתפים, שמופיע באתר האגודה:

מידע לנרשמים לתצפית לילה שלם נרשמתם, ואתם כבר מרגישים את המתח באוויר לקראת התצפית. לפניכם מספר פרטים אחרונים שיעזרו לכם להעביר את הלילה בצורה הטובה ביותר.

רשימת ציוד

בגדים חמים (מעיל, כפפות, כובע צמר וכל מה שיכול להשאיר אתכם חמים בלילה קר)

נעלי הליכה לשטח סגורות ונוחות ח ו ב ה ! (לא נעלי עקב )

מכנסיים ארוכים

משקפיים או עדשות מגע (אם יש)

נייר טואלט

אוהל או שק שינה (לא חובה)

כסאות

פנס לכל משתתף !

מזון ללילה שלם ( מנות חמות, מומלצים דברים מתוקים - פירות ושוקולד)

שתייה קרה וחמה (קפה, תה) ומים.

מוצרי היגיינה

מספר כללים והערות

אמנם, את ההסבר אודות כללי הבטיחות תשמעו כאשר תגיעו לאתר התצפית, אך חשוב לנו להדגיש אותם שוב ושוב למען נוכל כולנו להנות. יש לזכור כי התצפית מתקיימת באזור שמורת טבע, ולפי כך חלים עלינו כל הכללים אשר חלים על המטיילים בטבע. כמו כן בשטח מהמורות,בורות ומיכשולים נוספים ולכן חשוב ביותר להקפיד על הנחיות האחראים לגבי תיחום אזורי הפעילות (תצפית, אוהלים/שקי שינה, שירותים).

לעין אדם לוקח כחצי שעה להתרגל לחושך ולהגיע לראיה מקסימלית ולכן, בשום פנים ואופן, לאחר שהוכרזה משמעת חושך, אין להדליק אור פנס לבן! על הפנסים ועל הפריטים המאירים הנוספים (טל. נייד) להיות מכוסים בנייר צלופן אדום כך שלא יסנוור את האחרים. (נייר צלופן יחולק בזמן הנסיעה)

• אין להתרחק מאזור התצפית.
  • אין להשליך פסולת על הארץ, יש לשמור את הזבל בשקיות ולקחתן איתכם בסוף התצפית.
  • אין להשאיר אוכל ללא השגחה, במקום משוטטות חיות בר, שמאוד אוהבות כריכים שאמא הכינה.
  • אש יש להבהיר אך ורק במקום שנקבע לכך, ותמיד במקום פתוח, בשום אופן לא בתוך אוהלים/מכוניות (גם זה קרה).
  • למעשנים - יקבע מקום עישון מוגדר, אנו מבקשים למען הנאת כולם - עשנו אך ורק שם (עדיף בכלל לא...). עשן הסיגריות בין השאר פוגע בציוד האופטי ולכן אסור לעשן בשום אופן באזור הטלסקופים
  • יקבע אזור אוהלים, שם תוכלו להקים את האוהל שלכם או לפרוש את שק השינה. למען לא ידרכו עליכם בזמן שנתכם- מומלץ לעשות זאת רק שם.
  • ברגע שהחלטתם ללכת לישון, אנא שימו לב שאתם אכן ישנים רק בשק השינה ולא על חיה שהחליטה להזדחל פנימה. את הנעליים, שימו מתחת לשק השינה או בתוך האוהל, כדי שזוחלים לא יחליטו לבקר ו/או להתמקם בתוכן (זו תהיה הפתעה מאוד לא נעימה לכשתקומו).
  • הורים, אם בחרתם להביא את ילדיכם אתכם - חשוב מאוד שתשמרו עליהם בשבע עיניים, אתם אחראים לשלומם!
  • הוקצה מקום חנייה לאוטובוס/ים במרחק 2-3 דקות ממתחם התצפית. הנהג מתוכנן לנצל את זמן התצפית לשינה, בין השאר כדי שהנסיעה חזרה תהייה בטוחה יותר. מבקשים להימנע מהפרעות באזור האוטובוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.הייתה תצפית מדהימה אגב, לא עדכנו כאן אבל שלושתנו כאן מהפורום הלכנו אליה, אני, LDTI ואור.

2. שימו לב, מחזה נדיר מתרחש בבקרים בשמיים שלנו החודש, כאשר כוכבי הלכת שלנו נראים ביחד גם בעין בלתי מזויינת.

שווה לקום מוקדם בבוקר ולראות/לצלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
  • 1 שנה מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...