מעבדי אינטל - BOX VS TRAY - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבדי אינטל - BOX VS TRAY

Old Cat

Recommended Posts

שאלה מוזרה.

חבר שלי ביקש בחנות לקנות TRAY ולבחור פתרון קירור אחר קצת טוב מזה של .

אמרו לו בזו הלשון (ציטוט מהמייל שקיבל מהחנות):

לא מומלץ לרכוש מעבד מסוג TRAY מאחר ומעבדים אלו מגיעים במגש ולא בקופסא סגורה ומעבד כזה עבר את מינימום הבדיקות שאינטל מבצעת למעבדים לעומת מעבדי ה BOX אשר עוברים את כל הבדיקות והביקורות של .

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום הבדל בין BOX לTRAY מבחינת המעבד עצמו.

כבר נתקלתי במעבדי TRAY שהיו יותר מוצלחים לOC מBOX.

זה עניין של סדרות יצור וקצת מזל.

הקטע המצחיק הוא שבהרבה מקרים כשאתה קונה TRAY בחנות הם מביאים לך מעבד שהוציאו מBOX ומוכרים את הקירור בנפרד בהרכבת מחשב עם מעבד אחר שהגיע בTRAY.

שלושת המעבדים האחרונים שקניתי TRAY הוצאו מBOX. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא החנות לא מדברת שטויות.

כל מעבדי הTRAY של אינטל(אצל אני לא יודע איך זה הולך)

עוברים בדיקות פחות קפדניות...

שימו לב שמעבדי TRAY תמיד יגיעו עם מתח התחלתי שהוא מתח התחלתי גבוה.

מה זה אומר?

אם לסדרה מסויימת או למעבדים מסויימים נקבע מתח התחלתי ברירת מחדל של 1.25V

מעבדי TRAY כולם יגיעו עם אותו מתח התחלתי של 1.25V.

מעבד BOX לעומת זאת ייבדק בקפדניות ייתר ויקבע לו מתח התחלתי של בין 1.05 לבין 1.25.

וחבר'ה, אין כאן שום עבודה בעיניים ראיתי את זה במו עיני הכל מניסיון ולא ממאמרים שנקראו באינטרנט.

זה פשוט ככה.

אז אל תמהרו להספיד את חברות המחשבים.

מה שכן, בסופו של דבר ועניין, מדובר על אותו מעבד שככה או ככה יעבוד טוב גם אם הוא TRAY וגם אם הוא BOX כי לא תרשה לעצמה להוציא למכירה מעבד שלא עבר את בדיקות המינימום על מנת לעבוד כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה שהמתחים שונים לא מצביעה על כך שהבדיקות פחות קפדניות במעבדי tray.

אז בסדר גמור, יש הבדלים.. רואים את זה גם ב-Ark של אינטל, סתם דוגמא: (רק לא על המתח)

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=41493

אני מדבר כמובן על ה-"Ordering & Sampling Information", יש לשים לב שמעבדים מסוימים לא תמיד מציעים VT אלא רק בגרסאות מסוימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא החנות לא מדברת שטויות.

כל מעבדי הTRAY של אינטל(אצל אני לא יודע איך זה הולך)

עוברים בדיקות פחות קפדניות...

שימו לב שמעבדי TRAY תמיד יגיעו עם מתח התחלתי שהוא מתח התחלתי גבוה.

מה זה אומר?

אם לסדרה מסויימת או למעבדים מסויימים נקבע מתח התחלתי ברירת מחדל של 1.25V

מעבדי TRAY כולם יגיעו עם אותו מתח התחלתי של 1.25V.

מעבד BOX לעומת זאת ייבדק בקפדניות ייתר ויקבע לו מתח התחלתי של בין 1.05 לבין 1.25.

וחבר'ה, אין כאן שום עבודה בעיניים ראיתי את זה במו עיני הכל מניסיון ולא ממאמרים שנקראו באינטרנט.

זה פשוט ככה.

אז אל תמהרו להספיד את חברות המחשבים.

מה שכן, בסופו של דבר ועניין, מדובר על אותו מעבד שככה או ככה יעבוד טוב גם אם הוא TRAY וגם אם הוא BOX כי לא תרשה לעצמה להוציא למכירה מעבד שלא עבר את בדיקות המינימום על מנת לעבוד כמו שצריך.

עובדה שמעבדי BOX הגיעו עם VID גבוה יותר ממעבדי TRAY (וגם להיפך כמובן).

על מה בדיוק אתה מבסס את מה שאתה אומר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד לך משהו יותר פשוט ממה שאמרו פה , תפסיק להאמין לכל דבר שטכנאי פי סי אומר לך בחנות ואני אגיד לך למה . כי בשבילו חשוב לו להרוויח את 100 ש״ ח ממך . אז בקצרה מה שרציתי לומר זה ש tray ו׳ box הם אותו הדבר וההבדל היחידי בינהם הוא ה 100-150 ש״ח כך שזה לא כל כך משנה. מתי זה משנה ? מתי שאתה חושב על יותר טוב מסטוק של המעבד ואתה מעדיף להשקיע את 100-150 ש״ח על טוב .

שיהיה בהצלחה ותתחדש . :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה סטירה קלה לדברי STINGER:

שני היו על המערכת שלי, שניהם נקנו בTRAY,

E2160

Q6700

ובשנייהם, המתח ההתחלתי היה נמוך מהמקסימום של המודל.

אין כל קשר לשלב הבדיקות.

ההבדלים שיש הם:

1. מן הסתם הקופסא, הקירור ודף הנייר.

2. המחיר.

3. פה זה כבר אינדוידואלי, מאחר ובקופסא המעבדים שמורים כמו אגוזים בקליפה, הם מגיעים נקיים יותר לאחר שנחשפו לפחות לכלוך ו/או לחות ו/או שפשופים לכיוונים השונים מהמפעל דרך מחסן החנות ועד לסוקט על הלוח שלך. כמובן שבדרך כלל מדובר בהשפעה מינימלית אם בכלל. יצא לי לראות מערכת שהגיעה לתיקון, המחשב נקנה מורכב וכשהסתכלנו על המעבד עצמו הופתענו לראות שיש לו דפיקה בצד. נחשו מאיפה המערכת נקנתה ומה הייתה טענתם כשהביא אותה לתיקון.

4. לא פעם חנויות רוכשות בBOX, מחזיקים אותם בBOX ומוכרים אותם כTRAY, פשוט מוציאים את המעבד מהקופסא ונותנים לך אותו בזול יותר. ראיתי כבר בעבר את KSP עושים את זה גם באינטל וגם בAMD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...