מפרט מחשב למשחקים עד 4500 כולל מסך - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב למשחקים עד 4500 כולל מסך

Amit_H

Recommended Posts

ממליץ לך להחליף זיכרון ל-DDR3 שעובד במתח סטנדרטי של 1.5V-1.6V, ולא 1.6-1.8 כמו שבחרת.

http://oc.adata.com.tw/product-series.asp?sid=01

כוננים קשיחים של מסידרת F3 עדיפים על הכונן הקשיח שבמפרט שלך, ובעלות זהה.

מציע לך לשקול לקחת ספק מסידרת S12II של סיסוניק, אאל"ט הם מציגים את התמורה הכי טובה למחיר (שקטים, איכותיים, 5 שנות אחריות) אבל גם עולים יותר. הסיבה שאני חוזר לנקודה היא שיש לך מקום בתקציב, ואם תחלק את העלות על פני שנות האחריות תגלה (לדעתי) שהשיפור מצדיק את ההפרש (100~), משמעותית פחות מהמחיר שתשלם על לקנות ספק נוסף במידה והראשון ימות. זו לפחות דעתי, למרות שגם הספק שבמפרט יחזיק לך את המערכת.

לחילופין אתה יכול לקחת ספק HEC כמו שהמליץ YZ101.

הרבה זמן לא בדקתי את שוק הספקים, אבל ממה שאני זוכר על קולרמסטר יש לספקים שלהם נטייה להרעיש.

שים לב שלא כללת מארז וצורב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ממליץ לך להחליף זיכרון ל-DDR3 שעובד במתח סטנדרטי של 1.5V-1.6V, ולא 1.6-1.8 כמו שבחרת.

http://oc.adata.com.tw/product-series.asp?sid=01

לא הבנתי וגם לא מצאתי באתר של TMS את מה שכתבת. חוץ מזה למה עדיף מתח נמוך יותר?

כוננים קשיחים של סמסונג מסידרת F3 עדיפים על הכונן הקשיח שבמפרט שלך, ובעלות זהה.

למה? הבנתי שהHD שבחרתי טוב ושגם גרסת ה AAKS שקטה.

מציע לך לשקול לקחת ספק מסידרת S12II של סיסוניק, אאל"ט הם מציגים את התמורה הכי טובה למחיר (שקטים, איכותיים, 5 שנות אחריות) אבל גם עולים יותר.

במפרט הבא שכתבתי בחרתי ספק מהסדרה שאמרת. אבל משום מה הם מציעים גם עליהם 3 שנים אחריות. האם עדיין כדאי לקחת את הספק של סיסוניק? למרות שהמחיר גבוה יותר והאחריות זהה?

הסיבה שאני חוזר לנקודה היא שיש לך מקום בתקציב, ואם תחלק את העלות על פני שנות האחריות תגלה (לדעתי) שהשיפור מצדיק את ההפרש (100~), משמעותית פחות מהמחיר שתשלם על לקנות ספק נוסף במידה והראשון ימות. זו לפחות דעתי, למרות שגם הספק שבמפרט יחזיק לך את המערכת.

לחילופין אתה יכול לקחת ספק HEC כמו שהמליץ YZ101.

הרבה זמן לא בדקתי את שוק הספקים, אבל ממה שאני זוכר על קולרמסטר יש לספקים שלהם נטייה להרעיש.

שים לב שלא כללת מארז וצורב.

אני יודע, כבר ציינתי שיש לי מספיק צורבים ושמארז אני רוצה לבחור בחנות בנפרד .

תעיף מבט על המפרט הזה:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

AMD Athlon X4 630 2.8Ghz 64Bit Quad Core AM2+/AM3 BOX

כמות: 1 - מחיר: ₪510

לוח אם:

Gigabyte GA-770TA-UD3

כמות: 1 - מחיר: ₪508

לוח האם הזה טוב? הוא עדיף על ה MA785GT-UD3H?

ספק כוח:

Seasonic PSU 520W Active PFC 80+ Retail

כמות: 1 - מחיר: ₪353

זיכרון:

A-Data 4GB (2x2GB) DDR3-2000Mhz X-Series CL9-9-9-24

כמות: 1 - מחיר: ₪570

קשיח למחשב שולחני:

Samsung 500GB Sata II 16MB SpinPoint F3

כמות: 1 - מחיר: ₪229

כרטיס מסך:

Sapphire HD5770 1GB GDDR5 PCIE

כמות: 1 - מחיר: ₪795

מסך:

LG W2243S FULL HD

כמות: 1 - מחיר: ₪825

המהרת מערכת מחשב:

אני מעוניין בהמהרת המעבד

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪3790

מתחרים בכל הצעה ומפרט בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 2 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: ₪3715

http://tms.co.il/preview/spec/r13nmc2l

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לענות לכל השאלות...

בנוגע לזיכרון, לכל זיכרון יש הגדרות בינלאומיות מוסכמות של סטנדרטים, ל- הסטנדרד הוא 1.5V. מה שאומר בגדול שאם אתה לוקח זכרונות במתח שונה מהמתח הזה, עלולות להיות לך בעיות תאימות בעתיד אם וכאשר תרצה להוסיף עוד למערכת.

הקישור שנתתי לך הוא קישור לאתר היצרנית של הזכרונות שבמפרט שלך, שמראה שהם לא במתח הסטנדרטי.

כונני ה-F3 של סמסונג הם בעלי throughput יותר טוב, גם בכתיבה וגם בקריאה. מה שזה אומר בגדול (אם אתה לא בקיא בעגה) זה שיותר נתונים מועברים פר שניה.

ולכן הם עדיפים לא רק מבחינת השקט, אלא גם מבחינת הביצועים. ובעלות דומה, אין סיבה ללכת על כונן אחר.

אחריות זהה זו בעיה. עדיין לדעתי סיסוניק עדיפים על קולרמסטר, אבל אם האחריות זהה ההבדל במחיר מתחיל לשחק תפקיד, ואולי באמת עדיף לך ללכת על ספק HEC עם אחריות דומה. אתה נעול על TMS?

בקשר ללוחות האם, ההבדל העיקרי לטעמי הוא שלוח ה-785 מגיע עם כרטיס מסך מובנה ועם כרטיס קול יותר טוב (889a) בעוד לוח ה-770 מגיע עם שני חיבורי - 3.0 בנוסף לחיבורי ה- 2 הסטנדרטיים.

מה מהשניים יותר חשוב לך, לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שמדובר במסך 22" ברזולוציה של FHD, לדעתי זו לא בחירה טובה מ2 סיבות:

1. ברזולוציה 1050X1680 ה5770 מגיע לשיאו ומאפשר ביצועים גבוהים למדי. בFHD הוא יספק ביצועים טובים ככלל, אבל איפה שתאתגר אותו אתה תמצא די בקלות את הגבולות שלו.

2. 22" FHD הוא מסך עם DPI גבוה, מה שאומר שהכל על המסך קטן מאד, ולמעט במשחקים, או בצפייה בתמונות, זה לא נוח. פעולות כמו גלישה באינטנט ו/או קריאת טקסטים על המסך הופכות להרבה פחות נוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לענות לכל השאלות...

בנוגע לזיכרון, לכל זיכרון יש הגדרות בינלאומיות מוסכמות של סטנדרטים, ל- הסטנדרד הוא 1.5V. מה שאומר בגדול שאם אתה לוקח זכרונות במתח שונה מהמתח הזה, עלולות להיות לך בעיות תאימות בעתיד אם וכאשר תרצה להוסיף עוד למערכת.

הקישור שנתתי לך הוא קישור לאתר היצרנית של הזכרונות שבמפרט שלך, שמראה שהם לא במתח הסטנדרטי.

אז על מה אתה ממליץ? תשלח לי קישור בבקשה ולא רק שמות.

כונני ה-F3 של סמסונג הם בעלי throughput יותר טוב, גם בכתיבה וגם בקריאה. מה שזה אומר בגדול (אם אתה לא בקיא בעגה) זה שיותר נתונים מועברים פר שניה.

ולכן הם עדיפים לא רק מבחינת השקט, אלא גם מבחינת הביצועים. ובעלות דומה, אין סיבה ללכת על כונן אחר.

OK

אחריות זהה זו בעיה. עדיין לדעתי סיסוניק עדיפים על קולרמסטר, אבל אם האחריות זהה ההבדל במחיר מתחיל לשחק תפקיד, ואולי באמת עדיף לך ללכת על ספק HEC עם אחריות דומה. אתה נעול על TMS?

לא נעול על אף חנות. רק שתציע את המפרט הכי זול כי אני לא רוצה להזמין כל חלק ממקום אחר ולשלם על משלוח 3-4 פעמים. אני מעדיף להזמין הכל במקום אחד.

בקשר ללוחות האם, ההבדל העיקרי לטעמי הוא שלוח ה-785 מגיע עם כרטיס מסך מובנה ועם כרטיס קול יותר טוב (889a) בעוד לוח ה-770 מגיע עם שני חיבורי - 3.0 בנוסף לחיבורי ה- 2 הסטנדרטיים.

כתוב בנוסף שהוא גם תומך בזכרונות של 2000Hz.

מה מהשניים יותר חשוב לך, לשיקולך.

שים לב שמדובר במסך 22" ברזולוציה של FHD, לדעתי זו לא בחירה טובה מ2 סיבות:

1. ברזולוציה 1050X1680 ה5770 מגיע לשיאו ומאפשר ביצועים גבוהים למדי. בFHD הוא יספק ביצועים טובים ככלל, אבל איפה שתאתגר אותו אתה תמצא די בקלות את הגבולות שלו.

2. 22" FHD הוא מסך עם DPI גבוה, מה שאומר שהכל על המסך קטן מאד, ולמעט במשחקים, או בצפייה בתמונות, זה לא נוח. פעולות כמו גלישה באינטנט ו/או קריאת טקסטים על המסך הופכות להרבה פחות נוחות.

אני חושב שכל מסך שאגדיר בו רזולוציה גבוהה אני אראה קטן מדיי. אני לא מתכוון להגדיר במערכת ההפעלה רזולוציה גבוהה מדיי כך שאני לא מאמין שאתקל בבעיה שציינת. מעבר לכך, אשמח לשמוע על המלצה שלך למסך. מפתיע שאתה אומר שדווקא במסך FHD, שאמור להיות מתקדם, יהיו לי בעיות.

ובלי קשר, מה זה אאל"ט?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאל"ט = אם אני לא טועה

אני לא יודע איזה צג יש לך כיום, אבל אני כן יכול להגיד לך שבצגי LCD, התמונה של המסך נראית הרבה פחות טוב בכל רזולוציה שהיא לא המקסימלית של המסך. ישנו עיוות מסוים ברגע שבוחרים ברזולוציה נמוכה יותר, במיוחד אם האספקט לא נשמר, וסביר שהוא לא ישמר לפי הסטנדרטים הקבועים של הרזולוציות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאל"ט = אם אני לא טועה

אני לא יודע איזה צג יש לך כיום, אבל אני כן יכול להגיד לך שבצגי LCD, התמונה של המסך נראית הרבה פחות טוב בכל רזולוציה שהיא לא המקסימלית של המסך. ישנו עיוות מסוים ברגע שבוחרים ברזולוציה נמוכה יותר, במיוחד אם האספקט לא נשמר, וסביר שהוא לא ישמר לפי הסטנדרטים הקבועים של הרזולוציות.

אם כך בנוסף למארז אצטרך לקנות גם מסך בחנות אחרי שאני רואה את החדות שלו בעין, אין פתרון אחר...

אז מה הטעם של מסכי FHD ושל LCD בכלל... ראיתי מסכי LCD של (אמנם היחס 4:3) ורואים בהם מצוין גם ב 1024x768 והם יכולים להגיע להרבה יותר.

אתה בטוח במה שאתה אומר? או שזו תופעה שקיימת רק במסכים לא מוצלחים במיוחד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משתנה מצג לצג אבל העיקרון דומה למה שיקרה אם תכוון מסך CRT ל720X1280.

מסך 19" לא רחב שהרזולוציה שלו היא בדרך כלל 1024X1280 נותן בדרך כלל תצוגה סבירה ב768X1024, אם כי אז הכל נהיה די גדול.

אבל לא כל מסך יציג תמונה טובה ברזולוציות נמוכות מהטבעית (מקסימלית) שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז בוא נעזוב לרגע את המסך והמארז, אני אקנה אותם בנפרד.

לגבי המפרט, כנראה שאני אלך על זה, שימו לב ללוח האם ותגידו את דעתכם.

חוץ מזה אל תתיחסו למחיר של הספק, אני קונה אותו ב 375 ש"ח.

ככה שהמחיר הכולל הוא 95 ש"ח פחות.

סה"כ מחיר המחשב 3,195.

שאלה נוספת, האם גרסת ה BOX של המעבד מספיק טובה או שצריך לקנות מאוורר נוסף למעבד?

jyrzkzmykj0g.jpg

אגב, ל TMS יש את ה HD 5770 בגרסת Vapor-X יש למישהו מושג מה ההבדל?

תסתכלו על שני הקישורים:

רגיל - http://tms.co.il/product/7265

Vapor X - http://tms.co.il/product/7624

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדלים בין הVAPOR לרגיל הם בדרך כלל בקירור ובמהירויות השעון, אבל אל תצפה להפרשים מהותיים.

תהיות לגבי בחירות מבוזבזות:

1. למה להתעקש על לוח 790X? יקר וללא הצדקה, מילא היית הולך על לוח 770TA שתומך USB3 וSATA3 (לא שזה שווה את הכסף).

2. באמת שאין פה טעם בספק הנ"ל, גם ב375 ש"ח הוא נשאר מיותר עבור מערכת כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדלים בין הVAPOR לרגיל הם בדרך כלל בקירור ובמהירויות השעון, אבל אל תצפה להפרשים מהותיים.

תהיות לגבי בחירות מבוזבזות:

1. למה להתעקש על לוח 790X? יקר וללא הצדקה, מילא היית הולך על לוח 770TA שתומך USB3 וSATA3 (לא שזה שווה את הכסף).

2. באמת שאין פה טעם בספק הנ"ל, גם ב375 ש"ח הוא נשאר מיותר עבור מערכת כזו.

1. לא מתעקש על שום לוח. תמליץ מה שאתה חושב. חיפשתי את ה 770TA ב KSP ולא מצאתי. בגלל זה הלכתי על זה. אם יש לך המלצה ללוח מסוים (עדיף לוח שנמצא גם ב KSP וגם ב TMS) אני אשמח לשמוע. למה גם ה 770TA לא שווה את הכסף לפי דעתך? בקיצור, תמליץ לי על לוח שאתה חושב שישרת את הדרישות שלי גם אם ארצה לשפר חלקים בעתיד. הלוח הכי חשוב לי כי הכל בנוי עליו ואני רוצה שתהיה לי האפשרות לשדרג.

2. לגבי הספק, רציתי את הספק 520W או 550W של סיסוניק. הבעיה היא שאין להם במלאי את שניהם. אתה רוצה שאני אלך על 500W? קח בחשבון שאני אשדרג את הכ.מסך בעתיד.

גם בעניין הספק אשמח לשמוע על המלצותיך. שוב, שיהיה ב KSP וב TMS.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. KSP מאד קשים מבחינת היצע, הוא פשוט לא מגוון ומחסיר המון דגמים. ‏MA785GMT-UD2H זה דגם משתלם שיש גם בKSP.

2. הוא לא שווה את הכסף כי הוא בעצם ה770T עם תוספת של SATA 3 - שמכילה תמיכה אחורה לSATA 2, ככה שזה לא פיצ'ר מהותי במיוחד. ובUSB3 שאני מאמין שעוד תיקח תקופה ארוכה עד שיהיה מדובר בפיצ'ר מהותי, וגם אז ניתן יהיה להוסיף אותו למערכת.

3. שדרוג כ.מסך יכול להיות סיבה לקחת ספק רציני יותר, אבל! זה תלוי למה אתה רואה את עצמך משדרג. המגמה כרגע היא שהכרטיסים והרכיבים משתפרים ביחס הביצועים לWATT. ככה שסביר שגם מחליפו של ה5770 באותה משבצת מחיר לא יצרוך מהותית יותר ממנו. ובכל מקרה, בסופו של יום, הפרשי המחיר בין ה500 עד 600 W הסטנדרטיים של SEASONIC לא כל כך מהותיים בכל מקרה. אז תעשה את הבחירה שלך. ההפרש בין הSS-500ET לSS-600ET זה 60 ש"ח בשביל כזה סכום, יש תחושת החמצה לקחת את החלש. במודולרי לא הייתי משקיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. KSP מאד קשים מבחינת היצע, הוא פשוט לא מגוון ומחסיר המון דגמים. ‏MA785GMT-UD2H זה דגם משתלם שיש גם בKSP.

2. הוא לא שווה את הכסף כי הוא בעצם ה770T עם תוספת של SATA 3 - שמכילה תמיכה אחורה לSATA 2, ככה שזה לא פיצ'ר מהותי במיוחד. ובUSB3 שאני מאמין שעוד תיקח תקופה ארוכה עד שיהיה מדובר בפיצ'ר מהותי, וגם אז ניתן יהיה להוסיף אותו למערכת.

3. שדרוג כ.מסך יכול להיות סיבה לקחת ספק רציני יותר, אבל! זה תלוי למה אתה רואה את עצמך משדרג. המגמה כרגע היא שהכרטיסים והרכיבים משתפרים ביחס הביצועים לWATT. ככה שסביר שגם מחליפו של ה5770 באותה משבצת מחיר לא יצרוך מהותית יותר ממנו. ובכל מקרה, בסופו של יום, הפרשי המחיר בין ה500 עד 600 W הסטנדרטיים של SEASONIC לא כל כך מהותיים בכל מקרה. אז תעשה את הבחירה שלך. ההפרש בין הSS-500ET לSS-600ET זה 60 ש"ח בשביל כזה סכום, יש תחושת החמצה לקחת את החלש. במודולרי לא הייתי משקיע.

בשורה תחתונה, על איזה ספק אתה ממליץ לי ללכת?

והאם כ.המסך יענה על הדרישות שלי ב-3 שנים הקרובות? (אני מצפה שהכרטיס יפעיל לי משחקים חדשים גם בעוד 3 שנים, אולי לא על ההגדרות הכי גבוהות, אבל בהגדרות ממוצעות...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בספק - אם אתה רוצה לשמר אופציות שדרוג - אז ככל המרבה הרי זה משובח (עקרונית) שוב, מאחר והצרכים של המערכת הם לא גבוהים במיוחד וההפרשים במחירים נמוכים, אז זה בכלל לא משנה. אם אתה חושב שיש סיכוי שהמערכת תקבל איזה GTX480 אז הSS600ET הוא לא בזבוז. אם לא אז כאמור גם הSS500ET הוא ספק מצוין.

לגבי כרטיס מסך. כאשר קונים כרטיס מסך, ועוד אחד לא חלש, סביר שהוא יהיה מעל לדרישות המינימום כ5 שנים. מתוכם הגיוני ביותר שב3 השנים הראשונות תוכל להריץ מה שאתה רוצה, אולי עם פשרות מסוימות בעתיד, במשחקים כבדים, ייתכן ואפילו מההתחלה.

לגבי ה4890 מול 5770. ה4890 חזק יותר, זול ב17% אבל צורך הרבה יותר חשמל ופולט יותר חום, אם אתה בוחר בו הייתי הולך עם 520W. אישית הייתי בוחר ב5770.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...