קורס ccna + mcitp בהתמחות אבטחת מידע או ללמוד רק אחד מהם?? - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורס ccna + mcitp בהתמחות אבטחת מידע או ללמוד רק אחד מהם??

ilansery

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

CCIE יש כמה סוגים

אין צורך ביותר מידיי CCIE ,

בארצנו הקטנטונת, יש 1 מוסמך ועוד 1 בדרך (המרצה שלי..).

בכל מקרה יש כמה CCIE בארץ

אני אישית הכרתי איזה 3 או 4 אנשים שיש להם את התואר הנכסף

לא יודע מאיפה המידע שלך

בכל מקרה לרוב אנשים שיש להם את התואר נמצאים הרבה שנים בנישה הזאת,

אגב בעניין של תעסוקה לפי דעתי בארץ כדי יותר ללכת לכיוון אבטחת מידע מכיוון שיש הרבה יותר חברות אבטחת מידע ישראליות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אין לי כ'כ מושג לגביי ג'ון ברייס, אבל לי יש בטן מלאה על חברת האם, מטריקס , ואשמור אותה לעצמי.

אני לומד באקדמיה של סיסקו עצמה דרך מייזם שלהם,

את כל החומר אני מקבל מסיסקו עצמה ורשום לאתרה ועושה מבחנים מול סיסקו ומקבל תעודות מסיסקו.

(אין לי כ'כ מושג כיצד זאת במכללות אחרות).

בכ'א את המבחן הסופי חיצונית לחברה כדי שלא יהיה איזשהו צל של ספק להטעיית התוצאות.

לדעתי,

אם אתה רוצה להתפתח ברשתות ולא מבין כ'כ מה מה מו, הקורס הזה יסדר לך דברים בראש ויכניס אותך לתוך העולם של ,

גם אם אתה סגור על אבטחת מידע, יכול להיות שכשתתחיל להרחיב אופקים תבין שזה לא התחום שמעניין אותך.

אצלי, בכל פרק שעוברים בחומר, כל פיסת מידע חדשה, משנה את הקו מחשבה שלי מקצה לקצה, אבל זה אני.

בניגוד להמון חבר'ה כאן, אני דווקא כן חושב שאתה צריך ללכת וללמוד קורס כלשהו (אני ממליץ על CCNA, אבל דעתי משוחדת),

ואחר כך לקבל פרופורציה והכוונה לעתיד,

אני , בניגוד להרבה חבר'ה מוכשרים כאן, הגעתי בלי ידע מוקדם לתחום , ברמה שאפילו לא הבנתי מה הצורך ב-IP.

בכ'א , לך לשמוע מה יש לג'ון ברייס או למתחרות שלהם להציע, התיעדוף אמור להגיע מתוך קריאה וחפירה על המוסדות בהם אתה מתעניין ללמוד.

אשמח לעזור בכל שתזדקק,

יש לך את הפרטים האישיים שלי, אתה מוזמן ליצור קשר.

מור.

אחלה מור תודה רבה ובהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך ביותר מידיי CCIE ,

בארצנו הקטנטונת, יש 1 מוסמך ועוד 1 בדרך (המרצה שלי..).

אני מכיר 6 CCIE מהארץ.

מההסמכות ה"נחשבות" לפחות "נחשבות":

כיום, ההסמכה הנחשבת ביותר ב-security היא CISSP. מאוד קשה להשיג אותה. דרישות הקדם שלה מורכבות. מדובר בהסמכה שניגשים אליה רק עם הרבה ניסיון (נדרשות מספר הסמכות של יצרנים, מכתב המלצה מ-CISSP אחר וכדומה)

יש לצ'קפוינט אחלה קורסים (CCSE/CCMA) ויש את מסלול ההסמכות של סיסקו (CCIE security).

צ'קפוינט יותר פשוט מההסמכה של סיסקו, לדעתי הההסמכה ידידותית ונחמדה וטוב להתחיל איתה. אולם היא לא מבטיחה מקום עבודה ללא ניסיון.

המסלול של סיסקו הוא ארוך ומייגע ואורך מספר שנים. כלומר, עדיף ללמוד תוך כדי עבודה משום שללא ניסיון, לא תוכל לעבור את ההסמכה.

כמו כן, יש את המסלולים של פורטינט (FCNSA/FCNSP) וג'וניפר (JNCIS security) שהם פחות "נחשבים".

ה-brain-dumps מכסים אותם מעולה. הסמכות אלו לא יקדמו אותך בחיפוש עבודה.

בלי קשר, יש הסמכה נוספת שכדאי לדבר עליה והיא CEH. אחלה הסמכה עבור אלו שמסתכלים על אבטחת מידע מהצד השני: "איך לפרוץ". הסמכה מעניינת מאוד. מומלץ ניסיון IT קודם (לינוקס, NT, ועבודה עם fireallים)

בשורה התחתונה, ממה שאני מכיר, רוב האנשים במקצוע לא התחילו באבטחת מידע אלא במשהו אחר ב-IT (תיקשורת, system וכו') והתגלגו אח"כ לאבטחת מידע. אבטחת מידע הוא תחום שדורש הרבה ידע בהמון תחומים - כך שהאופק שלך צריך להיות רחב).

לגבי עבודה במוקד, זו עבודה מכובדת וראויה למשרת כניסה לתחום אבטחת המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה שנים היו מעל 50 CCIE בארץ, וזהו מספר לא פרופורציונאלי בעליל ביחס לאוכלוסית .

בעולם כולו יש משהו כמו 21,000. CCIE הם ממוספרים, כך שכשאתה מקבל את התעודה אתה יודע איזה מספר אתה בעולם :)

לסיום - אין שום קשר בין הסמכות טכנולוגיות (כמו CCNA, הסמכות נוספות של ו- Checkpoint וכולי) ותארים אקדמיים.

היום בתעשייה ישנם אנשי CCNP בעמדות מפתח טכנולוגיות (ראשי צוותים וכולי) בחברות הגדולות ביותר בארץ (חברות הסלולאר, ספקיות, בנקים וכולי). ישנה מגמה לדרישת תואר לצורך התקדמות לעמדות ניהוליות. חלק מהחברות דורשות, חלק לא - זה גם תלוי בעובד עצמו ובהיסטוריה שלו בחברה. יש אנשים עם קריירה מסגסגת ללא תארים אקדמיים, וכמובן אנשים עם תואר ראשון\שני עם קריירה מוצלחת באותה המידה.

אין תארים אקדמיים הקשורים להסמכות ה- CCNA+ של סיסקו. גם לא הנדסת תקשורת בבן-גוריון.

לדעתי - אדם צריך להשאר במצב של למידה כל חייו. תעשו הכל, גם הסמכות טכנולוגיות (ועדיף בסופו של יום לא להתקע על חברה אחת, כמה שאני אוהב את סיסקו), וגם תארים - וכמה שיותר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...