למה קיימת המתנה בין אכילת בשר לחלב בדת היהודית? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה קיימת המתנה בין אכילת בשר לחלב בדת היהודית?

Fighter

Recommended Posts

תראה אני תחילה לא הבנתי אותך, לכן ציינתי עכשיו שהיה עלייך לכתוב מדוע כאן במדינה לא מסכימים לחתן יהודי שהוא חילוני עם גוי/ה.

על זה רוצה את דעתי? יתכן שזה לא יהיה לדעתך, אך אני גם אסביר למה לדעתי אין כאן אדם לחברו יש כאן דבר חשוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני יודע למה. אני גם יודע למה (להבדיל, כמובן) לפני 150 שנה השחורים הובאו לארה"ב כעבדים, למה היטלר רצה להשמיד את היהודים ולמה חנין זוועה-בי עדיין בכנסת למרות ארועי השבוע החולף. לרוב הדברים יש "סיבה", ואני יכול לפרט לך כאן את הסיבות מאחורי כל המעשים שציינתי. זה עדיין לא מונע מאותה "סיבה" להיות שקרית, מגוכחת, סותרת את ההגיון הישר או המוסר הבסיסי או סתם מרושעת.

איסור על חתונה עם גוי? מנסה כביכול למנוע התבוללות, אלא שבפועל זה יגרום לאחד מהשניים: או שהיהודי מבני הזוג ישאר כאן ללא בחירת ליבו (או לחילופין יאלץ להנשא בהליך עקום בחו"ל) וישנא את הממסד הדתי, או שהוא יבחר לגור איתה במדינה אחרת, שלא מערימה קשיים על אחד הדברים הכי בסיסיים שאדם יכול לדרוש. בכל מקרה, התוצאה היחידה היא צער והפסד נטו ליהדות ולמדינה. הנה הסיבות שלך. זה שהן קיימות לא הופך אותן למוצדקות - וזה שאתה אומר "נכון, אני תומך בפגיעה בחייהם של אנשים חפים מכל פשע אבל יש לי סיבה טובה - ובכלל זה לטובתו" עוד לא הופך אותך לצדיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטיפת מוח? אהמ אהמ.

אני כבר ילד גדול, שמעתי את כל הטענות, דיברתי עם אלף כמוך, אני יודע שאני צודק ובטוח במה שאני מאמין, ואם אתה היית גדל כמוני היית יודע שאם לבחור בלא להאמין באלוקים זה רק לברוח ולחטוף את המכה שלך בעולם הבא. אני לא אומר שאני צדיק ושומר את כל המצוות וכו' וכו', אבל לפחות אגיע כשאני יודע מה עשיתי רע ומה אני הולך לקבל, ואם אני יודע שאני הולך לקבל הרבה על הראש (נכון לעכשיו, לא יודע מה יהיה בעתיד) אז בטח ובטח שאתה, ואני לא שופט אותך ח"ו.

שוב, אם היית רוצה תשובות בנוגע לדת לא היית מחפש אותן באתר שמתיימר להתעסק בחומרת מחשבים, אף על פי שיש כאן המון אנשים חכמים שיודעים מה הם אומרים ואני לא מזלזל באף אחד מהם, כי למדתי מהם הרבה.

אם לא תתייחס לפוסט הזה זה יהיה שוב - בריחה מהאמת. תעשה מה שבא לך, אני את שלי עשיתי איתך.

אבל אחי, אין כזה דבר העולם הבא

אני רציני זו לא תגובה צינית

פעם האמינו שבשמיים הכחולים יש גן עדן אבל כשגילו שיש שם מעל ומלא כוכבים אחרים ואז גם הטיסו אנשים לחלל הבינו שפשוט אין כזה דבר

כשאתה מת אז אתה נרקב ונעלם כי יצורים קטנים אחרים אוכלים אותך זה הכל

ולויק ורוני

אם יש איסור להתחתן עם גויים, אז איך זה שכולנו נראים שונים כל כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחיה 20 דורות בתימן וגם אתה תראה כמו תימני.

למה? בגלל האקלים?

שמתי לב שמי שדור שלישי בישראל נראה יותר טוב וצעיר מאיך שההורים שלו היו נראים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויק צודק במה שכתב לך לגבי תמנים .

...

לגבי מה שכתבת ויק שאני אחזור אתן את דעתי, אולי אתה עוד תתפלא .

..

fighter

מהיכן אתה מביא את הדברים האלה?

אף אחד לא אמר דבר כזה מעולם [לפחות מהתורה] .

בכלל עולם הבא וגן עדן זה רוחני ,אין דבר כזה בשמים ליד איזה כוכב.

אותו דבר לאדם, לאדם יש גוף בשר ונשמה, אתה האמיתי זה הנשמה רק שיש לה ליבוש גוף, לכן שאדם מת משאיר את הגוף.

בקיצקוץ... אם תרצה שאפרט יותר, אז תבקש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר?

כמובן שיש שכר, אך זה לא דבר גשמי כסף או זהב.

זה רוחני...

יכול להיות שאותו אדם לא הסביר לעומק, לפעמים מדברים לפי כללי האדם. כמו אוצרות, אך שם זה דבר רוחני [ואגב אם תיקח את כל ההנאות של בני-האדם מבריאת העולם עד סופו -כשיהיה,תאסוף את כולו - זה עדיין לא מתקרב להנאה רוחנית ].

שוב, תרצה הסבר במדוייק, אז תבחר כמה שאלות ואני אשיב לך לפי ההשקפה היהודית במדוייק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחיה 20 דורות בתימן וגם אתה תראה כמו תימני.

ויק צודק במה שכתב לך לגבי תמנים .

לא נכון.

אם אתה אשכנזי, גם אם תחיה 100 דורות בתימן, בלי ערבוב עם גנטיקה תימנית עדיין תיראה אותו דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה באמת אנשים לבנים גרו בהתחלה במקומות קרים ואנשים בעלי צבע עור כהה גרו במקומות חמים?

הפיגמנט השחור עמיד יותר בפני הקרינה של השמש ולא נצרב כמו פיגמנט לבן.

חוצמזה לבן פולט חזרה את הקור ושחור סופג לתוכו את הקור, לא? בגלל זה לשחורים תמיד קר יותר.

הכל אאל"ט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוצמזה לבן פולט חזרה את הקור ושחור סופג לתוכו את הקור, לא?

אממ לא. מבחינה פיזיקלית למושג "קור" אין שום משמעות. קור הוא העדר חום. אי אפשר לספוג "העדר משהו".

באופן כללי, גופים שחורים יחזירו פחות קרינה מגופים לבנים, ולכן יספגו יותר מחום שמגיע עם הקרינה הזו - אבל לצבע העור לכשעצמו במקרה הזה אין שום קשר ליכולת הספיגה של העור, שמושפעת הרבה יותר משאר התכונות שהמלאנין, חומר שקיים בעור במידה זו או אחרת אצל כולם (החומר שבין השאר נותן את הצבע השחור) נותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...