למה קיימת המתנה בין אכילת בשר לחלב בדת היהודית? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה קיימת המתנה בין אכילת בשר לחלב בדת היהודית?

Fighter

Recommended Posts

באמת שהערכתי את הפורום הזה הרבה יותר לפני האשכול הזה...

הסיבה הפשוטה שניתנה לנו היא שלאכול גור ביחד עם משהו מאמא שלו זה משפיע מאוד חזק לרעה על הנפש של האדם.

מאותה סיבה גם אסור לקחת ציפור ואת הוגזלים\הביצים שלה באותו זמן.

חוץ מזה שהקב"ה לא צריך לתת לנו תירוצים.

6 שעות שמירה או 3 או 1 הם סייגים שעשו לעניין וגם מטעמים נוספים שאני יכול לברר, אבל זה בכלל יעניין מישהו מכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הם שטותיים ברגע שאני מגיע למצב שאני צריך לספור כמה שעות עברו מרגע X רק בגלל שחד פעמי רציתי לאכול משהו בשרי או חלבי אחרי שאכלתי משהו בשרי או חלבי ואני לא זוכר לפני כמה זמן זה היה

זה לא שאני כל פעם אוכל במתוכנן בשר אחרי חלב או חלב אחרי בשר וזה דופק לי ספיגת הסידן באופן קבוע

בשר וחלב ביחד אני לא אוכל, אני פשוט חושב שזה מעפן כי הטעמים סותרים אחד את השני

בזמן ששירתי בבסיס אחר בו מספר רב של דתיים היה מצב שראיתי דתיים מסויימים ששומרים 6 שעות ככה שיוצא להם לדלג לגמרי על ארוחה אחת ביום שמתרחשת בחדר האוכל, בעיקרון ארוחת ערב

ואז אני מגיע למצב שאני אומר ההוא 6 שעות אבל אותי למדו 3 שעות אז מה נסגר??

ועוד מה שמעצבן זה שאם אין סיבה מספיק טובה שזה משהו הכרחי של חיים ומוות אז זה סתם מונע ממני לעשות משהו מסויים כמו לאכול משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני שואל שאלות אם אני בכלל לא מאמין בכל זה?

כי אמא שלי כן מאמינה בגלל זה מה שהיא למדה בבית מסורתי ואני בתור אדם עם יכולת סוציאלית בתחת וככה גם כושר הביטוי, לא מצליח למצוא סיבה טובה להסביר לה למה היא מאמינה בדברים שטותיים באותה מידה שהיא תאמין שבקצה הקשת יש סיר של זהב

בדיוק בשביל זה, נועדו האתרים האלה:

http://www.daatemet.org.il/?LANG=he (תעבור על הקונטרסים)

http://www.hofesh.org.il

תהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה מה שאתה מאמין בו וזהו.

אני עושה מה שאני מאמין בו אבל לפעמים יש אנשים בסביבה שהדברים מפריעים להם ואז כשאני רוצה להסביר להם משהו הגיוני שאולי יגרום להם להבין למה הם לא צריכים להיות מוטרדים אז אין לי מה להסביר

benor תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בדיוק בשביל זה, נועדו האתרים האלה:

http://www.daatemet.org.il/?LANG=he (תעבור על הקונטרסים)

http://www.hofesh.org.il

"

:lol:

..

'fighter '

באמת מה הקטע לשאול באתר מחשבים?

הקטע הוא, שממש שמים לב שאתה עדיין צעיר, כל המטרה שלך זה רק להילחם באימך, ולא משנה אם כן אתה צודק או טועה.

אתה שואל כאן בשביל לצאת ידי חובה,להגיע למסקנה שכבר נמצאת אצלך בראש [ אגב איך אתה מגיע למסקנה לפני שאתה לומד את הדברים -בדוייק ,לדוגמא

כל עניין ההמתנה בין בשר וחלב איסורו מדרבנן ,וכבר שאלתך הראשית מוטעת וכך נוצר זילזול מדברים שלו מודעים להם]

לכן שום הסבר שבעולם לא יערער בזה ,עד שראשך יפתח מהדעות הקדומות.. ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק המטרה בהודעה הזאת? או בהודעות דומות לה?

אני בטוח של-90% מהשאלות כאן בפורום יש תשובה בגוגל, אז אולי נשים הודעה אוטומטית שמופיעה לאחר שפותחים הודעה "האם חיפשת בגוגל?".

לידעתך, הוא לא אתר יוצר, כלומר הוא רק מפנה למידע, לא כותב אותה.

אז מה יהיה אם כולם יכתבו "חפש בגוגל" על כל שאלה (שטותית או פשוטה ככל שתהיה)? פתאום לגוגל לא יהיה לאן להפנות..

בגלל שבגוגל יש תשובות לשאלות כאלו, לא באתר שרבים ממנו אתאיסטים, חילוניים או גם וגם. תשובות רציניות כמו שצריך עם מקורות והכל הוא לא ייקבל, אבל לחפש בגוגל יבייא אותו לאתרים רציניים שמתמחים בנושאים כאלו. לא בכל פוסט אני רושם "חפש בגוגל", זה מיותר, אבל כאן זה נראה לי נכון.

ובגוגל אין אתרים ששוטפים את המוח, אתה לא רוצה אל תקרא, שם ממתינות לך התשובות.[br]פורסם בתאריך: 6.06.2010 בשעה 03:56:21

ולי יש חוסר באנזים G6PD שאמור לגרום לי לבעיות קשות אם אני אוכל פול או אקח תרופות מסויימות

איפה האיזכור לזה בתורה?

מה זה קשור? אז לכל מחלה (לא עלינו)/חוסר באנזים בגוף צריך להיות איזכור בתורה? אל תהיה אידיוט ותשאל שאלות של ילד בן 9 וחצי...[br]פורסם בתאריך: 6.06.2010 בשעה 03:58:05

הם שטותיים ברגע שאני מגיע למצב שאני צריך לספור כמה שעות עברו מרגע X רק בגלל שחד פעמי רציתי לאכול משהו בשרי או חלבי אחרי שאכלתי משהו בשרי או חלבי ואני לא זוכר לפני כמה זמן זה היה

זה לא שאני כל פעם אוכל במתוכנן בשר אחרי חלב או חלב אחרי בשר וזה דופק לי ספיגת הסידן באופן קבוע

בשר וחלב ביחד אני לא אוכל, אני פשוט חושב שזה מעפן כי הטעמים סותרים אחד את השני

בזמן ששירתי בבסיס אחר בו מספר רב של דתיים היה מצב שראיתי דתיים מסויימים ששומרים 6 שעות ככה שיוצא להם לדלג לגמרי על ארוחה אחת ביום שמתרחשת בחדר האוכל, בעיקרון ארוחת ערב

ואז אני מגיע למצב שאני אומר ההוא 6 שעות אבל אותי למדו 3 שעות אז מה נסגר??

ועוד מה שמעצבן זה שאם אין סיבה מספיק טובה שזה משהו הכרחי של חיים ומוות אז זה סתם מונע ממני לעשות משהו מסויים כמו לאכול משהו

בוא ואגיד לך משהו, בפעם המאה:

אם אתה רוצה תשובות תחפש אותן ואל תשלול את כל כולה של הדת בבאת אחת. פה אתה לא תמצא תשובות, אם אתה רוצה אתה מוזמן לכתוב הכל על דף, להקדיש מזמנך שעה או שעתיים וללכת לרב ולשאול אותו הכל. ואל תדאג, העובדה שאתה הולך לרב לשאול אותו שאלה לא הופכת אותך [ציניות/]חס וחלילה[ציניות] לדתי. אני מבטיח לך שלכל שאלותיך תמצא תשובה רציונאלית ככל האפשר. אתה פשוט צריך לחפש. אתה אדם בוגר, סיימת , אז תתנהג כמו בן אדם ותעשה את זה, בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבות לחוקים בדת נובעות מהתפישות שהיו באותם תקופות שהם נכתנו.

בין אם זה אמונה טפלה, פוליטי, מוסרי, מעשי, או פרי מוחם ההוזה של אנשים חולים ומשוגעים (והרבה פעמים זה עבר את כל הדרך בסדר הזה עד שזה הגיע למה שזה היום), כמעט תמיד הנטיה בדת היא להגזים עם הזמן בכל מה שאפשר ולשמור על זה לעד.

גם בשר וחלב התחילו כמשהו אחד מסיבה מסוימת ואז הוסיפו לזה עוד ועוד ועוד ועוד, עד שכבר אי אפשר לזהות את המקור במנהגים הקיימים.

אם אתה מאמין באלוהים ובתורה אז אתה לא יכול או לא רוצה להבין.

ואם אתה יוצא מנקודת הנחה שפויה שהכל נכתב ע"י בני אדם אז הדברים נכנסים לפרופורציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקור היה מדובר באיסור לאכול גדי בחלב אמו. היום זה 6 שעות הפסקה, מערכות כלים נפרדות (ואפילו כיורים), מסתבר שלתרנגולת יש חלב (אבל לדג עדיין אין), כל דבר מין הבהמה נחשב בשר (נניח, ג'לטין) ואסור לעסק להגיש חלבי ובשרי בו זמנית (אפילו אם שאר הכללים מתקיימים).

במקום להתווכח על מקור הכלל הזה או אפילו הסיבות לכל הפרטים הללו, מעניין יותר לדון בהתפתחות העתידית של המנהג הזה. הכללת הדגים כבשר (אם כבר לחומרה, אז עד הסוף)? שבוע-שבוע בין אוכל חלבי לבשרי? לא רק כיורים נפרדים אלא מטבחים נפרדים, גם בבתים פרטיים? איסור על מכירת חלבי ובשרי באותו הסופר, ע"מ לא "להחטיא"? איסור גורף על אכילת בשר לכל מי שעוסק בייצור מוצרי חלב (ולהיפך)? הדרישה שגם בתהליך הייצור הזה ישתתפו רק "שומרי תורה ומצוות", כמו שקיים כבר היום בתחום היין?

אנא תנו דעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה,

האיסור שמופיע בתנ"ך הוא - "לא תבשל גדי בחלב אמו".

שים לב, חלב (halev) ולא חלב (halav), כאשר חלב (halev) בתנ"ך משמעו שומן.

כלומר, לא לבשל גדי בשומן אמו.

אההה...לא.

Halav ו- Halev זה אותו הדבר.

אתה מדבר בכלל על Helev, שזה או שומן או נר של שעווה.

1. שומן המצוי בגופם של בעלי חיים והאסור לאכילה על־פי היהדות. כיום משתמשים בו בתעשיות שונות.

* "דַּבֵּר אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל לֵאמֹר כָּל חֵלֶב שׁוֹר וְכֶשֶׂב וָעֵז לֹא תֹאכֵלוּ" (ויקרא ז, כג)

* "רבי יהושע אומר: כל הזבחים שבתורה שנשתייר מהן כזית בשר או כזית חלב - זורק את הדם" (תלמוד בבלי, מסכת פסחים, דף עט, עמוד א)

2. שעוות נר.

* "וְסִמָּנִים שֶׁל־הַרְבֵּה טִפּוֹת חֵלֶב וְשַׁעֲוָה" ("ואם ישאל המלאך", חיים נחמן ביאליק)

* "דרך העובדי כוכבים לתקן בהן נר שדולק בהן חלב" (תוספות, מסכת חולין, דף ח, עמוד א)

3. החלק הטוב ביותר.

* "וּקְחוּ אֶת אֲבִיכֶם וְאֶת בָּתֵּיכֶם וּבֹאוּ אֵלָי וְאֶתְּנָה לָכֶם אֶת טוּב אֶרֶץ מִצְרַיִם וְאִכְלוּ אֶת חֵלֶב הָאָרֶץ" (בראשית מה, יח)

על שאר ההודעה שלך שמפוצצת בגיבוב שטויות אני אפילו לא אגיב.

נ.ב-

אחלה נימוק לשאלה שבכותרת, מצאתי כאן:

http://www.faqs.org/faqs/judaism/FAQ/04-Observance/section-31.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגים והעוף זה קטע באמת מעניין.

אם זה רק דברים שאפשר לחלוב, אז למה גם עוף נחשב?

אם זה כול הבשרים, למה דגים לא נכללים?

אני בטוח שלאנשים מסויימים בפורום יש הסבר שמסתכם ב"אתם סתם לועגים על הדת, כופרים! הינה אתר שממנו אני שואב את כול הידע ואת כול המחשבות שלי, מי שבאמת רוצה ללמוד שיכנס, השאר לועגים לדת ולא באמת רוצים לדעת ואני לא אגיב להם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://sf.tapuz.co.il/shirshur-681-125834130.htm

לפי הפורום לעיל, דגים עם חלב זה כשר.

עוף, נחשב בשר ולכן לא כשר(למרות שאני שמעתי שיש זרמים שמבחינתם עוף וחלב זה סבבה).

בחיפושי ב-, לא מצאתי אף מחקר מדעי אשר מנמק למה עירבוב של בשר וחלב בארוחה לא מומלץ.

למעשה, בלא מעט מדינות, נהוג עם ארחות צהריים דשנה(הכוללת מנת בשר) לשתות גם כוס חלב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...