איפיון אתר - עמוד 3 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איפיון אתר

shaithebest

Recommended Posts

כאן:

אמנם PHP לא כוללת בתוכה חבילות לעשות כל דבר, אבל היא כוללת בתוכה את האפשרות ליצור את החבילות האלה .

אני לא יודע מה איתך אבל אני מעדיף שתהיה לי היכולת לבחור אילו חבילות אני מצרף לבסיס ולא שזה יהיה מוכתב לי ע"י איזה גחמות של חברה.

רמזת כאן ש-PHP מאפשרת לך להוסיף חבילות ו-.NET לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מתי אמרתי את זה? :s07:

להשוות PHP לASP.NET מבחינת טכנ' צד השרת שלא מסתיימות ביצירת HTMLים זה כמו להשוות JAVA SCRIPT לJ2EE.

המטרה של שתי הטכנ' הללו היא שונה לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן:רמזת כאן ש-PHP מאפשרת לך להוסיף חבילות ו-.NET לא.

אתה ממש חייב להפסיק לקרוא בין השורות.

להשוות PHP לASP.NET מבחינת טכנ' צד השרת שלא מסתיימות ביצירת HTMLים זה כמו להשוות JAVA SCRIPT לJ2EE.

המטרה של שתי הטכנ' הללו היא שונה לגמרי.

אני לא הולך להתווכח איתך על זה,

כל מה שאמרתי היה בתגובה לכך שהצהרת שאי אפשר להקים backend מלא עם PHP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בין השורות? מדברים על נושא "האם A יותר טוב מ-B". כשמישהו אומר "אני מעדיף את A כי יש בו xyz" אז הוא רומז שב-B אין את זה.

אגב, אחת הסיבות דווקא להעדיף את ASP.NET היא שבסופו של דבר, מאחורי הקלעים יש לך שרת שמריץ .NET לכל דבר, ולכן אתה יכול לשלב בתוכו בקלות כל חבילה שכתובה ב-.NET.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בין השורות? מדברים על נושא "האם A יותר טוב מ-B". כשמישהו אומר "אני מעדיף את A כי יש בו xyz" אז הוא רומז שב-B אין את זה.

אגב' date=' אחת הסיבות דווקא להעדיף את ASP.NET היא שבסופו של דבר, מאחורי הקלעים יש לך שרת שמריץ .NET לכל דבר, ולכן אתה יכול לשלב בתוכו בקלות כל חבילה שכתובה ב-.NET.

[/quote']

שניצל אני מצטער אבל יכולת הבנת הנקרא שלך לוקה בחסר.

"אמנם PHP לא כוללת בתוכה חבילות לעשות כל דבר, אבל היא כוללת בתוכה את האפשרות ליצור את החבילות האלה .

אני לא יודע מה איתך אבל אני מעדיף שתהיה לי היכולת לבחור אילו חבילות אני מצרף לבסיס ולא שזה יהיה מוכתב לי ע"י איזה גחמות של חברה. "

הוא לא טען שב-B אין את היכולת, הוא רק טען ש-B מגיעה בבסיסה כ-bloatware.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

משתמשי ASP.NET מתחלקים ל2, אנשי תוכנה שעברו לעולם הווב וראו את המעבר יותר חלק לASP.NET הן מבחינת סביבת העבודה והן מבחינת העובדה שהיא מבוססת על C#

הסוג השני של המתכנתי ASP.NET זה ילדים או ילדים שהתבגרו שפחדו או חסכו מעצמם לכלוך ידיים והעדיפו את הכלים וקיצורי הדרך (עם כל החסרונות שבהם) שמספקת ASP.NET

מתכנתי PHP מנוסים (לא הילדים שעדיין מגוששים) אלו אנשים שהתחילו מהWEB ולקחו את העניין ברצינות ולא רצו "לחיות" תחת מגבלות פורטביליות ומשטר כפיה של תוספי מייקרוסופט אלא אנשים ששולטים 100% בתוצרים שלהם ולא נסחפים לתענוגות הCopy&Paste והDrag&Drop

לגבי יכולות טכנולוגיות, מי שטוען שאחת עולה על האחרת הוא אחד שלא התנסה בשניהם. כי שתי השפות מסוגלות לממש כל דבר שהשניה מסוגלת.

לדעתי השאלה אם לבחור ASP.NET או PHP תשאר עניין של אידאולוגיה ונוחות גרידא (לכן גם השירשורים העוסקים בנושא הם אינסופיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות PHP עם .NET, בשביל לקבל את הפונקציאונאליות של ASP.NET בצד השרת PHP ממש אבל ממש לא מספיק, בד"כ משתמשים במנועי JAVA כמו CATALINA בשביל להשלים את מה שחסר, PHP אחלה שפה אבל בסופו של דבר התכנון של ASP.NET ו-PHP הוא למטרות שונות לגמרי.

בASP.NET בונים backend מלאות, PHP מאפשר backend מאוד חלקי.

זה פשוט כל כך לא נכון שאני לא יודע אפילו איך להתחיל להסביר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמשי ASP.NET מתחלקים ל2, אנשי תוכנה שעברו לעולם הווב וראו את המעבר יותר חלק לASP.NET הן מבחינת סביבת העבודה והן מבחינת העובדה שהיא מבוססת על C#

הסוג השני של המתכנתי ASP.NET זה ילדים או ילדים שהתבגרו שפחדו או חסכו מעצמם לכלוך ידיים והעדיפו את הכלים וקיצורי הדרך (עם כל החסרונות שבהם) שמספקת ASP.NET

מתכנתי PHP מנוסים (לא הילדים שעדיין מגוששים) אלו אנשים שהתחילו מהWEB ולקחו את העניין ברצינות ולא רצו "לחיות" תחת מגבלות פורטביליות ומשטר כפיה של תוספי מייקרוסופט אלא אנשים ששולטים 100% בתוצרים שלהם ולא נסחפים לתענוגות הCopy&Paste והDrag&Drop

לגבי יכולות טכנולוגיות, מי שטוען שאחת עולה על האחרת הוא אחד שלא התנסה בשניהם. כי שתי השפות מסוגלות לממש כל דבר שהשניה מסוגלת.

לדעתי השאלה אם לבחור ASP.NET או PHP תשאר עניין של אידאולוגיה ונוחות גרידא (לכן גם השירשורים העוסקים בנושא הם אינסופיים).

בדיוק.

אין לasp.net אפשרות לעשות משהו שאי אפשר לעשות בשרת עם php. (ואל תבלבלו את המוח על עריכת ותמונות כי זה פשוט לא מעניין אף אתר, וגם אז יש מודולים, למשל GD לתמונות שמותקן בכל שרת. דווקא לPHP אפשר לתכנת מודולים של דברים יותר איזוטריים) יש מי שנכנע לבינוניות ומתחיל "לכתוב" אתרים בcopy&paste drag&drop, ויש מי שלומד ומבין קצת יותר לעומק מה הולך שמה בצד שרת, בלי IDE שמסתיר ממנו הכל.

בזכות הפקדים וכל הצורת עבודה של הASP.NET יש "מתכנתים" שלא יודעים מה ההבדל בין צד שרת לצד לקוח...

.NET מאפשר כתיבה מהירה למי שלא ממש יודע, מתכנתים שבאו מעולם ה-לא WEBי או תלמידי הנדסת תוכנה שמסיבה כלשהי לומדים C# שבקשו מהם לבנות אתר. אין להם מושג מה הולך שמה, הIDE עושה להם את העבודה. זה עובד טוב וחוסך להם את הלמידה של השטויות שמיוחדות לWEB אבל זה פשוט לא זה.

שמגיע הצורך לעשות משהו שהוא קצת מעבר לשטאנץ של ה.NET אין להם מושג מה לעשות.

ומי שכותב בASP בלי להעזר בקיצורי דרך האלה כבר רואה או יראה לבד שאין לו שום יתרון בשפה של מייקרוסופט ועובר לשפה חופשית יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיבות למה לא הציעו ROR:

1. שפה צעירה עדיין ועדיין לא מפותחת דיו

2. קהילה מצומצמת עדיין (יחסית)

3. תמיכה מצומצמת (יחסית)

וכדומה...

4. למה ROR כשיש PHP?

ROR זה להרפתקנים שאוהבים לנסות דברים חדשים, לא משום סיבה אחרת. אולי בעתיד יהיו לה איזשהם יתרונות על אחיותיה בנתיים היא בגדר שפה קטנה ונחמדה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיבות למה לא הציעו ROR:

1. שפה צעירה עדיין ועדיין לא מפותחת דיו

2. קהילה מצומצמת עדיין (יחסית)

3. תמיכה מצומצמת (יחסית)

וכדומה...

4. למה ROR כשיש PHP?

ROR זה להרפתקנים שאוהבים לנסות דברים חדשים, לא משום סיבה אחרת. אולי בעתיד יהיו לה איזשהם יתרונות על אחיותיה בנתיים היא בגדר שפה קטנה ונחמדה

לא מסכים.

ROR כלי מצוין ויש בו כל מה שצריך וזריז ונוח לפיתוח. פשוט מתחיל להיות בעייתי במערכות באמת גדולות. ובשלב מסוים היתרונות הופכים לחסרונות בין השאר בחוסר גמישות מתגבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...